Opening 27eS-discount Spijkenisse "De duurste Pers hoeft niet altijd de mooiste te zijn" Je moet van kamperen houden! Benoemingen AL ACHT JAAR NAAR NOORSE FJORDENKUST Vn3mïTT> Kenner van 'Perzen laat elk kleed zijn waarde: pagina 10 FLITSEN Wmümm^T Op woensdag 10 december 1975 opende de 27e S-Dis- count de deuren voor de inwo ners van Spijkenisse. Distriktleider de heer Th. Bos (r) en bedrijfsleider A. P. M. v. d. Velden met zijn echt genote (1) lieten zich met de medewerkers vereeuwigen. Hoe de medewerkers over de opening dachten, vertelden zij hun bedrijfsleider in het na volgende gedicht. Wij hebben dagen zitten beven, En dachten dat we het niet zouden overleven. Zo konden wij nachten niet slapen, en zaten overdag te gapen. Wij kennen nu alle prijzen uit het hoofd, zoals aan de klanten wordt beloofd. Wij hopen allen het beste ervan, dan kunnen we er vanaf 10.00 uur tegenan. Het is nu eindelijk de grote dag, waar ook u een beetje tegen op zag. Wij hopen dat alles goed zal gaan. En dat S -Discount ook in Spijkenisse aan zal slaan. Wij hebben heel wat denkwerk verzet, maar ook met de nodige pret. We kunnen zo met ons alle saam, al het werk wel aan. Half augustus verleden jaar begon MIRO met het "in het groot" verkopen van Perzische tapijten. Een aktie die een doorslaand succes belooft te worden, niet in de laatste plaats door de aantrekkelijke prijs die wordt berekend voor een handgeknoopt produkt, dat voor honderd procent "echt" is. Wij hadden een gesprek met de heer F. A. Boelens, MIRO- merchandiser, kenner op het gebied van Perzische tapijten. "Inderdaad, het produkt dat wij de klant aanbieden, is voor de volle hon derd procent echt. We kunnen het ons immers niet veroorloven om imitatie Perzen te verkopen, noch slechte kwali teiten te brengen. Daarom ook verstrek ken we de koper een "certificaat van echtheid" bij het tapijt van zijn keuze". vertrouwenskwestie Op onze vraag hoe de kwaliteitsbeoor deling en de inkoop van de tapijten in hun werk gaan, antwoordt de heer Boe lens: "De handel in handgeknoopte Perzische tapijten is naast vakkennis zuiver een kwestie van vertrouwen in on ze connecties in Perzië, van wie wij rechtstreeks importeren. Men keurt elk exemplaar ter plaatse op kwaliteit, waarbij bijvoorbeeld gelet moet worden op de wol en knoopdichtheid. Overigens zijn twee Perzische tapijten nooit gelijk van kleur, motief en afmeting omdat ze handgeknoopt zijn. Al tijdens het kno pen door de trekkende nomaden kunnen kleurverschillen optreden, bijvoorbeeld door verkleuren in de zon of door het gebruiken van een andere wolsoort, of doordat het verven geschiedt in etappes omdat de zwervende nomaad zelden de wol voor een heel tapijt in voorraad heeft." waardevast Perzië (Iran), het meest "waardevaste" knoopgebied in het Verre Oosten, heeft door de eeuwen heen schitterende tapij ten voortgebracht, die nu de wanden van vele europese musea sieren en die onbe taalbaar zijn geworden. "Deze vroeger voor een paar honderd gulden op de Perzische markten ge kochte tapijten zijn onvervangbaar," al dus de heer Boelens. "Zelfs komen nu Iraanse verzamelaars en handelaren in Europa hun eigen volkskunst terugkopen tegen onvoorstel bare prijzen. Men kan hieruit afleiden dat "Perzen" niet alleen een prachtige, onverslijtbare vloerbedekking zijn, maar bovendien een waardevolle investering, waarvan men jaren later nog profijt kan trekken. Een bewijs hiervan is ook dat men een aangekocht tapijt altijd kan te rugverkopen aan de betreffende tapij tenzaak tegen minstens dezelfde prijs als waarvoor het werd gekocht." vooral oudere mensen zich 's morgens vroeg naar de knoophuizen begeven. Maar ook deze situatie zal binnen niet al te lange tijd ophouden te bestaan." duur niet altijd mooi Door een rechtstreekse import en een aantal andere faktoren kan MIRO het Perzische tapijt goedkoper aanbieden dan menige speciaalzaak. "Maar het gekke is," zegt de heer Boe lens, "dat de mensen soms het idee heb ben een mooier en beter tapijt te kopen als het maar duur is. Daar gaat het ech ter niet om. Je moet het kleed uitkiezen datje mooi vindt, dat echt helemaal past bij het interieur van je huis. En het is toch zeker meegenomen als het in jouw ogen mooiste kleed goedkoper is dan de andere? Overigens, de mensen zijn óf weg van Perzische tapijten, óf ze trekken er hun neus voor op. Ach, ieder heeft z'n eigen smaak. Maar ik kan er geen ge noeg van krijgen, telkens ontdek ik weer nieuwe dingen die ook historisch ver klaarbaar zijn. En dat geeft me een ge weldige kick!" handknoopkunst verdwijnt onderhoud De handknoopkunst is door de enorme inflatie en loonstijgingen in het mo derne Iran langzaam aan het verdwij nen, zodat men in de niet al te verre toe komst deze kunst kan vergelijken met onze oude ambachten, die hooguit nog als een curiositeit worden bedreven. De heer Boelens: "De door de Shah van Perzië ingevoerde leerplicht, de afschaf fing van kinderarbeid en de sociale voorzieningen voor arbeiders en noma den, maken het steeds moeilijker om met echt handwerk de kost te verdienen. In de dorpjes waar vroeger duizenden mensen in de knoophuizen geduldig - met Allah - hun dagtaak vervulden, ziet men nu nog maar enige honderden, Nog even iets over het onderhoud van handgeknoopte Perzen. Men kan deze gewoon stofzuigen, maar bij voorkeur met de pool mee. Ook verdient het aan beveling de gladde zijde van de pool al tijd naar de richting van het meeste licht (bijvoorbeeld het raam) te leggen. Men kan dit gemakkelijk met de hand voelen. Onder zware meubelen is het raadzaam om glijstukken aan te brengen. Als het 's winters heeft gesneeuwd, kan men het ta pijt met de pool naar beneden op de ver se sneeuw leggen en het - zachtjes! - met de mattenklopper op de onderkant kloppen. Het tapijt frist dan in zijn ge heel weer op, en u zult weer lang plezier hebben van de ongelooflijk warme, gloedvolle kleuren. Daar de heer G. J. Hermanides zijn functie niet meer kan ver vullen, is de heer F. W. I. Lachotzki per 1 april 1976 tot directeur van A.C. Restau rants B.V. benoemd. In verband met de benoeming van de heer F. W. I. Lachotzki tot directeur van A.C. Restau rants B. V., wordt de heer Drs. J. P. Verkuijl per 1 mei 1976 benoemd tot bedrijfsdirecteur van Alberto B.V. De heer Ver kuijl, momenteel Algemeen Bedrijfsleider in Miro Beek, zal worden opgevolgd door de heerD. G. de Vriend, tot dus verre in opleiding tot Alge meen Bedrijfsleider. De heer C. R. Koorn, thans werkzaam bij Lita B.V., zal per 1-1-1976 in dienst treden bij Miro B.V., in opleiding tot Algemeen Bedrijfsleider. Noorwegen "We reisden per boot af naar Bergen aan de Noorse fjordenkust, en trok ken vandaar met de auto Noorwegen in. Wat een prachtig land! Water vallen. rotspartijen, gletschersen alle mogelijke andere schitterende verge zichten. Echt een land voor hen, die genoeg hebben van jukeboxes op overvolle campings. Echt een land voor de rustzoekers, die als het ware op adem willen komen in een weer galoos mooie omgeving. Maar hierbij moet wél aanzienlijk minder luxe op de koop toe genomen worden. En de luxe die er is, moet duur worden be taald: een glas bier kost bijvoorbeeld ƒ4,50..." instelling "Voor kamperen moet je wel de juiste instelling hebben", zo besluit de heer Woudstra. "Als je er niet van houdt, moet je er ook nooit aan be ginnen. Je moet rekening houden met de meest onverwachte tegen slagen - maar ook deze maken je kampeervakantie dikwijls onvergete lijk. En wat Noorwegen betreft, in juni loop je daar in korte broek en kun je er gemakkelijk tot elf uur 's avonds buiten lezen zónder kunts- licht. Dus ook wat klimaat betreft een heerlijk land dat ik iedereen zou willen aanbevelen". Flitsen bezocht de heer S. Woudstra Senior [de vader van de botenbou wer, die onlangs in Flitsen aan het woord kwam, red.], als distriktslei- der voor Simon woonachtig in het Limburgse Haelen by Roermond. De heer Woudstra is een verwoed kam peerder, al 45 jaar lang. Hy vertelt er het volgende van. fiets "Vroeger had je in Nederland twee weken vakantie, die ik (eerst alleen, later met mijn vrouw en kinderen) kamperend doorbracht. We konden maar een beperkt aantal kampeer- spullen meenemen, omdat we altijd met de fiets gingen. Zelfs de jongste ging mee, op "het bankje". We staan nooit lang op dezelfde plek: nü nog zetten we ons tentje zo'n vijftien keer per vakantie op! Je raakt hierin zo bedreven, dat het nog geen tien minuten duurt of hij staat al weer." Buizerd "Op m'n 25-jarig jubileum, nu vijf tien jaar geleden, kreeg ik van mijn Simon-medewerkers een Buizerd- kampeertent, die we veertien jaar lang intensief hebben gebruikt. Maar omdat de kinderen nu het huis uit zijn, hebben mijn vrouw en ik ons een kleinere tent aangeschaft. Na de fietsperiode hebben we heel Europa doorgetrokken met de auto, maar omdat het overal steeds voller en drukker werd, besloten we acht jaar geleden om naar de rust en de natuur van het hoge noorden te gaan."

Personeelsbladen | 1976 | | pagina 10