Meer dan honderd prijsveranderingen per week 3Around the World Miljoenste doos grapefruit ZOU ar ie abbink L SAMENVOEGING LITA/SELLERS SELLERS In Flitsen kan [bijna] alles Hartelijk dank! FLITSEN pagina 9 s NOG EEN AFSCHÉIDS- B0RRELWE6GEVEN? Mevrouw M. Nagtegaal-Fatels mmmiiijiiimmin uit Uitgeest werkt op het prii- zenbureau van de administra- ARIE ABBINK UIT DE ACHTERHOEK: tie Detailhandelsgroep. Zij heeft veel te maken met Prijs A-z. 11/f Veranderingen [PV's]. 15,- per dag Hoe hij het allemaal bekostigd? Arie lacht vriendelijk: "Het hoeft hele maal niet zo duur te zijn. Ik ben uit gegaan van vijftien gulden per dag; kom ik daar niét mee, dan zie ik wel weer. Het is trouwens best mogelijk dat ik 'ergens' alsnog wat werk doe. Niet voor loon, maar voor kost en in woning. Dat is bovendien de beste manier om land en volk te leren ken nen." De kennismaking met andere men sen en hun gewoonten is één van de facetten die het reizen voor Arie Ab- bink zo boeiend maken. "Natuurlijk ook het reizen zelf, het onderweg zijn en ook wel de belang stelling die je ondervindt. Want zo'n jongen alleen zo ver van huis krijgt veel aandacht, dat heb ik in Japan wel gemerkt. Misschien ben ik wel wat ijdel, maar dat is iedereen. Mijn vader was eerst sterk gekant tegen die reizen, maar als de mensen op het dorp nu naar mijn omzwervingen vragen, is hij toch wel trots." gezin Hoe collega's over zijn liefhebberij denken? "Och, er zijn er die het ook wel zou den willen, maar het niet doén. En er zijn er ook die wel zouden willen, maar het niet kunnen omdat ze aan hun gezin gebonden zijn. Ooit zal ik ook wel gebonden zijn, ik ben ten minste wel van plan nog eens te trou wen (al weet ik nog niet met wie!) en me ergens te vestigen. Ik hoop trou wens dat ik na deze reis verzadigd ben en bij huis en haard blijf." Ook bij Albert Heijn? "Ik weet nu nog niet of ik terug wil en terug kan. De tijd zal het leren!" Sellers Sellers BV en Lita BV zijn tot voorlopige overeenstemming gekomen om de Lita-aktiviteiten onder de verkoopformule van Sellers Sellers/Kijkshops voort te zetten. Deze overeenstemming is tot stand gekomen nadat de Ondernemingsraad Detail handelsgroep Ahold BV eerder een positief advies had gegeven om de Lita-aktivitei ten niet te continueren in de huidige vorm. Bij de samenvoeging van Lita en Sellers Sellers kan de werkgelegenheid voor een zo groot mogelijk aantal medewerkers veilig worden gesteld. Het voornemen tot deze samenvoeging is aan de betrokken werknemersorganisaties en aan de ondernemingsraden van V D en Ahold voorgelegd. De SER-Fusiecommissies en het Ministerie van Economische Zaken zijn ingelicht. Inderdaad, byna. Maar wat er werkelijk niét in kan, zyn kleurenfoto's. Duide lijke zwartwit foto's, dat wel. Maar géén foto's in kleur. Dus: in Flitsen kan bijna alles. Ook zwartwit fotomateriaal, maar geen kleurenfoto's. Denkt u eraan? Het bespaart u post zegels en teleurstellingen achteraf, het bespaart ons postzegels en veel extra werk. redaktie Langs deze weg wil ik allen mijn dank betuigen voor de hartelijke belangstelling en attenties, die ik tijdens mijn ziekte mocht ontvan gen. A. J. Brokmann Gijsbrecht van IJselsteinstraat 25 Amsterdam - Buiten veldert jeugdherbergen Tien jaar geleden fietste hij in zijn eentje langs de jeugdherbergen in Nederland. Hij ontmoette tal van jongeren uit het buitenland, leerde zo wat Engels en toog - alweer in z'n eentje - naar Engeland. Daar raakte hij bevriend met een Japanse jongen, ging met hem corresponderen en ging in 1974 voor het eerst... naar Japan! Per vliegtuig, een reis waar voor hij lang heeft moeten sparen. Japan De kennismaking met Japan was zó indrukwekkend, dat hij hoe dan ook terug wilde. "Het is een fantastisch volk, gastvrij en erg behulpzaam. Vorig jaar ben ik weer gegaan, zes weken lang één pure vakantie!" Die zes weken maakte hij vrij door de uren uit overwerk om te zetten in vrije dagen ("dat is erg fijn bij Albert Heijn!"). Overigens verliep de tweede Jap an- reis wel even anders dan de eerste. Om de reiskosten te drukken en om meer te zien, vloog hij namelijk naar Moskou en stapte daar op de Trans Siberië Expresse naar Nachodka. twee weken "Normaal duurt die reis zeven da gen, maar ik heb er twee weken over gedaan omdat ik onderweg verschil lende steden heb bezocht. Geweldig was het. Watje in die trein allemaal ontmoet! Veel soldaten natuurlijk, Arie 'perexpresse' per Trans Siberië Expresse nam hij ontslag bij AH om eind fe bruari te kunnen vertrekken. "Ik heb bij Albert Heijn heel plezie rig gewerkt, maar dit ontslag was nodig omdat ik nu veel langer weg wil blijven. Eind februari ga ik naar Frankfort, vanwaar ik naar Mexico vlieg. Dat en de eerste week in Mexi co, zijn geregeld, de rest van de reis niet. Vaag heb ik een en ander uitge stippeld: een paar maanden Mexico, een paar maanden Amerika, een paar maanden Canada (misschien net met de Olympische Spelen!), dan via Vancouver naar Japan, vandaar naar Indonesië en via Thailand en Israël terug naar Nederland. Maar het kan best zijn dat ik na twee we ken Mexico naar Venezuela ga, ik noem maar iets, om vandaar verder te trekken." Met de aankomst van het m.s. Orpheu: te Rotterdam op 13 januari jl. ontving men in Nederland de miljoenste doos Texas Ruby Red grapefruit sinds het begin van de invoer in 1972. AHSM, de grootste afnemer van deze bij het publiek zeer geliefde vrucht, schonk deze doos en een aanvullend aantal bij monde van de heer A. de Jong (2e rij, met bril) aan de Prins Hendrik stichting uit Egmond aan Zee, vertegenwoordigd door haar direkteur, de heer F. Ziek (2e van rechts), door de vroeger in Amster dam bekende opperbootbaas B. van Leeuwen (vooraan met bril en door oud- gezagvoerder J. de Man (met baard). In deze bekende stichting die in 1975 honderd jaar bestond, genieten vele oud zeevarenden van hun pensioen. Rechts op de foto mr. James A. Hutchins, de landbouw-attaché van de Amerikaanse ambassade, derde van links de heer P. Haagsma van AHSM. (Dit artikel behoort bij pag. 6/7). "In december en begin januari hebben we het erg druk gehad," vertelt zij. "Vooral door de accijnsverhoging op drank. Elke prijs veranderde." Met een collega houdt mevr. Nagtegaal alle prijsveranderingen bij, zowel van in- als over verkoopprijzen. Niet zelden zijn er per werkmaatschappij meer dan 100 PV's per week. Deze worden bijgehou den in een prijzenboekje en eens per week tikt een typiste de nieuwe lijstjes uit voor de filialen. "De meeste PV's krijgen wij door via de Inkoop," zegt mevrouw Nagtegaal, "En verder hebben we ook veel te maken met de-afdeling Planning." Een belangrijk onderdeel van het werk is het controleren van de prijzen, die ge noemd worden in advertenties en op re clamebiljetten. Mevrouw Nagtegaal werkt nu ongeveer twee jaar op het prijzenbureau en het "gecijfer" vindt zij zeker niet vervelend, uat kan zij met enige overtuiging zeg gen, omdat zij ook enige tijd ander werk heeft gedaan. Vijf jaar terug kwam zij via-via bij Ahold terecht, op de gezellige Hogendijk. Na een jaar wilde zij wel eens wat anders en toen ging zij in een meu belzaak werken, waar zij de koffiebar verzorgde. "Ik had daar wel veel contact met allerlei mensen," vertelt zij, "maar uiteindelijk was het toch niet alles. Waar ik nu zit, bevalt het me goed." Wanneer zij tot slot enkele zakelijke wensen naar voren wil brengen, dan zijn het wel deze: "Laat men de PV's toch zo vroeg mogelijk doorgeven en laat men dan het goede artikelnummer vermel den. Anders zoeken wij ons dood!" Nog deze maand vertrekt hij voor een wereldreis. Hoe de reis precies in elkaar zit, weet hij nog niet. Hij hoopt anderhalf jaar weg te blijven. Hij ziet wel. NATUURÜJK,J0N6FNS.. Arie Abbink vertelt het bijna achte loos en dat kan hij zich veroorloven, want ondanks zijn leeftijd (25) is hij al een ervaren globetrotter. Menig Albert Heijner in het oosten des lands zal dat kunnen beamen! ondernemend Arie Abbink komt uit Rekken in de Achterhoek, werkt zeven jaar bij AH en heeft zich opgewerkt tot le verko per houdbaar in de SM aan de Arn hemse Van Muylwijkstraat. Hij staat bekend als een ondernemende jon gen die zijn hobby - reizen - op grootse wijze uitvoert. Hij wil zoveel mogelijk van de wereld zien, veel mensen ontmoeten en beleven hoe die mensen wonen, werken en leven. Een droomwens van veel jonge men sen, maar afgaande op Arie's verhaal toch gemakkelijk te verwezenlijken. Nou ja, gemakkelijk... maar ook erg veel jonge mensen uit allerlei landen; idealisten die weige ren zich te laten persen in dat keurs lijf van zoveel uren werken voor zo veel geld, maar die vrij willen zijn." En hij vervolgt: "Ik denk er net zo over. Begrijp me goed, ik heb niks tegen werken, integendeel. Maar je zou het alleen moeten doen wanneer je zelf wilt. Ik kan meevoelen met de schoenpoetser die niet werkt zolang hij nog een tientje op zak heeft!" wereldreis Tijdens deze reis en door de kontak ten met al die andere globetrotters rijpte bij hem het plan om een we reldreis te gaan maken. Terug in Nederland legde hij iedere cent opzij en enige maanden geleden 6E20NDHFID

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 9