Eerste A.C.-Restaurant bij Duitse Autobahn In Mostoles derde Cadadia van start iiaiiiimiiiji verder in deze Flitsen Aanpassen aan de geldende normen Ahold op de Amerikaanse markt 50-ste geopend SAH002000395 FMsen Landelijk juni 1977 flitsen i DO 1=*" 34-ste jaargang no. S - juni 1977 Uit de COR pag. 2 Nieuw kassasysteem pag. 3 Functieklasslficatie pag. 4 90 jaar Albert Heftu pag. 6 Eigen Wys pag. 12 Op 1 juni is aan de Duitse Autobahn een AC-restaurant geopend. Het is de eerste Duitse vestiging van AC Restaurants B.V., een werkmaatschappij van Ahold N.V. Men heeft al twee vestigingen in België en achttien in Nederland. In Duitsland heeft men een wegrestaurant toegewezen gekregen aan de A 61, vlak onder Bonn. Dit is de nieuwe noord-zuid-Autobahn op de linker Rjjn-oever. Deze route is bedoeld om het tr^jekt Oberhausen-Frankfurt te ontlasten. Bonn, Koblenz, Mainz, Wiesbaden, Frankfurt en Mannheim hebben er allemaal een rechtstreekse aansluiting op, en men voorspelt dan ook een grote autodichtheid op deze A 61. De heer Cees Vemooij, manager van het nieuwe AC Restaurant aan de Duitse Autobahn, heeft al een rijk geschakeerde carrière achter de rug: "Ik ben eigenlijk opgeleid voor banketbakker. Dat heeft me een stukje perfectio nisme bijgebracht. Ik ben een jaar banketbakker geweest, en toen ben ik gaan varen." Hij ging aan boord als koks jongen, en werd achtereenvolgens koksmaat, koksmaat-bakker, derde,, .tweede en eerste kok en vervolgens patissier op een passa giersboot. En toen volgde een nieuwe fase: hij werd slager, eerst op een schip en later in een Rotterdamse sla gerij. Zo heeft de heer Vemooij het bakkers- en slagersvak onder de knie gekregen, en vooral ook het horeca-vak, waarin hij het tot chef-kok en hofmeester schopte, alvorens hij in 1962, na zijn huwelijk, de zee vaarwel zei. In Amsterdam verbouwde hij een grachtenhuis, en kwam ver volgens terecht achter de ham burgers in een zaak aan de Kal- verstraat, alwaar hij opklom tot demi-chef en chef-de-rang. Daar na werd hij productiegerant en later manager in de Wimpy Leid- sestraat. Vervolgens manager in de AC's Beekbergen en Stroe. Tussen de bedrijven door moet nog vermeld worden dat de heer Vemooij een erkend wildhande- laar is en voor de AC vestigingen het wild inkoopt. Al met al kan vastgesteld worden dat zijn leve ranciers hem nooit knollen voor citroenen kunnen verkopen, en dat zijn klanten verzekerd kun nen zijn van goede waar voor hun geld. Daar kan men nu ook in Duits land van profiteren. Tot 1 januari blijft hij er werken, om de zaak op poten te zetten. Dan keert hij terug naar Stroe. En naar zijn gezin. Want dat ziet hij geduren de zijn Duitse periode niet al te vaak. Manager Cees Vemooij: "Het is vanuit Nederland vrij gemakkelijk te bereiken. De grote stroom n.-ar Italië, Zwitserland en Oostenrijk komt er langs. Er is hier veel Nederlands vrachtverkeer." De heer Vemooij, die de hele voorberei dingsprocedure heeft meegemaakt, is daarbij van de ene verbazing in de andere gevallen. Dat begon al bij de bouw van dit nieuwe restaurant: "Dat hebben ze binnen drie maanden volgens Duits systeem gedaan. Wat ze bouwen, gaat ontzettend lang mee. Alles is gemaakt van glas en aluminium. Een vrij moderne architect heeft het ontwor pen. Hij heeft gebruik gemaakt van zes hoeken die in elkaar gepast worden. Op die manier kan er ook zo een uitbreiding aan gemaakt worden." personeel Opvallend vond hij ook de aandacht die men heeft besteed aan de accommodatie voor het personeel: "Dat staat nu alle maal vast. Zoveel vierkante meter per man. Per zes man een toilet. En zo zijn er ook regels voor de douches en zo. Er is Op 16 mei j.l. is de eerste Cadadia in Mostoles officieel geopend. Deze super markt is de eerste van een serie van drie die in deze stad gevestigd zullen worden. Mostoles is een stadje 20 km ten zuiden van Madrid en heeft ongeveer 120.000 inwoners. De Cadadia is gelegen in een urbanisatie (Iviasa) in Calle Miguel Angel, 1. De officiële opening vond plaats om 8 uur 's avonds in aanwezigheid van de burgemeester van Mostoles, excellentie Gonzalez Diez, en andere ambtenaren van het gemeentebestuur, de eerste secretaris van de Nederlandse ambas- een ruimte waar het personeel de maal tijden kan gebruiken. Ook dat ligt alle maal vast. Het arbeidsrecht is groot. We hebben ook erg veel tijd moeten beste den aan het uitdokteren van de arbeids- (Vervolg op pag. 5) sade in Madrid, de heer Westerauen van Meeteren, de heren J. van Meer en P. J. van Dun van A hold N.V. en de directie van Ahold Espana S.A. De opening voor het publiek Op 17 mei, om 9 uur 's ochtends, opende de heer Montiel, bedrijfsleider van deze supermarkt, het gebouw voor het publiek. Gedurende de hele dag konden de aanwezige klanten verschil lende produkten proeven en werden er geschenken uitgedeeld. 's Avonds was er een grote optocht, bestaande uit 4 muziekcorpsen, 20 praalwagens van waaruit cadeautjes ge strooid werden, clowns, reuzen en fol kloristische groepen. Als "klap op de vuurpijl" was er tot slot van deze feestelijke dag een groots vuur werk te aanschouwen. De Besturen van Ahold en B»-Lo, een Amerikaanse levensmidde- lendetaiihandeisonderncming met een keten van 93 discount supermarkten, hebben contrac tueel vastgelegd dat het Bestuur van Bi-Lo het bod van Ahold aan de aandeelhouders Bi-Lo zal on dersteunen. Voor het volledige persbericht zie bladzijde 5. Op 11 mei j.l. werd in Amster dam in de Reguliersbreestraat een Etos Drogisterij geopend. Rond deze gebeurtenis waren ge durende enkele dagen verschil lende aktiviteiten "van hoog ni veau" georganiseerd zoals deze heren op hun metershoge stelten. De redaktie van Flitsen wenst u een fyne, zonnige en probleemloze vakantie toe AHaa chocoladevla - beestachtig lekker!

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 1