Ruim vijftig Alberto's Uit de COR-vergadering van 4 mei 1976 Weekend in AC Hotel Leuven, Belgie pagina 10 FLITSEN "In verband met goede fietsen- verköop heeft de direktie besloten personeel AH Voorschoten te trakteren op gebak. Kunt u op uw kaslijst afboeken onder ver melding van fietsenplan '76". Bedrijfsleider Tom van der Weij- den geloofde de direktiememo direkt; de fietsenverkoop wós im mers uitstekend geweest?! Toen hij echter hoorde dat hij bij de neus was genomen, vatte hij dat uiterst sportief op met de woorden: "Alsnog taart, voor allemaal!" Vervolg van pag. 1 met dezelfde soorten, aangevuld met citroenbrandewijn en Beerenburger. Vijf likeursoorten maken zich onder de naam "Grand Monastère" op om de zoetgevoelige tongen voordelig en klantenvast te strelen. Juist omdat je met de vaderlandse borrels zoveel meer kan doen dan alleen maar puur drinken, werd aan Wolfgang Bartos, internatio naal bekende barkeeper en in 1973 Nationaal Kampioen Cocktail Mixen, verzocht een aantal long drinks en cock tails samen te stellen, waarmee de trouwe Alberto-klant in een eigen 'thuis- mix-je-zelf- competitie met het zelf cocktail-shaken op gang kan worden gebracht. Met het oog op de naderende zomer zal de koele cocktail-collectie, van Wolfgang Bartos, handig samenge vat in een kleine Alberto-brochure, zijn weg via de Alberto's bij de consument wel vinden. Daarom zijn de Alberto's in mei ook gestart met een cocktail-pro motie. de Alberto-cocktail Hoe kan een cocktail-promotie beter gestart en gepresenteerd worden, als die promotie kan samenvallen met een feestelijke gebeurtenis. Die was er dan ook... Op 26 april j.l. werd ter gelegenheid van de 50e Alberto een kennismakingsbij eenkomst belegd met de pers. Deze had de gelegenheid om met direkteur drs. R. J. Stoelenga en be- drijfsdirekteur drs. J. P. Verkuyl van gedachten te wisselen over. de proble matiek in de drankenmarkt en de ont wikkeling van de Alberto's. De ontvangst vond plaats aan de basis van het verkoop gebeuren: de winkel. De Alberto van de heer H. Uytendaal, aan de Beethovenstraat 84 te Amsterdam, waar mevrouw Uytendaal zich bij deze gelegenheid zeer 'gastvrouwelijk' mani festeerde. Zoals bij het mixen thuis veel geïmproviseerd moet worden, was juist dat improviseren een sfeervol gebeuren. Meester-shaker Wolfgang Bartos la veerde met zijn Daymaker, Albertino Highball, Ramona Sling of hoe fraai ze ook mogen heten het festijn voor de genodigden naar de uiteindelijke win naar toe: de Alberto. O ja,er werd ook geproefd. Onderstaand treft u het recept van de Alberto-cocktail: beslist de moeite van het proberen waard! Franchise betekent eigenlijk: [voor recht. Met franchising wordt bedoeld dat een vrije ondernemer in de gelegen heid wordt gesteld binnen het Alberto- concept zelfstandig een slijterij-exploi tatie te beginnen. Aan deze opzet zijn voor de ondernemer vele voordelen verbonden: een goede naambekendheid, landelijke publiciteit in vele media, een scherpe inkoop, geza menlijke voordeelakties, een gedegen administratie-systeem, geringe over- head-kosten, etc. Voor dit voorrecht om de naam en het concept te gebruiken, betaalt hij een z.g. fee, een bedrag dat jaarlijks veelal af hankelijk van de omzet wordt bepaald of in de inkoopprijs is inbegrepen. Vervolg van pag. 1 de uitzonderlijk lage prijzen - de unieke aanbieding vindt u hieronder in kader, u kunt het zo uitknippen en aan uw vakantieplannen toevoegen! - zijn de ligging van het hotel ten opzichte van Leuven en Brussel, de ambiance en de toeristische mogelijkheden van de naaste omgeving, de shopping- en uitgaans mogelijkheden, belangrijke voordelen voor het weekend-toerisme. Voor een 'weekendje-uit' kan men zelf dan ook een zeer compleet programma samen stellen. De heer R. Ruisch, AC-distriktsma- nager, spreekt de hoop uit dat veel Aholders van deze 'speciale aanbieding' gebruik zullen maken: "Wij zijn ervan overtuigd, dat iedereen in AC Leuven prettige dagen zal doorbrengen, temeer omdat niet alleen het hotel, maar ook de naaste omgeving voor elk wat wils te bieden heeft." Het hierbij afgedrukte arrangement moge een aansporing zijn voor velen, om gebruik te maken van een voordelige vakantie in het buitenland - al is dat 'slechts' vlak over de grens, al duurt dat 'slechts' een weekend'. Voor nadere inlichtingen en reserve ringen kan men kontakt opnenien met mevrouw L. Oosterhoff op het hoofdkan toor, Telefoon: 075-592684. Goeie reis en véél plezier. Onder voorzitterschap van de heer A. Hejjn heeft de de Centrale Onder nemingsraad [COR] zich dinsdag 4 mei beziggehouden met de behan deling van het jaarverslag van Ahold NV over 1975. In deze bijeenkomst gaf de heer D. Vethaak, de financiële man in de Raad van Bestuur, een uitvoerige toelichting op de in het verslag voor komende gegevens, zulks mede aan de hand van een diapresentatie van cjjferstaatjes e.d. Men kreeg daar door een goed beeld van de ontwik keling van het concern in het afge lopen jaar en de situatie ten opzichte van voorgaande jaren. Bij het begin van de vergadering konden speciaal worden verwelkomd de commissarissen mr. G. van 't Huil enmr. H. N. Wakkie. Tot teleurstel ling van alle aanwezigen - hetgeen ook in de vervolgvergadering 's mid dags tot uitdrukking werd gebracht - moesten beide heren de bijeenkomst na anderhalf uur verlaten wegens andere verplichtingen. Het was voor de heer Vethaak de laatste maal, dat hij de jaarcijfers in de COR toelichtte. Om die reden was ook de heer L. Coren (directeur bedrijfseconomische zaken) aan wezig. Hij zal volgend jaar deze toe lichting van de heer Vethaak over nemen. vragen Vanzelfsprekend kwamen er vanuit de COR verscheidene vragen over de gepresenteerde gegevens. De heer Vethaak vertelde in zijn antwoorden onder meer: De beschikbare liquide middelen ter grootte van 108 miljoen zullen de eerstkomende jaren voor diverse dingen kunnen wor den bestemd, die hoogstwaar schijnlijk zullen liggen op andere terreinen dan die waarop Ahold nu werkzaam is. De investeringen in het 'normale bedrijf' zullen kunnen worden gefinancierd uit ingehouden winst en afschrijvin gen. Voor de Vermogens Aanwas Deling (VAD) is over 1975 niet gereserveerd, daar men in het geheel niet weet hoe deze VAD er uit zal zien. Het zou kunnen zijn, dat gezien het rendement van Ahold er niets behoeft te worden gereserveerd. De heer Heijn kreeg de vraag voor gelegd welke norm Ahold aanlegt voor het 'return on investment', het rendement op het geïnvesteerd ver mogen. De president van de Raad van Bestuur gaf het volgend antwoord: "We dachten altijd dat dit zeker 10% zou moeten zijn. Maar gezien de hedendaagse ontwikkelingen me nen we dat 8 tot 9% ook niet slecht zou zijn. De maatstaven verschuiven wel wat. Eerst vonden we een netto winst van ƒ1,- per 100,- omzet gewenst. Nu zitten we op 65 cent en dat is wel te laag. Maar als we op 80 cent zouden komen, zouden we dat niet gek vinden. Een aantal jaren hebben wij een grote voorsprong gehad op anderen. Dat leverde mooie cijfers op. Rendementen van 20% zoals wij wel hebben gehaald, zullen niet meer terugkomen." produktmteitsverbetering Een andere vraag was: "Hoe houden we het rendement vast? Omzetver- groting kan niet altijd doorgaan." De heer Heijn: "Dat is juist. In het afgelopen jaar hebben we een be hoorlijke verbetering van de produk- tiviteit kunnen bereiken. In die richting is nog wel wat mogelijk, maar het zal steeds moeilijker gaan, al moeten we alles doen wat we kunnen. Vooral echter moeten we uit kijken naar andere mogelijkheden, buiten de landsgrenzen. Nederland wordt te klein voor Ahold. We willen ook wat andere en hopelijk graziger weiden opzoeken." Uit dit antwoord vloeide de vraag voort: "Het wegrestaurant in België heeft al behoorlijke aanloopkosten gevergd. Kan Ahold dergelijke ver liezen ook bij andere nieuwe aktivi- teiten in het buitenland wel dragen?" De heer Heijn: "Bij het wegrestau rant in België hebben onvoorziene teleurstellende ontwikkelingen mee gespeeld. Het is echter juist, dat elk initiatief risiko's met zich meebrengt Ahold heeft hiervoor een aantal voorzieningen getroffen en beschikt ook over een goede liquiditeitspositie om een en ander zonodig te kunnen opvangen." Raad van Commissarissen Een geheel ander punt werd aange sneden in de vraag: "Ahold heeft in totaliteit meer omzet met minder personeel behaald. Zou dat ook niet voor de Raad van Commissarissen kunnen gelden?" De heer Heijn: "Niemand kan zeg gen hoeveel commissarissen een be drijf als Ahold nodig heeft. Volgens de wet moet de raad alleen 'naar behoren' zijn samengesteld. Dat is bij Ahold naar mijn mening zeker het geval. Er zijn allerlei kapa- citeiten in vertegenwoordigd. Het zou misschien met een mannetje minder kunnen, de raad kan door andere verplichtingen van de com missarissen echter toch al niet altijd voltallig vergaderen. Bij een kleine raad zou je snel met te weinig mensen zitten. Overigens kan in het algemeen worden gezegd, dat je een Raad van Commissarissen pas hard nodig hebt als het fout gaat." arbeidsongeschiktheid Een vraag op sociaal terrein hetrof de toeneming van het aantal arbeidson geschikten. Men meende, dat er voor de betrokken mensen te weinig an dere mogelijkheden zijn. De heer Heijn: "Daar wordt aan gewerkt. Het verschijnsel van toe nemende arbeidsongeschiktheid doet zich in geheel Nederland voor. De bedrijfsgeneeskundige afdeling en de personeelsdienst zijn er mee bezig. Er zijn tussen diverse bedrijfs onderdelen grote verschillen, ook in ziekteverzuim. Het is belang de oor zaken daarvan aan de weet te komen." De heer Heijn deed de toezegging, dat het onderwerp in de komende maanden zeker op de agenda van de COR zal worden gezet. Naar zijn mening zou men eigenlijk een varia bele pensioenleeftijd moeten hebben, omdat voor iedereen de omstandig heden verschillend zijn. Dick Wissink In het verdere verloop van de ver gadering vroeg de heer Heijn de mening van de COR over de voorge nomen sluiting van Dick Wissink Caravan Import BV. Hier werken vijf mensen. Het bedrijf lijdt gezien zijn omvang forse verliezen en verbete ring is niet in zicht. In de COR vond men een en ander wel teleurstellend, maar daar er voor het betrokken personeel vrijwel zeker geen problemen zullen ontstaan als gevolg van de sluiting, waren er gezien de verliessituatie toch geen zwaarwegende bezwaren. De heer Heijn stelde, dat Dick Wissink bij de overneming goed draaide. „Wellicht zo gaf hij toe, had men de toekomst van het bedrijf toch niet al te goed bekeken. Op dit gebied zal men meer stafwerk gaan verrichten. Daarbij zullen voor bepaalde aktiviteiten vooraf doelstellingen worden opge maakt ten aanzien van te behalen re sultaten. Worden deze niet gehaald, dan zullen desbetreffende aktivi teiten worden stopgezet." toekomst PB's Tevens werd de vraag gesteld hoe de Raad van Bestuur de toekomst van de produktiebedrijven ziet. De voorzitter antwoordt dat de ver wachting is dat de huidige omzet- stagnatie van tijdelijke aard is. Bij het beoordelen van een en ander moet men er rekening mee houden dat het eigenlijk gaat om ca. 15 PB's, b.v. depindakaasfabriek, chocolade fabriek, vermicellifabriek enz. Alle hebben een verschillend resultaat. De huidige situatie wordt grondig onderzocht, waarbij ook situaties en ontwikkelingen buiten AH zullen worden betrokken. De heer Nix houdt zich bezig hier mee. Gesteld wordt dat de mededeling over de wijziging van de funktie van de heer Caarls ongerustheid in de PB's teweeg heeft gebracht. De voor zitter licht deze wijziging toe. Wan neer bepaalde mededelingen niet duidelijk zijn of ongerustheid op roepen, dan worden de COR-leden dringend verzocht dit te melden. Van vrijdagavond tot zondag middag. Reserveringen via me vrouw C. Oosterhoff (HK Zaan dam), telefoon 075-592684. bij aankomst leuke surprise om in de stemming te komen; vrijdag en zaterdag overnach ting in een 'sterren hotel'- kamer, van alle gemakken voorzien; zaterdagmorgen ontbijt, za terdagavond diner-dansant in de rötisserie-grillroom met disco-dancing; zondagmorgen/-middag 'brunch' een combinatie van breakfast (ontbijt) en lunch; u ontvangt bovendien uitge breide informatie over alle toeristische, shopping- en uit gaansmogelijkheden die Leu ven, Brussel, Mechelen enz. te bieden hebben. Prijs voor Ahold-medewerkers; 750 B.frs. f 49,50. Kinderen on der de 10 jaar op dezelfde kamer: f 35,-. Kort arrangement (zater dagmiddag t/m zondagmiddag) bedraagt f 39,50; voor kinderen beneden de 10 jaar op dezelfde kamer f 30,-. Route: Utrecht - Breda - Antwer pen - E 10 t.m. afslag Berchem/ Mechelen - via Kontich richting Mechelen - E 10 volgen tot Vil voorde -vanaf Vilvoorde richting E 5 volgen - aan E 5 ligt AC Hotel Leuven. Goede reis!

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 10