PERSONALIA Nieuwe voorzitter Albert Heijn's muziekkorps At HH 1 m Volgens goed Twents gebruik. In memoriam pagina 8 FLITSEN De heer I. Mol is in dienst gekomen op 3 augustus 1951 bij Melkexport Sterovita. Hij begon zijn loopbaan op de afdeling transport, waar de kratten met melk en melkprodukten aan vankelijk per steekwagen, maar al spoedig per heftruck werden verladen. Nadat hij een tijd werk zaam was geweest als machinebe- diende, bereikte hij via een op leiding produktie-afdelingen, no dig als basiskennis, zijn huidige funktie van chef vulafdeling. Het jubileum zal gevierd worden op 3 augustus 1976. De heer F Horst trad op 10 augustus 1936 in dienst bij Simon de Wit als bediende in de maga zijnen. In september 1940 werd hij overgeplaatst naar de filialen, waar hij werkzaam bleef tot maart 1946. Toen keerde hij terug naar de magazijnen. Op 24 augustus 1953 volgde de benoeming tot afdelingschef van de Kleingoedaf- deling. Op 1 augustus 1957 werd hij afdelingschef op Zolder 5. De heer Horst vervult thans de functie van eindcontroleur in het DC te Zaandam. De heer C. de Vos trad op 10 augustus 1951 bij Melkexport Sterovita B. V. in dienst als man van de technische dienst, afdeling electra en vulmachines. Deze af deling groeide dooreen snelle uit breiding van de produktie al spoedig van een eenmanszaak naar een meerkoppige afdeling, waarvan de heer De Vos tot op heden als chef de leiding heeft. Het jubileum zal gevierd worden op 3 augustus 1976. Op 20 augustus 1951 trad de heer P. Langerhorst in dienst bij Albert Heijn. Hij begon zijn werkzaamheden als jongste be diende op de correspondentieaf deling. Hij had zijn plekje daar al gauw veroverd en zijn voorna melijk vrouwelijkecollega's von den het dan ook helemaal niet leuk dat hij overgeplaatst werd naar de afdeling Personeelszaken Filialen. Met een onderbreking i.v.m. het vervullen van de militaire dienst plicht ging zijn opleiding verder in de richting van de filialen. Op 3 maart 1959 werd hij aangesteld tot bedrijfsleider van de ZB te Zandvoort, Kerkstraat. Op 8 januari 1963 ging hij in opleiding voor de functie van Supermart bedrijfsleider. Op 6 mei van dat jaar werd hij als zodanig be noemd in het filiaal Amsterdam Burg. de Vlugtlaan. Overplaat sing naar Den Haag, De Stede, volgde op 3 november 1966. Op 25 maart 1968 kèerde hij terug naar Amsterdam en beheerde daar het filiaal aan de Helm- holtzstraat. Op 6 januari 1969 werd de heer Langerhorst benoemd tot Groepsleider SM en op 11 mei 1970 tot Hoofd pre-opening van de Supermarts. Eind 1972 werd hij Hoofd Opera tions Lita B. V. Vanaf 19 juli j.l. vervult de heer Langerhort de functie van Groepsleider i.o. bij Etos B. V. De heer W. J. P. Philippa trad op 7 september 1936 op 16-jarige leeftijd na het behalen van zijn diploma 4-jarige handelsschool in dienst van Simon de Wit. Hij begon zijn loopbaan als leer ling-bediende in het filiaal The- resiastraat in Den Haag. Via de gebruikelijke stappen werd hij op 9 oktober L939 bevorderd tot le bediende van filiaal Westzijde te Zaandam. Daarna was hij achtereenvolgens werkzaam in Krommenie, Til burg, Breda, Nijmegen, Bussum, Donkersteeg, Hilversum en op nieuw Breda, waar hij waarne mend chef werd. 28 februari 1944 werd hij be vorderd tot bedrijfsleider [toen nog chef genoemd) van filiaal Alkmaar. Daarna bedrijfsleider van ver schillende filialen o.a. in Den Haag en Helmond en Voorburg. Nu is hij bedrijfsleider [vanaf 10 november 1970] van het filiaal Amsterdamsestraatweg in Utrecht. Op 13 augustus 1976 is de heer W. C. Lakeman 25 jaar in dienst van Ahold. In die tijd is hij op verschillende afdelingen op het hoofdkantoor werkzaam ge weest, o.a. de factuurafdeling rechtstreekse zendingen. In okto ber 1959 vond overplaatsing naar het Pensioenfonds plaats, waar hij dus alweer zo'n 17jaar werkt. Op de afdeling Verzekeringen houdt hij zich bezig met de berekening en administratie van de pensioenen. Naast deze werkzaamheden heeft de heer Lakeman nog andere aktiviteiten binnen Ahold. Hij maakt deel uit van de bedrijfs brandweer en organiseert met de personeelsvereniging bingo avonden, viswedstrijden e.d. Op 30 augustus a.s. viert de heer H. van der Wal uit Wijhe zijn 25-jarig jubileum. Nadat hij eerst gewerkt had in het boerenbedrijf en in een konstruk- tiewerkplaats, solliciteerde hij op 30 augustus 1951 bij Meester als stoker/machinist. Hij kon nog diezelfde dag beginnen. Het stoken gebeurde in die tijd nog met steenkool. 2 Ketels moesten dag en nacht op druk blijven. Een twee-ploegendienst was dan ook noodzakelijk. De kunst was om met zo min moge lijk kolen de meest mogelijke hoeveelheid stoom te produceren. Kenners konden aan de hoeveel heid rook, die uit de schoorsteen kwam beoordelen of er al dan niet efficiënt gestookt werd. Na overschakeling op olie en later op aardgas werd de installatie geheel geautomatiseerd. Het ro mantisch aspekt moest plaats maken voorstrak geregelde appa ratuur, waarbij de stoker [nu machinistalleen maar hoefde in te grijpen als er een alarmsignaal kwam. Naast de funktie van stoker machinist heeft van der Wal 25 jaar lang de zorg gehad voor de koelmachines. Vroeger waren dat er maar enkele, nu tientallen in stallaties over het hele bedrijf ver spreid. Zijn funktie bracht met zich mee dat hij dikwijls bij nacht en ontij klaar moest staan. Op bijzondere wijze heeft hij zich steeds ingezet om - op een zo'n vitaal punt - de zaak te laten doordraaien, en menige zondag heeft hij opgeof ferd om 's maandags de fabriek weer van de nodige energie te kunnen voorzien. 'Krentewegge verorberen en kraam schudden.' Twee goede Twentse gebruiken bij de ge boorte van een kind. Enige tijd geleden werd het gezin van sector-chef P. Rudolf, van de AH supermart aan de Spoeier- straat 6 te Nijverdal, verblijd met de geboorte van een zoon, Justin. Volgens goed Twents gebruik werd een twee meterlange krente wegge aangeboden. Nog een Twents gebruik is het 'kraam schudden'. Dan gaan familie en bekenden om 8 uur naar het kraamhuis toe en drie uur later is den volke het kind getoond en op schoot gezet. Dat daarbij iets vrolijks gebeurt en de vochtsi- tuatie iets oploopt behoeft geen betoog. RECTIFICATIE In de jubileumlijst is vermeld dat de heer E. G. van Haaren, bedrijfsleider S-Discount, Usse- lerweg te Enschede, zijn 25-jarig jubileum bij Simon de Wit zal gaan vieren op 15 augustus 1976. Dit bericht berust op een vergis sing. Na ruim 30 jaar voorzitter te zijn geweest, is de heer E. Vinke op de jaar vergadering van 21 mei afgetreden. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: H. v. d. Loo Voorzitter (SB 3 PB Zaandam) M. Barrette Secretaris R. Boom Penningmeester E. Vinke 2e Voorzitter Hr. de Lange 2e Secretaris Hr. Staal Bibliothecaris H. Zwuup Commissaris materiaal F. Bosch Commissaris De voorraad exemplaren nummer 4 van AHuispost is helemaal op. Omdat er veel klanten naar de reeds verschenen nummers vragen, een dringend ver zoek: mocht u exemplaren van nr. 4 in uw bezit hebben, wilt u deze dan zenden naar de redactie, Ankersmid- plein 2, Zaandam, kamer 1720. Bij voorbaat dank. Op 24 mei j.l. overleed op 41- jarige leeftijd Mevrouw H.M. KUYT-KOGER Zij was werkzaam op het HK Ankersmidplein als groepscoör- dinatrice in de avondschoon maakdienst. Zij was een gewaardeerd mede werkster die bij allen die haar kenden sympathie en respect af dwong. Ons medeleven gaat uit naar haar man en kinderen. Ahold N.V. Op woensdag 26 mei is na een korte, ernstige ziekte overleden onze voormalige zuivelinkoper de heer JAN KOK Diep getroffen door dat bericht willen wij uiting geven aan onze gevoelens van leedwezen voor zijn echtgenote en familie. De heer Kok heeft ruim 48 jaar bij ons bedrijf gewerkt en het zuivelinkoopbeleid gestalte gege ven. Zijn vakmanschap en zijn werkkracht werden zeer gewaar deerd. Zijn markante persoonlijkheid zullen wij missen. DIRECTIE DETAILHAN— DELSGROEP AHOLD B.V. Zaandam. Op 5 juni j.l. is op 69-jarige leeftijd overleden JOHANNES OLDENBURGER vóór zijn pensionering werkzaam bij Sterovita Dordrecht. Op 19 juni j.l. is op 74-jarige leeftijd overleden ANTIONIUS BERNARDUS GOTZ vóór zijn pensionering werkzaam bij Simon de Wit. Op 26 juni is op 88-jarige leeftijd overleden de heer S. J. DE BOER voor zijn pensionering bedrijfs leider bij Simon de Wit. DANKBETUIGING Het is mij een behoefte om langs deze weg mijn dank te betuigen voor de belangstelling, bloemen en cadeau's die ik ontving bij mijn 25-jarig jubileum. Het was voor mij een onver getelijke dag, waar ik nog vaak met veel genoegen aan terug zal denken. Mej. J. Visser PB Zaandam DANKBETUIGING Gaarne willen mijn echtgenote en ik allen hartelijk dank zeggen, voor de grote belangstelling, feli citaties en cadeau's, enz., die wij hebben mogen ontvangen bij het 25-jarig jubileumfeest. Het is voor mijn hele gezin een onvergetelijke dag geworden. Breukelen. J. Th. v.d. Post

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 8