Hij kan zelfs een stoel leren zingen' Ahold op de buis IN AH-WINKELS NIEUWE REKLAMEMOGELIJKHEDEN Barbecueweek vóór filiaal 1059 MEVROUW VAN DER PAL OVER DE HOBBY VAN HAAR MAN: Voor de goede orde pagina 10 FLITSEN Albert Heyn Supermart heeft de fabrikanten van zyn assortiment uitgenodigd om samen te werken op het gebied van verkoop- en efficiencybevordering. Hiertoe stelt Albert Heyn in zyn winkels een scala van media - dragers van reklameboodschappen - ter beschikking. En dat zyn er heel wat. In de 382 AH-vestigingen zyn bijvoorbeeld al z'n 5000 displayplaatsen beschikbaar, die voortaan in samenwerking met de leveranciers kunnen worden geëxploiteerd. Enkele media, zoals kastwagens en demonstraties, werden al door Albert Heijn zelf gebruikt, maar zijn nu ook toegankelijk voor anderen. Maar de AH-winkels bieden nog meer mogelijkheden. Er zijn zo'n 30.000 winkelwagentjes in gebruik en per week gaan er ruim 2,5 miljoen kassastroken de deur uit; stuk voor stuk aantrek kelijke reklamedragers. Tal van andere mogelijkheden, inclusief reklamebood schappen op draagtassen en ander verpakkingsmateriaal worden nog on derzocht. Ook beeldreklame behoort tot de mogelijkheden. Met name wordt gedacht aan het Dekovision-apparaat, waarin een filmstrip van aan elkaar gemonteerde dia's constant ronddraait. Ook zullen de fabrikanten mee kunnen werken aan activiteiten buiten de winkel, zoals huis-aan-huis drukwerk, couponacties en aanbiedingsacties in dagbladadvertenties. Op efficiencygebied wil Albert Heijn tot betere afspraken komen in zaken als distributie, administratie, opleidingen, in- en verkoop, verpakkingen etc. Overigens moeten acties van fabrikanten en leveranciers passen in de actieka lender van Albert Heijn en moet de identiteit van de AH-winkels zoveel mogelijk ondersteund worden. Er moet dus nauwgezet overleg plaatsvinden, maar uiteindelijk kan deze vorm van samenwerking voor alle betrokkenen grote voordelen opleveren. Tenslotte bereikt Albert Heijn per kwartaal bijna 45% van alle huishoudens. Dit voorjaar werd er weer een kursus Hogere Kader Vorming gegeven voor een twintigtal AH-ers. Op de foto is het grootste deel van de kursisten met enkele docenten verzameld rond het zwembad van hotel Nassau in Bergen aan Zee, waar een gedeelte van de kursus plaats vond. 8 September Simon Ned. 1 na 19.00 15 September Simon Ned. 2 na 20.00 16 September Alberto Ned. 1 na 21.30 20 September Simon Ned. 1 na 19.00 21 September Alberto Ned. 2 voor 20.00 26 September Simon Ned. 2 voor 20.00 Tl September Alberto Ned. 1 na 19.00 "Als we aan een nieuwe operette beginnen, neem ik vaak de partituur mee naar bed. Ja hoor, dan lig ik ook wel mee te neuriën of met myn vinger te zwaaien." Het leven van de 53-jarige Tjebbe P. M. van der Pal uit Wormer wordt voor een belangrijk deel beheerst door muziek. Hij is een gezellige verteller die er even goed voor gaat zitten; draagt een vrolijk ruitjesover hemd waarover de bretels vervaarlijk spannen. Overdag werkt Tjebbe van der Pal aan de administratie in het produktiebedrijf Zaandam. Daar naast is hij voorzitter van het perso- neelsfonds. "Als je thuis komt uit je werk is de muziek echt een heerlijke ontspanning", zegt hij uit de grond van zijn hart. Muziek en Tjebbe van der Pal zijn niet meer van elkaar los te denken. Het begon al erg jong. "Ik kom uit een streng katholiek gezin. Zo kwam ik in Amsterdam terecht in het jongenskoor van de kerk. Later kreeg ik stembreuk. Toen mocht ik de organist helpen met het registreren." De organist in Amsterdam zag voor de jonge Tjebbe wel een beroepsloop baan weggelegd. Maar vader Van der Pal zag het niet zitten. "Soms vind ik het wel eens jammer dat het zo is gelopen", zegt Tjebbe nu, een jaar of veertig later. "Maar wrok of boze gevoelens heb ik er nooit over gehad. Een beroepsmusicus heeft toch wel een hard bestaan. Je moet er verschrikkelijk veel voor doen om aan de top te komen." Tjebbe van der Pal is nu dirigent van operettevereniging Arti in De Rijp en hij staat voor het koor van de Sint Paulusparochie in Purmerend. Vroe ger had hij nog meer operettevereni gingen, zoals het Zaandamse Czaar Peter, maar dat werd hem toch wat te druk. "Ik heb me verder in de muziek ontwikkeld toen ik tijdens de oorlog moest onderduiken", vertelt hij. "Ik kwam terecht op een boerderij in de Weere. Daar hadden ze een piano waarop ik mocht spelen." In die onderduikperiode leerde hij ook zijn vrouw kennen. Als hij vertelt over zijn hobby, kijkt 'moeder' Van der Pal even op van haar strijkwerk en zegt; "Hij kan zelfs een stoel leren zingen. Maar mij niet!" Gedurende de Apeldoornse Vierdaagse deed filiaal 1059 in Apeldoorn van zich spreken door tijdens de door de plaatse lijke winkeliersvereniging georganiseer de "Franse week" gezellig voor het filiaal te barbecuen. Uit de verkoop van de saté's en hamburgers, die "weg vlogen" tegen bodemprijzen en uit de reakties van het enthousiaste publiek, bleek dat bedrijfsleider Beekman en zijn medewerkers konden terugzien op een succesvolle week. In het juli-nummer vermeldden wy vol trots op pagina 1 dat er weer een aantal Nederlandse ad vertenties in Amerika bekroond waren. Wy vergaten te vermelden dat deze door Ahold geprodu ceerd zyn. Enige tijd geleden organiseerde de Stichting Voorlichtingsbureau vlees, vleeswaren en vleesconserven een landelijke wedstrijd. Bij de meer dan 40.000 inzendingen waren er heel wat van AH-klanten. Hetzelfde was het geval bij de prijs winnaars. Een klant van het filiaal te Geleen won een prijs, bestaande uit vleeswaardebonnen ten bedrage van f 500,-. Op de foto overhandigt de heer J. Deusings de waardebonnen bloemen aan de winnares mevr. Goossens. Naast haar de chef-slager, de heer A. Leenders en daarnaast de heer Goossens. De zin die Mevrouw op het wedstrijdformulier invulde was: "Soms een rib uit mijn lijf, altijd 't hart van elke maaltijd, nooit staartstuk van de begroting".

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 10