AH's muziekkorps viert gouden jubileum In de winter naar "Duinrell" Evert Vinke 30 jaar voorzitter STAMGASTEN: SKIËRS EN KAMPEERDERS mm FLITSEN PAGINA 3 Albert Heijns Muziekkorps bestaat vijftig jaar. De feeste lijkheden rondom dit gouden jubileum zijn zojuist bijgeschre ven in het toch al lijvige geschiedenisboek van het korps. En ze vormen een hoofdstuk apart. Want al zijn er in de loop dei- jaren talloze hoogtepunten geweest in het rijke bestaan van dit korps, de viering van een halve eeuw musiceren is weer iels héél anders. De officiële oprichtingsdatum was 25 november 1925; op 15 november is er in het Ont spanningsgebouw in Zaandam een bar drukke receptie ge weest en op 22 november een jubileumconcert in de Zaanse Speeldoos. Aan dit festijn werd tevens (en hoe) meegewerkt door de muziekkorpsen* van Shell uit Den Haag en Am sterdam en de drumband Wil lem Eggert uit Purmerend. Alle muziekkorpsen stonden o.l.v Karei Kokelaar en de drumband o.l.v. T. van Unen. Fanfare In 1925 werd een aantal men sen gevraagd een fanfare voor Albert Heijn op te richten; de instrumenten werden door de direktie van het bedrijf be schikbaar gesteld en de eerste dirigent was Gerrit Brouwer. De eerste uitvoering was een met een dirigent als Karei Ko kelaar van de Amsterdamse Po- litiekapel. We spelen in de hoogste klasse, dat hebben we moeten verdienen, en om erin te blijven moeten we ons steeds weer waar maken. Iedere vrij dagavond repeteren we, we spelen lichte zowel als zwaar dere werken. Ons repertoire is goed gevarieerd". Bezetting Het korps bestaat thans uit 75 leden, van wie ongeveer een derde deel van buiten het be drijf afkomstig is. De heer Vinke: „Dat kan niet anders, je moet nu eenmaal een be paalde bezetting hebben". Kritiek Het enige punt van kritiek slaat Evert Vinke terug op zich zelf. Omdat hij de harmonie door en door kent, al veertig jaren bestuurslid is, waarvan dertig als voorzitter, is hij wei eens bang dat er op tal van zaken teveel zijn stempel wordt gedrukt. „Twee jaar geleden wilde ik aftreden om gewoon, los van voorzitter-besognes, mijn partijtje mee te blazen; maar er werd me gevraagd aan te blijven. Nu wil ik er na nieuwjaar mee stoppen als voorzitter, ik hoop werkelijk dat er een opvolger wordt ge vonden zodat ik rustig klarinet kan spelen in dit korps en in het bejaarden-orkest in Zaan dam. Ik zal het bestuur niet zo maar in de steek laten, maar ik vind dat er na dertig jaar best eens een andere voorzit ter mag komen". Gehandicapten Voorlopig blikt hij als mu zikant en als voorzitter naar de zaken die op stapel staan. Naar de jaarlijkse concertmid dag voor geestelijk en licha melijk gehandicapte kinderen, naar een concert in het Huis ter Duin voor gehandicapten en naar 17 januari, wanneer het korps een jubileum-slotavond organiseert voor de muzikan ten zelf. Wens van de heer Vinke, dat op die avond iemand de voorzittershamer van hem zal overnemen Statiefoto van de jubilaris. E. Vinke jaar later aan de Gedempte Gracht en in 1927 was de fan fare al zo goed dat er een con cours werd gewonnen. Als waardering daarvoor kregen de muzikanten een vrije dag. Na het overlijden van de heer Brouwer werd Piet Mever di rigent en hij vormde de fanfare om tot een harmonie-orkest. Na Mever stond het korps onder leiding van achtereenvolgens Piet Joosten, J. Rodes, Jac. Kaat. J. Schoen,, Kees Kat, Cees Luttik en J. Slingeling, allemaal dirigenten die de klin kende naam van de harmonie waar maakten. Hoogtepunten Hoogtepunten waren onder meer de deelname aan het verlovingsfeest van prinses Ju liana en prins Bernhard, aan de bevrijdingsfeesten in 1945 in Arnhem, de muzikale om lijsting van de beslissingswed strijd tussen KFC en AFC in 1946 in het Olympisch Stadion, de acht dagen durende tournee in Berlijn in het kader van de Jumelage en het opluisteren van het 40-jarig jubileum van koningin Wilhelmina. Voeg daarbij de talloze liefdadig heidsconcerten en het jaarlijk se musiceren bij de inkomst van Sinterklaas, en de drukke bezigheden van de harmonie zijn duidelijk. l inke en Van Dartel Twee mannen hebben het korps van de oprichting af meegemaakt de heer G. van Dartel (nog altijd tuba spe lend) en de heer E. Vinke (kla rinet en niet te vergeten al sinds dertig jaren voorzitter). Evert Vinke, vroeger chef van de suikerbakkerij maar sinds ongeveer een jaar met pen sioen, zegt: „Het gaat nog al tijd lekker, maar wat wil je In Flitsen van septem ber jl. besteedden wij aan dacht aan de expansie van de kampwinkels, de „To ko's" van Simon de Wit. Kamperen een bezig heid die men allereerst in het hoogseizoen in de zo mer uitoefent. Betekent dit dat de toko's in de winter stilliggen, gesloten zijn? We zijn een kijkje gaan nemen in 't Praethuys" op het veelzijdige recrea tiecentrum Duinrell te Wassenaarwaar we een gesprek hadden mei be drijfsleider M. J. Pasman. Wintersport „Ons werk concentreert zich natuurlijk in eerste in stantie op het zomerseizoen. Maar dat betekent nog niet dat we in de wintermaanden met onze armen over elkaar zitten, integendeel! Zo be oefenen hier wekelijks tus sen de twee- en drieduizend wintersporters de skisport op onze kunststof afdaling: leden van de NRV (Neder landse Reis Vereniging) en de SBSN (Stichting Bevor dering Skisport in Neder land, een afsplitsing van de NRV). Voor deze mensen organiseren we regelmatig ski-ins, waar men een bor reltje kan drinken en een dansje kan maken. Dit alles beschouwen de mensen als een goede voorbereiding-in passende-sfeer op hun win- tervakantie in het echt." "Oude-van-dagjes- m ensen" Intussen worden de lange tafels in het oergezellige „Praethuys" gedekt. Ver wacht Pasman bezoek? „Zo kan je het wel noe men. We krijgen hier van middag tweehonderd oude van-dagen, die een dagje uit zijn met een iouronder- neming. Dat gebeurt steeds meer; vooral busbedrijven uit de naaste omgeving blijven liever wat dichter bij huis dan dat ze lange af standen gaan rijden, waar de oudjes toch niet zoveel aan hebben. Morgen verwachten we 120 bejaarden, en zo ontvangen we regelmatig grote en kleine reisgezel schappen. Dat komt ook om dat onze prijzen gunstig lig gen ten opzichte van bij voorbeeld Kasteel Oud- Wassenaar of het Congres gebouw, zowel wat het me nu als de zaalhuur betreft." Toeristenmenu Zowel 't Praethuys" (dat plaats biedt aan zo'n 250 personen) als de landelijke Schaapskooi (geschikt voor Skiën te Duinrell: alleen de sneeuw ontbreekt. 500 man) doen Hollands- gezellig aan zonder luxueus te zijn. Werkt dit ook door in de samenstelling van uw menukaart? „We kunnen onze gasten werkelijk alles bieden wat men maar wil, van macaroni tot speenvarken. Bovendien zijn we de enige in Wasse naar en omstreken, waar men tegen een zeer redelijke prijs (rond een tientje!) een toeristenmenu van drie gan gen kan krijgen. En u weet zelf wel hoe streng de eisen zijn die internationaal ge steld worden aan het toeris tenmenu. We beschouwen het dan ook als een hele eer, dat we het bijbehorende schild op onze voordeur mo gen voeren. Maar je moet wel zorgen dat de kwaliteit optimaal blijft, anders kan het voorkomen dat incognito controleurs deze erkenning alsnog teniet doen." Kam peerders „Behalve de skiërs zijn ook in de wintermaanden vele kampeerders onze vaste gasten, voor wie we elke zondag van twee tot zes een gezellige middag met achter grondmuziek organiseren. Andere activiteiten zijn de bruiloffen en grote partijen in de Schaapskooi. Boven dien vieren we Sinterklaas en een daverend carnaval met carnavalsvereniging De Deylknotsen, en we organi seren ook exclusieve kerst diners en een luisterrijk nieuwjaarsbal. Ach, zo kan je ook in de winter nog heel wat aan de weg timmeren om aan je omzet te komen", aldus een opgeruimde heer Pasman.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 3