MARTINAIR KNOFLOOK GEMOEDELIJK DOORZAKKEN BELEVENIS /Vief uit de verf Groente en fruit massaal richting zuid Zilvervloot FLITSEN PAGINA 5 Vervolg van pagina 4 Mevrouw T. F. Meyer-Van der Valk uit Limmen: „De ver zorging van Martinair was heel goed en de stewardessen waren erg aardig, zo gewoon als ze soms met je praatten. Van het vliegen op zichzelf merkte ik eigenlijk niet veel, het leek wel of we in een bus zaten. Na aankomst in Rimini zijn we naar ons hotel gegaan, maar het was zo'n mooi weer dat het zonde was om naar bed te gaan. Ik heb dan ook maar een paar uur geslapen. Iedereen dacht dat dit een soort excursie- reis zou worden, maar gelukkig werd iedereen erg vrij ge laten zodat je weinig merkte van de grote groep. Ik was werkelijk bekaf, maar het was een heerlijk dagje uit waarbij niemand iéts tekort is gekomen". Over de Italiaanse hap waren de meningen nogal verdeeld, maar ook zij die het „fijne" er niet aan proefden, maakten hier geen enkel probleem van. Mevrouw I. van Someren-Exoo uit Dieren over de zuide lijke pot: „Voor het feest snoof ik de heerlijkste vleesgeuren op, maar na de eerste hap wist ik wat knoflook was! En toen ik *s morgens koffie aan het ontbijt bestelde, zette de ober me per ongeluk zuiver dropwater voor Overigens was ons hotel uitstekend, al had ik wel enige moeite met het voor mij te korte bed. Het vliegen is me erg meegevallen, de service van Martinair was uitstekend en de stemming opperbest. Zelfs nkan ik haast nog niet geloven dat ik erbij heb mogen zijn". De prettige, ongedwongen sfeer die de reis kenmerkte, sprak iedereen erg aan. Hiervan zegt mej. G. Blais uit Den Helder: „Ja, de sfeer tijdens de hele reis u-as reuze gemoedelijk. Ik wist niet wat me overkwam in het vliegtuig: zat ik nota bene naast een direkteur van ZB! Ondanks de grote groep verliep alles op rolletjes. Je merkte nauwelijks iets van een strakke organi satie. terwijl die er toch wel degelijk was. San Marino vond ik heerlijk, al die kleine winkeltjes, zalig voor vrouwenHet is er niet te duur voor een toeristenplaatsje, maar ze ronden wel alles af naar boven omdat er te weinig munten schijnen te zijn. Weinig nachtrust heb ik graag overgehad voor dit uitstapje!" Weinig nachtrustdaar zal menigeen mee te kampen hebben gehad. Wat xvil je, van elke minuut moest geprofi teerd worden. Ook door de heer W. J. M. Leenders uit Vortum-Mullem, die zegt: „Na aankomst in Rimini rond het middernachtelijk uur was het meteen doorzakken geblazen. Dat had het voor deel dat je met elkaar een haiAstikke leuke avond had het nadeel was echter, dat je 's morgens met een dikke kop je bed uit moest. Na de trip naar San Marino kwamen we terug in Rimini en vielen met onze neus in een compleet Italiaans diner met bal na, waar de gangmakers onder ons zorgden voor een extra speciaal sfeertje. Alles bijeen was het ge weldig. Als ik een volgende keer mag, ga ik zeker weer mee!" We besluiten deze reakties van deelnemers met die van de heer W. van Binsbergen uit Echteld, die ieders gevoelens goed onder woorden brengt: „Ik had nog nooit gevlogen, maar het was een belevenis. Na aankomst in Rimini was het gelijk feest in het hotel. Hebben toen een uurtje geslapen. De volgende dag ging het omhoog naar San Marino, de griezels zaten in m'n benen! Maar het uitzicht en liet stadje zelf waren schitterend. Teruggekomen stond een heel diner voor ons klaar. Heb alles geprobeerd, maar vond niet alles éven lekker. Ondanks de grote groep was de organisatie perfekt. Alle kopstukken waren d'rbij, dus moest het wel goed lopen. Die aktie? Hartstikke goed! Grandioos dat AH zo'n reis hüp-in-een-keer aan 400 medewerkers aanbiedt. Het was gewoon onvergetelijk!" Na het zien van de hierbij afgedrukte foto's geloven we, dat hiermee niets te veel gezegd is. uren later het ontbijt zou wor den geserveerd, deerde nie mand. Zei de heer Th. Sonne- mans uit St. Oedenrode 's och tends over zijn belevenissen: ,,'t Is net een droom. Nog nooit ben ik in het buitenland ge weest, omdat ik Brabant zo mooi vind. 't Is niet te hopen, dat je door een dergelijke erva ring verandert Nadat in de morgenuren een bezoek was gebracht aan het schilderachtige dwergstaatje San Marino, stuurden de chauf feurs van de vier bussen hun wagens weer terug naar Rimini, waai- het gemeentebestuur de Hollandse verkopers en ver koopsters van de produkten uit de streek Emilia Romagna zou ontvangen. Een programmapunt dat niet helemaal uit de verf kwam, om dat B. en W. van Rimini ver stek lieten gaan. De AH'ers werden toegesproken door een in vrij et ij dskleding gestoken ambtenaar, die in de haast van achter zijn bureau was geplukt ten einde de representatieve verplichtingen van het stadsbe stuur over te nemen. Voordat de man zijn rede afstak, werden tintelende witte wijn en stok brood met onder meer salami en gorgonzola geserveerd. De apotheose van een etmaal in Rimini werd een groot diner- dansant in het restaurant Trat toria Zani. Beduidend meer „di ner" dan „dansant", want de muzikale verrichtingen van het orkestje werden voornamelijk vanuit de stoelen gevolgd. Moet nog worden gezegd dat de Ita liaanse keuken een aantal tafel genoten voor grote problemen stelde. Een van hen bij een temperatuur van bijna dertig graden Celsius: „Een mooi land, maar dat eten hier is niks. Geef mij maar een grote kom erw tensoep". De aanstekelijke muzikale klanken en de Italiaanse wijn zorgden er uiteindelijk voor, dat de vlam in de pan sloeg. Hol lands als we zijn, werd het Ita liaanse repertoire aangevuld met de Zilvervloot en andere nationale meedeiners. De intens tevreden ééndags- toeristen „een geweldige dag, maar wel erg vermoeiend" stapten 's avonds omstreeks acht uur met één grote zekerheid in het vliegtuig. En dat was de uitspraak van directeur AH Su- permarts F. Ahlqvist, die tij dens het diner zei: „U heeft in de filialen van de mogelijkhe den gebruik gemaakt om deze reis te realiseren. Onze leve ranciers hebben ervoor gezorgd, dat wij goede waren tegen re delijke prijzen konden verko pen. En zoals de zaken er nu voor staan, gaan wij volgend jaar met z'n allen weer op reis!" Sfeervolle straatjes in San Marino Aandacht voor (de sprekerd) Een van de vele kaartjes voor thuis!

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 5