Omzetstijging in 1975 achttien procent DANK BENEDICTUS SUCCES ZAANLANDSE éW-'f: Directeuren beantwoorden vijf vragen van Flitsen <11III 1 11 IIII191! I! 111'1!111.1 personeelsblad ahold n.v. Uitstel invoering pensioenregeling parttimers JUBILEA 1976 verder in deze Flitsen j Pag- 2 Afkortingen Ahold 1 Flitsen I DO 33-ste JAARGANG No. 1 - januari 1976 Hij benadrukte dat het ombuigen van de neergaande lijn alleen mogelijk was doordat allen de handen ineen hebben geslagen. Ingaand op de problematiek vanjoverleg en samenwerking verklaarde hij voorstander te zijn van de onderne mingsraad en tegenstander van de per- soneelsraad. "Men moet het bedrijfs leven de gelegenheid geven de onderne mingsraad verder te ontwikkelen. Er is tijd nodig voor het gewennings- en leer proces". "Wij weten nog niet welke gevolgen de door de Overheid genomen maatregelen voor ons concern zullen hebben. De omvang van het levensmiddelenpakket en de aanschaf van duurzame gebruiks artikelen hebben direct te maken met het feit dat de koopkracht van de mees ten er dit jaar niet op vooruit zal gaan. Wij kunnen echter aan de wensen van de meeste consumenten tegemoet komen, hoe hun koopgedrag zich eventueel ook zal wijzigen. Wij hebben immers de laatste jaren verschillende detailhandels formules ontwikkeld", aldus de heer Heijn. Zoals u ziet. heeft Flitsen een gedaanteverwisseling ondergaan. Het betreft het formaat en de kwaliteit van papier van het blad. Oorzaak hiervan ligt in het feit, dat we liever wat dichter bij huis blijven wat betreft het produktieproces. Het gevolg hiervan is dat Flitsen in alle vriendschap en met dank voor de plezierige samen werking afscheid neemt van drukkerij Benedictus te Rotterdam en vanaf dit nummer in zee gaat met de Zaanlandse drukkerij in Koog aan de Zaan. Ook hier rekenen wij op een goede samenwerking, die naar wij hopen een goed produkt als resultaat zal hebbenl redaktie Flitsen Omdat we een uiterst bewogen Ahold-jaar achter de rug hebben en er weer een heel nieuw Ahold-jaar voor ons ligt, leek het de redaktie van Flitsen interessant eens een aantal vragen aan diverse directeuren voor te leggen over wat in 1975 bereikt is en wat in grote lijnen voor 1976 kan worden verwacht. De schriftelijke antwoorden op onze (eveneens schriftelijk gestelde) vragen vindt u deels samengevat - weergegeven op de pagina's 6 en 7 van dit nummer. Niet aan alle directeuren zijn vragen gesteld. De ruirnte legt ons beperkingen op. Maar in de loop van het jaar komen ook dis werkmaatschappijen die u nu mist, zeker aan het woord. De in ons decembernummer '75 aangekondigde pensioen regeling voor parttimers zal ir. een later stadium worden doorgevoerd dan oorspronke lijk de bedoeling was. Van uit stel komt echter géén afstel. Over de achtergronden hier van kunt u uitvoerig lezen op pagina 2. Flitsen zal dit jaar elk kwar taal een lijst van zakenjubilea opnemen, namelijk van hen die 12/4 25 of 40 jaar bij Ahold werkzaam zijn. In dit nummer staan de jubilea tot 1 april a.s. afgedrukt. Huwelijksjubilea zullen voortaan niét meer in Flitsen worden opgenomen. j „Zorgen over toene- I rning ziekteverzuim" *- Teletrip „onderne- 1 mingsrzad informeert filialen" pag. 3 Mokumse tante Cor en haar Simon pag.4 j Ahold stoeit op pagina 5 met kleuren Op pagina 7 - komen de schutters Personalia op pagina 8 Op pagina 9 is een 1 oochelaar aan het j /oord <4* Alles over perzen op pagina 10 I* In Ter Huurne maakte men van een boerderij ï»n supermarkt t zie pag. 11 I* Op pagina 12 discussieert men hevig over studeren of niet Graag komen wij' tegemoet aan het verzoek om de (soms veelvuldig) in Flitsen voorkomende bedrijfsafkortin- gen te verklaren. Hiervoor raadplege men voortaan de rubriek "Afkortingen Ahold". AC-Rest. AC Restaurants AH Albert Heijn AHSM Albert Heijn Supermarts AHZB Albert Heijn Zelfbedienings zaken BL bedrijfsleider COR centrale ondernemingsraad CR concern regeling CS E centrale slagerij Eindhoven CS-Z centrale slagerij Zaandam DC-Z distributiecentrum Zaandam DDC-T dagartikelen distributie centrum Tilburg GL groepsleider HK hoofdkantoor OR ondernemingsraad PB Z produktiebedrijven Zaandam PZ personeelszaken SM supermart ZB zelfbedieningszaak Vóór de Spanjaard Luis Ocana flitst onze landgenoot Joop Zoetemelk over de streep, pardoes het nieuwe jaar in. Met hem wenst redaktie Flitsen u een goed en succesvol 1976! Wij spraken met Jean Houben, Ahold's wielerambassadeur bij uitstek. Pagina 3. "We hebben vorig jaar een forse omzet stijging van circa 18% en een aanzien lijke winstverbetering kunnen realise ren". Aldus de heer A. Heijn, president van de Raad van Bestuur van Ahold 'r .y; zii 5januari 1976 in Zaan- --en nieuwjaarstoespraak éoneek "De winst ligt nog wel beneden het niveau dat naar onze mening noodzake lijk is. Al met al is de werkgelegenheid voor meer dan 15.000 full-timers en 10.000 part-timers binnen Ahold weer verstevigd", aldus de heer Heijn.

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 1