Herinneringen aan drie voetbaltournooien Willem Sterel... Levensavond vol creativiteit Gepensioneerden ieder jaar opnieuw op stap MAASTRICHT 27 MEI 1976 MIRO TOERNOOI HEIJN GEEN HAMMOND FLITSEN pagina 9 Hoewel we nog maar net zyn bygekomen van de spanning van zomerse sportevene menten als de Tour de France en onze vaderlandse Vierdaagse, zullen bijgaande foto's denkelijk alsnog wat enthousiaste herinneringen oproepen aan sportieve hoogtepunten uit "eigen kring". Immers op en rond Hemelsvaartdag [27 mei jl.] raakten de Ahold-gemoederen plaatselijk verhit vanwege het toen nog alom afge trapte "leer". Op 22 mei werd het jaarlijkse AH-voet- baltournooi gehouden op het ZVV-ter- rein. Zonder ons nog in details te verdiepen: Meester Wijhe werd opnieuw winnaar in een finale-wedstrijd tegen PB Zaadam (zie foto), waarbij het ver liezende elftal volgens ooggetuigen "dui delijk moeite had met het harde en fanatieke spel van de Wijhenaren". Vermeldenswaard is nog, dat dit jaar voor het eerst een sportiviteitsprijs - voor iedere speler een taart - werd uitgereikt. Het elftal van PB Tilburg II mocht er van smullen. De respectieve Miro-teams kwamen ver volgens op Hemelvaartsdag tegen elkaar uit. Traditiegetrouw, langzamerhand, Miro Maastricht, als winnaar van het vorig jaar organisator van dit voetbal- tournooi, mocht zich verheugen in grote belangstelling; met speciaal ingezette treinen - vanuit Leeuwarden en Heer- hugowaard - werden spelers en sup- stickers voor de bezoekers en de herinne ringstegel voor de deelnemers, en na tuurlijk de prestatieprijzen, waren er nog speciale prijzen voor de eleganste (Ferru Leeflang, Vlissingen speler) en de charmantste (Alma Lampe, filialenbu- ro) speelster, terwijl de ,,De Koe" van Leeuwarden de grootste indruk maakte en de mascotteprijs verwierf. In Wageningen tenslotte kwamen 30 mei de elftallen van zes AH-filialen (Nij megen, Arnhem-Persikhaaf, Apeldoorn, Veénendaal, Tiel en Wageningen) tegen elkaar in het veld van het sportcomplex De Nude. Ook hier handteerden KNVB- scheidsrechters de fluit. Het elftal van Veenendaal kwam tenslot te als winnaar uit de strijd, waardoor het zich verplicht volgend jaar op te treden als de gastheer van een filiaaltoumooi. Glunderend nam de aanvoerder van het winnende team (zie foto) de beker in ontvangst uit handen van ZM A. Albers. porter, zijn bij dit geslaagde Miro-tour- nooi van Maastricht, zeker niet met lege handen naar huis gegaan. Naast de Ook bjj de Centrale Onderne mingsraad komen sommige on derwerpen wel eens in meerdere vergaderingen achtereen ter sprake. Op woensdag 23 juni was er ook zo'n punt. De heer Heyn merkte daarby op: "Dat Iykt wel Peyton Place, of de Hammond Brothers, steeds hetzelfde. Wat een stel. Ik moet er niet aan denken dat het hier zo zou gaan. Ik sprong van 18 hoog het raam uit." De heer C. Ott: "Daarom kunnen de ramen van het hoofdkantoor ook niet open!" Ook als AOW en pensioen het vroegere AH-salaris vervangen, gaat de band met het vertrouwde bedryf nog vele gepen sioneerden ter harte. Dat biykt ieder jaar weer tfjdens de gebruikelijke uit stapjes met de collega's van weleer. Kort geleden was het weer raak: zeven tien tourbussen haalden over het hele land oud-AH-medewerkers op voor een ouderwets dagje 'stappen'. De reis voerde natuurlijk eerst naar uit spanningen waar de koffie bruin was, namelijk in Soest, Soestduinen of Gel- dermalsen. Toen de inwendige mens was versterkt met het wakkermakende brui ne vocht - en natuurlijk gebak - ging de bussenkaravaan langs de schitterende stukken natuurschoon langs de Gelderse Vallei-route en het Nationaal Park de Hoge Veluwe. De markante dorpjes langs de route hielden de gemoederen voldoende bezig,tot de bussen het res taurant in het park Sonsbeek bij Arn hem bereikten, want daar wachtten dè deelnemers aan de tocht een culinair hoogstandje van de kok, die dan ook alle eer voor zijn werk kreeg. Na de voortreffelijke maaltijd kon men de opgedane calorieën er in het park weer 'afwandelen', om vervolgens op het terras de dorstige kelen te smeren door het inwisselen van de consumptiebon. De stemming zat er al heel goed in, toen het richting Rijnkade in Arnhem ging, om daar in te schepen voor een tocht over de Rijn naar de Westerbouwing. Het weer was als het ware besteld voor een rondvaart. Koffie, koek en de taferelen op en langs het water hielden het gezelschap geanimeerd bezirg tot het schip bij de Westerbouwing afmeerde, waar de bussen al weer gereed stonden om een ieder huiswaarts te brengen. Toen de bussen om 19.00 uur weer op het beginpunt terug waren, speet het de 'stappers' dat een dag vol fijne erva ringen en oude herinneringen, opge haald met de vrienden van vroeger, weer voorbij was. Tijdens de tocht werd een enquête ge houden. Eén van de antwoorden: 'Ieder jaar opnieuw een evenement'. Steeds ge weldig, daarom niets dan lof aan alle medewerkers'. Meer over die enquête hoort u nog. porters van de deelnemende teams die uit Assen en van het HK in Zaandam incluis naar de Limburgse hoofdstad vervoerd. Als strijdperk diende de gras mat van het sportcomplex Malberg in Maastricht waar, onder het wakend oog van heuse KNVB-scheidsrechters in bei de poules van vijf teams elk in wedstrij den van tweemaal twintig minuten om de begeerde bekers werd gevochten. In totaal 25 wedstrijden mochten de 10 heren- en 4 damesploegen, al dan niet lijflijk, doorworstelen, waarbij tot slot zowel de dames- als de herenploeg van Miro Maastricht met de eerste prijzen uit dit Miro-tournooi mochten strijken, welke prijzen door de heer P. Moerman na afloop werden uitgereik. De 700 en thousiastelingen, deelnemer of sup- "Eigenlijk'" zegt de 67-jari- ge heer Willem Sterel pein zend, terwijl zijn vrouw in de gezellige huiskamer van de gelijkvloerse flat te Nieu- wendam het derde kopje koffie schenkt, „eigenlijk heb ik mijn roeping gemist. Ik had meubelmaker moe ten worden, restaurateur van antiek of binnenhuis- architekt of zoiets"" Tja, dat vindt uw verslaggever eigen lijk ook wel. Want als u zou zien, wat deze voormalige medewerker van Ahold's banketfabriek te Zwanen burg allemaal met de hand heeft ge maakt en nog steeds maakt - als hobby, maar met volleerd en kunst zinnig vakmanschap - dan zou u met respectvolle verbazing staan te kij ken. En als u zou zien, hoe deze 67- jarige 'duivelskunstenaar' zich vaak heeft laten inspireren door toevals- materiaal, dat hij ergens vond of "tegenkwam" - materiaal, waarin een minder kreatief vaderlander slechts afval zou zien - dan zou die verbazirfg nog veel groter worden. de oude la Zoals bijvoorbeeld de oude la, die hij eens op straat vond en waar hij dat fraaie kastje omheen bouwde, dat nu aan de muur van de huiskamer hangt en van echt antiek alleen door een kenner te onderscheiden is. En dat rustieke penantkastje, daar bij die'hoek van de kamer, dat ver vaardigde hij van de laatste uiteinden van de pallets,dat was in de tijd, toen hij nog als banketbakker in de AH fabriek in Zwanenburg werkte" de vóórste en de laatste latten van de pallets, de kantlatten dus, zijn van een harder houtsoort, die vallen er het eerste af, want die hebben het meest te lijden" legt hij uit. Afval figuurlijk én letterlijk! Een kandelaar van beschuitbolvor men, regaaltjes uit suikerprentjes voor St. Nikolaas - ook dat zijn over blijfselen van zijn vroegere metier. Van ,,U-ijzertjes" die hij ergens in een schuur „tegenkwam", maakte hij een opvallend fraaie abstracte metaalsculptuur - eigentijds beeld houwwerk. En zo vond hij bij vrien den die achterkant van een kast en maakte er een prachtige dekenkist van. De orginele drentse broodkast uit massief oud eiken, die hij eens op de zolder van zijn moeder vond, zou bij de duurste antiquair bepaald niet misstaan. Aan de muur hangen door hem zelf geverniste en ingelijste reprodukties van de Franse impres sionisten Renoir en Pissarro, "ge leerd van een encadreur te Haar lem", zegt hij. Het orgel van Willem Sterel Maar een van zijn fraaiste en aan- doenlijkste scheppingen is het minia tuur-pierement uit ahomhout es- dom), dat hij zelf ontwierp, zelf van prachtige kleurige illustraties voor zag, want hij kan ook tekenen.... Een waar klein kunstwerk met aan de achterkant heuse trommels uit oude electrofittingen en met een speeldoos uit Zwitserland erin. Reeds vanaf zijn 18de jaar is hij zo bezig, vroeger hele week-ends (Zijn bijeengespaarde goed geoutilleerde werkruimte liegt er niet om). Waarom heeft hij er nooit zijn beroep van gemaakt? ,,Dat komt door de crisisjaren", zegt hij, "de bestaansonzekerheid in de jaren '30! Mijn vader leidde toen een bakkerij, een gemengd bedrijf met ook een banketbakkerij." "Kom maar in de banketbakkerij werken", zei hij. Daarna werkte ik in alle mogelijke banketbakkerijen bij andere bazen... ik was een serieus vakman - ook daar. Maar het was wel hard aanpoten, te veel overwerk, vaak onbetaald. Er is toch veel veranderd sindsdien. Toen ik al wat ouder werd kon ik om gezondheids redenen niet meer tegen dat gejaag en gejakker en ging in de fabriek te Zwanenburg werken bij AH. Want daar mocht je wel overwerken, maar je moest niet. Ik heb er 8 jaar met plezier gewerkt. Wij hebben nog wel degelijk kontakt met Ahold. Na mijn 65e zijn we tweemaal met de jaarlijkse bejaar- dentocht mee geweest, naar Ouwe- hand's Dierenpark en de Efteling. geweldig. Maar dit jaar kon het niet, want mijn vrouw is onlangs ge opereerd. Zij heeft er nog veel last van. Daarom konden wij dit jaar ook geen gebruik maken van dat fijne va kantiehuisje van Ahold te Egmond. Maar we zijn tevreden." ui

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 9