I Aanvragen vak an tieh u isjes Weer een S-Discount geopend Met pensioen Diepvries bewaart 'gebaksversheid' Medewerkers exposeerden in de hal van het hoofdkantoor De grens over? overzicht van de voornaamste sociale wetten, verzekerden, loon- en leeftijdsgrenzen, premiën en uitkeringen 1-1-V76 FLITSEN pagina 11 Op 1 maart 1932 trad de heer Coppee [midden op de foto] in dienst bij W. van 'Amerongen NV op de afdeling Voorraadadministratie. In 1950 werd deze firma overgenomen door Albert Heijn, en ongeveer vanaf september '51 is ook de heer Coppee naar Zaandam overgeplaatst, waar hij op de voorraad administratie werkte voor de PB 's. Vervolgens werd de heer Coppee overgeplaatst naar het HK op de afdeling Bestellingen, en later naar de Retourafdeling; hier werd hij tot chef benoemd. Deze funktie heeft hij gehouden tot eind 1970. Door een wijziging in de organisatie is hij daarna assistent van het hoofd van de administratie buitendienst geworden. Deze funktie heeft hij bekleed tot en met 16 oktober jl., de dag waarop de heer Coppee de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. Op de foto neemt de heer T. K. Gruijs afscheid van zijn naaste medewerker en diens echtgenote. Op 3 december van het vorige jaar werd een S-Discount geopend aan de Van Limburg Stirumstraat te Amsterdam. Geheel links de heer Th. van Duimen tijdens zijn openingswoord gericht tot bedrijfsleider W. J. Glas en diens mede werkers, die hij allen gelukwenst met hun nieuwe filiaal. Links van de heer Van Duimen luisteren de heer en mevrouw Glas aandachtig toe. Het diepvriezen van gebak met slagroom of vruchten direkt na de produktie is de beste methode om 'bakversheid' te be waren zonder dat conserveringsmidde len nodig zijn. Hierdoor kan de produk tie worden gespreid: de banketbakker kan al enkele dagen van tevoren het ge bak klaarmaken. Het wordt daarna in gevroren en pas als het in de vitrine moet, wordhhet ontdooid. Wil men de bakversheid echter zo lang mogelijk bewaren, dan is verkoop in be vroren toestand het allerbest; een ander voordeel is dat het gebak tijdens vervoer van winkel naar huis niet gauw zal be schadigen. In een gewone koelkast kan men het nog enkele dagen bewaren, in een diepvrieskist van twee weken tot twee maanden. Het succes van diepvriesgebak is zo groot, dat Albert Heijn successievelijk meer supermarts zal gaan inschakelen voor de verkoop. Uiteraard is het al ver krijgbaar in de 'diepvrieswinkels' van de AHSM's in Haarlem, Eindhoven en Leidschendam. Als proef werd van 19 t/m 24 januari in alle AHSM's een zgn. advokaatster aan geboden voor 3,25, waardoor de klant heeft kunnen kennismaken met de voor delen van diepvriesgebak. Een aantal medewerksters en een mede werker, allen werkzaam op de bestel- centrale, hebben van 20 dec. 1975 tot 10 jan. 1976 in de hal van het hoofdkantoor een expositie gehouden van hun pro- dukten, die in vrije tijd werden vervaar digd. Foto boven: v.l.n.r. Mevr. W. de Vries; Mevr. A. van Dam; dhr. J. H. Jansen; Mevr. A. Straat; Mevr. H. Fritz; Mevr. J. Toele; Mevr. M. Schaap; Mevr. H. Wiersma; Mevr. J. Marbus; Mevr. P. v. d. Heuvel; Mevr. G. Kramer. Niet op de foto Mej. M. Buijs. Een kleine opsomming van wat er zoal te bewonderen viel: schilderijen, houts kooltekeningen, kantkloswerk, macra- mé, diverse schitterende borduurwerk stukken, pottenbakkerskunst, boetseer werk, prachtig haak- en breiwerk zoals spreien en kussens, draadspanwerk zo wel van metaaldraad als van wol. Gezien de vele positieve reakties mogen de ex posanten op een geslaagde tentoonstel ling terugzien en is gebleken dat er nog veel vrije tijd op kreatieve wijze wordt doorgebracht. Het is weer de tjjd om uw aandacht te vestigen op de mogelijkheid om een aan vraag in te dienen voor het huren van een vakantiehuisje. Het bedrijf beschikt n.l. over vier eenvoudige houten vakan tiehuisjes, welke in een mooi gelegen duingebied te Egmond aan Zee staan. Een volledige inventaris is er in aanwe zig. Uitgezonderd linnengoed; lakens, slopen, handdoeken enz. moeten wor den meegenomen. Het aantal van vier huisjes is te gering om de inschrijving open te stellen voor het gehele personeel. Daarom zijn deze Wet Ziektewet Wet op de Arbeids- ongeschikt- heidsverze- ring (WAO) Werkloos heidswet en Wachtgeld Ziekenfonds wet Algemene Ouderdoms wet (AOW) Algemene Weduwen- en Wezenwet (AWW) Algemene Kinder bijslagwet Kinderbijslag wet loontrek- kenden Algemene Wet bijz. ziektekosten Verzekerd zijn alle werknemers alle werknemers alle werknemers alle werknemers onder de loongrens alle ingezetenen en werknemers niet ingezetenen die onder de loonbelasting vallen alle werknemers alle werknemers Loongrens geen loongrens geen loongrens geen loongrens loongrens f 30.900,- per jaar geen loongrens geen loongrens geen loongrens geen loongrens geen loongrens Leeftijds grens geen leef tijdsgrens 65 jaar 65 jaar geen leef tijdsgrens 65 jaar 65 jaar geen leef tijdsgrens 1e Premie hoogte 1) 10,2% 1,00% 3) 9,6% 10,4% 1,5% 0,75% 2,7% 3,0% 2e Waarvan inhoudingen op het loon 2) 3,55% 0,5% 4,8% 10,4% 1,5% geen inhouding geen inhouding geen inhouding 3e Maximum bedrag premiebere kening over f 185,-p.d. f 185,-p.d. f 185,-p.d. f 101,-p.d. f35.600,- per jaar f 35.600,- per jaar f35.600,- per jaar f35.600. per jaar f 35.600. per jaar Uitkeringen: duur 52 weken geen wachtdagen na een jaar ziektewet tot 65 jaar 26 weken onbeperkt In principe tot 16 jaar van elk kind, of stude rend of invali de tot 27 jaar In principe tot 16 jaar stude rend of invali de tot 27 jaar onbeperkt Hoogte uitkering benadert na wettelijke inhoudingen het normale netto-loon afhankelijk van onge schiktheids percentage max. 80% dagloon 80% van het dagloon alle genees kundige be handelingen, medicijnen, etc. Echtparen f12.816,- Ongehuwden f 8.898,- per jaar Weduwen met kinderen f 12.816,- zonder kind f 8.898,- wezen tot 10 j. f 2.874,- 10-16jaar f 4.236,- 16-27 jaar f 5.520,- 3e kind f288,60 per kwartaal 4e en 5e f384,52 6e en 7e f 425,88 8e etc. f 471,12 Ie kind f 164,58 2e kind f288,60 per kwartaal ziekenhuis- verpleging inrichting en klinisch specialisten hulp na 1 jaar 1) Ahold NV is aangesloten bij bedrijfsvereniging Detam als eigen-risikodrager. Dit houdt o.m. in dat geen premie ziektewet verschuldigd is en dat geen premie ziektewet in mindering wordt gebracht op het salaris. 2) Bij bedrijfsonderdelen, aangesloten bij een andere bedrijfsvereniging, wordt wel premie ziektewet betaald. 3) Deze premie is niet gelijk voor bedrijfsonderdelen die niet zijn aangesloten bij Detam. huisjes alléén beschikbaar voor die ge zinnen, welke door langdurige ziekte van één der gezinsleden of in verband met andere bijzondere huishoudelijke omstandigheden niet in de gelegenheid zijn een vakantieverblijf elders te be spreken. Personeelsleden met gezinnen, die in dergelijke omstandigheden verkeren, kunnen een aanvraag inzenden. U moet er rekening mee houden, dat de huisjes niet per auto te bereiken zijn. Auto's moeten geparkeerd worden buiten het duinterrein. De huisjes zijn dan lopend te bereiken in 5 a 10 minuten (vanaf de bushalte ca. 15 a 20 minuten). Ook de gepensioneerden, die via het pensioenfonds een uitkering ontvangen kunnen zich opgeven. Zij worden echter verzocht hun aanvragen in te dienen voor het vóór- of na-seizoen. Dit in ver band met de aanvragen van gezinnen met schoolgaande kinderen. De huisjes bevatten drie-twee-persoons- stapelbedden en twee kinderbedjes voor kinderen t/m ca. 4 jaar. Er is een buta gaskachel aanwezig voor onvermijdelijke kille dagen; het kan ook 's zomers in de duinen vrij koud zijn. Er is geen stro mend water in de huisjes. Wel is er een kraan op een kleine afstand van ieder huisje. Een zelfbedieningswinkel is bij de ingang van de duinen aanwezig. De huurprijs van de huisjes bedraagt 90,- per week per gezin incl. gas- en waterverbruik, en zijn beschikbaar van 15 mei t/m 4 september. Per gezin kan men één of twee weken huren. Indien men buiten de gezinsle den om, één of meer gasten mee wil ne men, wordt hiervoor/45,- per persoon per week extra in rekening gebracht. Alleenstaanden kunnen zonder extra kosten één gast meene Aanvragen moeten uitsluitend schrifte lijk voor 10 maart a.s. worden gericht aan: Ahold N.V., Ankersmidplein 2 te Zaandam, t.a.v. Mevr. G. Meijn, kamer KL105, onder volledige opgave van re denen en het gewenste tijdvak. Het verdient aanbeveling een tweede keuzetijdvak op te geven. Dit kan de in deling zeer vergemakkelijken. Komen er te veel aanvragen binnen, dan zal er niet alleen naar de urgentie worden gekeken, maar ook of men reeds eerder een huisje kreeg toegewezen. Nu Ahold door middel van de restau rant- en rekreatie aktiviteiten de eerste bescheiden stappen over onze Zuid- en Oostgrenzen heeft gezet, dringt zich automatisch de vraag op waar en wan neer Ahold ook haar zo specifieke detail handelskennis buiten Nederland zal aanwenden. Wel, momenteel worden de problemen onderzocht van de lokale levensmidde lendistributie en goederenstroom in Sa- oedi Arabië en Turkije. De bevindingen zullen nader in Zaandam worden uitge werkt. studies Deze studies zijn één van de aktiviteiten die Ahold de laatste tijd ontplooit buiten de Nederlandse grenzen. Ze zijn als het ware gericht op het ten nutte maken van de ervaring en kennis op het gebied van winkelsystemendistributie-technieken produktie-problematieken en consu mentengedrag. Ahold oriënteert zich sinds enige tijd ook in Spanje, waar de naam Ahold lang geen onbekende is, gezien de belangrijke inkopen aldaar van b.v. citrus, wijnen en sherry. De bestudering van de moge lijkheden om in Spanje winkels te ex ploiteren bevindt zith in een gevorderd stadium. Tenslotte kan worden vermeld dat Ahold momenteel in Turkije besprekingen voert om te komen tot een voorstudie betreffende het opzetten van een distri butie-apparaat ter plaatse. Na afronding van genoemde oriëntaties zullen in een eventuele volgende fase zowel bedrijven als regeringen in de betrokken landen gesprekspartner zijn. tijd nodig Met één en ander zal overigens nog wel de nodige tijd gemoeid zijn. In ieder geval kan alvast uit de buitenlandse kontakten worden afgeleid dat het toe passen van de kennis van de Ahold- mensen ook elders mogelijk is. Vooral in die landen waar de distributie nog niet die hoogte heeft bereikt van de ons om ringende Westeuropese landen. Immers, elke regering is of wordt zich bewust dat de ontwikkelingen in de kosten van het levensonderhoud ten nauwste samen hangen met het aanwezig zijn van een efficiënt distributiesysteem.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 11