AC Stroe: in heidetuin wildbraad Heide als omlijsting Wild als specialiteit DAGELIJKSE LEIDING BIJ DRIEMANSCHAP Bouwdoos Voorlichtings dagen FLITSEN PAGINA 9 i'm pmf iPPi *7 trnÊÊ AC Stroe is gelegen in de schitterende, bosrijke na tuur van de Veluwe. De eigenlijke ligging van het restaurant aan de E8 is geheel aangepast aan het natuurschoon van de om geving. Het gebouw ligt op een glooiend terrein, dat geheel beplant en in gezaaid is met maar liefst 45 soorten heide. Behalve het kostbare heidezaad (prijs f 800,per kilo!) werden hiervoor 1500 heideplanten aangekocht. Deze „heidetuin" vereist slechts een half jaar on derhoud; daarna kunnen de plantjes zichzelf red den en heeft men er geen omkijken naar. Een aparte kruiden tuin en een aanplant van niet minder dan zesdui zend bomen één per vierkante meter: berken, dennen, eiken, jenever bessen maken het fraaie aanzicht van AC Stroe compleet. Een ter ras op het zuiden (200 zitplaatsen) geeft de gas ten het gevoel er als het ware middenin te zitten. En dróóg, want een luifel van 120 m2 overkoepelt het terras. handeling van het wild volgde manager Vernooy van AC Stroe een poe lierscursus van een jaar. Het eethuisje „St. Hu- bertushof" van AC Stroe is gespecialiseerd in wild- gerechten. Het begon al lemaal in AC Beekber gen, dat de jagers die deelnamen aan de var- Manager C. Vernooy voor zijn gloednieuwe AC gen de gelegenheid biedt het restaurant te bezoeken, was toen al aangelegd. Vooruitzien de blik van Rijkswaterstaat! Toen het eenmaal definitief was dat we hier mochten gaan bouwen, konden we onze plan nen gaan uitwerken. Daarbij hebben we waar mogelijk ge bruik gemaakt van de prak tijkervaring die de andere AC's inmiddels hadden opgedaan." Voor de bouw is door Schok- beton Bouwbedrijf gebruik ge maakt van het zgn. bouwdoos systeem. Men kan onbeperkt elementen aanbouwen aan reeds bestaande „blokken". Met deze werkwijze werd des tijds een begin gemaakt bij de bouw van AC Scvenum. Het grote voordeel is de enorme tijdsbesparing. AC Stroe werd bijvoorbeeld in iets meer dan een half jaar- uit de grond ge stampt! We zijn iets groter dan de volgens hetzelfde procédé gebouwde AC's Oosterhout (één sektie kleiner) en Nederweert (twee sakties kleiner). Hierdoor beschikken we naast de selfser vice, liet eethuisje „St. Huber- tushof", een aparte zaal voor reisgezelschappen en de nacht service over een aparte wild- slagerij met een dubbel zo grote vriescel, een koelruimte met in*- gangen naar keuken, selfservice en eethuisje, over een veel gro ter magazijn en een kleine lin nenkamer. Dit laatste ten koste van het kantoor, maar daar hopen we toch zo weinig mogelijk te zijn. Al met al zijn we met de vlak voor ons geopende AC Zeve naar (lees het oktobernummer van Flitsen, red.) het grootste wegrestaurant," voegt de heer Vernooy er niet zonder gepaste trots aan toe. Op onze vraag of het eenvou dig was geweest voldoende per soneel te werven, antwoordt de joviale, forsgebouwde manager: „We waren aanvankelijk even bang dat de personeelswerving minder vlot zou verlopen dan de bouw van het bedrijf. Maar twee voorlichtingsda gen ter plaatse op de bouw de den wonderen: er kwamen bij na hondervijftig sollicitan ten opdagen, waaronder opval lend veel gehuwde vrouwen die in aanmerking wilden komen voor parttime werk. We hebben nu ongeveer 35 medewerkers aangenomen, met inbegrip van de parttimers. De dagelijkse leiding berust bij de heren J. van der Schoor (chef kok), K. de Jong (restaurant leider) en bij mijzelf." Spelletjes onder goedkeurende blik van vader kens drijfjachten, voorzag van hun natje en droogje. Hieruit vloeide voort dat eerst het afschotwild van Imbosch en Deeler Woud werd aangekocht, en dit jaar ook het afschotwild van het Staatswildreser- vaat. Deze wildspeciali- teit blijkt bijzonder goed aan te slaan. Het is niet langer een „exclusieve" en dus dure aange legenheid, omdat het in kopen van de verschillen de soorten in grote aan tallen de prijs aanmerke lijk drukt. Met het oog op het wild is de vriescel twee keer zo groot als in de andere AC's. Gezien de speciale be- „Uitgangspunt voor Rijkswaterstaat om te komen tot een landelijk net van wegrestaurants is veiligheid voor de (be roeps) automobilist. Het streven is om de weggebruiker de gelegenheid te geven om elke twee uur uit te rusten en een hapje te eten bij een van Necrlands vele pleisterplaatsen. Met de opening van het elfde AC-wegrestaurant in Stroe op 24 oktober jl. neemt AC Restaurants BV een belangrijke plaats in het totale net in". Met verve doet de heer C. Vernooy, 38-jarige manager van AC Stroe, zijn verhaal. Over zijn dertien jaren bij AC, over z'n wegrestaurant, over de men sen die er werken en over zich zelf. Zijn dertien AC-jaren zul len we hier buiten beschouwing laten stellig zouden ze vol doende stof leveren voor even zoveel nummers vair Flitsen. Maar wel geven we aandacht aan de jongste loot aan de stam van AC Restaurants BV, aan het personeel en aan de mana ger. „Vier jaar geleden werd ons dit plekje aan de E8 toegewe zen door Rijkswaterstaat," al dus de heer Vernooy. „De voet gangerstunnel onder de snelweg die passanten in beide richtin-

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 9