Beauty Body-personeel - was in Parijs Know-how Ahold belangrijke steun Albert Heijn Grootverbruik in de "winning mood" personeelsblad ahold n.v. EXTRA AANDACHT VOOR PRESENTATIE EN OPLEIDING Negentig jaar Albert Heijn Gouden plak "Wilsumer Berge verder in deze Flitsen Flitsen DO 34-ste jaargang no. 4 - mei 1977 Grootverbruik bestaat sinds een jaar of twintig en bewerkt de institutionele markt, hetgeen inhoudt: het leveren van het droge levensmiddelenpakket aan ziekenhuizen, bejaarden tehuizen, verpleegtehuizen, kindertehuizen, horeca en bedrijfs kantines, etc. Gezien de structuur van Ahold, waarin de detail handel centraal staat en in het verleden enorm snel gegroeid is, heeft Grootverbruik het in dit krachtenveld bijzonder moeilijk gehad. Begin 1975 is een eerste aanzet gegeven om tot een AH- waardig marktaandeel te komen. Bovenaan de prioriteitenlijst stond het. aantrekken van iemand voor de com merciële activiteiten, zodat nog meer aandacht gegeven kon worden aan een meer marktgerichte opstelling. De resultaten tot en met 1975 waren redelijk. De groei heeft zich in 1976 gemanifesteerd in een omzetstijging van 21% t.o.v. 1975; hetgeen een gevolg was De heer J. G. van Kampen, 36 jaar oud, Hoofd Commerciële Zaken is sinds 1 augustus 1975 in dienst bij Albert Heijn Grootverbruik B.V. Hij kon zijn 13 -jarige er varing die hij bij Douwe Egberts Grootverbruik had opgedaan di rect bij AH toepassen. Nu hij anderhalfjaar bij AH werkzaam is zijn we met hem van gedachten gaan wisselen over Grootver bruik, het functioneren hiervan en de markt die men bewerkt. bruik geworden; hetgeen voor Groot verbruik een duidelijke verbetering bete kent. Per diezelfde datum werden ook inkoop en verkoop van Grootverbruik onder één noemer gebracht: "COM MERCIËLE ZAKEN". Binnen deze afdeling zijn totaal 20 mensen werkzaam, waarbij men zich tot doel stelt dat iedere medewerker een duidelijke taak en de daaraan gekop pelde verantwoordelijkheid heeft. (Vervolg op pag. 5) van een duidelijk gezicht naar buiten en een enorme inspanning van alle mede werkers. Deze vernieuwde aanpak sloeg in de markt zeer duidelijk aan. waardoor de markt weer over AH Grootverbruik ging praten. Een grote steun hierbij is uiter aard de naam Albert Heijn die waarborg is voor kwaliteit en service. huidige positie De aanzet in 1976 blijkt ook in 1977, gezien de resultaten tot nu toe, zijn weerklank te hebben gevonden. Was er in 1976 een stijging van 21% bereikt, dan spreekt men nu zonder blikken of blozen over een minimale groei van 25% Dit vertrouwen durft men te hebben ge zien de motivatie en de inzet van alle 60 medewerkers. Een voorbeeld hiervan is het bedrijfs onderdeel - COMMERCIËLE ZAKEN. Sinds 1 september 1976 is Grootverbruik één van de operationele eenheden van Ahold Produktiebedrijven en Grootver- Van links naar rechts: Mw. J. C. M. van Ruiten, J. G. van Kampen, J. A. W. Goeman, M. S. Dalenberg. HET AHOLD-VERSLAG IN HET KORT Het Financieeleconomisch en sociaal verslag zyn dit jaar in één band verschenen, Een omvangrijk brok informatie, waarvoor de speciaal geïnteres seerden zich tevoren hebben kun nen opgeven. Voor de meer gehaasten brengt Flitsen een samenvatting over vier pagina's te beginnen op pagina 5. Dit jaar bestaat Albert Heyn negentig jaar. Geen aanleiding tot uitvoerig her denken, maar toch wel iets om even by stil te blyven staan. In het volgend nummer zal Flitsen deze 90 jaar proberen te schetsen aan de hand van een fotoreportage, over de meest karakteristieke reclameuitingen van het bedryf over die periode. Ongeveer 240 personeelsleden van de Beauty Body-winkels van Albert Heyn zyn eind maart en begin april even in Parjjs geweest. Op uitnodiging van de bekende fabrikant l'Oréal kregen ze er gedurende anderhalve dag de nodige vakkennis aan gereikt waar ze terug in de winkel ongetwijfeld hun voordeel mee kunnen doen. Drogisterij en cosmetica, ook wel drog- metica genoemd, kwamen vorig jaar onder de noemer "Beauty Body", en de opzet was het scheppen van een sfeervolle afdeling in de winkel waar de klant terecht kan voor de meest nood zakelijke artikelen op het gebied van de lichaamsverzorging voor het gehele ge zin. De heer W. v.d. Ster, verkoopleider drogmetica, zegt daarover: "Het ver kopen van een fles cleansing milk is iets anders dan het verkopen van een fles karnemelk. Daarom moet je de afdeling ook een ander gezicht geven, in de winkel. Voordien werd alles op de super markt-manier gepresenteerd. Het stond gewoon op de plank. Nu is alles onder de B. B.-paraplu gekomen." gigantische operatie Die nieuwe aanpak werd via opvallende campagnes bij het publiek geïntrodu ceerd. En inmiddels is men er al achter dat zowel rendement als marge er een positief effect van hebben ondervonden. Daarnaast betekende de nieuwe B. B.-afdeling in de AHSM een duidelijk sfeervcrhogend element. In 190 AHSM-winkels heeft men zo'n afdeling, en in de maand april hebben 40 ZB's er één in mini-formaat ge kregen, met dezelfde sfeervolle vormge ving. Het is duidelijk dat hier een groei markt met mogelijkheden aangeboord is; die extra aandacht verdient. Aandacht bijvoorbeeld voor de presen tatie van de artikelen in de winkel. Zo heeft een grondige sanering plaats ge vonden in het areaal eigen merken. Dat waren er tachtig, en er zat weinig samen hang in qua presentatie. Nu hebben ze allemaal een duidelijke B. B.-signa tuur gekregen. "Een gigantische ope ratie," volgens de heer v.d. Ster, omdat het ging om de restyling van een zo groot aantal artikelen tegelijk. Samen met de heer Serierse (Inkoop) en de heer Snelleman (Ahead Vormgeving) zijn er heel wat uurtjes ingestopt. Aandacht verdienen ook de reclame- Op de internationale camping tentoonstelling te Essen ontving dezer dagen het vakantiepark 'Wilsumer Berge', een onderdeel van Ahold N. V., de titel van: één van de drie beste aan het land schap aangepaste en milieu-vrien delijkste campings in de Bundes- republik In totaal hebben 226 campings uit alle deelstaten van West- Duitsland aan de verkiezing deel genomen. In aanwezigheid van de burge meester van Essen en Graaf Len- nart Bernadotti [voorzitter Deut sche Gartenbau Gesellschaft reikte staatssecretaris Rohr de gouden plak, in de vorm van een fraai uitgevoerd muurreliëf, uit aan het echtpaar Witschge [mid den op de foto tussen de beide andere prijswinnaars), dat het vakantiepark Wilsumer Berge be heert. campagnes. Die gingen in de weken 16-19 dan ook gepaard met veel extra publiciteit. De ZB's met een mini B.&.B. shop konden daarbij nu ook inhaken. (Voor vervolg zie pag. 12) Open brief pag. 2 Meer aktieve taak voor DC-servicebureaus pag. 4 P. Schipper, 15 jaar Pinksterkampen pag. 9 Personalia pag. 11 Uitslag kleurwedstrjjd pag. 12

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 1