Bwtenlandse activiteiten AC-Hotel doet Aholders uniek aanbod personeelsblad ahold nv. verder in deze Flitsen Edelman of minstreel - in Leuven kan men léven! llllïMIllHIffliriUil SAH002000385 Flilsen Landelijk mei 1976 flitsen I CO Invoering volautomatisch IBM-Afrekensysteem pag. 2 Jubileumlyst pag. 2 Zeven aparte winkels in een filiaal pag. 3 In juni twee AC-Restaurants in Zaanse Schans pag. 3 Verkiezing bestuur Pensioenfonds pag. 4 Nieuwe S-Discount pag. 4 Jonge mensen laten kursuskans té vaak onbenut pag. 5 Het zyn de mensen die bepalen wat het bedrijf bereikt! pag. 6 Samenspel tussen bedrijfs leiding en 'de vloer' belangrijk pag. 6 Meer bekendheid geven aan wat OR doet pag. 7 Personalia- In Memoriam pag. 8 Proef wervingscampagne voor kader AHSM slaat aan pag. 9 Alles staat of valt met opleiding en begeleiding pag. 11 Bij Heijn kon je niet op de pof pag.11 Service- Sfeer- Stimulans, voor klant én personeel pag. 12 Uitbundig feest voor Vlissings Miro personeel pag. 12 Ruim vijftig Alberto's operationeel Op23 maart j.l. werd drs. J. P. Verkuyl benoemd tot be drijfsdirecteur van Alberto BV te Zaandam, als opvolger van de heer F. IV. 1. Lachotzki. Op die datum tekende de komst zich reeds af van de 50e Alberto en wel op zeer korte termijn. Als wij dit schrijven is inmiddels de 53e vestiging van Alberto in Vlaardingen geopend. Een bewijs dat Alberto inderdaad de snelstgroeiende 'goedkoopste drankwin kelketen' in Nederland blijkt te zijn. Eveneens is gebleken dat het Neder landse publiek het karakter van kwali teit en lage prijs, dat van de Alberto's uitstraalt, ten volle accepteert, en apprecieert. Dit succes is mede te danken aan de Alberto-beheerders met hun medewer kers, die de 'hervorming' in de slijterij- branche volledig ondersteunden met inzet, beproeving en kritisch vermogen. 33-ste jaargang no. 5 mei 1976 Een historisch moment: op 26 april j.l. werd in de Beethovenstraat 84 te Am sterdam de Alberto-cocktail ten doop gehouden, als startsein voor een long drink en cocktail-aktie tijdens de zomermaanden in de inmiddels 53 Alberto's. Het is Wolfgang Bartos en direkteur J. P. Verkuyl gelukt om wjjnkenners b(j uitstek aan de cocktail te krjjgen, te weten de wijnschrijvers Hubrecht Duijker ['500 Betaalbare Wijnen'] en Hans Schmidt. Op de foto [v.l.n.r.] Wolfgang Bartos, Hubrecht Dutfker, J. P. Verkuyl en Hans Schmidt. Het artikel vindt u op pagina 1 en 10. naambekendheid Tijdens de laatste algemene aandeelhoudersvergadering werd o.a. aangekondigd dat Ahold zijn aktiviteiten in het buitenland wil gaan uitbreiden. Da 's allemaal goed en wel, maar pas op uw tellen, Aholders! Bijgaande foto toont wat er kan gebeuren als u zou worden overgeplaatst naar Frankrijk. Weest u echter gerust. Deze reuzen-zelfbedieningswagen wordt namelijk voor reklame-doeleinden gebruikt door een casino. Een idee om hier Ahold 'aan de mante brengen!? Wie weet! De formule waarmee Alberto zich in de drankensektor heeft gepresenteerd, heeft de direktie, gezien de ontwikke lingen in deze specifieke handel, het vertrouwen gegeven om ook aktieve, vakbekwame zelfstandige ondernemers de gelegenheid te geven in het Alberto- gebeuren mee te draaien. Want eind van dit jaar of begin van het volgende jaar hoopt men ondernemers die zich het Alberto-systeem eigen willen maken een aangepaste franchising-for- mule te kunnen aanbieden. De snelle groei van het aantal Alberto's heeft er ook toe bijgedragen dat de naambekendheid groot is. Een klanten- onderzoek in Winschoten, Amsterdam- Zuid en Haarlem-Noord heeft dit on langs uitgewezen. In die plaatsen bleek de naambekendheid resp. te zijn: 94, 82 en 69 procent en was het klantenaandeel ten opzichte van de andere slijterijen in die plaatsen het grootst. Als belangrijkste argumenten om bij Alberto gedistilleerd en wijn te halen, noemden de klanten: de gemakkelijke bereikbaarheid en het lage prijspeil. Een dergelijke reputatie, alsmede de ge hanteerde formule maken het mogelijk om een Alberto in franchising te kunnen starten, vooral op die plaatsen waar Alberto zich qua vestigingsplaats- kri- teria niet zal vestigen en waar een goede dndernemer met behulp van de Alberto- formule zijn zaak met vertrouwen kan voortzetten. de weduwe Visser Getrouw aan zijn lage prijsstelling voor de consument heeft Alberto onlangs besloten om met twee huismerken op de drankenmarkt te verschijnen. De We duwe Visser, van oorsprong afkomstig uit Harlingen, komt Fries-echt de je- neverlijn in de Alberto's aftekenen met een bessen-, oude en jonge jenever en een 'vieu-tje'. Daarnaast heeft Alberto de kwalitatief betere Fryske kanne" Vervolg op pag. 10 Kent u Leuven? Stad waar ettelijke generaties kunstenaars hebben geleefd en gewerkt en zich daar zullen blijven vestigen, eeuw na eeuw. Stad waar de beroemde Vlaamse kunst als het ware voor het oprapen ligt. Waar edellieden en minstreels heb ben bemind en gezongen... Maar ook in deze t\jd klopt de 'pols' van Leuven krachtig. Leuven is een stad vol leven, vol jeugd, vol sfeer; ook 's avonds, vooral 's avonds. In Leuven kunt u leven als een VIP [een Very Important Person, dus de edelman van vroeger om zo te zeggen] of als een bohémien, een zwerver die te vergeleken is met de minstreel van weleer. Misschien was het wél daarom dat AC Restaurants BV er in juni van het vorig jaar AC Hotel Leuven (voorheen AC Motel Heverlee) juist in die kleurrijke omgeving neerzette. En tóch zo dicht bij Nederland eerste buitenlandse vestiging AC Hotel Leuven is gelegen aan de E 5 in België, tussen Brussel en Luik, ten zuiden van Leuven ter hoogte van Heverlee. Het is de eerste buitenlandse vestiging van AC Restaurants BV en tevens het eerste motel binnen de organisatie (41 kamers). Daarnaast beschikt AC Leuven over een selfservice restaurant, een luxe rötisserie grillroom, een sfeervol ingerichte bar, een babyroom voor peuter- en kleuter, een giftshop/kiosk, terrassen en een patio op de zon, een ruime parkeer plaats plus benzinestation, enzovoort. Gemakkelijk bereikbaar en toegankelijk ook voor gehandicapten (alle drempels zijn weggelaten). En het héle jaar door frisse lucht en aangename temperatuur door de air conditioning, ook op de 41 hotelkamers die alle voorzien zijn van ligbad/douche /toilet, radio en telefoon, twee een persoons bedden en een zitbank (derde bed). Tegen bijbetaling is een kleuren- TV desgewenst verkrijgbaar. laaggeprijsde weekend-arran gementen Mede om de bekendheid van dit hotel te verhogen, biedt AC Hotel Leuven alle Aholdmedewerkers zeer laaggeprijsde weekend-arrangementen aan. Behalve Vervolg op pag. 10

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 1