Uit het frisse ijs in de warme oven Kruisboog schieten: adembenemend schouwspel! BEDRUFSSCHIETWEDSTRIJDEN VOOR AHOLD Schutterskoning wil "het noorden" bekampen 5 Vragen 45 antwoorden FLITSEN pagina 7 Menigeen heeft ervaren dat eenzelfde produkt verschilt in smaak naar gelang het land van herkomst. De Fransen hebben bijvoorbeeld het al leenvertoningsrecht voor de echte crois sant. Namaak is niet verboden, maar het verschil is te proeven. Daarom importeert Albert Heijn thans als proef, rechtstreeks uit Frankrijk, de enige echte croissants. Niet zo simpel, maar de moderne diepvriestechniek helpt ook hiér. De in speciale ovens op Franse wijze ge bakken croissants worden na het bakken direct gekoeld en ingevroren. Ze morden per vrieswagen vervoerd en ook in de Vervolg van pag. 6 P. C. Vink: A. Opbouw van een zodanige positie, dat we naast leveran cier van klantenmerken- voldoende af zetmogelijkheden verkrijgen om de re sultaten te verbeteren. B. Meer betrokkenheid in de belangrijke ontwikkelingen die gaande zijn. C. Bevordering van de werkmotivatie. P. v.d. Berg: A. Verdere verbetering van de afstemming van Meester met de andere werkmaatschappijen. Rust in lonen en pijzen. De vooruitzichten zijn redelijk tot goed. B. Verder ontwikkelen van de goede samenwerking in ons bedrijf. C. Eerlijke produkten, eerlijke prijzen en eerlijke (vooral ook: begrijpelijke) informatie. C. G. Bot: A, B en C. Verder bouwen in een goede samenwerking. Welke plannen hoopt u in 1976 te verwezenlijken? J. van Meer: Ondanks de "aanslagen" die ook in 1976 op het horecabedrijf worden gedaan, lijkt een verbetering van de resultaten der Nederlandse restau rants mogelijk. Het verlies van het AC- motel in België kan geringer zijn. F. I. Ahlqvist: Verstevigen van de functie van AH als dé levensmiddelen leverancier voor de Nederlandse consu ment. Streven naar een nog plezieriger werkklimaat. Welvaartsverbetering voor onze medewerkers voor zover de over heidsmaatregelen dit mogelijk maken. Voldoende rendement om verdere ex pansie mogelijk te maken. C. Govers: Belangrijke versterking van de marktposities van Simon en Miro. P. Ligtenstein: Verder uitbouwen van de mogelijkheden die onze huidige organi satie biedt en een goede verdere ont wikkeling van de diverse detailhandels formules. W. A. Scholte: Onderzoek naar functie aanpassing voor oudere werknemers van hoog tot laag. Proeven met zgn. auto matische checkout en moderne com municatiesystemen tussen filialen en hoofdkantoor. Energiebesparing in alle bedrijfsonderdelen. Verbetering van produkt en assortiment in de centrale slagerijen. Drs. R. J. Stoelenga: Administratie: verdere verbetering van kwaliteit en produktiviteit en relatie met verschil lende operationele eenheden. Begin van speciaal opleidingsprogramma. Uit bouw van het marktaandeel van Alberto en Etos. P. C. Vink: Uitbouw van het assorti mentsbeleid met als hoge prioriteit: pro- duktvernieuwing. Het bereiken van een iets beter resultaat, waarbij voor de bakkerijen een omzetstijging wordt voorzien. winkels onder de vereiste temperatuur gehouden. Per drie stuks verpakt is de prijs 1,19 per pakje. Op de verpakking staat dui delijk aangegeven hoe lang ze thuis nog kunnen worden bewaard in koelkast of diep vrieskist. In een koelkast is dat een dag, maar in een drie-sterren diepvries- kast meerdere maanden. Gemakkelijk dus om in huis te hebben! Heeft men trek in zo'n broodje, dan is 8 tot 10 minuten in de warme oven vol doende om er de echte versknappende croissants uit te kunnen halen. Als proef is de verkoop gestart in de "diepvrieswinkels" van AH Supermarts Eindhoven, Haarlem en Leidschenhage. P. v.d. Berg: Het opbouwen van een klantenkring buiten Ahold, harmonise ring van de arbeidsvoorwaarden voor het personeel in Wijhe en het versterken van de concurrentiepositie van ons bedrijf en daarmee van de bestaanszekerheid van het personeel. C. G. Bot: Verdere ontwikkeling en modernisering van de recreatiecentra, met name Wilsumer Berge. Meer ver levendigende activiteiten in de centra. Sanering in de caravansector door over schakeling op rechtstreekse verkoop. Introductie van sta- caravanverhuur. Versterking van de relatie met de klant. Welke "boodschap" zoudt u uw medewerkers voor 1976 willen meegeven J. van Meer: We moeten met elkaar de werkgelegenheid ook in de toekomst zeker stellen. F. I. Ahlqvist: Ik hoop, dat wij er in volle harmonie naar zullen kunnen streven de voor 1976 uitgestippelde doelstellingen te bereiken of dichterbij te brengen. Dat kan door er met elkaar achter te gaan staan. C. Govers: We zijn gelukkig weer uit het "dal", maar "de berg" is hoog. Verder omhoog klimmen met uiterste inspan ning van ieder op zijn plaats en in zijn verantwoordelijkheid, dat is mijn wens. P. Ligtenstein: Met hetzelfde enthou siasme doorgaan als waarmee we in 1975 een zo belangrijk herstel van het resul taat bereikt hebben. En laten we niet vergeten ook aan onszèlf te werken, opdat we onze functie nog beter kunnen vervullen (en aan de bel trekken als we mogelijkheden zien om de dingen nóg beter te doen). W. A. Scholte: Velen zijn in 1975 tot méér in staat gebleken dan zij zelf (en anderen) voor mogelijk hadden gehou den. Waarom zou niet iedere mede werker in 1976 deze (geweldige) ervaring kunnen opdoen? Drs. R. J. Stoelenga: De medewerkers in de administratie hebben bewezen onder zeer moeilijke omstandigheden in staat te zijn zeer bijzondere resultaten te behalen. Ik hoop dat zij in 1976 met dezelfde inzet en hetzelfde grote verant-^ woordelijkheidsgevoel zullen werken. Eén verkeerde berekening, waaruit de beleidsmensen verkeerde gevolgtrek kingen kunnen maken, kan ernstige gevolgen hebben! P. C. Vink: Er in slagen een samen werking tot stand te brengen die gericht is op een -ook in sociaal opzicht- goed functionerend bedrijf, dat een wezenlijk positieve bijdrage kan leveren aan de totale onderneming. P. v.d. Berg: Voortgaan op de inge slagen weg, d.w.z. het samen waar maken van onze plannen, op basis van een groeiend onderling vertrouwen. C. G. Bot: We geloven in ons werk. Maar we kunnen het alleen waar maken als we 't samen doen. In 1716 werd het schutters gilde "St. Lucia" te Steen- sel opgericht. Wij bezoch ten de heer C. Haans in de centrale slagerij te Eind hoven, schutterskoning van kring Kemperland, die ons het een en ander vertelde over deze boven de grote rivieren totaal onbekende tak van sport. moeilijk "Het is verdraaid moeilijk uit te leggen wat de aktiviteiten van een gilde nou precies inhouden. Je moet het met eigen ogen gaan zien. Ikzelf had er bijna drie jaar voor nodig om me het fijne ervan tot in details eigen te maken. In gildeverband (en dus in wedstrijdverband met andere gilden) worden het trommelen, het bazuin blazen, het vendelen en het schieten beoefend. Sommige gilden doen daarnaast ook aan volksdansen en S standaardrijden te paard. Bovendien heeft elk gilde z'n eigen drumband." kruisboog S "Ik heb me gespecialiseerd in het kruisboog schieten. Omdat het een zware inspanning is en een goede conditie vereist, zijn we op dit - ogenblik met zes man aktief in i" training. Het einddoel is het koning schieten, dat wil zeggen dat de beste schutters van een kring (waartoe ver- Door Eurometaal NV te Zaandam, voorheen Artillerie-inrichting "Hem- brug", was wederom een schietwedstrijd georganiseerd, op 22 november van het vorige jaar. Geschoten werd met flobertgeweren kaliber 4 mm. Er was door 12 ploegen ingeschreven, waaronder Ahold met 2 ploegen. Er werd ook individueel ge schoten door de ploegschutters. Het maximaal haalbare aantal punten voor één ploeg was 5x60 300 punten. Een aantal dat nog nooit door een ploeg is "gehaald. Ahold 1 behaalde met ruim verschil de eerste plaats en sleepte de door de directie van Eurometaal beschikbaar gestelde wisselprijs in de wacht. Ahold 2 werd 7e, hetgeen ook nog een zeer behoorlijk resultaat was. De ploegen waren als volgt samenge steld: Ahold 1: de heren Besse, van de Bosch, Hek (reserve), van Klaveren, Pour en van Urk. Ahold 2: mevr. Pour en de heren Glazenburg, Hogendijk, Smit, Engberts en Dienaar (reserve). Einduitslag ploegenwedstrijd: 1 Ahold 1 295 punten schillende gilden behoren) met el kaar om het koningschap van die kring schieten. Dat gaat als volgt in zijn werk. Van een 11-meter hoge paal moet schot voor schot een gip sen vogel naar beneden worden ge schoten, totdat deze helemaal op de grond ligt. Hij die het allerlaatste (en kleinste!) stukje vogel naar beneden haalt, is drie jaar lang de nieuwe schutterskoning. Natuurlijk speelt hierbij de faktor geluk een grote rol!' kleurrijk "De installatie van de nieuwe schut terskoning is een kleurrijk en adem benemend schouwspel. Hij wordt thuis opgehaald door de gildebroe- ders en de drumband, en onder hun geleide naar de kerk gebracht voor de gildemis. Daarna gaat hij naar het gildehuis, waar hij de eed van trouw aflegt aan het kerkelijk en wereldlijk gezag (pastoor en burgemeester). Vervolgens loutert hij zichzelf door de handen te wassen in een kom, waarin hij een zilveren muntstuk werpt. Tenslotte mag de koning als enige over het hoofdvaandel van het gilde het gildehuis betreden, waar op rekening van het gilde wordt gegeten en gedronken." representatief "Als koning moet je wel represen tatief zijn voor de vereniging. Je moet meedoen aan alle mogelijke concoursen, kringwedstrijden en aan de Gildedag, waar alleen koningen kunnen meedoen. Als kringkamp- Galaportret van het gilde "St. Lucia" ioen heb ik meegeschoten in het Europees koningschieten in Aken, waar ik als vierde eindigde van 60 a 70 koningen. Niettemin moet ik regelmatig blijven oefenen, want dit jaar zit mijn driejarig koningsschap erop en zal er opnieuw om ons kring koningsschap moeten worden ge schoten. Wanneer je drie keer achtereen koning wordt, krijg je voor het leven de eretitel "keizer" - de droom van iedere aktieve schutter!" hiërarchie "Wanneer je lid wilt worden van een gilde, moet je op het betreffende dorp wonen. Binnen de vereniging kennen we een bestuurlijke hiër archie, die er als volgt uitziet: a. hoofdman (voor het leven, ver gelijk het met voorzitter): b. koning (voor driejaar); c. vaandrig; d. eerste (regerende) deken; e. tweede deken; f. secretaris; g. kneght (vergelijk het met manusje van-alles); de laatste vijf gildebestuurderen worden eveneens voor drie jaar ge kozen". "Mag ik nog een wens naar voren brengen? We zouden zo byzonder graag gilden in andere delen van Ne derland bekampen, byvoorbeeld uit de drie noordelijke provincies of Noord- en Zuid-Holland! Laat men dan vooral contact opne men met onze gildesecretaris, de heer J. Huybers, Riethovenseweg 31, Steensel 104970-2076]." De heren van Urk en Hogendijk [r]: in de prijzen! 12 Eurometaal 250 Ook persoonlijk waren er nog prijzen voor Ahold-Ploegleden weggelegd, waar van er twee zelfs 60 punten hadden ge scoord. Om 4 uur werden door de heer D. N. A. Verburg, Directeur Eurometaal, de prij zen uitgereikt. 2 Eurometaal 1 287 3 bedr. bew. 282 4 Res. Politie 282 5 Gem. Politie 281 6 Burgerpersoneel Euro metaal 280 7 Ahold 2 276 8 Eurometaal bedr. bew 2 276 9 Gem. Politie 2 271 10 Sterel en Wechelaar 268 11 P.T.T. 262

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 7