Simon de Wit kiest nieuwe struktuur distriktsstelsel Ploegen dienst Succesvolle braderie in Schagen Reorganisatie moet 1 januari '76 rond zijn HEEFT U EEN LEUKE HOBBY? FLITSEN PAGINA L SIMON C.SIJBRANDIJ HDL S.WOÜDSTRA c.v.a.BOSci: J.RIJHEKER J.V.HOUTS RÜIJTER W.M.BRAR!' SH/2BDL A.PREVOO S1ÏDD SK/ZBDL ZBOti 23DL ZBDL SIïDI» B.MiANSONDERZ I>ERS, ZAKEN FIT;. C.ds GOEDF. F.TII.R0E J.van DALEN DP3 F.IJFF era H.HORSELE13EER3 DP3 A.JAHSH& BD nj.H.PETPA B3 mj.R.KOIH C3 (Vervolg van pag. 4) veldvoetbal ben ik gestopt, want ik kon toch nooit trainen. Nu doe ik nog aan zaalvoetbal, maar dan moet ik toch wel eens afbericht geven. Het enige voordeel van ploegendienst is dat je soms overdag over vrije tijd beschikt. Voor de rest vind ik het een verschrikking. Ik slaap enorm slecht. Eerst val ik als een blok in bed, maar na een paar uur word ik van elk geluid wakker. Sommige collega's nemen wel pillen in om daar overheen te komen. Daar begin ik liever niet aan. Voor een vrouw is het ook niet plezierig. Als ik thuis kom worden de kinderen wakkerIk voel me vaak ook niet fit, vooral niet in de week met nacht dienst. Het werk op zich bevalt me wel, maar door de ploegendienst zou ik er eigenlijk toch wel uit willen. Je kunt nu aan zoveel dingen niet meedoen, Op zondagavond is het na de sport op de TV met mij gebeurd. Op verjaar dagen kun je vaak niet meedoen, omdat je vroeg weg moet. Je kunt dan „niets drinken". Neen, ik vind ploegendienst onplezierig." Ongetrouwd De heer L. W. Voort- huyzen uit Amsterdam (Centrale Slagerij) zegt er dit van: „Ik ben nog niet getrouwd en daarom heb ik misschien wat minder last van de ongemakken van ploegendienst. Wel is het natuurlijk zo, dat je met je meisje vaak niet op zondagavond ergens naar toe kan gaan. Ik vind de werktijden in de slagerij wel erg ongunstig, maar ik begrijp wel dat het door de schoonmakerij niet anders kan. Ik voetbal in BDK, dat geeft niet zo veel problemen. Met het eten is het moeilijker. In de week met nachtdienst sla ik het warme eten maar over. Ik zou geen hap door mijn keel kunnen krijgen als ik thuis kom. En om tegen de avond, als je uit je bed moet, aan de warme hap te gaan, daar heb ik ook geen trek in. Maar plezierig is het allemaal niet, dat is duidelijk." Bijna drie jaar na de formu le-wijziging van Simon de Wit NV tot Aliold-dochter Simon (de Wit BV), is de tijd rijp om de organisatiestruc tuur aan te passen aan de huidige omstandigheden. Het karakter van de Simon- filialen zoals zich dat intussen heeft ontwikkeld en de grote vlucht die de winkeltypes S- Discount en Toko hebben ge nomen, vormen hiertoe de directe aanleiding. Nu het punt bereikt is om zich op het operationele vlak op nieuw te bezinnen, stelt Simon - filialendirekteur Th. van Dui men niettemin voorzichtig: „Or ganisatie heeft te maken met het samenwerken met mensen. Als men daarin verandering gaat aanbrengen, betekent dat feitelijk dat men te maken krijgt met andere bazen. Dat vergt een gewenningsperiode; aanpassing kost tijd. Die tijd hebben we gevonden in de laat ste drie maanden van dit jaar. Per 1 januari 1976 kan dan de nieuwe organisatie definitief gaan draaien." Motieven De volgende drie motieven liggen eraan ten grondslag, uit gaande van het reeds voor 1977 verwachte beeld: De langzamerhand uiteenlo pende problematiek van de Simon-filialen (ZB's en SM's), waarvan er straks 100 zijn. De uitbreiding van het aan tal S-discounts tot 50. De uitbreiding van het aan tal Toko's tot 50. Voor Simon heeft dit tot ge volg dat er drie volledige ZB- distrikten en twee volledige SM-distrikten worden gevormd. Elk dus met een gescheiden or ganisatie. De noodzaak hiervoor moet ge zocht worden in de omzetresul- taten van de ZB- en SM-filia- !en, die in vergelijking met twee jaar geleden nagenoeg zijn ver dubbeld. In de bestaande nog niet ge bundelde distriktsorganisatie werd de aandacht voor de pro blemen van de ZB's. die naar verhouding een snellere omzet ontwikkeling doormaken, dus danig versnipperd dat deze in de knel dreigden te raken. Dit wordt onjuist geacht. Desondanks zullen er ook in de nieuwe organisatie nog twee ge combineerde distrikten zijn, vanwege de geografische lig ging van sommige filialen. S-Discounts Hiertussendoor speelt de op komst van de S-discounts, waar van er nu 25 zijn met één dis- triktsleider en een verkooplei der. Maar als het er straks 50 zijn zullen er twee DL's en bo vendien een hoofddistriktsleider nodig zijn; een funktie die voor lopig door de heer Van Duimen zelf wordt waargenomen. Het werk van de verkoop leider zal dan worden gedaan door de afdeling Verkooplei ding. Als tweede distriktslei- der wordt met ingang van 1 ja nuari a.s. de heer L. Britsem mer benoemd. Toko-expansie De derde poot aan de Simon- organisatie reikt ook steeds ver der. In '73 waren er 18 kamp- winkels in Nederland en nu zijn het er al 34, de Belgische en de Duitse vestingen meege rekend. In het kader van het fiat van de Raad van Bestuur om het aantal Toko's nóg meer te gaan uitbreiden, is mede voor de or ganisatie van dit winkeltype een reorganisatie ontwikkeld. De heer Van Duimen: „Wij ge loven in een toenemende groei van de recreatie, die gepaard gaat met een steeds grotere be hoefte aan winkels op de juiste plaatsen. En omdat wij in Ne derland de enige grote orga nisatie zijn, die kampwinkels exploiteert, mogen wij deze kans niet onbenut laten." Mutaties Daartoe is de heer D. M. Han sen, voorheen hoofd van de af deling Toko-exploitatie, vrijge maakt om zich van 3 november jl. af geheel te kunnen wijden aan de expansie. „Ook in het buitenland, als Nederland geen uitbreiding van emplooi meer biedt doordat er eenvoudig niet meer recreatieterreinen zijn", aldus de heer Van Duimen. De funktie van de heer Han sen ten aanzien van de exploi tatie is inmiddels overgenomen door de lieer M. Koster, die daarmee Algemeen Bedrijfslei der Toko is geworden. Voordien was de heer Koster de afgelo pen drie jaar als hoofd perso neelszaken werkzaam bij Al- bert Heijn ZB. Hij zal de goede naam moeten ophouden die Toko geniet op het gebied van de distributie van voeding. Samenvattend stelt de heer Van Duimen dat de voorgeno men reorganisatie van de drie Simon-bedrijfsonderdelen zich richt op het volgende streven: Uitbreiding van de omzet bij Simon met hetzelfde aantal winkels. Uitbreiding van omzet én vestigingen bij S-Discount. Uitbreiding van omzet én vestigingen bij Toko. Balansonderzoek Nieuw bij Simon is ook de instelling van een afdeling ba- Flitsen wil graag regelma tig over mensen vertellen. Niet alleen over hun zakelij ke besognes, maar juist ook over hun persoonlijke be langstellingssfeer. Hun hob by's bijvoorbeeld. Wij willen graag met u ko men praten. Bericht ons wanneer u een boeiende, leuke, bijzondere, gekke hob by heeft. Een „gewone" hobby, maar ook een „an- ders-dan-anders" hobby. Heeft u géén leuke hobby? Dan kent u vast wel een (of meer!) Ahold-hobbyisten, die wel in aanmerking komen voor Flitsen. Misschien loopt er wel iemand rond in uw filiaal/afdeling, van wie u weet dat hij of zy een hob byist is. Geeft u ons dan even een seintje? lansonderzoek. Doordat de voor- raadverschillen de laatste tijd een minder gunstige trend ver tonen, is de noodzaak ontstaan om te onderzoeken wat daarvan de diepere oorzaak is. In eerste instantie zal nu een balansonderzoek plaatshebben in die filialen, waar de uitkom sten een verschil vertonen t.o.v. de vastgestelde balansfranchise. Aan de hand van de uitkomsten van dit onderzoek wordt, na overleg met de betreffende be drijfsleider en zijn distriktslei- der. gezocht naar een oplossing. Filialenbureau Ook op het filialenbureau Si mon vinden veranderingen plaats: In de loop van 1976 wordt de heer J. E. van Houts. die nu naast zijn functie als hoofd van deze afdeling ook is belast met een aantal andere taken, aangesteld als distrikts- leider. De heer Th. P. M. van der Lee zal de verantwoorde lijkheid van het filialenbureau per 1 januari a.s. overnemen. De heer Van Duimen zegt zich ervan bewust te zijn dat de door reorganisatie veroor zaakte wisseling van baas een enorme invloed heeft op het personeel dat ermee te maken krijgt, zoals vooral de bedrijfs leiders. „Maar het maakt hen kriti scher. en daar zijn we nou juist op uit',, aldus de heer Van Dui men. Ter gelegenheid van de offi ciële opening van het overdekte winkelcentrum „Makado" in het hartje van Schagen (NH), werd er op 17 oktober 1975 een bra derie gehouden. Ook AHSM 1131 deed hieraan mee. Het winkelcentrum van 12.000 m2 heeft meer dan 50 speciaal zaken onder één dak (waarop een parkeerplaats) en het ver vult een regionale funktie. Ter gelegenheid van deze braderie heeft AHSM 1131 een stand opgetrokken waarin hele Edammers en enkele wijnsoor ten werden verkocht, hetgeen een behoorlijk succes is gewor den. De verkoper was gestoken in een echt West-Fries kos tuum. Op 5 november jl. werd aan de Leenderweg in Eindhoven een S-Discount geopend. Het personeel poseerde graag voor een groepsfoto. Tweede van links BL M. Jansen ge flankeerd door zijn echtgenote.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 5