"Publiek vraagt naar vers en betere presentatie" Misschien heeft u iets aan vakantiespreiding "Er moet constant iemand bij de vitrine zijn" CHEF-SLAGER H. ALKEMA: Vakantie 1977 van 2 t/m 23 juli het drukst VLEESVERKOPER J. G. KUIPERS: FLITSEN pagina 9 Chef-slager H. Alkema zegt van zichzelf dat hy een AH-tik heeft. Dat klopt, want na - noodgedwongen - omzwervingen steekt hy zy n enthousiasme niet onder stoelen of banken dat hy sinds maart vorig jaar weer terug is in hetzelfde filiaal aan het Sneker Leeuwenburg, waar hy eens als "broekie" in de toenmalige slagery-afdeling begon. Nu heeft hy er de leiding van de geïntegreerde slagery en dat wil hy wéten. Vroeger in het Friese Joure mocht hij als 16-jarige buurjongen van een particu liere slager vlees bezorgen en leverworst maken. Spelenderwijs leerde hij er het vak tot en met slachten toe. Dat kwam hem van pas toen hij in het kader van een leerlingenstelsel als leer ling-slager bij AH kwam. Hij wilde echter hogerop, maar dat was juist in de tijd dat de CS'en in de lucht hingen en al spoeding werd hem duidelijk; "Zonder papieren doe je niets bij AH." uitstapje Via een advertentie in de Sneker Cou rant besloot hij dus maar een "uit stapje" te maken naar een supermarkt met een ambachtélijke slagerij, waar hij spoedig als chef-slager werkzaam was. Al die tijd dat hij er niet werkte, werd bij zijn aloude AH-filiaal alleen CS-vlees verkocht. En Alkema zag dat met lede ogen aan, want sinds hij er weg ging werd de omzet steeds kleiner, omdat de klant de vertrouwde sfeer en de per soonlijke bediening van een ambachte lijke slagerij nu móest missen. Intussen had Alkema altijd nog contact met het vroegere delihoofd, die tegen woordig optreedt als BL. Die tipte hem om op het oude nest terug te keren, toen het filiaal overschakelde op een afdeüng met een geïntegreerde slagerij. Trots vertelt hij nu weer een omzet te draaien zoals bij zijn vertrek en in het komend (zeil)seizoen verwacht hij zelfs 50% meer te maken. presentatie Voor zijn terugkeer leek het volgens Alkema nergens op, vooral niet qua pre sentatie. En, zegt hij, het publiek vraagt nu eenmaal naar vers en een betere presentatie. Bovendien kan de klant nu weer anderhalf ons gehakt krijgen of twee karbonades in plaats van toen ponden of kilo's. Een nadeel is misschien wel dat er geen toonbank is, maar als de klant iets speciaals wil hebben, kan hij op een bel drukken en het komt voor elkaar. Van dat service-aspect wordt volgens Alkema overigens weinig gebruik gemaakt. "Als je maar variatie in gewicht hebt en de zaak goed in de vitrine legt," vindt hij, "is de behoefte aan iets anders niet zo groot." Een laatste wens: een fatsoenlijke weeg schaal in de slagerij zelf om verse worst en vlug-klaar-artikelen direkt af te kunnen wegen. "Daarvoor moeten we nu helemaal naar achter lopen en het is toch al een bewerkelijk filiaal." -2 klantenkring In 1976 scoorde Kuipers al een forse omzetstijging, en voor 1977 zijn de ver wachtingen hoog gespannen. Hij gaat er prat op dat de mensen hem "slager" noemen. Kuipers ervaart dat er veel mensen zijn die om iets anders vragen dan er in het normale assortiment wordt geboden, bijvoorbeeld 1 kg. ossehaas. "Geen probleem, als ze het maar een dag tevoren bestellen. Er staat tenslotte in de krant dat AH een vakslager is, dat moet je waarmaken." Voor dit jaar ziet hij nog meer mogelijk heden om de omzet te vergroten, mede door de actie "De prijsverlagers van AH". Verder geeft hij hoog op over de aanbiedingen in het kader van "Twee dagen laag". Als hij normaal in twee dagen tien plateau's magere varkenslap pen verkoopt, is het veel, maar tijdens de jongste actie werden het er op twee dagen 95. Als men er van uitgaat dat een plateau 4 kg weegt, gaat dat altijd nog Te huur in recreatiecentrum ,,'t Grote Bos" te Driebergen 'n gezellige 4-per- soons vakantiebungalow. Inlichtingen: G. L. Haer, Jan Pieter Heystraat 160 I Amsterdam Evt. 020 - 133343. Wie wil met ons een vakantie woning- ruil aangaan? Mooie eengezinswoning met 6 slaap plaatsen van 25/6-16/7 of 2 weken. Goede bewoning verzekerd. H. H. van Dijk Houtzagersdonk 233 APELDOORN, Oost wijk maten Voor veel gezinnen is vakantiespreiding uitgesloten, omdat zij gebonden zijn aan schoolvakanties en collectieve bedrijfs- vakanties. Dit jaar zal het omstreeks 2 juli extra druk zijn wan neer de zomervakantie van de lagere scholen in Noord- en Zuid- Holland begint en tevens de bouw- en nevenbedrijven in ons hele land sluiten. Ook zullen er omstreeks 7 juli veel Duitse vakantiegangers naar ons land komen, omdat daar dan de vakantie van de lagere scholen begint. De geadviseerde regionale zomervakanties voor de basisscholen zijn in 1977 als volgt: zaterdag 18 juni t/m 30 juli: Zeeland, Noord-Brabant, Limburg zaterdag 25 juni t/m 6 augustus: Groningen, Friesland, Drenthe, Overijs sel, Gelderland, Utrecht en de IJsselmeer- polders. zaterdag 2 juli t/m 13 augustus: Noord- en Zuid-Holland En voorts: zaterdag 25 juni t/m 13 augustus: voortgezet onderwijs zaterdag 2 juli t/m 23 juli: collectieve vakantie bouw- en nevenbe- drijven in heel Nederland zaterdag 2 juli t/m 23 juli: grootste vakantiedrukte Vakantie vóór 18 juni of na 13 augustus biedt indien u daartoe in de gelegenheid bent enige niet te onderschatten voordelen: door de invoering van de zomertijd in in 1977 zal het 's avonds een uur langer licht zijn; u heeft meer keuzemogelijkheden t.a.v. bungalows en appartementen, hotels en pensions, een gunstiger plekje voor uw tent of caravan; minder vakantieverkeer op de weg, meer plaats in treinen en autobus sen; meer rust op terrasjes, in parken, zwembaden en op het strand; soms lagere prijzen. Door bovendien secuur te bestellen, zakte de mark-down onder zijn leiding van 8 procent naar 4,4 procent eind '75 bij een veel hogere omzet. plateau's. "Dan ben ik zó los," zegt Kuipers. Ook hij heeft tot besluit een wens; goede vaste klanten eens per bus naar Zaan dam brengen om er een kijkje te nemen in de CS. "Ze zeggen zo vaak: 'Is hier dan geen slager?' en 'Hoe doen ze dat dan eigenlijk?" Het is wel typerend voor het vertrouwen in het voorverpakte produkt. Sinds januari 1975 zit verkoper J.G. Kuipers in het vlees. Daarvóór had hy de functie van chef-kruidenierswaren in de SM in het Utrechtse winkelcentrum Overvecht. Om gezondheidsredenen mocht hy die functie niet langer uitoefenen en dus werd in overleg met de BL naar een andere mogelykheid omgezien. Het werd toen de afdeling met CS-vlees. Na twee weken iets van het vak te hebben opgestoken by de heer Van Tilburg in de AH-Bussum, keerde Kuipers vol goede voornemens terug op zyn nieuwe afdeling. In samenwerking met de BL werd toen een plan gemaakt om de zaak op te vijzelen. In de eerste plaats door con stant iemand bij de vitrine te hebben, waarbij hij deskundig wordt geassisteerd door part-timer Bert Brugman. Verder werd bepaald dat er tot sluitingstijd (zes uur) het hele assortiment te krijgen zou zijn. Kuipers: "Dat kostte aanvankelijk veel mark-down (afprijzing) maar de klant stoot nooit z'n neus." om 380 kg. Hetzelfde was het geval met een aanbieding van Gelderse schijven. Tegen 2 plateaus in 2 dagen nu 40

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 9