Ruim 1972% rente bij een gemiddeld spaarbedrag van f5000 per jaar "De Prijsverlagers van AH" effenen zakenpad voor BL's Verhoging toeslagpercentage Stichting Spaarfonds Extra toeslag op winstdelende klantenobligaties Albert Heijn BL-dag Zeeland West-Brabant Vermindering loonbelasting 1977 Presentatie commerciële jaarplan AHSM-ZB FLITSEN pagina 3 Het Bestuur van Ahold N. V. heeft besloten met ingang van 1 juli 1977 jaarlijks een extra toeslag te geven van IVa% op de overeen gekomen rente op de winstde lende klantenobligaties. Tot dusver werd op 1 juli van ieder jaar op deze klantenobliga ties 4% rente uitbetaald, ver meerderd met Vt voor ieder vol procent dividend boven de 5% die wordt uitgekeerd aan aan deelhouders Ahold over het voor afgaande boekjaar. Op grond van beslissingen in de jaren zestig wordt hierboven nog 1% toeslag gegeven. Zo bedroeg de totale uitkering op de winstdelende klantenobligaties per 1 juli 1976 bij een dividend van 20% over het boekjaar 1975: 4% 1Vi% 1% 121/2%. De winstdelende klantenobliga ties werden in de jaren 1956 tot en met 1961 geplaatst via een systeem van zegelverkoop. De voorwaar den van deze winstdelende obli gatieleningen houden geen ver plichting in het uitkeringspercen tage aan te passen aan extra uit keringen aan aandeelhouders naast het dividend. Toch is in verband met de recentelijk uitge keerde 25% aandelenbonus aan aandeelhouders besloten tot een extra toeslag van 1V4%. Veronderstel weer een dividend van 20%, dan wordt de rente nu dus 121/2% -f 114% 13%%. Voortvloeiend uit een per 8 december j.l. genomen besluit van de Raad van Bestuur van Ahold N.V. zijn de volgende wijzigingen van toepassing op de winstdelings- regeling voor spaarders: a. maximum bedrag rentetoeslag verruimd van 500 tot 750 (zodra mogelijk i.v.m. loonmaatregel); b. rente toeslag toegekend volgens de winstdelingsregeling met 50 percentagepunten verhoogd. Ter verduidelijking geven wij u onderstaand voorbeeld, uitgaande van een dividend uitkering van 20%. Gemiddeld spaarbedrag gedurende een jaar basisrente 4,55% rentetoeslag 330% (280 -F 50) 5000,— 227,50 750 - 977,50 19,55% Gemiddeld te ontvangen rente extra depositorente van 2,64% De extra depositorente over het boekjaar 1976 is vastgesteld op 2,64%. Deze aanvullende rentevergoeding wordt aan het eind van het jaar gegeven over de laagste stand van de spaarrekening gedurende het gehele jaar, verminderd met een bedrag van 5000,(dat is het bedrag dat benodigd is voor het behalen van de maximale rentetoeslag van 750, voorbeeld Laagste stand van een spaarrekening in 1976: Gemiddelde stand van een spaarrekening in 1976: a. basisrente 4,55% over 8500,— b. depositorente 2,64% over 2500, (ƒ7500,— min/ 5000,—) c. rentetoeslag per 30-6-1977 330% van 386,75 met een maximum van 750, Gemiddeld te ontvangen rente Op 23 november was er voor de BL's uit zone 8831 (Zeeland/West-Brabant) de jaarlijkse BL-dag. Om 9.30 verzamelden ze zich, vergezeld van echtgenotes, in een restaurant te Goes. Daar werd het eerste kopje koffie genoten. Daarna volgde een korte oriën- tatierit door Noord-Brabant naar Vrou wenpolder. Van 11.00-12.00 werd een bezoek gebracht aan de pottenbakkerij van Johan Koster te Middelburg. De lunch werd in Veere gebruikt. De mid dag werd gevuld met een rondrit over Walcheren. Na het diner in het uitgaans centrum De Geveltjes te 's Heerenhoek, werd de dag besloten met een bowling wedstrijd. Om 21.30 uur was het einde van deze, door de heren L. Pleunis en L. Jonker en hun echtgenotes georgani seerde dag. Zü die over 1977 voor vermindering loonbelasting in aanmerking willen komen moeten hiervoor een verzoek richten tot de belastinginspectie van hun m^rSÊ 5- 7500,- 8500,- 386,75 66,— 750,- 1202,75 14,15% Bij bovenstaande voorbeelden is uitgegaan van de veronderstelling dat voor de rente toeslag gebruik is gemaakt van een bijzondere spaarrekening waardoor de toeslag fiscaal vrij is van wettelijke inhoudingen. De AH BL's die de presentatie van het commerciële jaarplan voor 1977 te Utrecht of Eindhoven hebben bijgewoond, kregen bij hun vertrek een AH-draagtas aangeboden met daarin de toen nog niet verspreide kerstfolder en een instructieboekje voor de campagne "De prijsverlagers van AH". Maar aan de BL 's zelfwas ook gedacht. Onder meer zat er in de tas namelijk tevens een charmante uitnodigingskaart voor een etentje voor twee personen in een van de tien gerenommeerde restaurants die voor de kerstfolder de beschrijvingen van diverse kerstmenu's hebben geleverd, kersmenu's die de consument zelf geheel kan samenstellen uit het assortiment dat in de AH-winkels te koop is. Op 6, 7 en 8 december jl. is aan zo'n tweehonderd bedrijfsleiders van de di verse AH-filialen het commerciële jaar plan voor 1977 gepresenteerd. Respec tievelijk in het Utrechtse jaarbeurs congrescentrum en in het Eindhovense hotel Cocaene werd aldus aan telkens aparte groepen BL's uit de SM-zowel als uit de ZB-sector inzicht gegeven in de letterlijke gang van zaken. Aan de hand van enige honderden dia's kregen zfj een analyse over 1976, terwyl daarnaast de aanpak in het nieuwe jaar werd voorge houden. In dit verband merkte AHSM-directeur F. I. Ahlqvist op dat kan worden terug gekeken op een uitstekend jaar. "Het is aan de andere kant verstandig om ons te realiseren dat er donkere wolken op komst kunnen zijn. Begin 1976 kon een hoge omzetgroei worden geboekt die nu iets moeizamer verloopt, doordat de markt in groei twijfelt. Naast de invloed die hieruit voortvloeit, is de economie niet al te rooskleurig en de klant is prijsgevoeliger. Kortom, facto ren om rekening mee te houden," aldus de heer Ahlqvist. Niettemin kondigde hij aan dat er bij het bedrijfsbeleid voor dit jaar onder meer naar wordt gestreefd om een verdere volumegroei in de filialen te realiseren. toen en nu Terugblikkend op het afgelopen jaar memoreerde verkoopdirecteur K. Dors man de oorspronkelijke doelstellingen in 1976. In kwantitatief opzicht was o.m. afgesproken dat het bedrijf meer winst Eerste verkoper Jos Fabus van AH-filiaal 1019 te Geleen ging trouwen. Het perso neel wilde hem feliciteren, vanzelf. Mooi dat de bruidswagen even het magazijn werd binnengereden, waar het bruids paar de felicitaties in ontvangst kon nemen. Geen alledaagse gebeurtenis, dacht de bedrijfsleider, en hij stuurde ons deze foto. woonplaats. Een termyn hiervoor is niet gesteld, doch hoe eerder men dit aanvraagt des te eerder wordt de ver mindering verkregen. De vermindering wordt verleend op grond van hypotheek rente eigen woning, ziektekosten, echt scheidingsuitkeringen e.d. dan in voorgaande jaren moest hebben en dat er meer volume in dezelfde ruimte moest. Achteraf kan worden geconclu deerd dat ruimschoots aan deze doel stelling is voldaan. Wat de aanpak voor dit jaar betreft zei de heer Dorsman dan ook dat zal worden doorgegaan op de ingeslagen weg, maar dat de huidige activiteiten zullen worden uitgebouwd en verbeterd. In dezelfde lijn spraken filialen-direc teuren R. Beijers en P. G. Zwarts, respectievelijk verantwoordelijk voor de SM's en de ZB's, hun mensen toe, Ech ter, de dit jaar te volgen lijn is inmiddels tastbaar geworden met zoals de heer Zwarts het kenschetste de "harde klap" die AH pal na de jaarwisseling heeft laten vallen. prijsverlagers Daarna lichtte iedere verkoopleider de filosofie van zijn afdeling voor 1977 toe. Vervolgens presenteerde Ahead's ac count supervisor de heer G. C. Kortleve hoe deze filosofie zou worden gecom municeerd. De kern van deze actie is dat dagelijkse artikelen voor absolute bodem-van-de- markt-prijzen worden aangeboden. Daarnaast gaat AH door met de succes vol gebleken begin-van-de-weekaanbie- dingen op dinsdag en woensdag. plussenactiviteiten Tevens werd erop gewezen dat behalve de assortimentsactiviteiten met advertentiepubliciteit ook de navol gende activiteiten van belang zijn: assortimentsactiviteiten zonder publici teit, "in store promotions"; assortimentsactiviteiten met folderpubli- citeit waarvan de recente kerstfolder een eerste voorbeeld is]; uitbouwen van de one-stop shopping- gedachte met het oog op non-food, brood en banket, groente en fruit en vlees; verfijning van de shop-in-a-shop-filoso- fie; consumentisme-activiteiten. omzetplan De aangekondigde, nóg sterkere prfjs- aanpak en plussenactiviteiten zullen het mogelyk moeten maken de doelstellin gen voor dit jaar te realiseren.

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 3