Financieel-economisch en sociaal jaarverslag gecombineerd Reservering vóór 7 februari DIT JAAR VOOR HET EERST REAKTIE OP REAKTIES Prijsverlagingen Christmas with the Hammonds" in Miro Heerhugowaard Pensioen- formulieren personeelsblad ahold n.v. verder in deze Flitsen Winter in Wilsumer Berge flitsen I DO •virke? U3S7 34-ste jaargang no. 1 - januari 1977 Drie leden van de in Nederland zeer populaire T.V.-serie "The Ham mond Brothers", n.l. Bill en Gwen Riley en de benjamin van de Ham mond familie David, bezochten don derdag 23 december j.l. op speciale Over de jaren 1974 en 1975 heeft u van ons niet de, in vroegere jaren gebruikelijke pensioenformulieren ontvan gen. Daarvoor in de plaats werd in Ritsen van december een tabel afgedrukt aan de hand waarvan u zelf de voor u verzekerde pensioen bedra gen kon bepalen. Het is ons gebleken dat deze tabel voor velen van u proble men heeft opgeleverd. Daar om zullen wij het oude systeem weer ter hand nemen en u jaarlijks een pensioen formulier toezenden. Aangezien de administratie van het Pensioenfonds nu via de computer loopt, zuilen deze pensioenformulieren door de computer worden vervaardigd. De inhoud van deze formulieren zal afwijken van de u bekende pensioen formulieren. Naast de voor u verzekerde pensioenbedra gen zullen vele voor u belang rijke gegevens worden afge drukt. Bij de verzending van de pen sioenformulieren voor 1976, die naar wij verwachten uiter lijk in mei 1977 zal plaatsvin den, zullen wij u nader over de inhoud van het pensioen formulier informeren. uitnodiging van Miro Heerhugo waard deze zaak in winkelcentrum Middenwaard. Omdat hun aankomst in Heerhugo waard omstreeks lunchtijd viel werd hun, in de in kerstsfeer gestoken personeelskantine, een lunch aange boden in de vorm van een Hollandse koffietafel. Omdat de lunchpauzes van het personeel gewoon doorgingen troffen dé sterren bij aankomst in de kantine al velen aan de feestelijk gedekte tafels. Gwen, Bill en David bleken vriendelijke en eenvoudige mensen te zijn die zich in onze kan tine goed thuisvoelden. Na de lunch trokken zij voorafgegaan door een drumband en majoretten het gezellig versierde winkelcentrum in, met als bodyguard de Miro Bedrijfsveiligheidsdienst. Achter de dranghekken verdrongen zich meer dan duizend ongeduldige fans, die luid applaudiseerden toen de lang verwachte sterren bij het podium arriveerden. Na het signeren van de zeer vele boeken en platen werden zelfs handtekeningen gezet op han den, wangen en voorhoofden van fanatieke fans. Aan het einde van deze happening verlieten de Hammonds handen schuddend het winkelcentrum om nog diezelfde middag af te reizen naar Engeland. Het financieel-economisch jaarverslag van Ahold N. V. over 1976 en het sociaal jaarverslag zullen dit jaar voor het eerst in één band uitgegeven worden. Daarmee wil de Raad van Bestuur tegen over het gehele personeel tot uitdrukking brengen dat het sociaal en het financieel- economisch wel en wee van de onderne ming eigenlijk in één adem genoemd dienen te worden. Het is de bedoeling het sociaal verslag op getint papier af te drukken, zodat dit gedeelte bij eerste opslag herkend kan worden. Het totale verslag zal in zijn nieuwe opzet 64 pagina's gaan omvatten. Een heel boekwerk dus, waarmee per exem plaar een flink bedrag is gemoeid. Voor iedereen Het verslag-nieuwe-stijl is in principe voor iedere medewerker beschikbaar. Het ligt in ieder bedrijfsonderdeel ter inzage. Zij die het verslag zelf willen bezitten, moeten het in een vroeg stadium bestellen, te weten vóór 7 februari a.s., het moment waarop de drukopdracht gegeven wordt. Immers, het zou zonde zijn wanneer grote hoe veelheden jaarverslagen onaf genomen in de papieropslag zouden blijven liggen. Met nadruk wordt er op gewezen dat het verslag alleen te verkrijgen zal zijn d.m.v. het invullen van de hieronder afgedrukte bon, die vóór de sluitings datum dient te worden opgezonden aan Ahold N.V., afdeling Public Relations, kamer 1719, Ankersmidplein 2, Zaan dam. (Wie zijn Flitsen niet wil verknip pen kan de gegevens natuurlijk ook op een ander stukje papier verstrekken). Een verwijt achteraf, dat men het verslag in een later stadium niet meer zou kunnen krijgen is, hoewel begrijpe lijk, op praktische gronden op dat moment niet meer aanvaardbaar. Voor diegenen die voldoende hebben aan een uittreksel, zal in Flitsen van mei a.s. over een aantal pagina's aandacht worden besteed aan de voornaamste feiten uit zowel het financieel-econo misch als het sociaal jaarverslag. OR- en COR-nieuws pag. 2 Stichting Spaarfonds verhoogt toeslagpercentage pag. 3 Verlies van pallets tegengaan pag. 5 Alles over de EGV op pag. 6 en 7 Ahmed Aar as uit Marokko in de OR pag. 9 Dit winterse landschap is Wilsumer Berge, het Ostara-vakantiepark in het graafschap Bentheim Wilsumer Berge (75 hectaren) is voor overnachtingen in de winter gesloten; u kunt er van 1 april af weer terecht. Als u nog plaats wilt bespreken voor Pasen of Pinksteren of voor het hoogseizoen -- voor gezinnen met kinderen is er meestal geen andere mogelijkheid - doe het dan snel en vraagt u in ieder geval de folder aan bij Ostara b.v., antwoordnummer 124 te Zaandam (geen postzegel). U kunt ook rechtstreeks schrijven (gewoon in het Nederlands, maar in dit geval wel frankeren) aan: Erholungsgebiet Wil sumer Berge, B 403, 4459 Wilsum, Bondsrepubliek Duitsland. Ostara heeft overigens nog drie andere vakantieparken die ook heel aantrekke lijk zijn, te weten De Zanding in Otterlo op de Veluwe, Krabbeplaat aan het Brielse'Meer, en 't Wolfsven in het Bra bantse Mierlo. De door Ahold aangekondigde ver laging van prijzen heeft heel wat rc- akties teweeggebracht. Op zichzelf een goede zaak, want het bewjjst eens te meer dat het doen en laten van Ahold door "vriend en vyand" nog altyd nauwkeurig wordt gevolgd. De inhoud van deze reakties was op zichzelf voorspelbaar. Men stelde, dat Ahold wel moest, omdat zijn marktaandeel "onder druk was ko men te staan" en, daarmee samen hangend, dat Ahold in het verleden relatief duur zou zyn geweest en nu o.m. door de concurrentie gedwon gen zou zijn geweest by te sturen. Deze reakties zyn onjuist en we wil len ze daarom tegenover alle mede werkers nogeens punt voor punt recht zetten. Het marktaandeel is zeker niet te- - ruggelopen. Integendeel, volgens de gegevens van Nielsen, het onafhan kelijke onderzoekbureau, is het marktaandeel van Ahold in 1976 ge stegen. Dat Ahold duur zou zijn geweest, zoals gesuggereerd werd, is evenmin waar. Publikaties van o.m. Konsu- menten Kontakt [maart 1976] bewe zen nog eens dat de drie belangrijke Ahold detailhandelsbedrijven by de goedkoopste zes van het land beho ren. En dat is uiteraard in de tweede helft van het jaar zo gebleven. Im mers naast kwaliteit, assortiment en aantrekkelijkheid van de winkel is de prys nog altyd één van de belang rijkste elementen om de gunst van de klant te verwerven en te behouden. De nu aangekondigde prijsverlagin gen kunnen dan ook alleen blyvend waargemaakt worden als de consu ment op zyn beurt ons daartoe door een aanzienlijke omzetstijging bly vend in staat stelt. In de Nieuwjaarstoespraak is duide lijk gezegd, dat wy er op moeten re kenen dat de groei van de totale markt [dus duidelijk niet de Albert Heyn-markt] het komende jaar moeilijker zal zyn. Wy, Ahold dus, zyn vast besloten onze eigen groei niet onder de algemene tendens te laten Ijjden. Vandaar dat wy een maatregel als de prijsverlaging te baat genomen hebben om als het ware met toenemende snelheid tegen de stroom in te kunnen roeien. Het afgelopen jaar toonde groeiende resultaten. Wy gingen niet alleen met de algemene markttendens mee, doch verbeterden ons daarbinnen nog eens extra. Die tendens wensen wy voort te zetten en daarvoor is extra inspanning en vernuft nodig. AANVRAAG VOOR HET GECOMBINEERD FINANCIEEL- ECONOMISCH/SOCIAAL JAARVERSLAG AHOLD N.V. Ondergetekende werkmaatschappij: afdeling/filiaal adres hiervan verzoekt voor hem/haar een verslag over het jaar 1976 te reserveren. N.V. Pensioenfonds Albert Heijn. Handtekening:

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 1