Flitsjes Officier gevraagd ZESKAMP TERNEIJZEN In memoriam Zilveren jubileum in Veenendaal Prachtig verbouwd filiaal te Amsterdam Trotse medewerkers 25e S-discount Flitsen Op 6 augustus 1975 is in de leeftijd van 59 jaar overleden de heer ABRAHAM PIETER PRINS Hoofd van de afdeling Bouwkunde van de Dienst Technische Projecten. Zijn inspirerende mede werking. zijn inzicht in bouwkundige zaken en zijn persoonlijke inzet zul len wij node missen. Ons aller medeleven gaat uit naar zijn familie. Directie Detailhandelsgroep Op maandag 21 juli 1975 bereikte ons het schok kende bericht, dat in het Juliana-ziekenhuis te Zaandam was overleden de heer J. HOEKSTRA in leven corveeër van het produktiebedrijf te Zaan dam. Wij verliezen in hem een gewaardeerde mede werker, maar onze ge dachten gaan toch in eer ste instantie uit naar zijn familie, die wij veel sterk te en kracht toewensen dit verlies te dragen. Directie AH Produktie- bedrijven B.V. Op 1 augustus overleed op 78-jarige leeftijd te Zaandam C.J. VAN URK De laatste jaren van zijn dienstverband werkzaam als portier op het HK, daarvoor vele jaren in de produktiebedrijven te Zaandam. Op 7 augustus is op 83- jarige leeftijd te Bussum overleden J.J. PELDER Eertijds werkzaam op het hoofdkantoor. Mogen zij rusten in vrede. Wie kan ons helpen aan oude A.H, folders, advertenties e.d. Gaarne brieven naar Stichting Museumwin kel Albert Heijn, An- kersmidplein 2, Zaan dam. U weet toch, dat u in deze rubriek adverten ties kunt laten plaat sen? In ons bedrijf bestaan vele vreemde namen die óf histo risch gegroeid zijn. óf gewoon ingeburgerd op een bepaald terrein. Het lijkt ona een leuk idee, dat ieder die van deze namen of uitdrukkingen kent hiervan melding maakt, zodat wij deze ook aan anderen kunnen vertellen. Als voorbeeld geven wij hierbij een historische adver tentie, die in 1950 in de landelijke dagbladen heeft gestaan: OFFICIER GEVRAAGD. Aanmelden bij de portier van Albert Heijn's Fabrieken, Oostzijde, Zaandam. Toen de portier ons belde en zei: ,.Ik heb hier een solli citant, komt u even naar de spreekkamer", was de ver wondering groot. Er stond nl. een officier van een of ander legeronderdeel voor ons, die zich voorstelde en zei: „Ik kom naar aanlei ding van uw adver-tentie waarin u een officier vraagt". Toen na enige minuten het raadsel was opgelost, vertel den wij hem dat we geen officier konden gebruiken. Wij vroegen nl. een Officier (offisjé), en geen officier. Een allround „offisjé" is een hoog gekwalificeerd suiker werkvakman, werkzaam in een afdeling die het office wordt genoemd. Op deze afdeling worden o.a. gemaakt: interieurs (binnenwerk) voor vele soorten fijne bonbons, fondantartikelen, holfiguren, marsepeinfiguren, vruchten artikelen, likeurartikelen, nougat en schuimartikelen. Wij hebben de sollicitant vertéld wat van de door óns bedoelde officier werd verwacht. Zijn opleiding tot officier mag dan goed geweest zijn, een opleiding tot officier (offisjé) was het niet! Wie schrijft ons? Op 3 mei jl. werd in Terneuzen ter gelegenheid van Koninginnedag en bevrijdingsdag een zeskamp gehouden. Hieraan deed ook een AH-ploeg mee. Deze ploeg werd ge vormd door de filialen 1102 en 5681 uit Terneuzen. De ploeg bestond uit 16 personen waarvan 5 dames. Het onderdeel volkswagenrace was niet direct het meest succesvol voor onze ploeg (zie foto). Het onderdeel skilopen werd echter glansrijk gewonnen. Hier was ook het meest op getraind (zie foto). Andere onderdelen: waterdragen via groene zeephelling: pop aankleden via hindernisbaan: kinderwagenrace: finalespel waarin het woord Zeskamp gevormd moest worden met kartonnen dozen. In de maanden mei-juni-juli werd in regio Zeeland een voetbalcompetitie gehouden tussen de filialen Vlissingen 1097, Terneuze 1102 en Oostburg 1160, Ei' werd een volle competitie gespeeld met uit- en thuis wedstrijden. Alle wedstrijden hadden een zeer sportief verloop. Even zag het er naar uit dat Vlissingen het zou laten afweten door een gebrek aan spelers. Maar dankzij de sportieve dames van dit filiaal konden ze toch meedoen. De eerste prijs, een Heinekenbokaal, werd gewonnen door Terneuzen, de tweede prijs, een Heinekenbeker, werd gewonnen door Oostburg, en de derde prijs, een delfts blauwe bierpul van Heineken was voor Vlissingen. Vervuld van grote trots kon de bedrijfsleidervan AH- Supermarkt Osdorp/Amsterdam, de heer C. Munnik, op vrij dag 30 mei het prachtig verbouwde filiaal openen. Dankzij de geweldige inzet van het gehele personeel is het één van de modernste supermarkten van Nederland ge worden. De winkel vertoonde eén extra feestelijke aanblik door de vele bloemstukken van andere filialen en van eigen personeel en kon zich verheugen in véle positieve reac ties van de klanten, hetgeen voor het personeel een extra grote stimulans was. Op 20 juni j.l vierde mevrouw C. M. van Ekris, werkzaam in de AH-Supermart in Veenendaal. haar 25-jarig jubileum. Begonnen in de ZB. nu werkzaam in de SM, ziet ze met spanning uit naar de vestiging van een Miro in Veenendaal. Haar jubileum is niet onopgemerkt voorbijgegaanwat ze zittend temidden van haar familie met plezier heeft onder vonden. Staande 2e van links de BL W. v. Geffen. In het augustusnummer hebben ive al aandacht besteed aan de opening van de 25ste S-discount in de Molenstraat te Nijmegen. Een foto van de medewerkers hadden we toen nog niet ontvangen. Vandaar nogmaals de 25e S-discount. Vóór de opening op 3 juli alle aandacht voor de heer Th. van Duimen. Links de heer J. v. Gelder, bedrijfsleider met zijn echtge note.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 8