Verse produkten komen lekker over bij AII s klantenkring Teletrip: docent voor beginners en gevorderden Concern als het onze heeft vakmensen nodig Vleesaktie in oktober vormt sluitstuk J. PH. YPMA OVER FUNCTIE STUDIEBIJDRAGENFONDS ENORME BESPARING VAN TIJD DUS VAN KOSTEN! Flitsen pagina 5 „In de Gulle Korenaar" heet de voorlaatste aktie van dit jaar in het kader van de grote kampagne voor de verse af delingen. Wie in SM of ZB werkzaam is, weet wat dit bete kent: AH's vele, verschillende verse produkten worden dit jaar groepsgewijze nadrukkelijk geaccentueerd. En met suk- ses. Want hoewel door de nog lopende aktie met brood en banket en de aktie met vers vlees in oktober nog geen afge rond beeld te geven is, hebben voorgaande akties duidelijk aangetoond dat kwantiteit en kwaliteit van AH's verse pro dukten bij het publiek lekkerzijn overgekomen. ket „In de Gulle Korenaar". De verschillende afdelingen wor den als het ware naar het pu bliek toegeschoven en zijn. vooral door de gekozen titels! duidelijk herkenbaar. Begin dit jaar werd het start sein gegeven voor deze grote versheidskampagne. Verkoop leider verse artikelen B. P. Ve- lema zegt over het waarom er van: „AH heeft in de totale range een totaal-assortiment aan verse produkten, er is een voor sprong op de gemiddelde con current en dat willen we aan de klanten tonen. Onze diepvries bijvoorbeeld telt tachtig ver schillende produkten, de sektor zuivel telt ongeveer eenzelfde aantal en we hebben een enorm assortiment in vleeswaren. Dat alles willen we gewoon eens la ten zien". GROEPSGEWIJS Om het zo kompakt mogelijk te doen, heeft iedere produki- groep een eigen naam gekre gen. Zuivel (de eerste aktie) werd ,.In de Blauwe Melkkan": deli/vleeswaren ,,In de Drie Hammen", diepvries „In het Frisse IJs". groenten „In het Gezonde Groen" en brood/ban- Een speciale groep mensen hield (en houdt) zich bezig met het oplossen van de problemen en probleempjes die er nu een maal rondom iedere aktie zijn. Deze groep bestaat steeds uit de verkoopleider van de betreffen de produktgroep die als projekt- leider fungeert, voorts is er de assistent-verkoopleider en des kundigen van reklame, vormge ving en winkelinrichting en mensen van operations (filialen- sektor). Zy bekijken faktoren als: waar gaat het precies om; hoe is het gezellig te maken; is het wel duideiyk wat je verkoopt. Ze buigen het hoofd over de worp opstelling, waarbij de voor schriften voor iedere produkt groep opnieuw worden bekeken en ze houden zich tenslotte be zig met mogelijke moeilykheden rond bestellen en aanleveren. AKTIE-VERLOOP Het resultaat is iedere keer een hernieuwing van de betref fende afdeling gedurende vier weken, waarin tevens tal van aanbiedingen plaatsvinden. De akties worden ondersteund door folders en speciaal verpakkings materiaal en door advertenties, terwijl het geheel in de winkel zoveel mogelijk wordt „aange kleed" door b.v. de witte vitrines te beplakken met bloemstroken en de schappen waar het brood op staat te beplakken met blauw boerenbont en gezellig te ma ken met een luifel, houten strips en gevlochten manden. De heer Velema over het ef- fekt van de versheidskampagne tot dusverre: „Een leuk sukses, Er is sprake van méér-omzet, al hangt die soms samen met re- klames. De diepvries-aktie is zeer goed gegaan. DOORGAAN Opmerkelijk zijn zijn slot woorden: „Als we de nu ge boekte resultaten willen behou den dan is het nodig dat we in de geest van de akties doorgaan. Dat betekent accuratesse, nauw lettend toezien op de codes, de klant op de juiste wijze benade ren en de vitrines goed verzor- „Het heeft allemaal niets te maken met liefdadigheid", zegt de heer J. Ph. IJpma hoofd beleidsvoorbereiding van de centrale personeelsdienst. Hjj heeft het over het Studicbijdragenfonds van Ahold. waarvan in principe elke werknemer die vrijwillig in zijn vrije tijd wil gaan studeren gebruik kan maken. Uit dit fonds wordt dan de helft van het cursusgeld, van de kosten voor lesmaterialen en van eventuele reiskosten vergoed, mits men die studie voltooid. Niet uit "liefdadigheid dus. „Een concern als het onze heeft vakmensen nodig. Dat is de dagelijkse realiteit. Je moet de mensen dus in de gelegenheid stellen om via studie vakmensen te wor den". zegt de heer IJpma. „Bovendien is dat Studiebij- In het vorige nummer van Flitsen werd uitvoerig aandacht besteed aan het Teletrip-systeem ter vervanging van de 8-daagse cassière-opleidiyig. Wij spraken met de heer A. C. van Wieringen, ver koopspecialist bedieningsafdelingen voor Albert Heijn, en met Peter Jansink hoofd van de afdeling delicatessen in het All-filiaal te Wassenaar, over het effect van de Teletrip voor de deli-afdehng. ..Ook voor de deh is de Teletrip een uitkomst," is het eemluidende oordeel van beide heren. Peter Jansink licht een en ander toe: „De grondbeginselen van vaktechnische begrippen worden je glas helder uitgelegd. Wanneer je de theore tische basisinformatie eenmaal onder de knie hebt, kun je de theorie gemakkelijk toetsen aan de praktijk, waarbij je je fouten telkens kunt corrigeren. Het ap paraat is eenvoudig te bedienen, en als een extra belangrijk onderwerp aan de orde komt, stopt de cassette automatisch om je onbeperkt de tijd te geven de ver eiste handelingen te verrichten. Pas na dat je daarna eigenhandig een daarvoor bestemde knop hebt ingedrukt, wordt het programma vervolgd. Belangrijk is bovendien dat je voortdurend wordt ge wezen op de risico's en de hygiënische aspecten die aan het werken met bijvoor beeld de snijmachine verbonden zijn. En dat zijn er nogal wat!" „Naast de praktische voordelen bete- Fen demonstratie hoe er met de snijma chine gewerkt kan worden. kent de invoering van hei Teletrip-sys teem natuurlijk ook een enorme bespa ring in de begeleiding van de mensen die de Teletrip gebruiken," vult de heer Van Wieringen aan. „Vroeger werden er cur sussen georganiseerd, b.v. in Zaandam of Garderen. Er moesten docenten worden aange trokken om mensen, die daarvoor een aantal dagen verstek moesten laten gaan in het filiaal, in te wijden in de belang rijkste grondbeginselen waarvan de AH- organisatie in hoge male afhankelijk is. Een tijdrovende en dus kostbare zaak, die nu door de Teletrip overbodig is gemaakt, temeer waar dit systeem ver warrende bijzaken achterwege laat. De programma's van Chanowski Audiovi sual Productions komen uitstekend over, zowel wat de teksten betreft als de ple zierige muzikale omlijsting, die als van zelf de concentratie bevordert. Werkelijk, het Teletrip-systeem is Jlé ideale oplos sing voor de opleiding van onze mede werkers, voornamelijk voot beginners, maar ook voor gevorderden." We hebben de verrichtingen van Peter Jansink in zijn deli-afdeling nauwkeurig gevolgd en konden constateren dat de begeleiding van de Teletrip bij het ge bruik van de snijmachine (zie foto) bij zonder goed was. Hopelijk zijn binnen afzienbare tijd alle filialen met deze hoekige docent" uitgerust! dragenfonds een erkend on derdeel geworden van het to tale pakket secundaire ar beidsvoorwaarden dat wij or./.e werknemers kunnen aanbieden." Het is alweer bijna tien jaar geleden dat de Raad van Be stuur voor de eerste keer gelei vrij maakte voor dit toen nog kersverse fonds, tiet dagelijkse beheer ligt in han den van mevr. T. Frinken die zich weet te herinneren dat, toen zij in 1968 bij AH kwam, er zo'n vijfhonderd medewerkers van het fonds gebruik maakten. Op-dit ogenblik maken zo'n achthonderd van de 25.000 medewerkers gebruik van het Studiebijdragenfonds. Is dat niet wat érg weinig? Zowel de heer IJpma als mevr. Frinken geven dat toe „Nog veel te weinig mensen in dit concern schijnen van het bestaan van dat fonds af te weten", zegt de heer IJp ma. „Misschien realiseert men zich ook onvoldoende dat studie in deze maat schappij erg belangrijk is. Elke medewerker van Ahold heeft het recht gebruik te maken van het Studiebijdra genfonds. In principe wordt voor elke studie die men wil volgen een studiekosten voor schot verstrekt. En het is niet beslist noodzakelijk dat het een studie is die direct is ge richt op het dagelijkse werk. „Er is nog al wat ruimte om binnen het redelijke een stu die gesubsidieerd te krijgen die niets te maken heeft met het dagelijkse werk", zegt de heer IJpma. „Maar we zou den er natuurlijk wel moeite mee hebben subsidie te geven voor de studie van een typis te tot operazangeres." Het is overigens beslist niet moeilijk om als je gaat stu deren een aanvrage voor stu dievoorschot in te dienen bij het Studiebijdragenfonds. Mevrouw Frinken schetst de gang van zaken: „De medewerker moet bij zijn chef een aanvraagformu lier halen en dat invullen Zijn chef geeft dan op het formulier advies of het verle nen van subsidie al of niet wenseiyk is. Vervolgens komt dat formulier ter on dertekening bij de betreffen de groepsleider of hoofd van dienst, waarna wij het hier op onze afdeling te behande len krijgen". Op pagina 12 zijn een aantal studerenden en afgestudeer den aan het woord.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 5