Willem Duys en Johan Willem Frisokapel BONUS AANDELEN UITGIFTE Een discount winkelcentrum in een winkelcentrum Betaling kinder bijslag 4 F verder in deze Flitsen NETTO-MARKT-GEBIED IN HOOG CATHARIJNE UTRECHT GEOPEND Miro Assen met uniek concert geopend Flitsen Lanaohjk ektober 1976 flitsen I (KI l™ Mentaliteit doet afbreuk aan werk in OR en COR pag. 2 Uitleg over salarisspeciflcatie pag. 3 en 4 AH Hilversum eindelek uitgewandeld pag. 5 AHZB organisatie pag. 6 en 7 Familieberichten pag. 8 Poëzie in het flessenhok pag. 9 Eigen W^js pag 12 33-ste jaargang no. 8 oktober 1976 "In overleg met de Raad van Commissarissen is besloten dit najaar een aandelen- bonus van 25% uit te keren uit de fiscaalvrye agioreserve. Deze aandelen zuilen over het gehele boekjaar 1976 en volgende jaren winstgerechtigd zjjn. die betaald is boven de nominale waarde (pari-waarde) van later uitgegeven aan delen Ahold. Aangezien deze reserve niet het karakter van ingehouden winst heeft, is het moge lijk uitkeringen t.l.v. deze reserve, vrij van belastingen, aan aandeelhouders te doen toekomen. Door deze uitkering van 25% zal het aandelenkapitaal met ongeveer 8 miljoen toenemen, terwijl de agio reserve voor dit overeenkomstige bedrag zal afnemen, zonder dat evenwel wijzi ging zal komen in de totaal-grootte van het Eigen Vermogen. Het is duideüjk dat langs deze weg de eerdervermelde verhouding gecorrigeerd zal worden, en wel in de richting van de vroegere verhouding 1:4. Daar deze uitgifte op zich geen invloed heeft op de hoogte van het Eigen Ver mogen en ook niet op de omvang van de winst, zal verwacht moeten worden dat de koers van het aandeel zal dalen; immers het aandeel wordt lichter terwijl ook het dividend in vergelijking met de oude situatie zal afnemen. Veelal is echter de ervaring dat deze dalingen soms minder zijn dan men rekenkundig zou hebben mogen ver wachten. In een dergelijk geval gaat de aandeel houder er dus met de koerswaarde van zijn aandelenbezit en zo mogelijk ook met de hem toekomende winstuitkerin gen, op vooruit. Na afloop van ieder kwartaal ontvangt de afdeüng Personeelsregistratie op het Hoofdkantoor in de eerst volgende dagen veelvuldig telefonische vragen omtrent de uitbetaling van kinderbijslag. Controle op het recht op kinderbijslag (men dient o.a. op de laatste dag van het kwartaal by het concern in loondienst te z\jn] alsmede betaalbaarstelling van de kinderbijslag nemen altijd een aantal dagen in beslag. Het stellen van vragen omtrent de uitbetaling van de kinderbijslag in de eerste helft van de maand na afloop van het kwartaal heeft weinig zin, en werkt bovendien vertragend. Wilt u de afdeling Personeelsregistratie ter wille zijn en niet eerder bellen dan na 15 januari, 15 april, 15 juli of 15 okto ber? Miro Assen heeft een oppervlakte vergroting gekregen van 4250 m2. De totale oppervlakte bedraagt nu 6350 m2, waarvan 1500 m2 bestemd is voor de levensmidde lenafdeling, terwijl 3500 m2 ge reserveerd is voor non food. De resterende vierkante meters zijn bestemd voor dienst- en opslagruimte. In deze Miro zorgen twintig cen trale kassa's voor een vlotte be diening. De algemeen bedrijfsleider, de heer J. van Santen, kan over 80 full-timers en 220 part-timers beschikken. Het zelfbedieningswarenhuis be schikt over een zo compleet mo gelijk beveiligingssysteem dat centraal gecontroleerd en gere geld wordt. Behalve inbraak en brandpreventie, wordt ook de constante temperatuur van de diepvriesapparatuur door deze beveiliging gewaarborgd en is voor het winkelende publiek en voor het personeel een "leefbare temperatuur" in de Miro verze kerd. Langspeelplaat Van de muziek van de Johan Willem Frisokapel is een speciale langspeelplaat geperst, die voor 6,50 te koop werd aangeboden. De opbrengst van deze plaat was bestemd voor de invalidesport vereniging "Bartje" te Assen. Willem Duys voorzag deze och tend de gekochte platen van zijn inmiddels bekende handtekening. Verwacht wordt dat over het aldus ver grote aandelenkapitaal eenzelfde divi dend als over 1975 kan worden uitge keerd". De bovenstaande tekst verscheen in het tussentijds bericht over het eerste half jaar van 1976. We willen daar graag een nadere toelichting op geven. Ahold beschikte per eind 1975, naast een aandelenkapitaal van ruim 30 mil joen, over een reserve va'n bijna 179 miljoen tesamen vormend het Eigen Vermogen van 209 miljoen. De verhouding van het aandelenkapitaal tot de reserves bedraagt momenteel 1:6. Een tiental jaren terug was deze verhou ding 14. Er zijn mensen die de ontwik keling van deze verhouding als minder juist ervaren. Immers, het aandeel wordt zwaarder en daardoor duurder en wel licht minder goed verhandelbaar. Zoals bekend is de belangrijkste bron van de toename van deze reserves de niet-uitgekeerde winst. Daarnaast bevindt zich onder de reser ves er ook nog één die niet is ontstaan uit ingehouden winst, n.l. de agioreserve ter grootte van 45,5 miljoen. Deze reserve is gevormd uit de meerprijs (het agio), Dit opmerkelijk gebeu ren vond plaats ter gele genheid van de opening van de negende Miro op 22 september j.l. in As sen. De keus om de Netto-markt aan de Croeselaan te Utrecht, die daar sinds 1969 zijn bestaansrecht heeft waargemaakt, onder te brengen in een vestiging als Hoog Catharijne moet enerzijds als een experiment gezien worden, anderzijds is het voor Nederland zeker uniek te noemen. De vestiging van een discountzaak van 5.000 m2 in een dergelijk winkelcentrum wordt dan ook bijzonder ge noemd, zodat men hier spreekt van het Netto-markt gebied. De vergroting van het gezinsinkomen, de consumptieve be stedingen, de groeiende behoefte aan sfeer en persoonlijke benadering, de maatschappelijke veranderingen en niet te vergeten het autobezit aan de ene kant, en anderzijds de economische ontwikkelingen, alsmede de toename van de vestigingsplaats-problemen, hebben inmiddels uitgewezen dat voor velen het opereren in groter verband dè oplossing kan zijn, aldus de heer J. Bulthuis, direkteur van Verbrumar BV op de persconferentie die voorafging aan de opening van de Netto-markt in Hoog Catharijne op 15 sep tember j.l. Hij legde tevens de nadruk op de voortreffelijke samenwerking die hier is geweest en nog steeds plaats vindt tussen het grootwinkelbedrijf en middenstanders.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 1