Sietse van de Kolibri is Waterman Ir. H. Glazenburg neemt afscheid BEDRIJFSLEIDER BOUWDE EIGEN BOOT Kolibri „luie" sport wedstrijden enthousiast Kienavonden '75 Zaandam PAGINA 10 FLITSEN „Simon is er mede de oorzaak van dat ik ben gaan zeilen. Als Zaanse jongen groeide ik op bij het water, ik stapte al vroeg in een kano en in een roeiboot en deed zes jaar mee aan roei wedstrijden. Na een zeilkamp was ik helemaal ver knocht aan de zeilsport, maar ik bleef roeien totdat Simon op m'n zestiende jaar daar een stokje voor stak. Die wed strijden waren in het weekeinde en op zaterdag kon ik niet vanwege de zaak; wij roeiden met vier jongens en als er een verhinderd was, kon de rest ook niet omdat zo'n groep roeiers op elkaar is afgestemd". Sietse Woudstra koos daar om voor de zeilsport. „Ik huur de regelmatig een boot en ging toeren op de Friese meren; in die dagen kreeg je van zo'n verhuurderij de oudste boot mee, maar als ze merkten dat je goed voor het vaartuig zorg de, kreeg je een nieuwere. Een kleine tien jaar geleden ben ik serieus naar een eigen boot gaan zoeken, maar ik had niet veel geld. Ik tikte een oudje op de kop, zeven meter lang, anderhalve ton zwaar en dat gevaarte is met behulp van collega's en leveranciers van Simon op het parkeerterrein achter de zaak in Leeuwarden gezet. De hele winter heb ik geschuurd, gelakt en getim merd; de kou deerde me niet, ik had er plezier in, het was m'n eerste eigen boot en ik knutselde graag. Eén seizoen heb ik ermee gevaren en toen heb ik haar met alles erop en eraan verkocht". „Op de Hiswa heb ik een bouwpakket gekocht, ik had geen geld voor een kant en klare boot. Dat bouwpakket behelsde de Kolibri, 5J/j meter lang, vier slaapplaatsen, lekker licht van gewicht en toch zee waardig. De op de werf ge maakte romp werd met de rest voor de afbouw alwéér op het terrein achter de Simon-win- kel in Leeuwarden gedepo neerd. Met toestemming van de baas werd er een hok omheen gebouwd met elektrische ver warming, want voor bepaalde werkzaamheden moest er een temperatuur van minimaal 15°C zijn. Ik heb de Kolibri in m'n eentje gebouwd, 250 manuren. Dat klinkt geweldig, maar zelfs iemand met twee linker handen kan dit schip in elkaar zetten. Ik heb er niets aan ver anderd, er alleen een buiten boordmotor aan toegevoegd. Ieder jaar ga ik met m'n vrouw naar de wintersport, maar de rest van de vakantie en vele andere vrije uren zijn voor de zeilsport. Het is een ontspanning, een vorm van evenwicht met m'n werk als bedrijfsleider. Het is ook een uitdaging aan de elementen, het weer, de wind, je bent er nooit zeker van, je weet nooit hoe het weer zich houdt en iedere zeil- dag is wel weer anders" „Er wordt wel eens gezegd dat zeilen een „luie" sport is. Dat is het ja, voor mensen die er alleen bij goed weer op uit? trekken en de meeste uren tus sen het riet doorbrengen. Maar het echte zeilen is fascinerend en afwisselend, het houdt je be zig en je hebt een verrekt goe de conditie nodig. Een zeiler die z'n boot kent, weet wat hem te wachten kan staan en als hij zich houdt aan de regels van het water, kan hij steeds meer. Ik werd lid van de vereniging van Kolibrizeilers, werd commissa ris ervan en ging in Friesland door voor „Sietse van de Koli bri. Zeilwedstrijden begonnen me meer en meer te trekken en om daarheen te kunnen, schafte ik me een trailer aan. Nou ja, meer een skelet op wielen dat ik zelf moest afmaken. Met de Kolibri heb ik heel wat wedstrijden ge zeild, ook grotere zoals Harlin- gen-Terschelling. Eerst werd ik daar geweigerd, omdat de Koli bri met haar totale gewicht van 650 kilo dat niet aan zou kun nen. Ze kon het wél, ze kan nog wel meer. Ik heb met de Kolibri bij windkracht negen op het IJsselmeer gevaren, toen had ik geen zeil meer, alleen nog een zakdoek, en iedere zeiler weet wat dat betekent!"* Er zijn zo'n zevenhonderd Ko- libri-zeilers in Nederland, die wedstrijden onder elkaar zeilen, maar ook met andere boten. Sietse: „Het is natuurlijk leuk als je eerste wordt, maar de strijd op zich staat voorop: pro beren om in gezonde rivaliteit net iets slimmer te zijn dan de anderen is wel het leukste. M'n vrouw houdt van zeilen, maar is niet zo fanatiek als ik. En m'n twee kinderen, och die gin gen al mee toen ze nog geen veertien dagen oud waren. Ik heb Friesland helemaal verkend, ben tot drie mijl uit de kust geweest, was op tal van andere plaatsen en nu ik via Heerhugowaard in Vlaardingen BL ben geworden, ben ik vast van plan om Zeeland te gaan verkennen. Dat is een nieuwe uitdaging. Samen met een vriend wil ik ,naar Engeland varen. Wanneer weet ik. nog niet, maar de cur sus navigatie heb ik al achter de rug. En misschien, in de toe komst toch een andere boot, een grotere met meer accommo datiemogelijkheden. Dat wordt dan wel weer zelf bouwen bij gebrek aan financiën, maar vooral ook omdat ik het fijn vind uit een ruw stuk hout een schip te maken. Het voordeel is bovendien dat je precies weet hoe ze in elkaar zit en dat je er zuiniger op bent." „Ik heb gemerkt dat als ik met een niet-zeiler over de zeil sport praat, hij erg enthousiast raakt. Dat is tenminste mijn er varing, maar misschien ben ik zeilgek. Trouwens ook over paardrijden kan ik urenlang vertellen. M'n collega's weten het wel: Sietse Woudstra, dat is die vent van het knutselen en zeilen en paardrijden. Ik heb nu eenmaal geen zitvlees, ik voel me het prettigste als ik bezig ben." Vervolg van pagina 1 maar bovendien kon worden deelgenomen aan de levering van melkprodukten aan de Amerikaanse troepen in West- Duitsland. Een contract dat thans nog wekelijks ongeveer 500.000 liter omvat. WOESTIJNGROND In 1956 stampte hij een twee tal melkbedrijven in Noord- Afrika uit de woestijngrond, noodzakelijk voor de daar ge legerde Amerikaanse tx'oepen. Op 1 januari 1960 werd de heer Glazenburg adjunkt-lid van de Raad van Bestuur van Albert Heijn, met als speciale taak de zorg voor alle produk- tiebedrijven. Toen hij in 1962 lid van deze Raad werd, kwa men daar de technische dienst en de huisvesting nog bij. De heer Glazenburg heeft een groot aantal vindingen, o.m. op het gebied van de melktechno- logie, op zijn naam staan. Vele zakenvrienden en re laties drukten de heer Glazen burg de hand tijdens diens af scheidsreceptie op 31 oktober jl. Speciaal ten behoeve van on ze gepensioneerden berichten we, dat de kienavonden dit jaar gehouden worden op vrijdag 12 december en dondex-dag 18 de cember. Voor kaarten gelieve u te schrijven naar mevrouw J. H. Buntsma, p.a. Westzijde 30 - W. 115 - Zaandam. Onze overige leden verwijzen wij naar de mededelingen op de publikatieborden. Bestuur Personeelsvereniging. Zaandam. Sietse Woudstra in zijn Kolibri

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 10