m Vkkantie in eigen land steeds meer "in" HOLLANDSE POT IN PAKHUIS "DE KRAAI" ■d fS Ostara-parken zijn voor het gehele gezin flitsen CO AC Restaurants BV ontwikkelt 'füiaal' van de De Walvis m*. pagina 2 FLITSEN '"as» Wilsumer Berge in de zomer Dit seizoen voor het eerst gaat de werk maatschappij Ostara BV in enkele van haar vakantieparken grote, luxe sta caravans verhuren. Een initiatief van Ostara, waarvan in de nieuwe kleurige brochure uitvoerig kond wordt gedaan. In het vervolg zal Ostara het publiek dus niet alleen gelegenheid geven met eigen caravan of tent in een van de vier vakantieparken te komen kamperen, maar bovendien zullen behalve bunga lows nu ook grote caravans worden ver huurd. Drs A. P. E. Nieuwenhuis, general manager van Ostara, verwacht er erg veel van. "Wij richten ons bewust op het steeds groter wordende publiek, dat tijdens de vakanties met eigen auto niet zo erg ver weg wil gaan", zegt hij. "We merken het vooral de laatste jaren. De mensen beginnen in de gaten te krijgen, dat Spanje niet meer het goed- koopte-eiland van weleer is. Het publiek raakt een beelje uitgekeken op verre en Personeelsblad Ahold NV Februari 1976 33e Jaargang no. 2 Verschijnt 10x per jaar Oplage: 25.500 Redaktiesecretariaat: Ankersmidplein 2, kamer 1719 Zaandam Tel. 075-593026 Hoofdredaktie: Mevrouw T. Plooijer Redaktieleden: H. M. Christiaanse J. D. Dreijer D. van Dijk W. Haeser Mevr. C. G. M. van der Ham Mej. T. Harder B. van der Knaap P. Koster H. Malag J. P. Manshanden M. de Ruyter A. Salomé J. J. F. Snepvangers M. D. A. Sneijder J. J. Stok J. van Wel A. C. van Wieringen Redaktie en vormgeving in samenwerking met Communicatie Associatie BV "Commas PR", Den Haag vermoeiende vakantiereizen. Ze blijven liever wat dichter bij huis. Nou, dat is een gat in de markt waar wij best in willen springen!" vier vakantieparken Bij de fusie met Simon de Wit bracht Simon een dochteronderneming in het concern, die zich bezig hield met de exploitatie van recreatieterreinen. En dat was eigenlijk het begin van Ostara. Dat recreatiebedrijf functioneert nu als een complete werkmaatschappij van Ahold, die vier grote vakantieparken exploiteert: 'De Zanding' in Otterlo op de Veluwe, "t Wolfsven' in het Brabant se Mierlo, de "Krabbeplaat" op het Zuidhollandse Rozenburg en "Wilsumer Berge" in het Westduitse Wilsum (waar in de kinderboerderij onlangs al weer de eerste lammetjes van het seizoen werden geboren). Dat deze vakantieparken in een enorme behoefte voorzien, bewijzen wel de cij fers: in het hoogseizoen brengen in ieder vakantiepark zo'n vierduizend mensen tegelijk hun vrije tijd door, nog afgezien van de duizenden dagjesmensen die dan iedere dag naar de natuurbaden komen waarover alle vier de Ostara-vakantie- projekten beschikken. "Als we helemaal vol zitten", zegt de heer Nieuwenhuis, "bieden we op onze campings en in onze bungalows en cara vans in totaal aan zo'n 3.500 gezinnen een vakantieverblijf aan. Dat wü zeggen dat 'Wilsumer Berge', "t Wolfsven' en 'De Zanding' ieder ongeveer duizend gezinnen kunnen herbergen en 'De Krabbeplaat' ongeveer vijfhonderd, 't Zijn eigenlijk vakantiedorpen". volgeboekt De belangstelling voor de vakantiepar ken van Ostara is ieder jaar erg groot. "Op dit ogenblik zijn we voor de bouw vakvakantie al bijna volgeboekt", zegt de heer Nieuwenhuis. "Ik heb de indruk dat de mensen ieder jaar vroeger hun vakantie vastleggen. Maar in het alge meen kun je zeggen dat onze projekten al rondom april voor de vakanties zijn volgeboekt. "Dat geldt wat minder sterk voor ons jongste park 'Wilsumer Berge', dat met zijn 80 ha heel wat ruimte te bieden heeft. Vanwaar die groeiende belangstelling van het publiek voor Ostara's vakantie parken? De heer Nieuwenhuis: "We timmeren eigenlijk nog maar kort wat meer aan de weg. We hebben een marktonderzoek gedaan, waaruit is gebleken dat het publiek tijdens de vakanties vooral hoge eisen stelt aan de sfeer en de gezelligheid in het horecagebeuren. Daaraan hebben wij in onze vakantieparken dus extra aandacht geschonken, vooral in de 'Taveernes' die we daar hebben". "Er is ook gebleken dat het publiek veel belangstelling heeft voor midgetgolf. Dus zorgden we ervoor dat op onze drie grootste projekten midgetgolf-banen kwamen". gezinsvakantie "De mogelijkheid om te zwemmen blijkt voor het gezin-op-vakantie zéér belang rijk te zijn. Dus zijn we erg blij dat onze vakantieprojekten alle vier over uit stekende natuurbaden beschikken. Vo rig jaar zomer hebben we bovendien ge ëxperimenteerd met zwemlessen voor kinderen. Dat bleek zo'n succes te zijn, dat we er dit jaar mee verder gaan. Dat geldt trouwens voor het hele rekreatie- programma dat de vakantiegangers in alle vier de vakantieparken krijgen aan geboden". "Kijk", zegt de heer Nieuwenhuis, "al die dingen als je 't het publiek maar naar de zin maakt, komt dat de popula riteit van de vakantieprojekten ten goede, vooral als je je richt op rekreatie, ruimte en gezelligheid voor het héle gezin". U kunt de nieuwe Ostara-folder aanvra gen. Een briefkaartje met naam en adres (zonder postzegel) aan Antwoordnum mer 124, Zaandam, is voldoende. Begin april 1976 hoopt AC Restaurants BV een 'filiaal' van restaurant De Walvis in De Zaanse Schans te Zaandam in gebruik te nemen. Dit tweede restaurant in het bewoonde 'reservaat' van historisch waardevolle Zaanse houtbouw-panden wordt ondergebracht in twee voormalige houten pakhuizen. Deze staan nu nog aan de Noorddijk in Wonnerveer en zullen worden overgebracht naar De Zaanse Schans om daar te worden herbouwd. typisch Hollands Het gaat om de panden De Kraai en De Bezem, die nabij het grote parkeer terrein zijn gesitueerd. "In De Kraai komt het grote restaurant", vertelt de heer W. Zandt die de scepter zwaait in De Walvis en straks ook de leiding krijgt over de tweede AC-vestiging in De Zaanse Schans. "De sfeer zal typisch Hollands worden, zowel wat betreft de inrichting als het menu", In het wat kleinere gebouw De Bezem zal een expositieruimte worden ingericht wat er precies te zien zal zijn, is nog niet bekend en er komt ook een winkeltje in, dat een gezamenlijke exploitatie zal worden van Albert Heijn en de stichting De Zaanse Schans. inrichting en menu Wanneer de heer Zandt gaat vertellen over de ideeën die er zijn om De Kraai gezellig in te richten, wordt hij nu al geestdriftig: "We denken bijvoorbeeld aan een fornuis met acht pitten, staande in de open ruimte, voor het bakken van pannekoeken. We zijn.nog op zoek naar een geschikt fornuis, van email of rood en geel koper. Artikelen van kunststoffen willen we niét zien!" De menukaart zal eenvoudig zijn. De heer Zandt: "Het hele jaar door Hol landse schotels, een stuk of zes a zeven mogelijkheden: erwtensoep, kapu cijners met spek, Zeeuwse mosselen als de R in de maand is, en ga zo maar door". Ook in het interieur zullen geen kunststoffen worden toegepast, maar 'eerlijk materiaal' zoals hout: de balkenpartijen zullen zichtbaar zijn. Boven dien geeft de heer Zandt verre de voorkeur aan bijvoorbeeld koffiekannen van email boven die van roestvrij staal. rustieke sfeer Een oppervlakte van 400 vierkante meter is vrij groot. Toch zal het restaurant naar de stellige overtuiging van de heer Zandt geen 'zaalachtige' indruk moeten maken. Vandaar het beperken van de hoogte tot 2*/a meter, de aanwezigheid van veel palen en dergelijke, waardoor het geheel een rustieke sfeer zal ademen. Het aantal zitplaatsen in De Kraai zal op ca. 150 uitkomen. Op een terras zal nog plaats zijn voor nóg eens zoveel mensen. Het is de bedoeling daar een aantal kleine hooischelfjes te bouwen, afgedekt met echt hooi (eventueel riet), alles passend in de stijl van De Zaanse Schans. Omdat deze buurtschap vooral in het hoogseizoen drommen toeristen trekt, zal in De Kraai de mogelijkheid worden ingebouwd om big grote drukte over te schakelen van bediening op zelfbediening. indeling "Er komt wel een bepaalde indeling binnen De Walvis", licht de heer Zandt toe. "Daar wordt met name Het Vleethuis uitgebreid, waar men verzorgde diners kan bestellen. Daar is behoefte aan. Ook komt er in De Walvis een bar. De restaurants van De Kraai en De Walvis zullen zich niet op eikaars terrein gaan bewegen, maar elkaar aanvullen. Wie een Hollandse pot wil, moet naar De Kraai gaan; wie iets exclusiefs wil nuttigen, kan in De Walvis terecht". attraktie De heer Zandt ziet het echt wel zitten met zijn twee Zaanse eethuizen: "Dat komt omdat we over een goede kern van mensen beschikken. Mensen die hun vak verstaan, waar heb je dat nog!?" En wat De Kraai betreft: "Een echt Hollands restaurant met een Hollands menu is er vrijwel niet. Wij geloven dat daar beslist behoefte aan is. Zeker als het bovendien een restaurant is met een echt Hollandse inrichting, een ouderwets fornuis en zónder magnetron-ovens. Kortom een restaurant, dat bij het binnenkomen al een attraktie is!" en De Zanding in de winter

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 2