'N VRIENDELIJK WOORD VIER WETEN MEER DAN EEN Nog" even in 't zonnetje Jaarmarkt Zaanse Schans op 16 augustus Gepensioneerden Ideeënbus PB-Zaandam pagina 8 Flitsen In de oudei-dom van 85 jaar overleed te Zaan dam op 7 juni de heer A. HORST vroeger werkzaam bij Si mon de Wit. Moge hij rusten in vrede. hun bekroonde "Voorstel wordt thans de concur rentiepositie van de A.H. pepermunt verbeterd en behoort een grondstoffen- probleem tot het verle den. Ook hier geldt weer dat vele kleintjes één grote maken! Op 17 juni werd door de lieer H. Vreugdenhil een beloning van 385, uitgereikt aan de heer J. van der Woude van de Onderhoudsdienst. Door zijn idee werd het verlies aan gemalen koffie door morsen teruggebracht. Over een lieel jaar gere kend bleek de besparing dusdanig dat dit voorstel hem de begeerde belo ning opleverde. (Op alle gebied in het gehele concern zijn dus blijkbaar besparingsmo gelijkheden aanwezig. Wat genoemde ideeën- inzenders bereikt hebben kan een ander ook. Geef uw ogen de kost en als u denkt dat iets beter kan, zet het op papier en lever het in bij de Ideeënbus - commissie, red.) f Drie groepen- van ruim 225 gepensioneerden hebben ach tereenvolgens op woensdag 14 mei, woensdag 28 mei en woensdag 4 juni deelgenomen aan het jaarlijkse uitstapje. Door het fraaie zomerweer op deze drie dagen kon 's mor gens naar hartelust van de fraaie busreis worden genoten en kwam 's middags de reünie op het terras en in de sprook- jcstuin van de Efteling volle dig tot zijn recht. 17 bussen 700 deelnemers In 1960 gingen ruim 70 ge pensioneerden met het jaarlijk se uitstapje mee. Nu 15 jaar later is de deelname vertien voudigd. Van deze 700 staan er velen voor dag en dauw op om op tijdlij de bus te zijn. De bussen vetrokken van ver schillende plaatsen in het land tussen 8.00 uur en 9.00 uur 's morgens. Vanaf de start reden voorna melijk via binnenwegen drie bussen naar Avifauna en drie naar Restaurant Plaszicht te Nieuwkoop voor de koffie met gebak. Route Na de koffiestop was het ver dere verloop van de dag voor de deelnemers gelijk. Een goed uitgestippelde route over Bo degraven, Reeuwijk, Gouda, Stolwijk, Bergambacht voerde het hele gezelschap richting Lek waar de bussen (soms met veel moeite) de pont opreden voor de overtocht. Na het „bootje varen" ging de tocht via Gorinchem, Raams- donkveer, Waalwijk en Kaats heuvel naar de Efteling. Reünie Het einddoel werd rond de middagklok bereikt. Direkt bleek dat het advies, dat en kele gepensioneerden een paar jaar geleden hadden gegeven, om meer tijd voor ontmoeting van elkaar te reserveren, erg goed is geweest. Reeds op de parkeerplaats smolt het gezelschap samen tot een groep en werden vele han den geschud. Langzaam trok de groep naar het restaurant voor een koele aperitief. Voor het diner sprak de heer F. Brandsma de gasten toe en heette hen allen namens de Raad van Bestuur hartelijk welkom. Tijdens de voortreffelijke maaltijd kwam het fraaie zo merweer minder goed van pas. In de grote zaal steeg de tem peratuur aanmerkelijk. Na het dessert spoedde ieder zich vlug naar buiten om verkoeling te zoeken en met bekenden te spreken. In het park, op het terras en zelfs in het treintje was het „What's in a name?'' is ooit relativerend gezegd dooi de grote Engelse toneelschrij ver William Shakespeare. Maar, als een bepaalde naam in een heel ander verband ineens te goeder naam en faam bekend blijkt te staan, dan doet je dut wat. Zo verging het ook een van onze gepensioneer de bedrijfsleiders (naam bij de redactie bekend), die ons het volgende schreef n.a.v. de be kende KRO-uitzending „Mijl op zeven" van 19 juni jl.: „Bij bedoelde uitzending werd ik nog eens getroffen door de betekenis van een „goede naam". In het programma belandde de Mikro-studiobus op een boerderij in Drente. De boer stond buiten en er kwam iemand met een hengst aan. Er moest een paard worden gedekt. Er waren behalve de boer nog twee gasten en die vroegen hem: )rAls het nu eens niet lukt, krijgt u dan uw f 650 terug?" „Nee, nee, zei de boer, het is niet zoals bij Albert Heijn" (Ik dacht bij mezelf: wat een rijk dom als de zaak zo'n goede naam kan houden; dat is veel waard)". Op 26 juni reikte de heer P. C. Vink een een beloning uit van f 1980,aan de heren R. Broek, H. Dekker, J. Ton- kes en M. D. Vonk, waar van hierbij een mo mentopname. De ideeën buswinnaars zijn geza menlijk verantwoordelijk voor de produktie van de A.H. pepermunt. Door Op 19 juni vierde de heer C. J. Way, assistent-personeelschef PBZ, zijn 25-jarig jubileum. Vóór het O.G. poseerde de jubilaris (midden) temidden van zijn familie en een aantal col lega's. een gezellige reünie, die tot bijna 5 uur duurde. Daarna werd koffie of thee gebruikt alvorens de thuisreis werd aanvaard. Om half zes klonk het sein tot vertrek. Dit sein werd gauw overstemd met kreten als: „Wat gaat zo'n dag vlug" „Tot ziens". „Tot volgend jaar". Op zaterdag 16 augustus a.s. wordt in de Zaanse Schans in Zaandam de jaarmarkt weer gehouden. De manifestatie begint om 10 uur en duurt tot 's middags 5 uur. Er zullen vele oude ambachten worden uitgeoefend, er zal draaiorgelmuziek zijn, de molens zullen draaien etc. etc. Kortom, de moeite waard om er een kijkje te gaan nemen. Ook de A.H. museumioinkel (zie foto) zal die dag te be zichtigen zijn. Op 15 mei j.l. werd het 25-jarig zakenjubïleum gevierd van de heer A. M. C. van der Weijden, supermartbedrijfs- leider van filiaal Leidseweg 22 te Voorschoten, De heer J. C. 't Hart (rechts), areamanager, spelt hem hier het bekende insigne op, bij wijze van huldebetoon. Op 9 mei j.l. vierde de heer C. Swartsenburg (rechts), ABL van de Miro Purmerend, zijn 40-jarig jubileum op het hoofdkantoor te Zaandam. De heer Engëlvaard (links), burgemeester van Venhuizen, reikte de koninklijke onder scheiding uit. Op 10 mei werd de viering voortgezet met het personeel van de Miro. Dit feest werd opgeluisterd door een fanfarekorps. Hoewel in het vorige nummer van Flitsen al een dankbetuiging van de jubilaris stond, drukken wij deze foto nog af als blijk van een hoogtepimt van de viering.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 8