Proef wervingscampagne voor kader AHSM slaat aan mm een drankje voor fijnproevers FLITSEN pagina 9 de heer L. J. Creemers, 23 juli De heer Ludovicus J. Creemers is geboren op 12 juni 1925 te Nijmegen. Op 23 juli 1951 is hij bij Albert Heijn gekomen als bediende in filiaal Nijmegen, Burchtstraat 53; op 15 maart 1952 werd hij, eveneens als be diende, overgeplaatst naar filiaal Groenestraat 169, Nijmegen. In oktober 1956 is hij tot reserve- cherf benoemd, en na nog onge veer een jaar vervanger te zijn ge weest, werd hij op 8 januari 1958 benoemd tot bedrijfsleider van filiaal Veghel [nr. 5650\. Vervolgens was de heer Creemers bedrijfsleider van filiaal Uden, Markt 6; Gemert, Ridderplein 39-41; Nijmegen, Burchtstraat 53. Dit laatste filiaal is dus het filiaal waar hij als bediende was begonnen! Helaas is de heer Creemers vanaf 28 december 1973 ziek en kan hij zijn BL-funktie niet meer uit oefenen. Wij wensen hem het allesbeste en een fijn jubileum op 23 juli a.s.! Zijn adres is Raam 708, Uden. mevr. J. Timmerman-Geugjes, 23 juli Op 23 juli 1951 trad mevrouw J. Timmermans-Geugjes in dienst bij de AH bedieningswinkel in de Westzijde te Zaandam. Zij heeft daar o.a. boodschappenboekjes opgehaald en de boodschappen thuisbezorgd. De verbouwing tot zelfbedienings zaak en supermart heeft ze mee gemaakt. Een grote verandering, ook in haar werkzaamheden. Ze is nu hoofd kassagroep in de SM aan de Vermiljoenweg in Zaandam. Mevrouw Timmer mans is niet alleen voor veel medewerkers op het HK een be kende - het kantoor was vroeger immers bij het filiaal - maar ook voor de klanten is ze een vraag baak. Het zal haar dan ook zeker niet aan belangstelling ontbreken bij de viering van haar jubileum op 26 juli a.s., dat zal plaats vinden in de SM aan de Vermil joenweg. "We hebben de werving van kaderpersoneel voor de filialen [eerste verkopers en sektorchefs] eens op een andere manier willen aanpakken. De traditionele methode leverde niet al te veel succes op. De nieuwe werkwtfze is by zonder goed verlopen. We gaan dan ook beslist op deze weg voort!" Mevrouw J. M. J. van der Sar- van den Ham, zone personeels- en opleidings- funktionaris (ZPOF) in Noord-Holland bij AHSM, is werkelijk enhousiast over de resultaten van de wervingscampagne, die voor het eerst in deze provincie is uitgeprobeerd. advertenties Gebruikelijk was dat het bedrijf adver tenties plaatste, waarin gemeld werd welke vakatures er waren. Mevrouw Van der Sar: "Wie wilde solliciteren, moest dan beginnen met informatie over zichzelf te verstrekken hoewel hij mis schien alleen maar informatie wilde hebben over de aangeboden funktie." Vandaar dat men het op een andere manier heeft willen aanpakken. Zij vertelt: "We hebben wel advertenties gezet, maar daarin werd eigenlijk niet veel meer verteld dan dat er mensen nodig waren voor kaderfunkties en dat daarover een voorlichtingsavond zou worden gehouden. Wie eens wilde komen luisteren, hoefde alleen maar een bon in te vullen." In de filialen werd via raam biljetten ook de aandacht op zo'n infor matiebijeenkomst gevestigd. veel reakties "De advertentie was overigens goed op vallend," zegt-mevrouw Van der Sar, "en zij werd ook verscheidene dagen achtereen herhaald. Het resultaat was 110 ingezonden bonnen. Dat waren meer reakties dan er ooit aan sollicitaties op een advertentie was binnengekomen. We bleken er vrij aardig mee in de roos te hebben geschoten met name door het aspekt van de vrijblijvendheid van een bezoek aan de informatie-avond. Ook het gemak - men hoefde alleen maar een bonnetje in een envelop te stoppen om de heer D. de Vries, 30 juli De heer D. de Vries, momenteel bedrijfsleider van de Simon su permarkt aan de Thomsonlaan te Den Haag, liet 30 juli 25 jaar geleden aardappelen en land bouw in het 'heitelanvoor wat ze waren om in Haarlem aan een carrière bij Simon de Wit te gaan bouwen. Begonnen als bediende ging het met bevorderingen [zoals in die tijd gebruikelijk: verkoper, 2e verkoper, le verkopervia Zaan dam - Krommenie - Purmerend - Amsterdam en Nijmegen opnieuw naar Amsterdam, waar hij in hét toenmalige filiaal Scheldestraat in 1954 tot chef werd bevorderd. In die funktie ging hij vervolgens via de Zijlweg in Haarlem naar De Gaarde in Den Haag, om na een periode in het Westfriese Hoorn opnieuw in Den Haag te belanden. Een echte Simon loop baan van een echte Simon-BL, die er een eer in stelt het de klant naar de zin te maken. Het jubileum zal worden gevierd op 30 juli a.s. een uitnodiging te krijgen - zal velen wel hebben aangelokt.". 75 van de 110 In het hoofdkantoor werden twee bij eenkomsten gehouden met de mogelijke sollicitanten. Er kwamen er 75 van de 110 opdagen. Aan de wegblijvers is verder geen nadere aandacht ge schonken. De avonden begonnen met de vertoning van de film Ahold in Beeld, terwijl ook de funktie- en beloningsstruktuur en de opleiding in de filialen aan de orde kwamen. Na afloop van dit 'officiële gedeelte' kon men via informele gesprek ken met aanwezige bedrijfsleiders nog nadere gegevens verkrijgen. Van de 75 bezoekers besloten uiteinde lijk dertig er een 'echte' sollicitatie van te maken. Hiervan is inmiddels een tien tal in dienst getreden. begeleidingscommissie veel parttime-personeel - blijkt dit mo menteel niet volledig mogelijk te zijn. Vandaar de wervingscampagne, die mogelijk in het najaar nog eens zal worden herhaald. voorlichting Het is haar ook gebleken dat het zeer nuttig is voorlichting te geven over de funkties, die er in de filialen te bereiken zyn. Men weet daar vaak weinig van af. Ook van de opleidingsmogelijkheden is vaak zeer weinig bekend. Mevrouw Van der Sar denkt, dat publikaties in bijv. een beroepenkrant in dit opzicht ver helderend zouden kunnen werken. Het zelfde geldt voor voorlichting in eind examenklassen. De in dienst gekomen mensen reageren tot dusver zeer gunstig op de algehele aanpak, met name ook op de bege leiding. Mevrouw Van der Sar: "Men merkt dat men niet aan zijn lot wordt overgelaten. Ook de opleidingen ervaart men als positief. Voor iedereen is een opleidingsschema gemaakt. In één jaar tijds moet men vijf verschillende af delingen leren kennen. Regelmatig is er een toets, een soort examen. Na een jaar kan men eerste verkoper A zijn. Men ziet dat men wat kan bereiken." Mevrouw Van der Sar: "Dit is een specialisten enorm goed resultaat. We blijven deze mensen volgen. Zij komen een half jaar in de opleidingsfilialen, waarbij een begeleidingscommissie is ingeschakeld. Hierin zitten de bedrijfsleiders van de opleidingsfilialen en ikzelf. In het eerste jaar is er eens per maand een kontakt- middag. Pas na een half jaar gaan de mensen van de opleidingsfilialen naar een filiaal waar een vakature is." Het is volgens mevrouw Van der Sar overigens wel enigszins een noodoplos sing dat men kaderpersoneel voor de filialen van buiten aantrekt. In de eerste plaats wil men de funkties immers van uit de eigen gelederen opvullen. Door de groei van het concern - met in de winkels de heer A. v. d. Hazel, 4 juni Op 4 juni 1951 begon de heer A. v. d. Hazel zijn werkzaamheden bij Albert Heijn als cacaobrander in de produktiebedrijven te Zaan dam. In 1956 werd hij kwaliteits controleur, eerst in de produktie bedrijven, vervolgens bij de PMC en Lita. Het aantal kilometers dat hij in zijn PMC-tijd heeft afgelegd, is niet te meten. Hij 'vloog' steeds over de weg van de ene fabriek naar de volgende, Van het ene land naar het andere, waar hij overal de puntjes op de i zette; knollen voor citroenen liet hij zich nooit verkopen. Zijn kennis van auto 's in de prak tijk opgedaan, kan nu van pas komen. De heer v. d. Hazel is nu n.l. werkzaam op de afdeling auto-afwikkeling. Bovendien is hij sinds 15 jaar voorzitter van.de AH-personeels- vereniging in Zaandam. Het jubileum wordt gevierd op 4 juni a.s.: van 16.30 tot 17.00 uur is er een 'open' receptie in het personeelsrestaurant Ankersmid- plein. Mevrouw Van der Sar denkt er voorts over om op kontaktmiddagen eens een inleiding te laten houden over specia listische onderwerpen, die indirekt van groot belang zijn, bijv. door een chef van een delicatessenafdeling, iemand van de administratie, een bedrijfsleider of een zonemanager. "Hoe meer facetten van het bedrijf men leert kennen, hoe beter en plezieriger men zijn werk kan doen," meent zij. Alberto-Cocktail: De ter gelegenheid van de vijftigste Alberto samengestelde cocktail, de'Al- berto-Cocktail', werd door Wolfgang Bartos als volgt gecomponeerd: 2/4 vieux 1/4 besseiyenever 2/4 ananassap Hierna shaken met wat blokjes ijs en het glas versieren met een schijfje citroen en een kers. Voor de goede orde: Wolfgang is uitge gaan van een door professionele mixers gebruikt maatglas dat is verdeeld in kwart en halve ounces. De meest gehan teerde maatglazen zijn de 'jiggers' en 1 jigger is 1 Vt ounce. De aangegeven samenstelling van 5/4 is een lekker mix maatje. Zo, nu bent u ook een ingewijde. Nu nog even proeven gezondheid! de heer J. Aafjes, 16 juli Op 16 juli 1951 trad de heer J. Aafjes in dienst als medewerker van de kaasafdeling, waar hij na ca. een jaar werd benoemd tot voorman. Een ongeval was reden voor zijn overplaatsing naar het HK, afde ling administratie kontrole filia len. De werkzaamheden lagen o.a. op het terrein van het uit rekenen van voorraadverschillen, het uitzoeken van kwesties, kas- lijsten, zegelboekjes. Na verloop van een aantal jaren gaf de heer Aafjes als groepscoör- dinator leiding aan genoemde werkzaamheden. Sinds 1971 heeft de heer Aafjes als groepschef de leiding over het interne en externe postgebeuren op de ARVA [archief, reproduk- tie, verzendafdeling Het jubileum zal worden gevierd op 16 juli a.s. de heer J. W. v. d. Wal, 25 juli De heerJ. W. v. d. Wal kwam op 25 juli 1951 in dienst bij wat nu Melkexport Sterovita BV heet. Een van de eersten dus, die na de overgang van onze binnenlandse aktiviteiten naar export in onze dienst kwam. De heer v. d. Wal werkte vrijwel al die jaren op de expeditie, waar miljoenen kilo's melk en melk- produkten door hem werden ge stapeld om te worden verladen. Het jubileum zal worden gevierd op 25 juli a.s. de heer P. C. Duerink, 6 juli De heer Pieter C. Duerink is ge boren op 5 juni 1919 te Axel. Op 6 juli 1936 is de heer Duerink bij Albert Heijn begonnen als be diende in Axel; vervolgens was hij bediende in filiaal Hulst en daar na weer in Axel. Op 15 november 1945 werd hij aangesteld als bedrijfsleider in Sas van Gent, daarna was hij BL in Hoogeveen en Terneuzen, Noordstraat 63, waar hij deze funktie nu nog vervult. Wij wensen de heer Duerink de 6e juli een fijne dag toe. Zijn adres is Noordstraat 63, Terneu zen. de heer W. J. de Jong, 15 juli De heer De Jong is op 10 april 1933 bij ons in dienst getreden als bediende in een ZB-filiaal van AHSM BV te Zandvoort. Op 19 februari 1934 is hij over geplaatst naar een ZB-filiaal te Eindhoven, waar hij op 29 de cember 1934 zijn betrekking bij Albert Heijn heeft beëindigd. Op 1 maart 1953 is hij opnieuw in dienst gekomen en wel als rayon leider, wat later groepsleider is geworden. Heden vervult hij de funktie van marketing projektleider. De heer De Jong verzorgt het kontakt tussen de filialen en de bouw technische dienst. Officiële jubileumdatum is 12 juni 1976, maar de viering zal plaatsvinden op 15 juli a.s. op het Hoofdkantoor, Ankersmidspjein te Zaandam.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 9