Truck-Stop geopend Aandelenbonus van 25 procent Aan de redactie van Flitsen flitsen Wat wordt in de COR besproken pagina 2 FLITSEN [vervolg van pag. gastheer D. Wouwenaar (30) zich er waarschijnlijk op mogen beroepen een van de betere wegrestaurants te runnen. De bereikbaarheid van AC-Zurich is zeker vanaf de Afsluitdijk goed. Kort voor de afslag Harlingen-Zurich wordt de automobilist er al op geattendeerd dat er een eet-drinkgelegenheid in het verschiet ligt. Vanaf de Frieslandkant kan er nog wel iets worden verbeterd. Daarover wordt nog gesproken. De keuken is vierentwintig uur per et maal open. In principe wordt er 's nachts om twee of vier uur bijvoorbeeld nog een schnitzel plus frites geserveerd. bedrijfspolicy Service staat bij Wouwenaar hoog in het vaandel. Hij heeft eens een 'geloofsbe lijdenis' geschreven over wat service precies inhoudt. Volgens onze man in Zurich valt service onder te verdelen in een basispakket (goede kwaliteit, rede lijke prijzen) en een secundair pakket. Ook dit laatste vindt hij heel belangrijk. Probeer de gast een warm bord voor te schotelen. Ook al is het druk, geef de man die naar lucifers zoekt een vuurtje. Druk hem het doosje in zijn handen: "Service van de zaak." Wees vriendelijk en voorkomend, niet alleen voor de ouderen maar ook voor de kinderen. Kortom, laat de klanten zjch werkelijk gast oelen. Ten slotte, laat de mensen niet in een varkensstal zitten. Ruim zo snel mogelijk de tafels af. vernielingen "Het is onvoorstelbaar wat sommige mensen weten te vernielen. Hebben ze een notitieblaadje nodig, wordt dat doodleuk uit een telefoonboek ge scheurd. Wouwenaar schudt het hoofd. "Je houdt het niet voor mogelijk." De man achter de bar in de Truck-Stop heeft opdracht gekregen naast zijn gewone werk ook dit soort dingen in het oog te houden. Ondanks deze teleurstellingen blijft Wouwenaar erbij dat de gast moet krijgen wat hem toekomt. Zijn visie wordt door het twintig man tellend per soneel daadwerkelijk uitgedragen. Een stop in AC-restaurant Zurich is werke lijk een rustpauze. Niet alleen door de menselijke aanpak, maar ook door de hele sfeer van dit nieuwe wegrestaurant. Personeelsblad Ahold N.V. November 1976 33e jaargang no. 9 verschijnt 10x per jaar. Oplage: 25.500 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2, Kamer 1719 Zaandam Tel. 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: H. M. Christiaanse D. van Dijk W. Haeser Mej. T. Harder B. van der Knaap P. Koster Th. v. d. Lee H. Malag D. N. Rövekamp M. de Ruyter F. van Rijk J. J. F. Snepvangers M. D. A. Sneijder Redactie en vormgeving in samenwerking met Commas van Hulzen, Den Haag. eethuisje Met name het eethuisje heeft een knus karakter. Er staan hier veertig stoelen met biezen zittingen. De totale aan kleding is eenvoudig maar gezellig. Wie voor het raam zit, tuurt nog in een kale woestenijHierin zal spoedig verandering komen. In overleg met Staatsbosbeheer zal binnen afzienbare tijd aan de tuin aanleg worden begonnen. self-service In de zelfbediening is ruimte gecreëerd voor honderd personen. Nadrukkelijk is het accent gelegd op de privacy van de gasten. Overal hoekjes en tafeltjes voor twee personen. Dat men rustig van de maaltijd kan genieten wordt als bij zonder prettig ervaren. Zonder het gedruis van mensen die geen keus kunnen maken uit de uitgestalde ge rechten. De counter ligt namelijk in het verlengde van de ingang. Wie binnen komt slaat linksaf naar het eethuisje of loopt linea recta naar de in U-vorm opgestelde vitrines. Alleen de kassa staat tussen het buffet en de zaal. Er is veel gewerkt met moderne kleuren. .Vooral bruin domineert. Zelfs de tegel wand van de counter is uitgevoerd in bruin. geen benzinepomp Op het grote parkeerterrein is geen benzinepomp. Dit werd niet noodzake lijk geacht wegens de aanwezigheid van een groot aantal pompen in de naaste omgeving. Zowel aan de Friesland-kant als aan de overzijde van de Afsluitdijk kan men 's nachts tanken door middel van zelfbediening. Wel heeft het restaurant een douche ruimte. De totale capaciteit is 162 zit plaatsen: Truck-Stop 22, eethuisje 40 en zelfbediening 100. Het personeel dat de gasten moet verzorgen telt 20 man vast en 10 part-timers. Het keukenpersoneel bestaat uit vijf man. De diepvriesruimte bedraagt tien ku bieke meter en er is dertig kubieke meter koeling, nog afgezien van de diverse kleine koelvitrines. Verder zijn er de gebruikelijke nieuwste snufjes op keukengebied die in AC-restaurants te vinden zijn, zoals Convecto-mat en dergelijke. De centrale verwarming wordt met propaangas gestookt. Een bijzonderheid van AC-Zurich is dat het restaurant een eigen waterzuive ringsinstallatie heeft, groot genoeg voor een dorp van duizend inwoners. Verder heeft het bedrijf de pech gehad dat er geen riolering aanwezig was. Zo moest er dus gekozen worden voor een zeer kost baar alternatief, een zes kilometer lange rioolpersleiding. proef geslaagd De officiële opening van deze jongste AC-telg vond plaats op 22 oktober. De drie maanden proefdraaien die daaraan vooraf zyn gegaan, hebben een succesvol verloop gehad. Wouwenaar is vooral in zyn schik met de vrachtwagenchauf feurs. De Truck-Stop blykt in een be hoefte te voorzien. Zoals u in voorgaande nummers van Flitsen hebt gelezen heeft de Raad van Bestuur besloten tot uitgifte van een aandelenbonus van 25% ten laste van de fiscaal vrije agio reserve. Voor iemand die niet dagelijks in geld zaken verkeert maar toch wel over aan delen beschikt komt dan de vraag naar voren "Hoe gaat dat nu... en wat moet ik doen?" Wel, hebt u aandelen en zijn deze in bewaring gegeven bij een bank, wacht dan rustig af, want dan krijgt u van die bank wel bericht. Natuurlijk moeten dan de stukken niet in een kluis van u liggen, want dan weet de bank er niets van. Het gaat om de situatie waarbij men spreekt van "de aandelen zijn in open bewaarneming". Hebt u uw aandelen thuis of op een andere plaats dan moet u het volgende doen: Ga naar de bank met het dividendbe wijs no. 14. Voor vier van die bewijzen ontvangt u een nieuw aandeel. Hoewel de kosten verbonden aan de om wisseling voor rekening van Ahold N.V. zijn, mag de bank daarnaast aan u nog zogenaamde leveringskosten in rekening brengen. Dit kan, ongeacht het aantal, maximaal 10,-. zijn (excl. BTW). Het bedrag kan per bank verschillen. Voor de omwisseling is aangewezen de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V., maar ook andere banken kunnen dit verzorgen. Let wel op de uiterste datum. Omwisse ling moet hebben plaats gevonden vóór 1 januari 1977. Niet opgevraagde aandelen worden na die datum verkocht. De netto opbrengst hiervan wordt dan verdeeld over de niet ingeleverde dividendbewijzen no. 14. Deze kunnen dan ter verzilvering bij de bank worden aangeboden. In dat geval worden er geen leveringskosten bere kend maar wel de couponprovisie. Deze bedraagt 3A% met een minimum van ƒ0,25. Indien het aantal in uw bezit zijnde aan delen niet deelbaar is door 4 kunt u via de bank dividendbewijzen no. 14 bijko pen of verkopen. Voorbeeld: U bezit 7 aandelen a 20,-. no minaal. Hiervan kunt u 4 divi dendbewijzen no. 14 inleveren REACTIE BETREFFENDE COR Mijne Heren, 1In Flitsen van 8 oktober 1976 publi ceert u op pagina 2 een interview met de heer Van den Hoven. Zowel tegen de inhoud van de mededelingen van de heer Van den Hoven als tegen het beleid van de redactie in deze heb ik ernstige bezwaren. 2.-Mijn bezwaren tegen de uitlatingen van de heer Van den Hoven komen hierop neer dat hij mijns inziens toont niet op de hoogte te zijn met wat zich werkelijk in de COR afspeelt en hoe deze werkt. Dat hij ondanks zijn niet op de hoogte zijn toch afbrekend kri tisch is, is onverstandig. Zeker voor iemand die reeds 3 jaar OR-lid is. Het is me overigens opgevallen dat de heer Van den Hoven nimmer de moeite heeft genomen zijn ongeluk kige noties eerst eens bij het door hem op de korrel genomen orgaan te verifiëren. Het is gevaarlijk dat hij bij personeel en de buitenwacht de indruk wekt dat de COR een slome club zou zijn van welke omstandigheid de directie "handig gebruik maakt". (Zie bijvoor beeld "log lichaam, niet besluitvaar dig, veel commissies, laat zich voor directiekarretje spannen"). Bestrij ding van deze verkeerde indrukken achteraf heeft nooit dat succes dat daaraan overigens wel toe behoort te komen. Er blijft bij de lezer altijd iets hangen van "met die COR is het ook goed mis". Ik ben van mening dat een OR-lid dat zich op een dergelijke wijze uitlaat, waarbij de gevolgen daarvan voor hem voorzienbaar waren, eigenlijk niet handelt zoals men van een OR-lid mag verwachten. 3. Mijn bezwaar tegen de redactie van Flitsen is dat zij onder het hanteren van de slogan "persvrijheid" a) dit soort indianenverhalen publi ceert; b) deze niet verifieert en dus hun kwa lijke gevolgen laat hebben en c) niet tegelijkertijd, in plaats van achteraf, een reactie afdrukt. Mr. J. J. de Boer NASCHRIFT VAN DE REDACTIE 1. Over het algemeen zijn meningen en uitlatingen van geïnterviewden ge heet voor hun eigen verantwoording. voor één nieuw aandeel. De overige drie dividendbewijzen no. 14 kunt u verkopen of bewa ren voor verzilvering na 31 de cember 1976 (weer bij de Amro Bank). Ofwel u kunt één divi dendbewijs no. 14 bijkopen. Dan hebt u er weer vier om een nieuw aandeel te ontvangen. De houders van personeelsaandelen wor den er nogmaals op attent gemaakt dat zy hun certificaten wel eerst ter omwis seling moeten hebben gezonden aan HK Westzijde kamer 510. Indien nog niet gedaan, dan meteen doen, want alleen aan het originele aandeel dat u ontvangt zit het geldige dividendbewijs no. 14. De stichting Administratie Personeels aandelen zorgt niet voor omwisseling van het dividendbewijs no. 14 en ook later niet voor de verzilvering van de vol gende dividendbewijzen In verband met het feit dat OR-leden, zoals blijkt uit de interviews in deze en de voorlaatste Flitsen, weinig op de hoogte zijn van wat in de COR besproken wordt, volgt hier een deel van de agendapunten die op 14 en 26 oktober 1976 in de COR aan de orde kwamen: 1. Uitgangspunten personeelsbeleid 2. Verkiezing Raad van Bestuur Pensioenfonds 3. Contactcommissie met de achterban 4. Overwerk buitendienst functionarissen 5. Bedriifsbeveiiiging 6. Winstdelingsregeling 7. Stand organisatie onderzoek Hopelijk spreekt dit voor zichzelf en blijkt hieruit dat het niet alleen gaat om een jubileumgeschenk of dergelijke kleinere zaken. Dit neemt niet weg dat juist over dit soort beslissingen met de OR'en overleg gepleegd moet worden, zodat de leden van de OR'en minder direkt met de hoofdpunten uit de COR worden geconfronteerd. Dat is wellicht de oorzaak van de min of meer badinerende opmerkingen over de CÖR. De secretaris van de COR. 2. De journalisten proberen deze in het interview opgetekende uitspraken zo zorgvuldig mogelijk weer te geven. Bovendien wordt het geschrevene ook nog eens aan de betrokkenen ter goedkeuring aangeboden. 3. De redactie is het met de heer De Boer eens dat in een geval als het bo venstaande, waar kritiek geoefend wordt op een bepaalde instelling, het principe van "hoor en wederhoor" zorgvuldig moet worden toegepast. M.a.w. de aan kritiek onderhavig zijnde instantie moet de gelegenheid krijgen zo snel mogelijk te reageren. Dit betekent dat liefst in dezelfde uit gave, maar op zijn minst in de vol gende uitgave gereageerd dient te worden. Slechts indien deze spelregels ge volgd worden, is het mogelijk dat een blad zich de luxe kan permit teren een discussie, over welk on derwerp dan ook, op een verant woorde wijzè af te drukken. HET FLESSENHOK Gisteren heb ik de Flitsen van oktober gelezen. Toen ik het artikel las over het flessenhok walgde ik van afschuw. Ik geloof namelijk dat je op die manier iedereen weerhoudt om vrijwillig in het flessenhok te gaan staan. Bovendien snap ik niet waarom dat zo vervelend moet zijn. Ik durf haast te beweren dat je in een bevoorrechte positie verkeert als die taak je toegewezen wordt. Ik sta nu ruim twee jaar full-time in het flessenhok en ik heb het nog nooit zo fijn gehad! Op een gegeven moment wordt het een stukje van jezelf. Je gaat er voor vechten om het goed te doen en alles netjes te houden. Je richt het in zoals je denkt dat het het beste is. Geen eenzijde taak Wat die nevenwerkzaamheden betreft: ik ben er van overtuigd dat er legio mogelijkheden zijn die echt niet zo irritant hoeven te zijn. Neem nu het afprijzen. Dat kan toch makkelijk in het flessenhok gebeuren! Retourpallets ma ken, wat toch ook vanuit het flessenhok moet gebeuren, kan ook alleen door de emballageman gedaan worden. In de meeste gevallen ben je ook de eerste man van AH met wie de klant in contact komt. Daarom zeg ik: zorg dat je er goed en netjes bij loopt en wees gewoon vriendelijk en behulpzaam. Zorg dat je geen robot wordt! De eerste indruk is de belangrijkste en daarom moeten we er zorg voor dragen dat die goed is. Niet alles botertje tot de boom Nu zit ik hier wel al de positieve kanten op te noemen, maar dat neemt niet weg dat er ook nog dingen zijn die voor ver betering vatbaar zijn. Neem nu dat aftekenen van bonnetjes boven de vijf gulden. Op drukke dagen kan dat bijzonder lastig zijn. De klanten moeten dan langer wachten en raken daardoor geïrriteerd. Dit zou te verhel pen zijn met behulp van een reken machientje, waardoor de kans op ver rekenen aanzienlijk verminderd wordt. Als de mensen die de bonnetjes afteke nen ze niet narekenen, heeft het af tekenen ook geen zin. Verder kan ik me best voorstellen dat de stilte erg naar is, vooral als je weet dat er in de winkel wel muziek is. Als AH nu eens met een kleine financiële tege moetkoming over de brug kwam voor een radio of een cassetterecorder, ben ik er van overtuigd dat iedere embal lageman er wat bij wil leggen om wat muziek en sfeer in het flessenhok te brengen. Als er aan deze wensen kan worden voldaan ben ik er zeker van dat de animo voor het flessenhok ook zal toenemen. Flessenhok volwaardige afdeling Er worden de laatste tijd veel acties ondernomen voor bepaalde afdelingen. Ik vind het flessenhok ook een aparte afdeling, al wordt het niet als zodanig geregistreerd. Zou het niet mogelijk zijn dat er nu eens een flessenhokactie wordt ondernomen met een aardige prijs eraan verbondenl Hierbij denk ik bijvoorbeeld aan de zojuist genoemde portable radio. Erik Umbgrove (20 jaar) ruim 3 jaar in dienstverband in filiaal 1123 te Heemskerk

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 2