1 AH-HUWELIJK Dankbetuigingen In memoriam pagina 8 FLITSEN de heer J. Schijf, 2 juli De heerJ. Schijf, die op 2 juli a.s. zijn 25-jarig jubileum viert, heeft als z.g. "fictieve' datum van in diensttreding 4 juli 1951 achter zijn naam staan. Uitermate fictief zouden wij willen stellen, want de heer Schijf trad op 1 juli 1946 in dienst van Albert Heijn, na van 1943 tot 1945 bij Simon de Wit te hebben gewerkt. Bij AH vervulde hij in de periode 1946 tot 1961 verschillende funk- ties: op de afdeling filiaalbestel lingen, de retour-afdeling, hij behandelde in het begin ook nog de z.g. oorlogsschaderegeling, verhuisde op een bepaald mo ment naar het bedrijfsbureau van het PB in Zaandam en ging zich met de komst van de zelfbedie ningszaken ook met de ontwikke ling van verpakkingen bezig houden. In 1961 verliet hij Albert Heijn voor een vijfjarig avontuur in de meubelbranche. Maar in 1966 was de heer Schijf weer terug in de AH-gelederen, n.l. op de reklame-afdeling die destijds nog viel onder de afdeling verkoop bevordering. Gedurende de jaren die volgden, onderhield hij kontakten met de verschillende externe reklame- bureaus, verdiepte zich in de media-problematiek en was zeer sterk betrokken bij één specifiek medium, n.l. "AllerHande". Op 1 april 1973 werd Ahead op gericht, het eigen reklamebureau van A hold. Met zijn specifieke media-kennis kwam de heer Schijf als vanzelfsprekend te wer ken op de media-afdeling, waar hij o.a. zorgt voor het plaatsen van advertenties en het organi seren van folder-verspreidingen. Terugkijkend zitten wij toch een beetje met die fictieve datum van indiensttreding. Als Simon de Wit in 1943 bij Ahold zou hebben behoord en als de heer Schijf zich geen kortstondig avontuur in de meubelbranche had gepermit teerd, zou hij nu terecht hebben kunnen zeggen: ik werk al 33 jaar bij de zaak. Fictief is niét de viering op 2 juli a.s., een viering die - daarvoor kennen we onze reklamemensen te goed! - wel weer een eniger mate 'ludiekkarakter zal dragen. de heer J. v. d. Berg, 11 juni De heer Johannes van den Berg is geboren op 11 augustus 1928 te Vught. Op 11 juni 1951 is hij bij Albert Heijn in dienst gekomen als bediende in filiaal Eindhoven, Roostenlaan 112. Voordat hij op 11 maart 1958 als bedrijfsleider werd aangesteld, was hij ook nog bediende in Laren en enkele andere filialen in Eindhoven. Het eerste filiaal waar hij als be drijfsleider funktioneerde, was Eindhoven, Kruisstraat; zijn tweede filiaal werd op 10 april 1968 Son, Heistraat waar hij nu nog bedrijfsleider is. Wij wensen de heer v. d. Berg en zijn gezin de 11e juni een prettige dag toe. Zijn adres is Heistraat 14, Son. de heer F. Fritsma, 18 juni Op 18 juni 1951 trad de heer F. Fritsma als bediende in dienst bij het AH-filiaal te Hengelo. Deze funktie vervulde hij vervolgens in Emmeloord en in drie filialen in Utrecht. Op 18 maart 1954 volgde de benoeming tot ambulant. Benoe ming tot bedrijfsleider van de ZB Utrecht [nr. 7232] vond plaats op 17 november 1954. De heer Frits ma bleef daar tot 28 oktober 1958 en verhuisde toen naar Hengelo. Daar was hij bedrijfsleider tot 6 november 1967. Op die datum nam hij n. I. de leiding op zich van het AH-filiaal te Emmeloord. In november 1973 ging hij deel uitmaken van het projektteam voorraadverschillen ZB en vanaf 2 januari 1975 is hij werkzaam op de afdeling Organisatie Detail- handelsgroep. Zijn 25-jarig zakenjubileum zal worden gevierd op vrijdag 18 juni a.s. in het personeelsrestaurant aan de Westzijde 30. Vanaf 16.30 is er gelegenheid de jubilaris te feliciteren. Op 27 februari j.l. traden in het huwelijk Jeannet Havendings en Wim de Vries. Zij werken beiden in filiaal 1064, Groningen, van Lenneplaan 98. Zij op de administratie en hij als sektorchef houdbaar. de heer J. H. Tiggelhoven, 30 juli Na de lagere school heeft de heer Tiggelhoven een aantal jaren bij zijn vader als 'petroleumventer' gewerkt; in die jaren werd petro leum nog veel gebruikt op het platteland. Op 30 juli 1951 werd hij in dienst genomen bij Meester Wijhe BV, bij de produktie van allerhande worstsoorten [rookworst, lever worst, snijworst enz. Het bleek al gauw dat hij een handige knaap was met veel gevoel voor produktiemachines. Hem viel dan ook de eer te beurt om de eerste semi-automatische 'felsmachine' [d.i. een machine waarmee conservenblikken wor den gesloten] te bedienen. Na het vervullen van zijn militaire dienstplicht [van 26-9-1953 tot 4-4-1955] werd hij eerst geplaatst in de zouterij en daarna in de pro- duktieafdeling voor conserven en leverworstsoorten. Daar werkt de heer Tiggelhoven nog altijd en hij behoort tot de vaste kern van deze groep. Zijn vernuft en gevoel voor machines hebben hem al een paar keer een mooi bedrag opgeleverd uit de ideeënbus. Naast gewaardeerd lid van de ondernemingsraad van Meester Wijhe is Tiggelhoven lid van het Vakgroepsbestuur van de Voedingsbond NKV. Dat hij een verwoed knutselaar is, moge blijken uit het feit dat hij enkele jaren geleden in zijn vrije tijd een kompleet polyester mo torjacht bouwde, dat met succes te water werd gelaten en nog steeds in de vaart is. Gevraagd naar zijn ervaringen bij Meester antwoordde hij kernach tig: "Vroeger was het gemoede lijker, nu is alles wat formeler. Vroeger had je slechts te doen wat je gezegd werd, nu mag je overal over meepraten. Het jubileum wordt 30 juli a.s. gevierd. mej. M. van Oord, 21 juni In 1951 trad mejuffrouw Van Oord in dienst in filiaal Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam, toen nog een Van Amerongen- zaak. Langs de weg van diverse bedie ningszaken werd ook zij gecon fronteerd met het zelfbedienings systeem. Eerst achter de toonbank en later achter de kassa; zij maakte het mee als caissière en enige tijd als hoofdcaissière. O.a. aan het filiaal Middenweg bewaart zij goede herinneringen. In de eerste 12Vi jaar van haar AH-tijd heeft zij dan ook slechts één week wegens ziekte moeten verzuimen! Vanaf1964 heeft zij twee jaar een brood- en banketzaak geleid, waarna ze nu alweer zo 'n tien jaar met name op administratief ge bied haar werkzaamheden in fi liaal P. C. Hooftstraat te Amste dam verricht. Haar jubileum dat op 21 juni wordt gevierd, is een moment waarop ze kan terugblikken op een ervaringsvolle AH-tijd én vooruit denken aan een welver diend pensioen. de heer C. v. Os, 26 juli De heer C. van Os is op 26 juli a.s. 25 jaar in dienst bij Melk- export Sterovita BV, Dordrecht. Ook hij is een van de eersten, die bij het begin van onze melk- export-aktiviteiten in dienst kwam. De werkzaamheden van de heer van Os in de afgelopen 25 jaar waren wagons laden, produkten sorteren en tenslotte werkt hij om gezondheidsredenen in de huis houdelijke dienst, waarbij de laatste jaren een gedeelte van het kantinebeheer tot zijn dienst behoort. De belangstelling die ik heb ondervonden bij de viering van mijn 40-jarig jubileum op 23 maart j.l. was zó groot, dat ik u niet persoonlijk kan bedanken. Daarom wil ik graag langs deze weg allen van harte bedanken, die er aan hebben meegewerkt dat ik met groot plezier aan mijn jubileum terugdenk. A. J. Zwarts Amsterdam -O- Graag wil ik u bedanken voor uw bijdrage aan de viering van mijn 25-jarig jubileum bij Ahold. Mijn vrouw en ik zijn zeer erken telijk voor de vele blijken van belangstelling en de prachtige cadeaus, die wij hebben ontvan gen. U bent er in geslaagd de 2e april 1976 voor ons tot een onvergete lijke dag te maken! P. J. Goudriaan Zaandam Gaarne wil ik langs deze weg allen hartelijk dank zeggen, die blijk hebben gegeven van hun be langstelling bij mijn 25-jarig jubi leum. Het is voor mij en mijn familie een onvergetelijke dag geworden. M. J. Hesper Rotterdam Tengevolge van een noodlottig ongeval is op 29 maart j.l. op 22- jarige leeftijd overleden HENK VAN HOUTEN sinds 4 november 1973 in dienst bij Albert Heijn. Henk was als le verkoper werk zaam in de Albert Heijn Super- mart in Wageningen. Het bericht van zijn overlijden was voor ons moeilijk te verwer ken omdat hij een prettige collega was waar we graag mee samen werkten. Wij zullen hem zeker missen. Veel groter is dit gemis evenwel voor zijn moeder, zijn verloofde en zijn broers en zusters. Wij wensen hen veel sterkte toe. Medewerkers AHSM Wageningen Op 31 maart j.l. is op 59-jarige leeftijd overleden de heer JOHANNES ADRIANUS VAN 'T HOF Ruim 40 jaar geleden trad hij in dienst bij Simon de Wit. De laat ste tijd was hij werkzaam als con troleur op het Simon Magazijn van het DC in Zaandam. Hij was een bijzonder gewaar deerd medewerker en collega. Mogen zijn echtgenote en kinde ren de kracht ontvangen die zij nu zo zeer van node hebben. Detailhandelsgroep Ahold BV Op 1 april j.l. is in de leeftijd van 59 jaar overleden de heer ALFRED VAN BETUW De laatste jaren kon hij in ver band met zijn gezondheid zijn werkzaamheden als medewerker op het bedrijfsbureau DC Zaan dam niet meer vervullen. Onze gedachten en ons mede leven gaan uit naar zijn echtge note en kinderen. Detailhandelsgroep Ahold BV Op 25 april j.l. overleed ten ge volge van een ongeval op 18-jarige leeftijd ONNO G. HUISMAN Onno was vanaf september 1975 als parttimer werkzaam in het AH-filiaal Haarlemmerstraat te Leiden. Wij wensen zijn familieleden van harte veel sterkte toe. Detailhandelsgroep Ahold BV Op 30 maart j.l. is op de leeftijd van 79 jaar overleden de heer JACOB POSTHUMA DE BOER Op 22 april j.l. is op 78-jarige leeftijd overleden de heer ABRAHAM KEUZER Op 23 april j.l. overleed in de ouderdom van 81 jaar mevrouw ROELOFKE ADRIANA DE BOER Mogen zij rusten in vrede. Aangezien het mij onmogelijk is persoonlijk iedereen te bereiken, wil ik trachten het langs deze weg te doen. Om niemand te vergeten en daar door te kwetsen, wil ik iedereen bedanken - van direktie tot zater daghulp - die de dag van mijn 40- jarig jubileum door aanwezig heid, bloemen, geschenken of schriftelijke felicitaties voor mij en mijn vrouw tot een onvergete lijke dag hebben gemaakt. Nogmaals: hartelijk dank! J. P. F. Philippa Scheveningen de heer C. Munnik, 16 juli Op 16 juli 1951 trad de heer C. Munnik als bediende in dienst bij Van Amerongen. Hij heeft daar verschillendefunkties vervuld; na de overname door AH werd hij benoemd tot reserve-chef. In vele filialen in Amsterdam heeft hij de chef vervangen. Nadat de opleiding tot super- martbedrijfsleider met succes was beëindigd, volgde de benoeming tot SMBL van filiaal Molukken- straat. Daarna heeft de heer Munnik de SM,s Linnaeusstraat en Gulden Winckelplantsoen onder zijn beheer gehad; nu zwaait hij de scepter over de AHSM te Osdorp. Het jubileum wordt op 16 juli gevierd bij de jubilaris thuis.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 8