ff» flfr In memoriam pagina 8 FLITSEN Op 3 mei 1936 trad op zijn 17e verjaardag de heer H. Gerritsen in dienst bij de Gebr. Hoeve te Amsterdam: 3 mei is het dus dubbel feest voor de heer Gerrit sen. Hij viert dan zowel zijn 40- jarig jubileum als zijn 57e ver jaardag. Na zijn indiensttreding heeft de heer Gerritsen zich snel de vele facetten van het bakkersbedrijf eigen gemaakt en hij was dan ook al spoedig op vele plaatsen in de bakkerij in te schakelen. Hij stond en staat altijd klaar om zijn collega 's te helpen. Het jubileum zal op 3 mei a.s. worden gevierd in het restaurant van het Produktiebedrijf Zwanen burg^ De heer J. T. van der Post kwam in 1951 op 24-jarige leeftijd in dienst bij Albert Heijn als bedien de in het filiaal in Breukelen. Na 2 jaar had hij zoveel opgestoken, dat hij enige maanden ambulant vervanger werd en op 16 septem ber 1953 werd hij aangesteld als bedrijfsleider in Bussum. Op 7 april 1954 werd de heer Van der Post benoemd tot bedrijfs leider in filiaal 7067 te Breukelen. Voor Albert Heijn begrippen is de heer Van der Post tamelijk honk vast, want tot op de dag van van daag - d.w.z. zo'n ruim 20 jaar - zwaait hij de scepter over het filiaal in de Brugstraat te Breuke len. Het jubileum wordt gevierd op 26 mei 1976. Zijn huisadres is: Brugstraat 12, Breukelen. De heer M. I. de Lange kwam op 22-jarige leeftijd, na het vervullen van zijn militaire dienstplicht bij Albert Heijn in dienst als bedien de in filiaal 7208 te Driehuis. In 1955 werd hij ambulant ver vanger en op 29 september 1955 werd de heer De Lange aangesteld als bedrijfsleider in filiaal Drie huis. Hij heeft daar bijna 13 jaar zijn werk als bedrijfsleider ver richt. Op 28 maart 1968 overgeplaatst naar de Koningsstraat te Den Haag en een jaar later naar filiaal 5637 te Oegstgeest, het filiaal waar de heer De Lange nog steeds aktief is. Het jubileum is op 4 april, maar wordt gevierd op 2 april a.s. Het huisadres van de heer De Lange is De Kempenaerstraat 17 te Oegst- ppp" De heer P. Groenescheij trad op 11 april 1951 in onze dienst. Na als administratief medewerker op enkele boekhoudafdelingen [o.a. filialenboekhouding en fabrieks- boekhouding] te hebben gewerkt, werd hij omstreeks I960 betrok ken bij onderzoek door instituut Berenschot naar het gebruik van ponskaartapparatuur. Daarbij bleek uitbreiding in de richting van een computer noodzakelijk. De heer Groenescheij was betrok ken bij de aanschaf van de le computer, n. I. de IBM 140. Ver volgens werkte hij mee aan de opzet van het AH-distributie- systeem op deze computer. In 1967 deed de IBM-computer 360/40 zijn intrede. De heer Groenescheij had een belangrijk aandeel in de computerverwer king van het toen ontworpen distributiesysteem. Dit systeem funktioneert nog steeds, zij het aangepast. Zijn huidige werkzaamheden lig gen in het vlak van de systeem analyse. Tevens is hij systeem coördinator van o.a. Non-Food- en Vemen-systemen. Het jubileum wordt gevierd op maandag 12 april a.s. De heer J. P. F. Philippa trad op 16 april 1936 in dienst van Simon de Wit als aankomend bediende in het filiaal Kerkstraat te Hil versum. Vervolgens was hij werk zaam in diverse filialen in Bus sum, Zaandam en Baam, daarbij in funktie opklimmend tot eerste bediende. In augustus 1939 werd hij wegens mobilisatie in militaire dienst opgeroepen. Na de oorlogsdagen van mei 1940 werd hij geplaatst als le bediende in het filiaal Zijlweg te Haarlem. Daarna was de heer Philippa in gelijke funktie werkzaam in de filialen Zaandam, Zuiddijk en Haarlem [Kleine Houtstraat In april 1941 werd hij in dat laatste filiaal aangesteld als plaatsvervangend filiaalhouder. Per september 1944 volgde zijn benoeming tot filiaalhouder van het filiaal Haarlem [Houtplein]. Van mei 1950 tot april 1953 was hij filiaalhouder te Almelo, van april 1953 tot oktober 1969 te Til burg, Heuvelstraat. Vanaf okto ber 1969 te Scheveningen, West duinweg. De laatste jaren liet de gezond heid van de heer Philippa te wensen over. Reden waarom in gezamenlijk overleg werd besloten hem ie ontheffen van het beheer van dit filiaal per april 1974. Hij verricht thans toezichthou dende werkzaamheden in de filia len van zijn omgeving bij afwezig heid van de bedrijfsleider. De viering van het jubileum zal plaatsvinden op donderdag 15 april a.s.; de heer Philippa is woonachtig aan het adres West duinweg 16 te Scheveningen. Op 2 april 1951 trad de heer P. J. Goudriaan in dienst bij Albert Heijn. Hij kwam te werken op het hoofdkantoor op de afdeling Cal culatie. In 1955 werd hij benoemd tot sous-chef op het bedrijfs bureau van het produktiebedrijf aan de Oostzijde. In 1962 werd een projektgroep gevormd die zich bezig hield met de voorbereidingen en inrichting van het Distributiecentrum in Zaandam. De heer Goudriaan maakte deel uit van deze groep. Vanaf die tijd liggen zijn werk zaamheden op het terrein van de distributie, n.l.: 1963 hoofd be- bedrijfsbureau DC Zaandam; 1969 werkzaam in de projekt groep DC Tilburg; 1971 hoofd bedrijfsbureau Zaandam; 1973 hoofd Transport Noord. Per 5 april a.s. is de heer Gou driaan benoemd tot hoofd be drijfsbureau DC Zaandam, tevens plaatsvervangend Site-manager. Het jubileum wordt gevierd op 2 april a.s. De heer P. Thewessen is bij AH in dienst gekomen op 1 april 1951 als bediende in filiaal Valken burg. Tot zijn militaire diensttijd [die begon op 9 juni 1954) was hij bediende in filiaal Meerssen en Lutterade. Op 28 november 1955 kwam hij bij ons terug en was hij, tot zijn aanstelling als assistent-chef op 15 april 1960, bediende in de filialen Maastricht, Brunssum, Kerkrade en Valkenburg. Op 1 april 1961 werd hij aange steld tot reserve-chef. Als be drijfsleider in filiaal Hoensbroek begon hij op 7 januari 1963. Vervolgens was hij bedrijfsleider in Amsterdam, Bos en Lommer weg en in De Bilt, Hessenweg 112. Vanaf 12 oktober 1970 is hij bedrijfsleider in filiaal Ju liana- laan 1 in Bilt hoven. Het jubileum wordt gevierd op 1 april, Julianalaan 3 A 7, Bilt- hoven [thuis]. Voor collega's e.d. houdt de heer TAffinrifja<MfliMnnri|nfi'n rifi 3 apmii, De heer M. J. Hesper, die op 9 april a.s. terugblikt op zijn 25- jarig dienstverband bij Simon, heeft heel wat om op terug te zien. Tot aan zijn bedrijfsleiderschap [toen nog chef geheten] heeft hij in diverse rangen een groot aantal filialen leren kennen, niet alleen in Rotterdam [waaraan hij ver knocht is], maar ook in Schie dam, Vlaardingen en Delft. In juli 1956 werd hij chef in het nu niet meer bestaande filiaal Wolphaertsbocht te Rotterdam, om vervolgens via de filialen Groene Hilledijk in Rotterdam, Torenstraat in Den Haag en opnieuw Groene Hilledijk [beide filialen bestaan niet meer) enige tijd als afdelingschef in de super markt aan de Benthuizerstraat in Rotterdan te fungeren. In augustus 1971 werd hij op nieuw bedrijfsleider, nu in het filiaal Broersvest te Schiedam, wat gesloten moest worden. Hij heeft nu sinds 9 februari 1976 de leiding over het filiaal Schieweg te Rotterdam. Wij wensen hem toe dat hij daar in goede gezondheid nog vele jaren met plezier zijn en onze klanten van dienst zal zijn. Voor zijn collega 's en kennissen hoopt de heer Hesper op zaterdag 10 april 's avonds om 8 uur zijn jubileum in de zaal "De Bever voorde" [achterzijde RK Kerk Zuidwijk], Slinge 78 te Rotter dam [Pendrecht] le vieren. Het huisadres van de heer Hesper is Melissantstraat 41 D te Rotter- Jm m Henk Donkervoort, filiaal 1154 en Mieneke Spijkerman hebben elkaar op 25 februari j.l. hun ja-woord gegeven. Het is allemaal begonnen in filiaal 1055 waar Henk en Mieneke elkaar hebben leren kennen. Beiden zijn nu niet alleen man en vrouw en collega 's, maar ook clubgenoten, want beiden spelen ze in het selectieteam van de Dordtse korfbalvereniging Merwic. Toe maar, het kan niet op. Namens de Flitsenredactie veel geluk familie Donkervoort. Op 3 maart j.l. is na een lang durige ziekte op 63-jarige leeftijd overleden de heer SIMON DE WIT Van 1941 tot 1964 maakte hij deel uit van de direktie van Simon de Wit NV. Hij was een grote, stuwende kracht voor het bedrijf, dat in die jaren in belangrijkheid toenam. Hiernaast vervulde hij een aantal belangrijke funkties. o.a. was hij voorzitter van het VGL (Vereni ging van Grootbedrijven in Le vensmiddelen), de eerste voorzit ter van het CBL (Centraal Bureau Levensmiddelenbedrijf) en vice- voorzitter van het Bedrijfschap voor de Groothandel in Kruide nierswaren. Voor zijn verdiensten in de distri butieve handel werd hij in 1962 benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De Raad van Bestuur Op 6 februari j.l. is op 50-jarige leeftijd overleden mevrouw M. PIELAET-GOOSSENS Sinds 18 maart 1971 was zij werk zaam in de AH Supermart te Rid derkerk als verkoopster op de gebakafdeling. Zij was een gewaardeerd mede werkster en collega, die haar werkzaamheden met plezier ver vulde. Mogen haar familieleden de kracht ontvangen die zij nu zo zeer van node hebben. Albert Heijn Supermart BV Op 12 februari j.l. is op 67-jarige leeftijd overleden de heer P. A. GRAAFMANS Op 20 mei 1974 trad hij in dienst van de A.H. Supermart in Voor schoten, waar hij in het magazijn werkzaam was. Hij was een bijzonder behulp zaam mens, die zowel door zijn collega's als door de klanten erg gemist wordt. Onze gedachten en ons mede leven gaan uit naar zijn vrouw en verdere familieleden. Albert Heijn Supermart BV Op 5 februari j.l. is op 64-jarige leeftijd overleden de heer S. SCHOONBEEK Sinds 1 oktober 1969 was hij werkzaam als verkoper in ver schillende A.H.-filialen in Eind hoven. Onze gedachten en ons mede leven gaan uit naar zijn familie leden. Op 17 februari j.l. is op 51-jarige leeftijd overleden de heer J. J. M. MELIS Gedurende een reeks van jaren hebben wij op de meest prettige wijze met hem samengewerkt. Zijn grote openheid en de wijze waarop hij zijn werk verrichtte, maakten hem tot een goed collega die wij bijzonder missen. Voor de jongeren imhet filiaal was hij een vraagbaak en een goed voorbeeld. Ons medeleven gaat uit naar zijn echtgenote en kinderen. Medewerkers filiaal AH Amsterdam-Noord, Buikslotermeerplein

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 8