MIRO opent 24 september Werken in de warmte stelde mensen op de proef beveiliging filialen moet voorop staan" FEESTELIJKE OPENING IN ZUTPHEN Restaurant draait succesvol proef ■IIII1IIIS1IQ1I Oud-marechaussee H. J. Sluis: 55T) SAH002000378 Flitsen Landelijk september 1975 flitsen 00 personeelsblad ahold n.v. 32-ste JAARGANG No. 7 sopt. 1973 De '.zevende MIRO vestiging in Nederland, de MIRO in Zutphen nadert met rasse schreden haar voltooiing. Op de totale vloer van bijna 6090 m2 liggen de goederen in de stel lingen te wachten op de kopers. Het parkeerterrein is gereed en li\jkt op dit moment zonder ryen auto's immens grot. Alles maakt duidelijk dat men druk bezig is aan de laatste loodjes, de finishing touch, van het nieuwste lid van de MIRO familie. Verfspuiten geven diverse inrichtingsstukken een kleurtje; de elektriciens buigen zich over de verlichting om het geheel een vriendelijk aanzicht te geven. Het restaurant draait ai vele succesvolle proefrondjes. Als alles volgens schema blijft lopen, ziet het ernaar uit dat men op tijd klaar is voor de opening op woensdag 24 sep tember. Bij de voorbereidingen is de samenwerking met de Zutphense middenstand niet vergeten. Na een afwachtend begin werd het de middenstan ders duidelijk dat de MIRO als een magneet zou werken op ko pers uit Deventer, Doetinchem en Apeldoorn. Zutphen zal groeien tot een City Center en daar profiteert de totale bin nenstad van mee. In Zutphen zal MIRO tevens iets geheel nieuws introduceren: de zoge naamde MIRO-Galerij. Aparte winkels buiten de kassa's, die in handen zijn van concessionaires. Dat zijn hoofdzakelijk midden standers uit Zutphen zelf, die een vestiging van hun bedrijf binnen de muren van de MIRO krijgen. Er is ruimte voor acht winkels en de belangstelling vanuit de middenstand was groot. Een tapijtwinkel, verlichtings zaak, damesboetiek, kaasboer, opticien, drogisterij-reformhuis en een bloemenwinkel zullen na de 24ste september de koopmo gelijkheden van de MIRO ver rijken. H?liii!llll!|llil||||j|||||||||||||||||||||l!||||||f|j||||i||li|||l|jj|||j|||||j|||||^ Luchtfoto: Ruud Taal (C.P.P.-serince B V.) HMUaiHMHfTillüHtitlllUiniiUllilL'tttttaiiiliiiminiHHHmmt» De heer A. T. Kruft is kort geleden naar Tanzania ver trokken. De redaktie heeft hem gevraagd om zijn indrukken over dit geweldige land voor Flitsen op papier te zetten. Op pagina 10 vindt u zijn relaas. Op de foto de President van Tanzania temidden van een aantal medewerkers. De achter ons liggende maanden juli en augustus hebben Nederland een schitterende zomer bezorgd. Men hoefde voor zijn vakantie het land niet uit, want heel Europa mocht zich verheugen in tropische temperaturen. Wij hebben eens voor u nagegaan welke gevolgen de warmte voor de filialen heeft gehad. De heer Vermetten, AH Delflandplein Amsterdam: „We hebben in twee ploegen gewerkt om de hitte zoveel mogelijk te omzeilen. Vooral de caissières hebben het zwaar te ver duren gehad. Om kwart over zes 's avonds wachtten er nog klanten op melk, die pas om zeven uur werd aangevoerd. De dagvoorraad van karnemelk was al in een uur uitver kocht, en gedurende de hitte hebben we bijna een vijfvoud van de normale verkoop beleefd! Ook de klanten werden wel eens op de proef gesteld, maar I ze toonden begrip voor de situatie en wanneer er eens een heethoofd bij was, werd hij snel tot de orde geroepen door anderen! De heer Bergkamp, O. D. C. Tilburg: Mentaal hebben onze mensen een grandioze prestatie geleverd, al was het soms erg moeilijk om het normale werktempo vol te houden. Ook het begrip dat de filialen voor de ongebruikelijke situatie konden opbrengen, was bijzonder verheugend. Gemiddeld ging een drievoud van de normale omzet de deur uit. Maar ook de retouren waren enorm: Op een dag kregen we de emballage van een week te verwerken"! De heer Steenbrink, AH Ermelo: „Door onze kleine be huizing was het extra warm en bijzonder moeilijk werken. Maar het personeel en de vakantiehulpen, die 's morgens al om zes uur de winkel kwamen bevoorraden, hebben zich kranig geweerd. Vooral de afdeling frisdranken kreeg heel wat te verstouwen, en het was verbazend hoeveel van die zware flessen de mensen in volle tassen konden meenemen. De verkoop van fruit moest wegens plaatsgebrek buiten gebeuren. Misschien werd het daarom wel zo'n groot succes!" Ja, het werken in de warmte heeft de mensen danig op de proef gesteld: Het personeel, de vakantiehulpen en de klanten. Dat mag hier best nog eens gezegd worden, temeer - Jie vesti omdat het ongetwijfeld geldt voor hold's werkmaatschappijen! vestigingen van A- De heer H. J. Sluis (44) elf jaar lang hoofd van de afdeling bedrijfsbeveiliging van Etos, is nu als beveiligingsdeskundige bjj Ahold bezig met het opzetten van een overkoepelende dienst bedrijfsbeveiliging. Hij is met zijn voorbereidende werk nu zo ver gevorderd dat hg een tussentijds rapport aan de Raad van Beheer heeft aangeboden. Daarin staat hoe hij vindt dat de bedrijfsbeveiliging in het concern eruit moet gaan zien. paal boven water dat de bevei liging van de filialen tegen in braak, overval en diefstal voor op moet staan. ,Jn de filialen wordt immers het geld verdiend", zegt hij. «„Maar die beveiliging staat of valt met het begrip en het ge voel van het personeel in de filialen voor de verschillende beveiligingsaspekten". Vandaar dat de heer Sluis sinds kort is begonnen met het geven van voorlichting aan o.a. bedrijfsleiders over winkeldief stallen. Hij geeft zelf lezingen, maar in de Ahead-studio wordt al gedacht over voor de filialen bestemd voorlichtingsmateriaal. Zijn ervaring is: „De trucjes die bij winkeldiefstallen wor den gebruikt kennen de meeste Voor vervolg zie pag. 6 „Het is beslist niet de bedoe ling, dat een toekomstige dienst bedrijfsbeveiliging er op uit zal zijn om zoveel mogelijk mensen te betrappen", zegt hij. „Het is wel de bedoeling om alle soorten schade zoveel mo gelijk te beperken of te voor komen". Dat betreft dan zowel met opzet veroorzaakte schade (winkeldiefstallen, overvallen, inbraken, enz.) als schade door nonchalance of onwetendheid (ongelukjes, brandpreventie, enz.) en schade door technische oorzaken (kortsluiting, bliksem inslag, overstromingen, enz.). De heer Sluis wil met een wat deskundiger aanpak proberen om dit soort schaden in de toe komst te voorkomen. En voor hem staat als een

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 1