Chris Boonaerts fokt vijf jaar fazanten Ongevallenverzekering AH-weekbericht in Amerika bekroond EKBERICHT HOBBY KOSTBAAR - MAAR UITERMATE BOEIEND flitsen HÉ Indrukivekkend Geen winst SMI Woman's Day W75 advertLsliuj merit awards 48 fe-sHSÊÈ FLITSEN PAGINA 11 „Ik leef voor mijn hobby. Als ik thuis kom van mijn werk, ben ik op slag al mijn dagelijkse zorgen vergeten." Aan het woord is Chris Boonaerts (35), bedrijfslei der van een drukke S-dis- count te Uden, Noord-Bra bant. Geboren en getogen Udenaar, opgegroeid in de bakkerij van zijn vader. Na een bliksemcarrière in de levensmiddelenbranche nu de trotse bezitter van een prachtig huis, helemaal vrij gelegen tussen Uden en Erp, grotendeels zelf gebouwd en smaakvol ingericht. Het is allemaal een jaar of vijf geleden begonnen. „Op een goeie dag kwam ik thuis met twee sijsjes in een kooitje. Ik had meteen de smaak te pakken en al gauw kwam er een koppel tje goudfazanten bij. De grote fokkers zien deze die ren niet meer staan, ze kos- ten ook haast niks. Maar voor mij is het nog altijd een van de mooiste fazan tensoorten die er bestaan." Daarna kwamen er een den, kippen, bosfazanten en de koningsfazant bij. „Veer tig piek de koppel kostten ze mij, en ik was er de ko ning te rijk mee. Maar als je dan later hoort dat er ook soorten van 5.000,per koppel bestaan, besef je dat je nog maar aan het begin van een lange en moeilijke weg staat." Al met al toch een in drukwekkend begin, want rondom de enorme achter tuin van huize Boonaerts is in die vijf jaar zo'n zestig meter aan hokken verrezen. Ook allemaal eigenhandig gebouwd. En het eerste kop peltje sijsjes-in-kooitje is nu uitgegroeid tot maar liefst twaalf soorten fazanten, vier pauwensoorten, vier exoti sche soorten eenden, vier soorten raskrielen, en tot slot nog wat kleine vogel tjes „zomaar voor de gein". Als leek sta je er niet bij stil dat het fokken van fa zanten een wereldverspreide liefhebberij is die vele tien duizenden liefhebbers telt. In vroeger eeuwen brach ten Engelsen en Fransen de exotische vogels uit hun koloniën naar Europa. De vogels stammen voorname lijk uit Azië. Nooit eerder gehoorde namen blijken de gewoonste zaak van de we reld voor Chris Boonaerts, zoals Mikado, Lady am Herst, Humm, Eliots, Vieil- lots, Pauw fazant, Argus, Prelaat, Edwards en Tem- mincks Tragopaan. Kost zo'n hobby je nou veel tijd, en is-ie winstge vend? „De tijd die je er mee kwijt bent, valt best mee. Buiten de broedtijd is het al leen maar voeren, 's mor gens en 's avonds tweemaal tien minuten. Maar tijdens het broeden, van maart/april tot en met juli, kan het voorkomen dat ik er bij wij ze van spreken dag en nacht bijzit. En als ik 's nachts wel eens om één uur thuis kom, moet ik echt nog wel even naar mijn broedmachi ne en kuikens kijken." „Winst levert het tot nu toe niet op. Ik ben al blij als ik er per jaar uitspring, want in de bouw van nog meer hokken en aankoop nieuwe soorten gaat ook een hoop geld zitten. Met tegen slagen heb ik ook te kam pen. Dit voorjaar zijn 's nachts twintig bevruchte, zeldzame eieren met broed- kip en al gestolen. Die had ik graag voor 500,terug gekocht. Zo kocht ik dit voorjaar ook een koppeltje jonge bruinoorfazanten. Ach teraf bleken het twee hanen te zijn. Van een ander soort had ik dit jaar zevenentwin tig eieren, maar helaas wa ren ze alle onbevrucht." Wat is nou het fascinerende aan deze hobby? „De grote kunst is om van moeilijk te vermenigvuldi gen soorten toch nakomelin gen te fokken. Ze moeten dan óók nog gezond en goed op kleur zijn. Perfectionist als ik ben, boeit me dat enorm!" Met ingang van de 12e periode 1975, per 3 november, zijn de mogelijkheden tot verzekering onder de Collectieve Onge vallenverzekering voor medewerkers binnen het concern in belangrijke mate uitgebreid. VERZEKERING ECHTGENOTE Voortaan is het mogelijk dat medewerkers, die zelf onder dit contract verzekerd zijn, ook het ongevallenrisico voor hun echtgenote medeverzekeren echtgenote medeverzekeren. Dit is een bijzonder belang rijke uitbreiding, waarvan de invoering door velen reeds lang werd gewenst. Het is duidelijk dat niet al leen de ongevallenverzekering van de echtgenoot/kostwinner van belang is: ook het overlij den of de blijvende invaliditeit ten gevolge van een ongeval van de echtgenote, zou het ge zin van de medewerker voor een zware financiële opgave kun nen plaatsen. VERZEKERING JONGEREN EN/OF ONGEHUWDEN Deze groep medewerkers/ sters zal in het algemeen geen behoefte hebben aan het ver- Personeelsblad Ahold N.V. Oplage: 25.500 Verschijn! 9* pei jaar 32e jaargang no. 9 november 1975 Hoofdredaktie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: M. Christiaanse; i. D. Dreijer; D. van Dijk; W. Haeser; mevrouw C. G. M. van der Ham; mej. T. Harder; B. v. d. Knaap; P. Koster; H. Malag; i. P. Manshanden; M. de Ruyter; A. Salomé; i. Stok; 1. van Wel; A. W. van Well-Groeneveld; A. C. van Wieringen; B. Wissink ook Geerdink Redaktie en vormgeving in samenwerking met P.R. Adviesbureau G. J. van Hulzen, Den Haag Redaktiesekretariaat: Ankersmidplein 2, kr. 1719 Zaandam, tel.: 075 - 59 30 26 zekeren van een hoge overlij densuitkering. Daarentegen is wel de uitkering bij blijvende invaliditeit van belang. Speci aal ten behoeve van deze me- dewerkers/sters wordt daarom een aantal tariefgroepen inge voerd waarbij aan hun wensen wordt tegemoetgekomen. VERHOGING VAN VERZEKERBARE MAXIMA Tot dusverre waren de be dragen die ten hoogste verze kerd konden worden 50.000, bij overlijden en f 100.000, bij blijvende invaliditeit. Deze maxima zijn thans verhoogd tot 75.000,— resp. 150.000,—. Het aantal van vier moge lijkheden waaruit men tot dus verre de keuze kon maken (te weten de groepen 1 tot en met 4 van het onderstaande over zicht) is nu uitgebreid tot tien en wel als volgt: A (Overlijden) 1 15.000,— 2 25.000,— 3 25.000,— 4 50.000,— 5 75.000,— 6 5.000,— 7 5.000,— 8 5.000,— 9 5.000,— 0 5.000,— B (Invaliditeit) 15.000,— 25.000,— 50.000,— 100.000,— 150.000,— 15.000,— 25.000,— 50.000,— 100.000,— 150.000,— Premie per periode van 4 weken 1 1,08 2 1,80 3 f 2,72 4 5,40 5 8,12 6 0,72 7 1,12 8 2,00 9 3.80 0 5,60 CIRCULAIRE Een uitvoerige circulaire met nadere bijzonderheden, o.a. in zake aanmelding van nieuwe of wijziging van bestaande ver zekeringen, is op aanvraag verkrijgbaar bij de bedrijfslei ders filialen, de personeelsaf delingen of bij de afdeling Per soneelsregistratie op het hoofd kantoor. I KXWH VTK<» «KUIT IttESKVIKDlOi Aljulii N.B. De door Ahead Advertising BV ontwikkelde „Week bericht" campagne voor Albert Heijn Supermarts heeft in de Verenigde Staten een Certificate of Merit gekregen in een internationale competitie, georganiseerd door het Super Market Institute in Chicago en het Amerikaanse tijdschrift Woman's Day (oplage 8.000.000). Michael J. O'Connor, president SMI, over The 1975 SMI/ Woman's Day Advertising Merit Awards Competition: „Kortingen, speciale en „nostalgische" aanbiedingen wa ren in het algemeen het hoofdthema van de vele inzen dingen. Steeds meer detaillisten in de voedingssektor neigen naar een aantal basisconcepten, volgens welke alle voor de consument beschikbare mogelijkheden van het bedrijf wer den belicht." Peter A. Bonanni, direkteur van Woman's Day Magazine, zegt over deze jaarlijke competitie: „Het grote aantal inzendingen benaderde letterlijk alle belangrijke problemen, die het winkelend publiek in '74 in de supermarkten had ontmoet. De voedingsdetailhandel maakte een kreatief gebruik van o.a. nieuwsbrieven, boek jes en posters öm de consument effektief te informeren over snel veranderende marktsituaties". De foto's tonen de aan Ahold NV uitgereikte oorkonde en het AH-Weekbericht, bekroond in de categorie niet-engels- talige advertenties. Een gelukwens aan Ahead Advertising is hier zeker op zijn plaats! soep wedt goed Calvé •?-j4i 98 1» i-VK Voordelig nieuws r-S van AH i Vi 22

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 11