DTP VERZORGT REMODELING AANKLEDING EN 'HOUSE STYLING' 'Know how' van specialisten speelt belangrijke rol geen allesweters interessante dingen pagina 6 FLITSEN "Wij zijn een dagelijkse steun voor de verschillende werk maatschappijen zegt de heer H. F. Moll, hoofd van de Dienst Technische Projekten [DTP]. Uit de 'kijkplaat' op de twee pagina's blijkt waf hij bedoelt. De 123 mensen die de D.T.P. "bemannen", houden zich be zig met vernieuwen en nieuwbouw en met het onderhoud van de filialen. Zij realiseren de ideeën die in het filialen- apparaat worden geboren op het gebied van remodeling, aankleding en 'house- styling' Vandaar dat 123 D. T. P. -ers niet de eersten de besten zijn. Het zijn allemaal specialisten op het gebied van projekt- coördinatie, bouwkunde, koel- en warm- tetechniek, elektrotechniek, inkoop en vakmensen werkzaam als monteurs, schilders en timmerlieden. "Wij bemoeien ons niet met de goede renstroom", zegt de heer Moll nadruk kelijk. "Wij zorgen er voor dat die goe deren door het personeel in een geschik te ruimte met de geschikte apparatuur kunnen worden behandeld". In de dagelijkse gang van zaken van de D. T. P. heet ons werk'projectmanage- ment'. Vier groepen binnen de D. T. P. houden zich daarmee bezig en elk van die groepen is toegespitst op één of meer werkmaatschappijen. Natuurlijk zijn de leden van die vier projektgroepen ook geen allesweters. Daarom maken zij gebruik van de ken nis die de specialisten van drie steunaf- delingen binnen de D. T. P. hebben ver zameld. Dat zijn dan de afdelingen bouwkunde, installatiekunde en inven tarisinkoop. Soms zijn de projekten die de D. T. P. moet aanpakken zó omvangrijk en inge wikkeld, dat aanvullende specialistische kennis van buiten het concern moet worden aangetrokken. Natuurlijk zijn er tot nu toe zaken aan de orde geweest, waaraan de mensen van de D. T. P. met voldoening terugden ken. "We hebben vorig jaar bijvoorbeeld in drie maanden tijd negentien GNF-zaken "geremodeld", zegt de heer Moll. "Erg interessant in 1975 waren ook de snelle nieuwbouw van de Miro-Markt in Heer- hugowaard en van de Miro in Zutphen. We plannen nu ongeveer 180 remode- lingen voor 1976; daarnaast hebben we nieuwbouw onder handen in de Am sterdamse Bijlmermeer, in Assen, in Wijhe en in Heiloo. Dat zijn toch inte ressante dingen!" Een belangrijke taak van de steunaf- delingen van de D. T. P. is het verzorgen van het technische en bouwkundige on derhoud. "Wij zijn er namelijk van overtuigd", zegt de heer Moll, "dat het belangrijk goedkoper is wanneer preventief onder houd door eigen mensen wordt verzorgd, dan wanneer dit wordt uitbesteed!. "Vaak moeten reparaties a la minute worden uitgevoerd om te voorkomen dat de goederenstroom stagneert. Tijdig in grijpen kan beter en sneller worden ge stuurd door eigen medewerkers".

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 6