MIRO-MARKT opent 3 september Nieuwe functie brengt meer lijn in brandpre Nieuw type winkel in Heerhugowaard flitsen GO Vraagbaak T aakomschrijving Brandweerman-in-hart-en-niereii H. Eijben: T7ia hobby Actieplan pagina 2 Flitsen Woensdag 3 september /uilen met veel feestelijk vertoon de deuren geopend worden van de Miro-Markt in Hecrhuga- waard in het gloednieuwe winkelcentrum „Middenwaard". Een feestelijke dag voor de Miro, maar ook een bijzondere. In Heerhugowaard staat namelijk de eerste van een nieuw type Miro, de Miro-Markt. Bedrijfsleider Th. P. J. Daa- nen zet uiteen waar het verschil zit tussen de Miro en de Miro- Markt: „In elk geval niet in de food-sector. Die is voor Miro en Miro-Markt gelijk, zowel wat betreft de aanwezige afdelingen als met betrekking tot het assor timent. De afwijking zit in het nonfood-concept: in de Miro- Markt wordt meer het accent gelegd op de probleemloze arti kelen van het nonfood-assorti- ment, artikelen waarmee een hoge omzetsnelheid kan worden gehaald. In dit kader zal er veel gelegenheid zijn tot het lanceren van partij-aanbiedingen. Daar voor is een flinke display-ruimte beschikbaar gehouden." Tienduizend vierkante meter De Miro-Markt beslaat in to taliteit 3500 m2 in het winkel centrum „Middenwaard", waar mee ongeveer een derde van de in totaal ruim 10.000 m2 winkel oppervlakte wordt ingenomen. De rest is verdeeld over 42 an dere zaken. Via ontwikkelingsmaatschap pij Empeo (Bredero-concern) is een „uitgekiende" branche-op- bouw nagestreefd, waardoor „Middenwaard" naar het oor deel van de heer Daanen een trekpleister voor het winkelend publiek in ruime omgeving zal zijn. „Er wordt gemikt op een con- sumentenpotentieel van 20.000 tot 40.000", zo zegt hij. „Een pluspunt zal daarbij ongetwijfeld zijn, dat wij hier in Heerhugo waard op vrijdag een koopavond hebben en Alkmaar niet." Er is in elk geval gerekend op veel „auto-klanten", gelet op de parkeerruimte voor 750 wa gens. Beperking in noil-food Van de 3500 m2 vloeropper vlakte van de Miro-Markt is 2500 m2 beschikbaar als ver koopruimte. De foodsector neemt hiervan 1300 m2 in be slag, hetgeen ongeveer evenveel is als in andere Miro-vestigin- gen. De kassagroep heeft circa 200 m2 nodig, waarna er voor de nonfoods rond 1000 m2 be schikbaar is. In de „normale" Miro's is dit vaak 2500 m2 of meer. Door de aangebrachte be perking in het assortiment non food ligt het totale aantal arti kelen dan ook lager dan de circa 18.000 in andere Miro-vestigin- gen. „Een aantal afdelingen, die Personeelsblad Ahold N.V. Oplage: 25.500 Verschijnl 9x per jaar 32e jaargang no. 7 september 1975 Hoofdredaktie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: T. J. Broesder; M. Chris- tiaanse; J. D. Dreijer; D. van Dijk; L. M. de Haas; W. Haeser; mevrouw C. G. M. van der Ham; G. i. van Hulzen; B. van der Knaap; P. Koster; J. P. Manshanden; M. de Ruyter; A. Salomé; J. J. Stok; J. van Wel; A. W. van Well- Groeneveld; A. C. van Wieringen; B. Wissink ook Geerdink Redaktie en vormgeving in samenwerking met P.R. Adviesbureau G. J. van Hulzen, Den Haag Redaktiesesekretariaat: Ankersmidplein 2, kr. 1719 Zaandam, tel.: 075 - 59 30 26 in de overige Miro's wel zijn, hebben wij niet," licht de heer Daanen toe, „dit betreft onder andere hout, hoogmodische con fectie, goud enz., groot cam pingartikelen kleinmeubelen en stoffen." Krenten uil rle eake Wanneer hij samenvat wat er wèl is uit het Miro-assortiment, dan gebruikt hij deze uitdruk king: „De krenten uit de cake. De sectoren die de hoogste om zetsnelheid hebben." Hij somt het een en ander op: speelgoed, boeken en tijdschriften, doe-het- zelf-artikelen, rijwielen, tuinar- tikelen, woningtextiel, electri- sche arikelen, beperkt bruin- en witgoed, ondergoed, grammo foonplaten enz. Veel aandacht zullen krijgen de partij-aanbiedingen. Dit kunnen artikelen zijn, die uitsluitend in de Miro-Markt en niet in de overige Miro's verkrijgbaar zijn. De heer Daanen heeft veel vertrouwen in de opzet van de vestiging in Heerhugowaard, vertrouwen gebaseerd op een veeljarige ervaring (zes jaar Al- bert Heijn, drie jaar V D, vier jaar bij Miro, laatstelijk in Maastricht. Hij is dan ook niet bepaald streekgebonden, al vindt hij de tot dusver vrij vaak voorgeko men zijnde verhuizingen niet altijd plezierig voor de kinde ren. Het gezin Daanen woont nu in Schagen. Overigens gelooft de heer Daanen wel, dat er na een aan looptijd aan de formule van de Miro-Markt nog wel iets zal moeten worden „gesleuteld", hetgeen hij trouwens „gewoon" vindt voor een in ontwikkeling zijnd bedrijf. De Miro-Markt die over eenkomstig de wettelijke voor schriften in een afzonderlijke winkel met afzonderlijke in gang ook een Miro-Gedistilleerd beslaat werkt met een vaste staf van rond 50 mensen, als mede met een even groot aantal parttimers. Het vaste personeel is voor een deel overgekomen van de Heerhugowaardse vesti gingen van Simon en Albert Heijn, die in verband met de opening van „Middenwaard" zijn gesloten. De personeelsvoor ziening heeft weinig zorgen ge geven, ook niet voor parttimers. Dat men het druk zal krijgen staat wel vast, gezien het aan tal verwachte klanten van 10.000 tot 15.000 per week! Voor de afrekening heeft de Miro-Markt de beschikking over 10 electronische kassa's van een nieuw type, waarmee ook kan worden vermenigvuldigd en cor recties (in rood, dus duidelijk zichtbaar) kunnen worden aan gebracht. Modernste apparatuur Ook verder is de Miro-Markt van de modernste gemakken voorzien, waarbij men ook pro fiteert van de voorzieningen voor het totale overdekte win kelcentrum: luchtverversing, aantrekkelijke aankleding met veel hout, rustbanken, bloem bakken enz. De Miro-Markt beschikt over een eigen laadperron met be weegbaar gedeelte (dockboard). Het magazijn is ingericht met palletstellingen. De foodafdeling in de supermarkt is de grootste in de kop van Noord-Holland. In de diverse afdelingen ver der allerlei moderne apparatuur: automatische inpakmachines in de slagerij, een diepvriesvitrine van 2x11 meter, vitrine van 10 ff. EIJBEN je bent er niet met het naleven van bepalingen" voor beroepswerk, maar een nadeel vindt hij wel, dat de komst van een Vrijwillige Brandweer in een kleine ge meente soms wat langer kan duren dan bij een beroepsbrand weer als in Amsterdam het ge val zou zijn. Een wegrestaurant b.v. is meestal buiten de bebouwde kom en op grote afstand van de brandweerremise. Vandaar zijn plan om al vooraf met de leiding van de vestiging en de brandweer in contact te tre den, met het oogmerk om in een onverhoopt geval van meter voor brood en gebak enz. Overeenkomstig de Miro-for- mule heeft men nog enige klei nere winkeltjes „achter" de kas sa's, elk met eigen afrekenings mogelijkheid: voor bloemen, voor radio/foto en voor kaas (met bediening). De opening zal een groot feest worden. Om een en ander luister bij te zetten zijn bekende TV- persoonlijkheden aanwezig, als mede attracties als een snelte kenaar, een poppenkast, een kinderkennis, terwijl het muzi kale gedeelte wordt verzorgd kale' gedeelte wordt verzorgd door plaatselijke muziekkorpsen en bands. Reclame-vliegtuigjes zorgen ook voor de nodige publi citeit, terwijl in de dagen voor afgaande aan de opening in een oplage van 60.000 een speciale „Middenwaard-krant" wordt verspreid. „Er komt verder ook nog een speciale krant voor de Miro- Markt zelf," vertelt de heer Daa nen, die het de afgelopen weken bijzonder druk heeft gehad als project-coördinator voor de Mi ro-Markt en als bestuurslid van de vereniging van (43) Midden waard-ondernemers. „Ik ben blü dat de voorbereidingen er op zitten en we „rustig" kunnen gaan draaien!" zegt h\j tot be sluit. brand toch slagvaardig aan dc gang te kunnen gaan, omdat vooraf afspraken zijn gemaakt, De lieer Eijben ziet zich zelf ook als vraagbaak en docu mentatiecentrum, omdat hij vakbladen en andere brand- vveerpublicaties onder ogen krijgt. „Het moet niet gebeu ren dat men zich ergens het hoofd breekt over een pro bleem, dat elders in het con cern al is opgelost. Dan kan ik coördinerend werken." Dat Ahold nu een speciale brandpreventie-man heeft aan gesteld vindt de heer Eijben een logisch gevolg van de he dendaagse ontwikkeling. Hij zegt: „De vestigingen worden groter, er is een veel breder assortiment dan vroe ger. Denk aan kunststoffen, spuitbussen enz. Als er vroe ger een brand was, dan wist je wat je te wachten stond. Nu weet je niet welke giftige dam pen er kunnen ontstaan. Het is allemaal veel ingewikkelder geworden." Vandaar dat hij ook de con trole op de apparatuur wil in tensiveren en regelmatiger wil laten geschieden Als hij zijn nieuwe taak wil samenvatten komt de heer Eij ben tot een hele waslijst van onderwerpen: goede voorlich ting, de mensen risicobewust maken, de maatregelen en mid delen aangeven om risico's te vermijden, voorlichting geven, instructies ter plaatse, advise ren bij opbouw en inrichting van nieuwe objecten, de men sen voorzien van het materiaal waarop men bepaalde beslis singen kan nemen ten aanzien van de brandveiligheid, coör dineren bij de oplossing van problemen enz." Hij besluit dan ook met te zeggen: „Er is genoeg te doen!" „Ais er weinig brand is, denkt men wel zonder een man voor brandpreventie te kunnen. Men vergeet dan, dat het werk van een preventie-man juist bestaat uit het voorkomen van brand en het vooraf nemen van maatregelen tegen brand". Dit zegt de heer H. Eijben, sinds enige tijd belast met de sector brandpreventiein de afdeling Bedrijfsbeveiliging. Het is een nieuwe functie en ten tijde van dit gesprek was de heer Eijben nog bezig met het opstellen van een program ma; en om in brandweertermen te spreken „een aan valsplan." Dat de heer Eijben de brand preventie voor alle concernon derdelen toebedeeld heeft ge kregen, heeft bij de Zaanse AH- ers geen verwondering gewekt: hij is al 28 jaar verbonden aan de Gemeentelijke Vrijwillige Brandweer van Zaandam, mo menteel als onderbrandmees ter op de blusboot „De Weer". Daarnaast is hij ook instruc teur voor de opleiding van brandwacht 2e klas en le klas voor het rijksdiploma. Ook bij Ahold is de heer Eij ben eigenlijk al lang betrok ken bij de brandpreventie. Ve le jaren was hij commandant van de bedrijfsbrandweer van PB Zaandam en als inkoper verzorgde hij ook o.a.. de aan schaffing van brandweermate riaal. „Door mijn hobby ben ik in deze nieuwe functie gekomen", vertelt de heer Eijben, „Na tuurlijk heeft men bij Albert Heijn altijd al aan brandpre ventie gedaan. Er zijn bij ver schillende Ahold-bedrijven be drijfsbrandweerkorpsen. In Zaandam zijn wij ook aan gesloten bij de Vereniging van Zaanse Bedrijfsbrandweerkorp sen. Ik geloof wel te kunnen zeggen, dat we het tot nu toe op het gebied van biandpre- ventie niet slecht hebben ge daan." De heer Eijben ziet zijn func tie vooral in deze aanlooptijd als een mogelijkheid om er wat meer „lijn" in te brengen en de zaken te coördineren. Hij wijst erop, dat er in het gehele con cern uiteraard aan alle wette lijke voorschriften en vereis ten wordt voldaan. Daar voegt hij echter aan toe: „Je bent er niet met het naleven van een aantal algemene bepalingen. Er komen meer dingen om de hoek kijken. Zo kun je in een supermart de gehele brand- blusoperatie keurig geregeld hebben, maar als er iels gebeurt moet de BL wél beslissen wat het eerst gedaan moet worden: publiek in veiligheid brengen? zelf proberen de brand te blus sen? de brandweer alarmeren? Daarom wil de heer Eijben de komende tijd in de diverse vestigingen (filialen zowel als produktiebedrijven, distribu tiecentra, restaurants enz.) ook met de bedrijfsleiding gaan pra ten over de problematiek van de brandpreventie in de betrokken vestigingen. Belang rijk is dat men van hoog tot laag het risico van brand ziet. Op het programma staat ook het leggen van contacten met gemeentelijke brandweerkorp sen waar dit gewenst is. A- hold's „brandpreventje" acht dit gewenst, vooral in kleinere gemeenten waarin een vrij willige brandweer is met soms een grote Ahold-vesti- ging. De heer Eijben is zelf een „vrijwillige brandweerman". Hij heeft de grootste bewondering voor wat deze mensen preste ren. Het doet vaak niet onder

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 2