MOTTO '76: 'SIMON HOUDT VAN U Vrouwen voor het eerst mee naar BL-dag pagina 4 FLITSEN "Op weg naar 1980". De sprekers boven, achtereenvolgens v.l.n.rde heren Th. van Duimen, P. de Jong, H. van der Wees, R. Stavorinus, J. Vos kamp, E. de Groote en C. Govers. Op 21 januari jl. vond in de Rotterdamse Doelen een happening plaats. Voor het eerst sinds de fusie met Albert Heijn, nu drie jaar geleden, kwamen alle Simon-en S-Discount- bedrijfsleiders bijeen om het een en ander te horen over het bedrijfsresultaat van 1975 en de plannen voor 1976. Dat '75 niet voor niets het Jaar van de Vrouw is geweest, bleek uit het feit dat de vrouwen erbij waren. In totaal ruwweg zo'n 350 dames en heren, die na een nogal 'inspannende' morgen een heel 'ontspannende' middag beleefden. goed jaar "Het achter ons liggende jaar is goed geweest voor Simon en S-Discount," aldus filialendirekteur Th. van Duimen. "Reden om dat op deze dag aan de medewerkers te laten weten. Mede werkers van de afdelingen verkoop leiding, field merchandising, organisatie De Doelen verzorgde een overheerlijk koud buffet dienst technische projekten, personeels zaken, operationele buitendienst. Maar vooral de bedrijfsleiders die uitvoering hebben gegeven aan alle bedenksels die in de centrale zijn uitgebroed en die door hen zijn vertaald in omzet en winst." Immers in de 121 Simon-filialen (inmid dels teruggebracht op 108), de 16 S-Discounts (gegroeid naar 27) en de 31 Toko's (waarvan er nu 34 zijn) is een aanzienlijke omzetstijging geboekt. veiligheid De heer Van Duimen vervolgt ten aanzien van de veiligheid in de filialen: "Na alle tragische gebeurtenissen is hieraan veel aandacht geschonken. Alle filialen hebben geldkluizen gekregen, waarvan de laatste nu verankerd worden. Het ACS geldtransport is voor alle filialen ingevoerd, en de tijdklokken zullen overal geplaatst worden. Boven dien worden in alle nieuwe filialen maatregelen getroffen voor een veilige geldbehandeling. Nadrukkelijk voegt de heer Van Duimen hier echter aan toe: "Zich veilig voelen kan echter alléén wanneer de hiervoor naar de filialen gezonden duidelijke in- strukties goed worden nageleefd!" klant koning Vroeger zei men altijd: de klant is koning. Dit gaat vandaag de dag nog op. Men realiseert zich als winkelier dat zijn inspanningen gericht dienen te zijn op de consument. Wie is deze consument en hoe gedraagt zij zich? Drs. P. de Jong, organisatiepsycholoog: "De mens wil van oudsher altijd graag onder de mensen zijn. De markt is zo'n instelling, die algemeen beschouwd word als een trefpunt voor jong en oud. Die markt - lees: alle winkeliers samen - geeft gelegenheid tot kontakt en com municatie met anderen, allereerst met die winkeliers." shop-in-de-shop De heer De Jong vervolgt: "Vergelijk baar met de marktkraampjes waren de eenmanszaakjes uit grootmoeders tijd. Sindsdien kwam de zelfbedieningswin kel in opkomst, allereerst in Amerika waar men vanwege de lange afstanden inkopen deed voor een langere periode. En wat zien we nu? Langzamerhand gaan we weer terug naar dat onver woestbare, oermenselijke handelscen trum 'markt' door het inrichten van shops in de shop, van vriendelijke en intieme winkeltjes onder het grote dak van de hypermarkt." onderzoek Over de uitkomsten van een in 1974 ingesteld onderzoek naar de 'herkomst' van de Simon-klant vertelt drs H. van der Wees, hoofd afdeling marktonder zoek: "Zo'n duizend huisvrouwen wer den naar hun mening gevraagd over Simon. Ze waren afkomstig uit de middenklasse en hogere volksklasse, en hun leeftijd lag gemiddeld boven de vijftig jaar. Nü kunnen we constateren, dat de Simon-klant de huisvrouw is tussen 20-45 jaar die beschouwd kan worden als een moderne, verstandige vrouw die zeer prijs- en kwaltiteitsbe- wust inkoopt." voor verbetering vatbaar Vergelijkenderwijs was het oordeel van de ondervraagde huisvrouw over Simon en de 'oude' Simon de Wit: a) kwaliteit: bij beide winkeltypen even goed; b)prijs: bij Simon uitgesproken goed koop, bij SdW middelmatig; c) keuze: bij SdW groot, bij Simon min der wat betreft merken, verpakkings grootte en dure/goedkope artikelen. Bovendien vond men de groepen vers vlees en groente aan de zwakke kant. Algemeen was men van mening, dat de sfeer van de Simon-winkels sterk voor verbetering vatbaar is vergeleken met die in de oude Simon de Wit filialen. buurtwinkel. Open en oprecht. Vandaar ook de slagzin voor SDiscount: 'S-Dis count is zonder poespas'. We hopen deze boodschap op vijf verschillende manieren bekendheid te geven: a) via dagblad-advertenties (oplage in in totaal ca. 3.000.000); b) via een eigen huis-aan-huis krant (oplage ca. 1.000.000); c) via radio/TV-bladen (oplage ca. 3.000.000); d) via televisiecommercials bij de Ster (bereik 3.632.000 gezinnen); e) maar vooral: via de winkels!" Tijdens de lunch werd het nieuwe caissiére-jasschort geshowd. Kleur: turquoise-groen betrouwbaar Zowel Simon de Wit als Simon hebben een zeer betrouwbaar imago bij de huisvrouw," aldus de heer Van der Wees. "Maar algemeen vond men dat Simon veel meer aan de weg timmerde." Het resultaat van dit onder zoek samenvattend blijkt, dat de om schakeling van Simon de Wit naar Simon een omzet- en klantengroei te zien geeft (15% méér klanten!), terwijl de goedkoopte een sterk punt is geble ven. Maar de gezelligheid en vriendelijk heid kunnen sterk verbeterd worden. Dus "Simon houdt van u" ...Simon en S - Discount moeten leven dige, sympathieke winkels worden met lage prijzen voor goede artikelen. "De huisvrouw moet dit wéten, ze moet het met eigen ogen constateren in de fi lialen," aldus de heer R. Stavorinus van Ahead, die met zijn medewerkers de reclameboodschap 'Simon houdt van u' heeft uitgedacht. "We willen de afstand tussen onze filialen en de Nederlandse huisvrouw zo klein mogelijk maken door een open en direkt kontakt met de klant. Daarom jóist dit motto voor '76." boodschap "Want Simon is niet alleen een buurt winkel, maar vooral een ménselijke De charmante Judith Bos kondigde de artiesten aan drie-eenheid De heer J. Voskamp, hoofd personeels dienst van Detailhandelsgroep Ahold BV, in zijn causerie over werken van daag en morgen: "De steeds snellere maatschappelijke ontwikkeling vereist een adequate aanpassing van het bedrijf. Immers, elk bedrijf maakt deel uit van de drie-eenheid die onze samenleving bepaalt, te weten werknemers, werk gevers en overheid. De bedrijfsleider De enthousiaste aanwezigen waren snel in carnavalsstemming speelt hierin feitelijk een dubbelrol, namelijk die van werknemer enerzijds (ten opzichte van Zaandam) en die van werkgever anderzijds (t.o.v. de mede werkers in het filiaal). Juist met het oog op deze dubbelrol is het van het aller grootste belang het inzicht in het totale maatschappijgebeuren te behouden, en met de gekregen informatie iets zinvols te doen zónder vast te houden aan verouderde omstandigheden of opvat tingen." op weg naar 1980 De heer E. de Groote, verkoopdirekteur Simon: "We kunnen constateren dat onze klanten dikwijls in een zgn. 'nieuwe' oude buurt wonen, dat ze relatief nog jong zijn en dat ze goed verdienen. Daarom zullen we er oog voor moeten hebben dat Simon voortaan ook nieuwe artikelen en moderne produkten (wijnen!) op de plank moet hebben. Dit betekent een assortimentsverschuiving, niét vergroting!" Vóór de lunch en het cabaretprogramma (met o.a. Judith Bos, Fred Kaps, Conny Vink en De Mounties) een aanvang nemen, sluit de heer C. Govers, alge meen direkteur van Simon/S-Discount, het informatieve gedeelte van deze land dag af met de woorden: "Het kunnen bijbenen van de vele veranderingen die zich in onze tijd in hoog tempo vol trekken, heeft niets te maken met leeftijd. Het zogenaamde generatiecon flict kan men in dit verband beter aan duiden met degeneratieconflict. Die snelle veranderingen zijn veelal het gevolg van het enorme specialisme, dat in ons bedrijf aanwezig is en zich met ons dagelijks werk bezighoudt. Indien u de aansiuiting met uw mede werkers behoudt, dient u de continuiteit, de voortgang. Hiermee wil ik duidelijk stellen, dat Simon/S-Discount zich niet gaan handhaven, maar dat w(j ons gaan versterken! Ik heb dan ook het volste vertrouwen in de jaren die komen gaan." (Caissière-competitie Simon, ziepag. 10)

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 4