Pedaleurs of parkliggers? Toch een prestatie Alberto in Wageningen In memorlam Stichting "Uniforme Artikel Codering" in oprichting pagina 8 FLITSEN Op 9 november a.s. viert de heer J. Rijneker, distriktsleider bij Simon B. V. zijn 40-jarig jubi leum. De jubilaris is reeds vanaf zijn 14e jaar in het levensmiddelenvak werkzaam, en heeft in het prak tische kruidenierswerk alle ran gen en functies bekleed. Van pakhuisjongen in het Centraal Magazijn naar leerling bediende, wijkverkoper etc. tot bedrijfslei der in de filialen. De heer Rijneker geniet vooral in de Zaanstreek grote bekendheid, zowel binnen als buiten het be drijf. Hijisn.l. vele jaren bèdrijfs- leider geweest van onze filialen in Zaandam en was daar onder de rook van het hoofdkantoor een van de pioniers bij de ontwikke ling van het zelfbedienings systeem. Hij was de allereerste bedrijfslei der van Simon de Wit, die een supermarkt de S-markt) mocht gaan leiden en was als zodanig zeer nauw betrokken bij de voor bereiding van en de opleiding voor deze toenmalige nieuwe ontwik keling. Praktisch elke bedrijfsleider die was voorbestemd een ZB of SM te gaan leiden kwam in opleiding bij de heer Rijneker. Sinds oktober 1969 is hij distrikts leider en heeft thans de leiding over 25 ZB-filialen in Den Haag, Rotterdam en omgeving. Op 29 oktober 1936 trad de heer A. Brinkemper in dienst bij Simon de Wit. Hij begon zijn werkzaamheden op de emballage-afdeling, waar hij op 5 juli 1954 afdelings-chef werd. Periode diensttijd werd onder broken door tewerkstelling in Duitsland van 12 juli 1943 tot 1 januari 1945. Wegens gezondheidsredenen kan de heer Brinkemper sinds januari 1974 zijn werkzaamheden niet meer verrichten. Om dezelfde reden kan aan het jubileum alleen in kleine kring aandacht worden besteed. Onderstaande brief werd naar de directie van Simon de Wit gezonden. De directie van Albert Hejjn ontving een kopie. Aan Simon de Wit b.v. Westzijde 30 Zaandam. Amsterdam, 1 september 1976 Geachte Simon, ik ben vereerd dat U van mij houdt, maar ik moet U mededelen dat ik al van Albert houd. Hoogachtend, mevr. M. W. Sanders Voor filiaal 5527 "Spekholzer- heide" gelegen in 't zonnige Zui den, wel te verstaan Zuid Lim burg, was 13 september een fees telijke dag. Na een week van hard werken en zwoegen, werd het fdiaal op maandag weer heropend en was tevens uitgebreid met een afde ling vers vlees en kip. Zowel klanten als BL G. Waten voort met zijn medewerkers wa ren geweldig in hun nopjes met de vernieuwde zaak. Het succes bleef dan ook niet uit. DANKBETUIGING Gaarne wil ik langs deze weg allen hartelijk dankzeggen, die blijk hebben gegeven van hun belangstelling bij mijn 25-jarig zakenjubileu m Het is voor mij en mijn gezin een onvergetelijke dag geworden. L. J. Creemers, Raam 708, Uden DANKBETUIGING Langs deze weg willen wij graag iedereen bedanken voor cadeaus, telegrammen en andere blijken van belangstelling, die ik mocht ontvangen bij mijn 25-jarig jubi leum op 7 juli j.l. Familie W. J. de Jong DANKBETUIGING Gaarne wil ik langs deze weg allen hartelijk dankzeggen, die blijk hebben gegeven van hun belangstelling bij mijn 40-jarig jubileum. Het is voor mij en mijn familie een onvergetelijke dag geworden. F. Horst, Zaandam I, Op 9 november 1936 trad de heer C. Hijne in dienst bij Simon de Wit als magazijnbediende. 1 juli 1943 werd hij overgeplaatst naar de verzendafdeling, waar hij per 1 september 1950 afdelingschef werd. Deze funktie vervulde de heer Hijne vervolgens vanaf fe bruari 1960 op Zolder III. Hij is thans werkzaam in het Distri butiecentrum Zaandam als pro cescontroleur/ mentor. Het jubileum zal worden gevierd op 9 november. Het adres van de heer Hijne luidt: Genieweg 54, Assendelft. De Alberto-keten heeft zich thans ook uitgebreid tot Wageningen, waar op 9 september j.l. aan de Stadsbrink 22 aldaar een nieuwe Alberto werd ge opend. De oppervlakte van deze nieuwe slijterij bedraagt 120 vierkante meter, terwijl het beheer gevoerd wordt door mevrouw W. Ooitink. Fietsen is in. Een prestatietocht maken van 1050 kilomater in de verzengende hitte van de afgelopen junidagen is ran- donneurswerk hebben wy uit de Flitsen van vorige maand begrepen. Samen met makkers E. Speelman en H. Steur is de vierenveertig jarige H. Hil- verda uit Zaandam, werkzaam bij de AH-produktiebedrijven aan de Oostzijde aldaar, in de zomer op buitenlands avontuur gegaan. Kunt u ons de weg naar Hamelh ver tellen, meneer? De tocht ging namelijk van Haarlem naar Hameln (u weet wel, waar de Rattenvanger vandaan kwam) in West Duitsland, en was uitgezet door toer fietsclub Le Champion. De heren hebben het onderweg toeris tisch mooi gehad, maar kregen het door de hitte tevens zwaar te verduren. Want bij 'Een brug te ver', we bedoelen Deventer, is een tijdje "parkliggen" ingelast geweest. We dachten zo liggen in de hitte is ook een prestatie als er nog een immens aantal haarspeldbochten in de bergen op je te wachten staat. Of bij het parkliggen ook afgestempeld werd, hebben wij uit het verhaal van onze pedaleurs niet kunnen opmaken. Toch FLITSJES NU OOK VOOR KOOP EN VERKOOP Tot dusver beperkte de rubriek "Flitsjes" zich tot het aanbieden en vragen van voorwerpen, waaraan geen geldswaarde verbonden was. Met ingang van dit nummer is deze rubriek ook opengesteld voor de genen die iets te koop aan te bieden hebben of iets willen overnemen. Aan het plaatsen van een "Flitsje" zijn geen kosten verbonden. Flitsjes kunnen alleen schriftelijk worden aangeboden. Op de envelop vermelden: Redaktie Flitsen Ankersmidplein 2 Zaandam. Te koop aangeboden: Koetslantaarn te gebruiken als buiten- lantaarn met bevestigingsarmaturen. Slechts voor f 75,-. Te bevragen bij de heer A. G. ter Schure, tel. 075-592261. blijft het voor ons een prestatie om na zo'n afstandje dure race-karretje op één spaak na heel te houden. Wie volgt? Op 13 augustus j.l. is op de leef tijd van 66 jaar overleden de heer D. H. DE VRIES Hij is werkzaam geweest als post- loper in de produktiebedrijven in Zaandam. -o- Op 29 augustus j.l. overleed de heer H. DE VRIES in de leeftijd van 66 jaar. Vóór zijn ziekte was de heer De Vries werkzaam als postloper op het hoofdkantoor. -o- Op 30 augustus j.l. overleed de heer J. v. d. GUGTEN in de leeftijd van 69 jaar. Vóór zijn pensionering was de heer v. d. Gugten balansmaker. Mogen zij rusten in vrede. DANKBETUIGING Uiteindelijk werden 20 5 toch 25 jaar, en hebben de directie - personeelszaken en distriktslei ders ons een onvergetelijke dag bezorgd. Ook diverse collega 's en personeel lieten zich niet onbetuigd met bloemen en felicitaties. Onze hartelijke dank, Familie Van Haaren, Enschede Mogelyk nog dit jaar zal er een stichting "Uniforme Artikel Codering" worden opgericht in verband met de problema tiek rond de invoering van de electroni- sche kasregisters. Het is dan namelyk noodzakelijk, dat elk artikel van een co dering is voorzien om door het electro- nische oog van deze kassa's te kunnen worden gelezen. De Nederlandse stichting - waarvan Ahold via de organisaties van de levens middelenhandel indirect lid zal zijn - zal op haar beurt weer lid zijn van een soortgelijke stichting voor West-Europa. In verband met de samenhang met de EEG - waarvan de meeste instellingen in Brussel zijn gevestigd - zal dit een stichting naar Belgisch recht worden. "Er komt dus enig schot in de zaak", aldus de heer A. Heijn in de vergadering van de COR van 26 augustus. Ten be wijze hiervan stond in de vergaderzaal een electronisch kasregister opgesteld. Een voorbeeld van een daarmee te ver vaardigen kassabon ging van hand tot hand. De heer Heijn deelde mee, dat de vorm geving van het symbool - waarmee elk artikel electronisch te herkennen is - nog een heet hangijzer is. Er wordt gedacht aan 13 posities (streepjes). In de Ver enigde Staten werkt men met 12 posi ties. De beslissing daarover kan niet te lang uitblijven, daar de fabrikanten hun machines aan deze codering moeten aanpassen. In Frankrijk is men al vrij ver gevorderd met de voorbereidingen van een en an der en naar dat land exporterende be drijven krijgen steeds meer verzoeken hun produkten van nummer en codering te voorzien. Op een desbetreffende vraag antwoord de de heer Heijn, dat men ook weer be zig is de zaak van uniforme factuur (ponskaart, tape) nieuw leven in te bla zen. Enige jaren geleden spande oud medewerker dr. C. Brevoord (thans hoogleraar te Rotterdam) zich hiervoor sterk in.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 8