De groentehoek in ons filiaal is een trekker93 „De klant ziet in jou iemand die alles van koken weet ijging dankzij buurtfunktie, medewerkers Meulen, verkoopleider Simon Geertje van Egdom cheffin 'groente en fruit' AH Laren: C. Joosten, chef 'groente en fruit' Simon Wageningen: Lofwaardig initiatief: Fietstocht met barbecue voor charitatief doel FLITSEN pagina 7 vierde periode van dit jaar non-filialen maar liefst 51 e oente en fruit verkocht eriude van 1975. Dat is 29 was gepland. b kt dat de verkoop van tk vij Simon een steeds be aat innemen. ok' zegt verkoopleider J. van der oo at inmiddels heel wat prijsstij- ;evonden. Maar ook de verkochte :ruit is zo'n 25 procent groter dan de Simon-filialen een steeds duide- >er.- "De klanten komen er meer vel iijkse boodschappen doen, zegt wacht het publiek vooral op de or* -marktsfeer met gezelligheid, vi de groenteman en met pro- /er_- .ijn. Daarop heeft Simon in de schoolborden waarop met krijt de i staan, met veilingkisten waarin de ko< liggen, enz. d' jestegen verkopen van groente t interne akties organiseert, waarbij ie centrale veiling in Amsterdam pi «eert te maken van de laagste lijk taar de filialen worden doorge- oerweg vanaf de kwekers naar de B's een deel van het assortiment in de duidelijk dat we op de goede weg nsi aden. "Ons marktaandeel groeit nte an te worden van de AH-klant". m»body te geven en om de kinder tin ;en projektgroep aan de slag om ;en aijtje te zetten, te weten hoe de ideale AH-groente- n ï"llen binnenkort in drie of vier W'ien ingericht. De ervaringen van ilk* daar dan optimaal in praktijk ndien zullen in de totale zone van de .oonheieid, de personeelsstruktuur in tor n de hele filosofie daar omheen v< chillende mogelijkheden, ren Huizer en Manshanden, "als we al te voldoen aan de wensen van de nfpjir aan het begin van een verdere ist deze sektor". filialen zo kort mogelijk te houden. Dat komt de versheid van de produkten natuurlijk ten goede", aldus de heer Van der Meulen. veel citrusfruit Er worden bij Simon ook wekelijkse akties gevoerd, waardoor er dit jaar in de filialen vooral veel citrusfruit zoals sinaasappelen (plm. 50 pet méér dan vorig jaar) werd verkocht. Maar niet alleen de sinaasappelen hebben ervoor gezorgd dat de omzetcijfers in de groenten- en fruitsektor in zo'n stijgende lijn terecht kwamen. "Je ziet ook dat steeds meer mensen o.a. onze pakketten met gesneden verse groente gaan kopen", vindt de heer Van der Meulen. Ook de produkten die vroeger maar door een kleine groep werden gegeten (paprika's, champignons, enz.) worden door steeds meer mensen regelmatig gekocht. Maar de omzetstijging is volgens de heer Van der Meulen ook zeker het gevolg van het enthousiasme van de medewer kers in de filialen. Ze haken direkt in op interne akties en de groenteman in de filialen vindt het zelf ook leuk dat hij voor zijn groeiende groep vaste klanten herkenbaar is als de dagelijkse groenteman. De groenteman is een vrouw. Althans in het AH-filiaal in het Noordhollandse Laren, waar mej. Geertje van Egdom [23] cheffin is van de groente- en fruitafdeling. Zij staat helemaal achter de veranderingen die AH vorig jaar heeft ingevoerd en die een grotere omzet tot gevolg hadden in de groen te- en fruitsektor, ook in het Larense AH- filiaal. "We kunnen een deel van het assortiment nu los verkopen en dat is veel leuker", vindt mej. Van Egdom. "Vroeger stond je bijna voortdurend vóór te verpakken. Nu dat niet meer hoeft, heb je veel meer kontakt met de mensen zélf". Voor de omschakeling heb ik met m'n kollega's van de af deling gepleit om de wereldtuinartikelen er uit te krijgen, omdat die veel te veel plaats innamen en relatief te weinig omzet gaven", zegt ze. Inderdaad is de verkoop van die wereldtuinartikelen nu sterk beperkt en is het accent op het dagelijkse groente- en fruitpakket komen te liggen. kwaliteit verbeterd "Vroeger", zegt mej. Van Egdom, "werd er veel meer weg gegooid dan tegenwoordig". Zij denkt dat dat komt doordat de kwaliteit van de groente en fruit in de AH-filialen toen niet optimaal was. "Die kwaliteit is de laatste maanden stukken verbeterd. Als je vroeger slechte produkten binnen kreeg dan was het nauwelijks mogelijk verhaal te halen. Nu kun je in Zaandam tenminste je klachten kwijt en er wordt naar geluisterd", zegt ze. Bovendien is haar ervaring dat zij sinds de omschakeling de door haar bestelde voorraden veel vlugger in huis heeft, "vroeger duurde het allemaal langer, omdat de produkten eerst nog moesten worden voorverpakt. Dat kostte tijd. Tegenwoordig hoeft dat niet meer, we hebben de bestellingen vlugger binnen en dat komt de versheid van de produkten merkbaar ten goede". minder 'nee '-verkoop Zy vindt het ook plezierig dat de kans om 'nee' te moeten verkopen belangrijk kleiner is geworden, doordat er tussen tijds eventueel een beroep kan worden gedaan op de plaatselijke grossier van wie zij nu ook produkten mag betrekken. Maar het merendeel van de bestellingen komt toch uit Zaandam. "We zijn op de goede weg", zegt mej. Van Egdom. "We verkopen méér groente en fruit dan ooit. Ook ons aantal vaste klanten is de laatste maanden flink gegroeid. De groentehoek in ons filiaal is een trekkertje geworden voor alle AH-klanten die bij ons hun dagelijkse boodschappen komen halen. Het sfeertje op de groente- en fruitafdelingen is per soonlijker en door de losse verkoop ook ambachtelijker geworden. De klanten waarderen dat. Ze hebben het er kennelijk voor over dat ze dan wat langer op hun beurt moeten wachten". 99 Neem nou het Simon-filiaal in Wagenin gen. Tot en met vandaag werd daar dit jaar maar liefst 40 procent meer groente en fruit verkocht dan vorig jaar in de zelfde periode. Natuurlijk spelen de elders op deze pa gina 's genoemde oorzaken ook hier een rol: prijsstijgingen, sterke aanbiedingen, gemoti veerdheid van de medewerkers. "Maar", zegt de heer C. Joosten (35), chef van de groente en fruitafdeling van het Wageningse Simon-filiaal, "belang rijk is ook dat we een goed dagelijks vert/ouwenskontakt hebben met de groentencentrale in Amsterdam. Daardoor kun je inhaken op eventuele koopjes die ze daar te bieden hebben". Nóg een belangrijke oorzaak van de omzetstijgingen op de afdeling van de heer Joosten: hij blijft met zijn aanbiedingen niet in zijn groentehoek, maar in samenspraak met de BL maak hij ook display's verspreid in het filiaal. omzetbevorderend "Mijn ervaring leert dat dat erg omzetbevorderend werkt", zegt de heer Joosten, "evenals het gébruik van de geluids installatie en het 'laatste nieuws'-bord bij de ingang om de mensen op eventuele aanbiedingen attent te maken." Hij voelt zich vaak de vraagbaak voor zijn klanten. "Ze zien in jou als groenteman iemand die alles weet over eten koken", zegt hij. Daarom snuffelt hij thuis vaak in de kook boeken van zijn vrouw, daarom leest hij in de damesbladen de kookrubrieken door en gaat hij als een volleerde hobbyist op zijn vrije dag thuis de keuken in om voor zijn gezin zélf iets lekkers klaar te maken. "Als de mensen nü wat van me willen weten, dan kom ik tenminste beslagen ten ijs en kan ik ze praktische tips geven", vindt de heer Joosten. "Als we op mijn afdeling nieuwe artikelen binnen krijgen, ga ik ze thuis eerst zelf uitproberen. Dan wéét ik tenminste wat ik verkoop en hoe je het moet klaarmaken". Geld bijeenbrengen, waarby de gulle gevers nog "iets meekrygen" en waarvan de baten naar een charitatieve instelling gaan, in dit geval het Nederlandse Astmafonds, mag dan niets nieuws zyn, op zichzelf is het een belangryk initiatief dat beslist navolging verdient. Dit be langrijke initiatief is reeds geruime tyd in het brein ontstaan van de bedrijfs leider van AC Restaurant Oud-Leusden, de heer P. N. Louw. Op zaterdag, 28 augustus en zondag 29 augustus 1976 gaat dit initiatief werke lijkheid worden. Want dan vindt temid den van de Amersfoortse keifeesten een gezellig barbecuefestijn plaats, dat voor af gegaan wordt door een fietsrally en waaraan de hele familie kan meedoen. Op dat week-end zal een karavaan van rallyrijders op de fiets zich opmaken om dwars door het bos- en parklandschap van Amersfoort een tocht van twintig of veertig kilometers af te leggen om vervolgens na deze recreatieve prestatie de benen gezamelijk te strekken aan het begin- en eindpunt: AC Restaurant Oud Leusden. Na het versnaperen in de bossen zal dan begonnen kunnen wordne aan het collectief vleesroosteren: de barbecue in de open lucht op het terrein achter het AC Restaurant. Bij een vorige gelegenheid weet de heer Louw ons te vertellen, was de belang stelling vrij groot, zodat ook deze keer zijn verwachtingen hoog gespannen zijn. Om organisatorische redenen kunnen er maximaal 500 inschrijvers per dag geac cepteerd worden. Het inschrijfgeld be draagt slechts 10,- per persoon. Fietsen en niet te vergeten tandems, zijn eventueel ter plaatse te huren, mits u zich van te voren opgeeft. Met andere woorden wilt u zichzelf op uw sportieve, recreatieve en charitatieve daden testen, schrijf dan in. Er zijn twee vertrektijden: 10.00 en 14.00 uur, terwijl de barbecue gepland is van 15.00 tot 20.00 uur. Belangloze steun aan dit lofwaardig initiatief verlenen bovendien Meester Wijhe. Albert Heijn Brood en Banket bakkerijen, Skol en Coca Cola. Organisatie en inlichtingen: AC Restau rant Oud Leusden. telefoon (tussen 14.00 en 17.00 uur) 033-14098.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 7