lx wedstrijd "Ahold-spuit gasten vallen nu bij wedstrijd telkens in de prijzen" Niets waard en toch onbetaalbaar Uitslag kleur- Traditionele "Paas "-schietwedstrijden bij Ahold BRANDWEERCOMMANDANT M. WIT: Wie geeft 14 mei als eerste sein "Brand meester?" Beauty Body-personeel pagina 12 FLITSEN Onderstaand de namen van de hoofdprijswinnaars. Maar voor dat we die geven willen we eerst allen die de kleurprent hebben ingestuurd van harte bedanken. Jullie hebben erg goed je best gedaan en de jury heeft er van genoten. Een dag naaf Zaandam komen: Jeroen Bleys, Egmond a/d Hoef Luus Heideman. Amsterdam Gerard v.d. Harst, Seheveningen Rob Huisman, Westwoud Oscar Jahn, Krommenie Renate Jansen. Bemmel Dennis Jonker. Zaandam Marcel Kaal, Amsterdam-West Karin Maas, Tilburg Inge Maillé. Hilvarenbeek Angel ine Seelen, Venlo Clarien Triens, Breda Selma v. Velsen,, Amsterdam Ria Westendorp, Nijmegen Wim Westendorp, Nijmegen Een radiootje is gewonnen door: Dennis Dral, Drachten Silvana Kok, Glanerbrug Een cameraatje dóór: Maud Kusters, Susteren Sylvia Reichwein, Nunspeet. De winnaars van andere prijzen ontvangen persoonlijk bericht. Wanneer tegenwoordig de diverse bedrijfsbrandweren in de Zaanstreek eikaars krachten meten, bevinden deelnemende ploegen van het AH-corps zich steeds in de voorste gelederen, wat betreft het in de wacht slepen van de hoogste prijzen. Het jongste bewijs hiervoor werd 11 maart jl. geleverd, toen acht man van de brandweerploeg van het DC-Zaandam op het Scado-terrein in het strijdperk traden met spuitgasten van Eurometaal 1, Bruynzeel 1, Sheby-Kemi, Forbo, Cacao "De Zaan" en de Verenigde Zet- meelbedrijven. Onder de bezielende lei ding van bevelvoerder Leen Roet wisten de blusbewuste DC-medewerkers de eerste prijs te behalen bij deze door de Vereniging van Zaanse Bedrijfsbrand weren georganiseerde wedstrijden. De daarmee veroverde wisselbeker én een medaille voor elk van de acht winnende brandweerlieden zijn 22 april met gepas te trots in ontvangst genomen. Het begeerde eremetaal laat ook de heer Wit allerminst koud. Het vormt immers telkens een stukje van de kroon op het werk dat hij de afgelopen zeven jaar heeft gedaan als commandant van de bedrijfsbrandweren van het DC-Zaan- dam, de CS-Zaandam en het DC-Bever- wijk. verleden Toen hij er in 1971 aan begon, had hij de beschikking over niet meer dan zo'n vijf vrijwilligers, die moesten werken met zeer primitief materiaal. Niet veel beter dan sinds de oprichting van deze be drijfsbrandweer in 1963. Wij citeren een "terugblik" uit een DC-Info van enige jaren geleden: "Als rollend materiaal ge bruikten ze toen een rood geverfd kaas wagentje met kleine luchtbandjes. Als de nood aan de man was, stonden er meestal drie van de vier banden leeg. Dus dan was het twee man voor en drie man achter de wagen om het ding een beetje tempo te geven. Als je nu zit te kijken naar een filmpje, hoe de brand weer toen moest werken, is het dan ook lachen, gieren, brullen geblazen". De heer Wit voegt hieraan nog een herinnering toe uit zijn begintijd: "We hadden toen nog vlasslangen. Nou als die eenmaal waren uitgerold om er mee te gaan spuiten, leek het meer op een fontein om de tuin mee te besproeien dan op een straalpijp". Via een vijfjarenplan heeft hij inmiddels mankracht en materieel weten op te voeren tot een effectieve brandweer eenheid. "We werken nu met zestien man, die allen in het bezit zijn van het rijksdiploma en het materieel is sterk verbeterd, mede door toedoen van DC- M. SCHOENMAKER VERZAMELAAR IN HET GROOT Wanneer de heer M. Schoenmaker, werkzaam op de afdeling Personeels registratie van het hoofdkantoor te Zaandam, z|jn zin zou krijgen zou uit alle woordenboeken het werk woord "weggooien" worden ge schrapt. Hjj gooit nooit iets weg en h|j vindt dat niemand ooit iets zou moeten weggooien. "Je kunt het zo gek niet bedenken, maar er is altijd wel iemand die voor bepaalde dingen belangstelling heeft. Er zjjn zo veel verzamelaars op allerlei gebied, je houdt het byna niet voor mogelyk". Het gesprek zou gaan over een col lectie albumplaatjes, maar de heer Schoenmaker blijkt meer verzame laarspijlen op zijn boog te hebben, "Vanaf mijn achtste jaar heb ik van alles verzameld," zegt hij. "Dat begon natuurlijk met sigarenbandjes en dergelijke dingen. Van het één kwam het ander." Het is moeilijk pronkstukken uit de collecties te noemen. Toch maar een greep: de Nederlandsche Staats courant no. 139 van Zaturdag 14 Junij 1834, een brandweerpenning van de gemeente Koog aan de Zaan uit 1870, het originele met de hand geschreven verslag van een reis, die P. Honigh, Maartje Haremaker, Klaas Grietje Honigh en Pieter Haremaker in 1829 naar Duitsland maakten (per diligence), fietsplaatjes en vele soorten noodgeld. Noodgeld in vele soorten: van Meis- sen-porselein (voor een appel en een ei in een rommerwinkeltje gekocht), houten noodgeld, postzegels als be taalmiddel op blikken fabriekspen- ningen geplakt (in Frankrijk), nood geld uit de jaren 1921 en 1922 uit Oostenrijk gedrukt op email en (zeem-)leer, munten van baksteen van diverse Duitste steden, alsmede linnen geld enz. Er is ook "echt" geld: bankbiljetten van 1000 gulden van Nederland uit 1931 en 1938, biljetten van o.a. 500, 60 en 40 gulden. Bankbiljetten uit de oorlogsjaren met de handtekening van Rost van Tonningen. In de oorlog uitgegeven zilverbons. Verder kantinemunten van legereenheden, schelpengeld uit Nieuw-Guinea. Waar de waardevermindering van geld toe kan leiden wordt duidelijk uit opschriften op penningen van 1923 uit Duitsland: op 1 november kon men voor 3 miljard mark een brood verkrijgen, op 15 november 1923 kostte een soortgelijk brood 80 miljard mark, en op 1 december 1923, weer twee weken later dus, had men al 260 miljard mark nodig voor een brood Na deze "inleidende" collecties kwam de heer Schoenmaker met de albums op de proppen. Hij zegt: "Het verzamelen van munten werd me zo langzamerhand te duur. Er komen steeds nieuwe herdenkings- en gelcgenheidsmunten bij. Als je bij wilt blijven kost je dit honderden guldens. Dit was niet meer op te brengen." Maar ook in de album sector is veel wetenswaardigs bijeen te brengen. Niet alleen betreft dit de traditionele Verkade-albums, er zijn veel meer bedrijven geweest, die albums uitgaven om de afzet van hun produktcn te stimuleren. "De kunst is series bij elkaar te krijgen," vertelt de heer Schoen maker, "Soms heb je twee incom plete albums. Dan wordt het "slo pen". Het kwalitatief slechtste album wordt dan gebruikt om het andere aan te vullen, bijv. door pagina's over te brengen." De heer Schoenmaker zoekt soms contact met het bedrijf, dat in het verleden albums het licht deed zien. Dan komt hij wel eens voor verras singen te staan, want niet zelden weten de tegenwoordige functionaris sen van zo'n bedrijf niet eens, dat eerder een album is uitgegeven Vanzelfsprekend bezit de heer Schoenmaker ook albums van Albert Heijn, onder meer "Albert Heijn's Panorama" en Cinderella. De vraag is natuurlijk wat de verza melingen van "onze man van de Per soneelsregistratie" nu eigenlijk waard zijn. Daarop geeft de heer Schoenmaker dit antwoord: "Zij zijn niets waard of onbetaalbaar. Niets waard voor de man of vrouw die er niets om geeft. Onbetaalbaar voor de verzamelaar, want veel dingen kun je niet meer krijgen." Aanvullingen zijn uiteraard van harte welkom. Diegenen die b.v. album plaatjes hebben te missen, worden verzocht contact op te nemen met de heer Schoenmaker (tel. 075-592742). KOMT DAT ZIEN Op zaterdag 14 mei a.s. worden op het terrein van het DC-Zaan dam van 10.00 tot 17.30 uur wed strijden gehouden tussen veertien ploegen van de bedrijfsbrandwe ren en de gemeentelijk vrijwillige brandweer van de groep Noord- Holland, klasse 1 hoge druk. Dat belooft een spannende ge beurtenis te worden, die het aanzien waard is. Belangstellen den z|jn dan ook van harte welkom. Na afloop zal de heer N. J. Visser, DC-bedr|jfsdirecteur de pr|jzen uitreiken t|jdens een ontvangst in het personeelsrestaurant. Dan zal bekend z|jn welke eerste twee ploegen zullen worden uitgezon den naar de gewestelijke wed strijden, die kans geven op deel neming aan de landelijke wed strijden om kampioen van Neder land te kunnen worden. bedrijfsdirecteur N. J. Visser en de heer J. van den Akker, hoofd brandweer van de DC's Tilburg, Beverwijk en Zaan dam. Het wachten is nu alleen nog op de komst van een heuse brandweerwagen, waarvoor de Raad van Bestuur hopelijk nog dit jaar toestemming geeft. Als die er eenmaal is, zijn we optimaal inzet baar". Vervolg van pag. 6 Aandacht tenslotte vereist uiteraard ook de opleiding van het personeel dat in deze afdeling werkt. "Deze meisjes vormen een geïntegreerd onderdeel van de afdeling," aldus de heer Van der Ster, "ze zijn de ambassadrices van de shop naar de consument toe. Er moet dan ook veel aandacht aan hun oplei ding worden besteed". Een aantal leveranciers bleek graag bereid daaraan mee te werken, het Parijse l'Oréal, uit het Mekka van de cosmetische wereld, was de eerste die de daad bij het woord kon voegen. Later in het jaar zal aan dit Parijse verblijf waarschijnlijk nog een follow-up in Nederland worden verbonden. En er zijn al soortgelijke afspraken met de fabri kanten Cover Girl en Henkei Khasana. (Fa, Poly, Crème 21). Tijdens het verblijf in Parijs kreeg men in korte tijd een grote hoeveelheid ken nis aangereikt, zowel door de eigen AH- functionarissen als door de mensen van l'Oréal. Nadat men 's avonds om een uur of zeven in Parijs was gearriveerd, voigde diezelfde avond nog een verhan deling van de heer Van der Ster over het beleid en de filosofie van Beauty Body. De volgende morgen was men te gast in de fabriek van L'Oréal aan de buitenkant van Parijs. Die ochtend lag de nadruk natuurlijk op haarverzorging, en de daarbij vereiste produktkennis. Ook werd aandacht besteed aan de wijze waarop cosmetica in een supermarkt verkocht moet worden. Die ochtend hielden de heren W. Huin- der en G. Eijkelkamp (Afd. Produkt Presentatie) voorts een presentatie aan de hand van de "Handleiding Drog- metica" zoals men die al kende. Dit werd toegelicht met dia's, 's Middags werd de nieuwe campagne van B.&B. geïntroduceerd. Vervolgens ging het gezelschap weer de stad in, voor een bezoek aan de warenhuizen Lafayet te en Au Printemps. Aan het eind van het middag stapte men alweer in het vliegtuig voor de thuisreis. "Voor de meisjes die de hele dag in zo'n afdeling werken, geeft dit de mogelijk heid om de klanten straks nog beter van advies te dienen". iÉÉb lm Het personeel van de Simon 2 te Maassluis, die op 10 maart j.l. is geopend. In het midden de bedrijfsleider de heer A. W. Kuipers. (zie ook pag 9) Dit jaar waren het tevens jubileumwed strijden ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de schietvereniging van Ahold. De wedstrijden werden op 2 april j.l. gehouden in het "Ontspanningsge- bouw" aan de Klamperstraat te Zaan dam. Dit gebouw jubileert dit jaar ook. Het werd 40 jaar geleden gebouwd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de N.V. Albert He|jn. Evenals vorig jaar waren er weer vele bekende individuele en korpsdeelne mers. Uitslag van de diverse wedstrijden: Korpsen: 5 res. politie 271 (deze veteranen groep bestaat nief off. meer). 6 Eurometaal - 1 270 7 Ahold-3 265 8 P.T.T. 258 9 Sterwech 257 Zoals u ziet alle vrij dicht bij elkaar. Het was dan ook een zware spannende strijd. Mede ter gelegenheid van het jubileum waren er ook prijzen voor de groep "Dames". 1 mevr. Mary Scheffelaar-Orchides 1 Ahold - 1 2 Ahold - 2 3 Eurometaal - 2 4 gem. politie met 290 punten 281 281 276 (gem. politie) 2 mej. Bergers van Eurometaal 3 mevr. T. Pouwer van Ahold Groep "Genodigden" 1 hr. Bonte gem. politie 2 hr. H. K. Engel Ahold 58 punten 57 punten 55 3 hr. Praamsma jr. gem. politie 54 Groep "Korpsschutters" 1 hr. F. Spanjer Eurometaal met 60 punten (hoogst bereikbaar) 2 hr. J. Besse Ahold ,,59 3 hr. R. Pouwer Ahold ,,59 Voor alle deelnemers waren er gezien de tijd van het jaar weer paaseieren als per soonlijke prijzen. Een groep die buiten mededinging mee deed waren de junioren vergezeld van vader of grootvader. De hoogste schutter in deze groep was Dennis Heijn, zoon van de heer G. J. Heijn, die maar liefst 51 punten wist te behalen. De heer H. Glazenburg reikte namens de Raad van Bestuur, met enige toepas selijke woorden, de prijzen uit.

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 12