Amaryllissen Bloeiende AHMED AARAS OVER Z'N WERK IN DE ORFiliaal 1027 viert zakenjubileum Afgevaardigde voor Marokkanen en Turken FLITSEN pagina 9 DANKBETUIGINGEN Bij mijn afscheid na veertien jaar BL van filiaal Van Hogendorp- laan in Hilversum te zijn geweest, wil ik mede namens mijn vrouw en kinderen een ieder die dit afscheid onvergetelijk maakte hartelijk bedanken. Zonder iemand te willen vergeten, noem ik in het bijzonder de directie van Ahold, de heren Van Alphen, Heeroma. Krol, Kerk hoven en Van de Poel, en niet in de laatste plaats mijn onvergete lijke team van medewerkers(sters) en hun geliefden, die allen voor een grandioze avond in De Vier Linden te Loosdrecht hebben gezorgd. Het was voor ons een totale verrassing. Hartelijk dank voor de fijne woor den, kado's en de vele mooie bloemen. Wij wensen Ahold N.V. nog veel succes toe! Familie P. E. Samuel filiaal 5543 Hilversum- -o- De woorden van waardering en vriendschap, alsmede de stoffe lijke omlijsting waarmede deze gepaard gingen, hebben op mij en mijn vrouw een diepe indruk gemaakt. Mijn 40-jarig jubileum was een onvergetelijke dag. Aan allen die hiertoe bijdroegen, heel hartelijk dank. D. M. Hansen Rotterdam -o- Gaarne wil ik langs deze weg allen hartelijk dankzeggen, die blijk hebben gegeven van hun be langstelling bij mijn 40-jarig ju bileum. Het is voor mij en mijn familie een onvergetelijke dag geworden. C. Hijne, Assendelft -o- Gaame willen mijn vrouw en ik u allen hartelijk bedanken voor de grote belangstelling, felicitaties, cadeaus enz., die wij mochten ontvangen bij mijn 40-jarig jubi leum. Met groot plezier kunnen wij terugzien op deze bijzondere dag. J. Rijneker Jacob van Necklaan 3 GOUDA -o- Hierbij dank ik iedereen die ge holpen heeft om mijn 25-jarig zakenjubileum tot een niet te ver geten gebeurtenis te maken. Familie A. v. Egmond Lankfort 21-18 Nijmegen -o- Hiermede dank ik u allen ook na mens mijn echtgenote, die mijn dag van pensionering tot een onvergetelijke dag hebben ge maakt. M. Toereppel PB Zaandam, afd. Transito -o- Langs deze weg willen mijn vrouw en ik onze hartelijke dank betui gen aan de directie Detailhandels- groep Ahold B.V., en alle perso neelsleden van AH bedrijven, voor de belangstelling bij onze zilveren bruiloft. Het was geweldig en hartverwar mend. Nogmaals allen heel harte lijk bedankt. Familie J. van Sijes Nijmegen -o- Met vreugde denken mijn vrouw en ik terug, aan het bezoek dat wij mochten ontvangen na mijn 65e veijaardag. Het was fijn, te merken dat je col lega's en het bedrijf, je niet ver geten zijn. Mede namens mijn vrouw onze dank voor dit bezoek en de ge schenken. T. M. de Krijger, Zaandam En hoe is dat eerste jaar OR-werk hem bevallen? "Af en toe denk ik dat het prima gaat, soms is het ook wel eens moeilijk. Vooral wat de taal betreft. Ze gebruiken nogal eens moeilijke woorden, en dan vraag ik niet altijd wat dat betekent. Ik wil niet te lastig zijn." De OR vergadert een dag per maand. Heeft hij het idee dat hij belangrijk werk doet? "Een hoop dingen die besproken wor den, zijn belangrijk. Zoals werkoverleg, resultaten, werkroosters en ook veilig heidsschoenen. Die zijn er nu door. En dan die moeilijke toestanden met het woonoord van de Turken." Heeft hij als Marokkaan wel het ver trouwen van de Turken? "Er komen vaak Turken bij me met Op 16 augustus 1976 was het precies vijf jaar geleden dat het hoofdkan toor aan het Ankersmidplein in Zaandam in gebruik werd genomen. Geen reden om groot feest te vieren. Maar de afdeling Bloemen en Plan ten gaf er toch een klein feestelijk tintje aan. Want op die dag.stond op ieder bureau een keurig verpakte Amaryllisbol met het verzoek die verder op te kweken. Wie op 15 no vember de mooiste plant mee terug bracht kon meedingen naar fraaie prijzen. Daarom stonden op die dag meer dan vijftig fraai bloeiende Amaryl lissen in de hal van het HK klaar voor keuring door de jury. Deze be stond uit mevrouw Hélène Matze (redactrice Margriet), de heren P. Prins, W. J. P. v.d. Loo (Koninklijke Kwekerijen G. C. van Meeuwen Zonen B.V.) en de heer ir. C. T. Jan- son (Merchandiser Bloemen en Plan ten Ahold). Van links naar rechts op de foto: de heer Prins, mevrouw Matze, ir. Janson en de heer Van der Loo. Bij de vakkundige beoordeling werd speciaal gelet op uiterlijk als plant, aantal bloemen, stand van bloemen, grootte van de bloemen en juiste hoogte. Bij deze nog nimmer zo vroeg in het jaar gehouden keuring werd het wikken en wegen. Het vroe ge tijdstip hield verband met uitrei king op 16 augustus waarvoor de bollen een speciale behandeling had den ondergaan. Uit de vele fraaie exemplaren kwa men die van de volgende inzenders als winnaars uit de bus: le prijs Hr. Sahupala 2e prijs Hr. C. de Jong 3e prijs Mevr. H. Bakker-Steffaan 4e prijs Hr. M. van Wilgenburg Een poedelprijs werd toegekend aan de heer L. Sproet voor zijn nog niet bloeiende maar fantasierijk opge sierde Amaryllis. Ter viering van het 25-jarig zakenjubi leum van de heer C. Munnik van filiaal 1027 te Amsterdam-Osdorp hebben de medewerkers van dat filiaal met hun echtgenoten enige tijd geleden een heel gezellig uitstapje gemaakt. Hoogtepun ten waren een bezoek aan het rijtuig museum en het prachtige park bij paleis Het Loo, het nationale park de Hoge Veluwe en het Kröller-Müller-muscum met de expressieve beeldentuin, en ten slotte een diner in de Koperen Kop. In zijn dankwoord zei de-heer Munnik: "Jongens, wat ben ik blij dat ik zo'n stel mensen heb om mee samen te werken. Ontzettend bedankt. Het was werkelijk grandioos!" De superman in Voorschoten heeft iets extra-speciaals gedaan vorig jaar. Een Sint Nicolaasactie die zelfs de front pagina van een plaatselijke krant haalde. Dat gebeurt niet vaak. Op voorstel van een van de sectorchefs werd een stelling vrijgemaakt en omge toverd in een grote haardstee [nou ja, iets wat daar toch heel sterk aan deed denkenwaarin jonge Voorschotertjes hun schoentje mochten zetten. Op 3 december mochten ze de schoentjes komen ophalen. Het waren er inmiddels 420! En natuurlijk waren al die schoen tjes gevuld met een leuk presentje. Zwarte Piet [mevr. Bakker, caissière had het razend druk met al die kleuters. U ziet hem [haar] hier met zo 'n verlegen dreumes op de arm. Tot zover verliep alles volgens plan. Echter, 's middags stapte ineens Sint Nicolaas de winkel binnen, tot grote vreugde van de kinderen, maar ook tot grote verbazing van het personeel, dat van zijn komst niet op de hoogte was. Laat nou toevallig de lste verkoper, de heer P. de Haas, die dag vrij hebben Op 6 juni 1968 verliet Ahmed Aaras Ma rokko. Hij was toen 26 jaar oud. Hij stapte samen met een vriend in de auto en ze zouden wel zien. In Marokko had Ahmed, eigenlijk nooit vast werk gehad Wel was hij vier jaar beroepsmilitair ge weest. Verder zat hij wat in de 'handel' "Het was eigenlijk een beetje smok kelen" vertelt hij nu, wat verlegen lachend. Enfin, die handel ging niet best meer, en Ahmed en zijn vriend gingen in Frankrijk op zoek naar werk. Dat lukte niet zo erg, maar ze hoorden wel dat er in Nederland volop werk was. Dat klrtpte: eenmaal in Nederland was hij slechts 2Vz dag werkloos. Dat waren goede tijden... Acht maanden werkte hij op een meu belfabriek in Culemborg, nog eens acht maanden op een andere meubelfabriek in dezelfde plaats, "ik leer alles vrij gauw. Eerst moest ik de rotklusjes doen, maar daarna kreeg ik al gauw andere dingen. Ik heb daar bijvoorbeeld verf spuiten geleerd. In Culemborg sprak 'lij een landgenoot van hem die bij het distributiecentrum in Zaandam werkte. Die verdiende vijftig gulden per week meer. Men had volop mensen nodig, en Ahmed maakte de overstap. Dat was op 13 oktobe* 1969. Hij werkt daar nu nog. "Ik ben hier begonnen met het laden van auto's. Dat gebeurde toen nog alle maal met de hand. Er waren nog geen trucks. Toen ben ik naar de afdeling "diversen" gegaan. Daar heb ik twee jaar nachtdienst gedaan. Ik deed dat voor het geld, maar op den duur kon ik niet meer anders. Ik was bang voor de dagdienst geworden. Een vreemd gevoel was dat." Maar Ahmed leerde een Nederlands meisje kennen, hij kwam in de kost bij haar moeder, en die wilde dat hij op normale tijden ging werken. Schoon moeders wil was wet, en Ahmed ging dagdienst doen. Eerst nog twee jaar als controleur bij "diversen", In oktober 1973 trouwde hij. Het kostgeld dat hij moest betalen betekende een zware aan slag op zijn loon, en Ahmed ging ploegendienst draaien om de daaraan verbonden 20 procent toeslag op te kunnen strijken. Daarmee verhuisde hij naar de groente-afdeling, waar hij nu nog werkt. Hij verricht ook daar voor namelijk controlerende arbeid. steeds meer ingeburgerd En langzamerhand naderen we het moment waarop Ahmed in het bedrijf de rol ging spelen die de reden van dit verhaal is: in augustus 1975 kwam hij in de Ondernemingsraad van de DC's. Hij' is daarin vertegenwoordiger van de buitenlandse werknemers van het d.c. in Zaandam. Dat zijn voornamelijk Ma rokkanen (45) en Turken (85). Ahmed: "Ik wilde het eigenlijk niet. Ik heb geen goede school gehad, en dat is voor de OR wel nodig. Nederlanders kwamen bij me, en zeiden dat niemand van de bui tenlanders zo geschikt was als ik. Ik spreek de taal vrij goed. Toen heb ik er nog eens over geprakkizeerd, en ik heb me kandidaat gesteld." problemen. Problemen met hun woning, of met hun chef. Ik help ze dan, ook als het niet mijn taak is. Ik ga bijvoorbeeld ook voor ze naar het gemeentehuis toe om iets,te regelen. Ik spreek geen Turks, maar dat is niet zo'n probleem. We praten veel met de handen, en dan komen we er wel uit." Ahmed is voor drie jaar in de OR gekozen. Hij voelt dat hij in dit werk groeit, en denkt zich na het verstrijken van die drie jaar wel weer kandidaat te zullen stellen. Hij begint zich ook steeds meer Nederlander te voelen, en denkt aan naturaliseren: "Mijn vrouw en mijn twee kinderen zijn Nederlands. Stel dat het over een paar jaar zo slecht gaat in Nederland dat ze alle buitenlanders weg sturen, waar moet ik dan heen met mijn gezin?" Aan de andere kant is hij een beetje voorzichtig met dat naturaliseren. Een tot Nederlander genaturaliseerde land genoot van hem die daarna in Marokko kwam, werd onmiddelijk opgepakt. Ahmed: "Daarom zit ik nog te twijfelen. Ik heb mijn ouders nog in Marokko, en die wil nog wel eens zien." JUBILEUM Op 8 februari 1937 trad de heer G. J. Eydenberg in dienst bij Simon de Wit. Via de pakkerij, de kleingoed- afdeling, de sjouwploeg en de ver- zendafdeling kwam de heer Eydenberg op 1 januari 1953 te werken in de branderij. Hij ver vulde daar tot 1 januari 1966 de functie van brander. Momenteel is de heer Eydenberg werkzaam als laadmeester in het DC te Zaandam.

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 9