AH's voedingswaardewijzer VAKANTIEPARK VAN AHOLD IN DUITSLAND ONDERSCHEIDEN Jonge kracht achter Albert Heijns 'Sportreal' w Wilsumer Berge dingt mee naar nationale West-Duitse titel Grote belangstelling bij introductie AC brugrestaurant in België Straatje om! verder in deze Flitsen SAI 1002000386 Flitsen Landeli|k augustus 1976 flitsen CO l=*" 33-ste jaargang no. 6 augustus 1976 Voültngsslotten Voeibydt. 38 g Kiiofoules 700 «tgjMiwm Wfcftftngt Het vakantiepark Wilsumer Berge, behorend bij Ahold N. V., heeft zich met 4 andere campings in de deelstaat Neder-Saksen geklasseerd in de voorronden ter verkiezing van de titel „De beste aan het landschap aangepaste camping in de Bondsrepubliek De eindstrijd zal in de herfst van dit jaar plaatsvinden tussen vertegenwoordi- gende campings uit alle deelstaten in West-Duitsland. Wilsumer Berge ligt ongeveer 10 kilo meter over de Duitse grens in het Graaf schap Bentheim. Het in 1974 geopende vakantiepark is aangelegd op een heuvelachtig terrein en biedt een grote variatie aan bos en water, ter grootte van ongeveer 75 hectare. Als we in de loop van 1977 de weg van Brussel naar Luik, de E 5, berijden dan zullen wy by Barchon, dwars over de weg een prachtig brugwegrestaurant ontwaren. Dit restaurant zal door AC Restaurants worden geëxploiteerd en wordt ook in opdracht van AC restau rants gebouwd en ingericht volgens de normen die het hedendaagse verkeer,- zakeiyk, toeristisch of beroeps-, van het wegrestaurant van vandaag vereist. Zo zal dit restaurant beschikken over de modernste faciliteiten. Het zal gemakke lijk bereikbaar zijn voor minder validen, terwijl voor deze groep uiteraard ook de sanitaire gelegenheid is aangepast. Ook aan de wensen van het beroepsvervoer zal worden voldaan. De chauffeurs zullen er douche- en wasgelegenheden aantreffen en, indien zij daar gebruik van willen maken, een aparte be dieningsruimte waar ze zich 'en familie' kunnen voelen. Natuurlijk is er de self service ruimte met het free flow systeem, waar de klanten die snel of langzaam willen kiezen gemakkelijk met elkaar in har monie kunnen blijven. Tevens zullen moeders voor hun kroost, heel klein of groter, een baby-room en een lego-hoek aantreffen. Met de bouw van het brugwegrestaurant is inmiddels een aanvang gemaakt. Terwijl AC Restaurant langs deze E 5 de verzorging van de inwendige mens op zich neemt, zal Shell zich bezighouden met de verzorging van het inwendige en uitwendige van het autopark. Uitgebreide accommodatie De camping beschikt niet alleen over uitgebreide wandelmogelijkheden, maar ook over sportvelden, een midgetgolf- baan, een speeltuin een kinderboerderij, een speelvijver en een uitgestrekt na tuurbad met zandstranden. Wilsumer Berge is één van de vier vakantieparken van Ostara B.V., een dochteronderneming van Ahold. De andere Ostara-parken zijn gelegen te Mierlo ('t Wolfsven), bij Otterlo (De Zanding) en aan het Brielse Meer (De Krabbeplaat). Dirken, Voorzitter van de Consumen tenbond, Ir. G. Loggers, inspecteur van de Volksgezondheid en Ir. W. Eeger- dingk, Ahold. In zijn welkomstwoord tot het panel en de genodigden zei de heer G. J. Heijn, lid van de Raad van Bestuur van Ahold Voor vervolg zie pagina 4. Verbetering van de voedingsvoorlichting en een gerichte produktinformatie. Reeds geruime tyd werd door Albert Heyn op deze beide onderwerpen ge studeerd. Het antwoord kwam in de vorm van de Voedingswaardewyzer, die onder grote belangstelling midden juni 1976 kon worden geïntroduceerd. De belangstelling bij de presentatie en introductie was zowel van perszijde, als van de zijde van voedingsdeskundigen bijzonder groot. Geen wonder als men bedenkt dat na de instructieve uiteen zetting van de heer Ir. W. Eegerdingk, technoloog van de Detailhandelsgroep Ahold, over "Een nieuw voedingswaar de-informatiesysteem" een panel van voedingsdeskundigen en voorlichters borg stond voor een gerichte toelichting over het toch niet gemakkelijke onder werp van de produktinformatie, die dan ook leidde tot een geanimeerde discussie met de aanwezigen. Het panel, dat werd voorgezeten door de heer Drs K. Clay, directeur van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding te Den Haag, bestond verder uit Prof. Ir. B. Krol, directeur CIVO TNO Zeist, Mevrouw Mr. L. Dommering- Van Rongen van het Konsumenten Kontakt, Mevrouw Ir. G. A. Hellman, van het Instituut voor Huishoudtechnische Ad viezen te Den Haag, Prof. Dr. J. M. Voor Albert Hegn gaat men een groter straa^e om dan voor welke andere winkel ook," aldus de uit komst van een onderzoek onder 900 huisvrouwen. Zie hierover pagina 5. De strijd tegen de hangbuikjes, onderkinnen en slappe spieren gaat voort, al heeft de kleine meid op de foto nog geen verslapte spieren -Haar ouders misschien ook niet, maar die willen de vakantietijd toch gebruiken om hun spieren de beweging te gevendie ze toekomt. De actie sportreal' [verbastering van Mon treal, waar de Olympische Spelen vorige maand werden gehouden heeft bij hen weerklank gevonden en daarom kochten zij bij Albert Heijn voor een tientje die bekende 'Trim- trio '-tas. Daar zitten drie spelen in, die alle verwaarloosde spieren behoorlijk in beweging zetten. Misschien hebben ze die tas wel in het AH-filiaal in Geleen gekocht, want daar gingen, dankzij een gerichte actie van de be drijfsleiding, 240 dozen van deze tas sen over de toonbank. OR—leden leren elkaar spelenderwys kennen pag. 2 Sigma—projekt nader bekeken pag- 3 AH medewerkers in Zweden pag. 4 Groenten en fruit pag. 6—7 Personalia pag. 8 Willem Sterel; levens avond vol creativiteit pag. 9 Eigen Wys pag. 12 Zo vond men het Geleense Zeskamp- team bereid voor de superman de spelen uit de tas te gebruiken. Het in Geleen zeer populaire team trok een enorme belangstelling, die het filiaal een grote drukte bezorgde. Overigens waren de tassen in alle filialen snel uitverkocht.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 1