AH HILVERSUM EINDELIJK UITGEWANDELD Kroon op keihard werken aan remodeling Nieuw in Hilversum FLITSEN pagina 5 Nieuw In de supermart Lange Voornamelijk is er uitgebreid in straat Hilversum zijn: de afdeling "versmaar ook een bloemenshop de kruidenierswaren zyn niet diepvriesgebak vergeten. Er werd van 119 naar - gestopt is de verkoop van nat 126 meter stelling kruideniers gebak - waren uitgebreid. verse vis [vacuum] Woensdag 8 september Felicitaties, bloemen, telegrammen. Claus Slegt, su- permart-bedryfsleider in Hilversum komt handen tekort. Na wekenlang in de rotzooi te hebben gezeten, is hy ein delijk baas in eigen huis. Metselaars, timmerlieden, electriciens, schilders. Noem maar op, ze hebben het pand Langestraat 53 verlaten. Nieuwsgierige voorbijgangers wippen even langs. Waarom al die drukte by AH in de Langestraat? De buurt weet het. De naaste omgeving weet het; de wekenlange verbouwing is voorbij. Bedrijfsleider Slegt voelt zich een geluk kig mens. Gelukkig in alle opzichten. Allereerst blij met de aanwinst van zestig vierkante meter verkoopruimte. Maar... ook blij, dat de werklieden van project coördinator A. P. Visser eindelijk zijn deur voorbij gaan. "Die jongens hebben uitstekend werk geleverd, maar zeven weken verbouwen en toch je klanten optimaal bedienen is geen sinecure". stapje voor stapje Stapje voor stapje hebben de mensen in de buurt het verbouwingsproces meege maakt. Eerst lagen de pakjes boter en flesjes melk niet op hun plaats. Later volgde de afdeling vleeswaren. Visser en zijn man nen gaven letterlijk aan alles pootjes. Toch is het geen rotzooi geworden. Waarom?????? Projectcoördinator Vis ser en zijn assistent A. van de Vlerk pra ten er gemakkelijk over. "Het is allemaal in fasen gebeurd. Al leen de maandag was voor ons allen de grote klap. Dan gingen de deuren een hele dag op slot en moest de beslissende slag worden geslagen". De netto-verkoopruimte is van 706 m2 vergroot tot 766 m2. Ten koste van het magazijn, dat door modernere distribu tiemethoden kon worden teruggebracht tot een kleiner vloeroppervlak. De supermart aan de Langestraat heeft thans aan koeling: Diepvries 8.50 m uitgevoerd in hoog en laagbouw. Zuivel Alleen melk Gekoelde groenten Ambachtelijk brood Delicatessen Vacuum vis en verse kip Vers vlees Vacuum vleeswaren keiharde inzet Iedereen die bij het project betrokken is geweest, heeft keihard moeten werken. Zowel werklieden als winkelpersoneel. Zo moest op 21 augustus "straat" 2, 3, 4 en 5 worden leeggeruimd en opnieuw worden opgesteld. Steeds was het voor iedereen improviseren en knokken met de tijd. En steeds vielen op die beruchte maandag de harde klappen. Zowel letterlijk als figuurlijk. Deurtjes dicht, zonder klanten in de zaak, kon er naar hartelust worden gebroken en gesloopt. De andere dagen moest het werk zo ge ruisloos mogelijk geschieden. Visser en zijn mannen maakten gebruik van een uitgekiend fasenplan waaraan onverbrekelijk de namen van J. Haver- lag - coördinator technische projecten en D. Eyck - coördinator bouwkunde - zijn verbonden. Alles liep op rolletjes. Ook sommige af delingen van het filiaal. Zo staat'in week twee aangegeven: bestaande groente-vi trine verplaatsen. Week drie: ongekoel- de groenten halveren. Voor bestaande groente-afdeling een noodoplossing cre ëren. wandelen Bepaalde elementen in het bedrijf gaan "wandelen". In de derde werkweek is de eerste nieuwe straat gerealiseerd. Het winkelpersoneel kan aan de bak. Met zijn twintig man fulltimers en zestig parttimers zegt Slegt optimaal te hebben gewerkt. Zonder al te veel overuren te hebben gemaakt. Het samenspel is uitstekend geweest. De klant heeft zo min mogelijk hinder on dervonden, en is nauw betrokken ge weest bij de nieuwe opzet van de zaak. Toch keek diezelfde klant woensdag 8 september zijn ogen uit. verrassing Natuurlijk was er voor een uitstekend verrassingseffect gezorgd. De decoraties waren pas op het allerlaatste moment aangebracht. Het idee "de shop in de shop" of wel "vele winkeltjes onder één dak" kreeg pas op de laatste dag van de verbouwing gestalte. Albert Heijn had zijn klanten als vanouds verrast. nieuwe projecten Op de middag van diezelfde feestelijke achtste september troffen we de heer Visser in Zaandam aan. Hij zat weer te werken aan oplossingen voor problemen bij de verbouwing aan het filiaal aan de Vermiljoenweg in Zaandam. Want Hilversum Langestraat hoort thuis in het rijtje De Bilt, Hilversum, Maarssen, Zaandam, Epe, Heerlen dat zijn pro jectgroep voor de jaarwisseling hoopt af te werken. 10.80 m 2.40 m 3.76 m 2.10 m 6.-- m 2 keer 1.20 m 10.80 m 4.80 m Wat eens het magazijn was Wordt een week later zoetjes aan de 'plaatswaar brood over de toonbank gaat En is veertien dagen later een gezellige broodboetiek, een winkel in de winkel Op woensdag, 25 augustus 1976, nog een kaal plekje om in de rust van de koffie te genieten Veertien dagen later reeds een volwaardige kantine, waar het goed toeven is. Het 'remodel'-team onder leiding van de heer J. A. Visser in technische vergadering bijeen op zoek naar een goed Nederlands woord voorremodelen! De vleesstraat is nu nog in wanorde, toch wordt er gewinkeld en het ongerief voor lief genomen 'tWf'jM, Binnen drie weken is het echter fijn "fijne vleeswaren uitzoeken.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 5