'Operatie S-discount' 25ste maal geklaard Mijlpaal in bestaan efficiënte winkelvorm 'Alles verliep prima mede dankzij mensen" kwam Beprijzing Werkwijze BL VAN TRIGT (AMSTERDAM): BL Van Gelder (Nijmegen) 'Verbaasd over prima kloppende organisatie' BL Glas Amsterdam) 'Niemand voor verrassingen te staan' Flitsen pagina 5 Begin juni is de 25ste „S-dis- count" tot stand gekomen door remodeling van het Simon-fi- liaal te Nijmegen. Ook dit was weer een vlot verlopen opera tie, hetgeen te danken was aan de grondige voorbereiding van een en ander. De heer A. Bruinsma, man ager technische projecten Si mon, vertelt er meer van. Hij zegt: „Zo'n remodeling valt ei genlijk in twee delen uiteen,. In de eerste plaats de sluiting van de bestaande zaak en daar na de opening van het nieuwe filiaal. Voor beide werken wij volgens strakke schema's." Hoe snel er wordt gewerkt moge blijken uit het feit, dat er niet meer dan vijf tot acht weken liggen tussen een be sluit een filiaal om te vor men tot S-discount en de offi ciële opening als S-discount. Wat zijn de redenen om .tot zo'n remodeling over te gaan? De heer Bruinsma: „Concurren- tie-overwegingen en het zich aanpassen aan de snelle wijzi gingen in de voorkeuren van de consument. De levensduur van een bepaald type winkel is niet onbeperkt. Wanneer de behoeften van een klant in een bepaalde omgeving zich wijzi gen dan moet je daar als win kelvestiging tijdig op inhaken De S-discount wordt door de heer Bruinsma omschreven als een zeer efficiënt winkelty- pe, zonder luxe, inrichting tot het hoogst noodzakelijke be perkt, helder, schoon, sober, onderhoudskosten zo laag mo gelijk. Dit alles om met een as sortiment van „snellopers" de prijzen laag te kunnen houden. Agressief derhalve in de prijs stelling. De remodeling heeft betrek king op inventaris, goederen assortiment en de „bemanning" van het filiaal. De heer Bruins ma wijst er bijvoorbeeld op, dat in de Simon-zaak alle artikelen geprijsd zijn, maar dat dit in de S-discount niet het geval is. Daar is de prijs vermeld bij het artikelvak. Dit betekent, dat de caissières alle prijzen uit het hoofd moeten weten. Dit vraagt een korte opleiding om op de nieuwe werkwijze in te spelen. Soms ook worden nieuwe men sen aangetrokken en gaan men sen uit het filiaal naar een an dere vestiging. Voor alle facetten van de ombouw worden schema's op gesteld, uiteraard in samen spraak met de direct betrok kenen. „Er wordt niets aan het toeval overgelaten," aldus de heer Bruinsma, die de „Dienst Technische Projecten Simon" noemt als het gaat om de coör dinatie van alle werkzaamhe den. Onderdelen van het slui tingsschema zijn: opmaken van de balans op moment van slui ting, verzending overblijvende goederen naar elders (waarbij vooral met kwetsbare artikelen spoed wordt betracht, soms worden die vooraf ook zo veel mogelijk uitverkocht), opna me van meterstanden, regeling bestemming inventaris enz. Er moet gezorgd worden voor si ui tingsbiljetten en lcassakaarten. Financieel wordt op de slui tingsdag de eindafrekening op gemaakt. Het filiaal verdwijnt uit de ene administratie en verschijnt als S-discount er gens anders in de boeken te rug. Van het laatste kasgeld wordt het eerste wisselgeld voor de S-discount verstrekt. „Wanneer de zaak op zater dagmiddag dicht gaat, moe ten alle goederen die in de S- discount niet meer nodig zijn (assortiment, inventaris) er op zaterdagavond uit zijn. Dan moet de nieuwe inventaris ook al zijn opgesteld. Dat kan alleen wanneer alle noodzakelijke werkzaamheden met de mensen goed zijn door gepraat en de dienstregeling als een spoorboekje klopt. Over de medewerking van de mensen o- verigens niets anders dan lof. Het is ook allemaal een kwestie van samenwerking. Het is niet „ik ga dat doen' maar „wij gaan dat doen", merkt de heer Bruinsma op. Dank zij die volledige inzet van de direct betrokkenen is het altijd weer mogelijk ge bleken de S-discount drie tot vier dagen na de sluiting van de vorige vestiging te openen. Bruinsma: „De districtsleider en de Dienst Technische Pro jecten verlenen daarbij uiter aard alle steun. Er wordt steeds een project-coördinator aange wezen, die met de gehele re modeling meeloopt en wiens taak het is eventuele opdoe mende knelpunten uit de weg te ruimen." In de dagen voorafgaande aan de sluiting begint men al met de werkzaamheden rond de ombouw. In hoofdzaak betreft dit „technisch werk", waarbij wel moet worden gezorgd, dat de klanten geen overlast on dervinden. De nieuwe S-dis- count-formule wordt dan al langzaam zichtbaar door bijv. andere verlichting, schilder werk enz. Veelal worden deze werkzaamheden in de avond uren verricht. Het assortiment begint dan ook al iets terug te lopen, want er worden geen artikelen meer bijbesteld die men niet beslist nodig heeft. De keuzemogelijk heid in bijv. huishoudjams zal dan enigszins verminderen, hoewel het artikel zelf natuur lijk wel in de verkoop blijft. Alles wat er komt kijken voor remodeling van een filiaal tot S-discoünt staat op papier. Vervolg op pag. 11 BL P. van Trigt met echtgenote en medewerkers ter gelegenheid van de opening van de S-discount aan de Joh. Huizingalaan te Amsterdam. Filiaal Nijmegen is in juni omgetoverd van „Simon" tol S-discount. Bedrijfsleider J. H. van Gelder gaf zijn visie te midden van de rollen vloerbe dekking tijdens de werkzaam heden aan de nieuwe inrich ting: „Ik sta verbaasd over het prima kloppen van de organi satie. Op papier zag het er wel goed uit, maar je moest toch afwachten of het ook allemaal zo zou verlopen. Zatex'dagmid- dag 1 uur gingen we dicht en toen begon meteen het afvoe ren van het restant van de goe deren. Er moest natuurlijk wel eerst nog de balans van „Si mon" worden opgemaakt. De goederen gingen door de ach terdeur weg. Men was toen al in het filiaal bezig met het af breken van de stellingen. De schoonmaakploeg stond bij wij ze van spreken trappelend van ongeduld te wachten op het moment, dat de winkel he lemaal leeg was. Daarna kwa men de nieuwe stellingen en die stonden zaterdagavond 8 uur op hun plaats. Dat was zo georganiseerd, maar ik had toch niet verwacht, dat dit ook precies zo zou gebeuren. Maandagmorgen 8 uur ston den twee trailers met de goe deren van het nieuwe assorti ment voor de deur. Maandag avond „zat" alles in de stellin gen. Een prachtige prestatie van onze mensen, die zich vol ledig hebben ingezet. Men vond de ombouw toch wel een leuke afwisseling van het werk patroon. In de avonduren zijn we niet of nauwelijks aan de slag geweest, want het liep al lemaal zo op rolletjes, dat we aan de uren overdag voldoen de hadden. Het ging vlekkeloos en dat deed meteen al het bes te verwachten voor de toekomst als S-discount. En ik kan wel zeggen, dat de start goed is ge weest!" Het filiaal Joh. Huizingalaan te Amsterdam heeft kort ge leden de remodeling ondergaan van Simon-vestiging tot S-dis count. Bedrijfsleider P. van Trigt zegt er dit van: „Alles is prima verlopen, vooral ook dank zij de prachtige medewer king van alle mensen. Zater dagmiddag gingen wij dicht en toen was men eigenlijk al be zig met de ombouwwerkzaam- heden. Al tijdens de laatste da gen als „Simon" was men aan het witten en timmeren. Na de sluiting op zaterdag werden de nog resterende goederen meteen weggebracht en kon de nieuwe inrichting worden aangebracht. Op de maandagmorgen was tooi ons eerste werk het binnen brengen van het nieuwe assor timent. Daarna kwamen er nog wat aanvullingen en op don derdagmorgen 10 uur kon de S- discounl officieel worden ge opend. Het tijdschema had ons een heel waagstuk geleken, maar het klopte vrijwel tot op de minuut. De organisatie van de opening zat ook goed in el kaar en we stonden meteen in de belangstelling van de con sument. Maar vooral ook alle hulde aan de mensen van het filiaal, die soms ook 's avonds in touw waren om alles op tijd gereed te krijgen. We hebben hier een moordkoppel mensen, dat mag ook ivel eens worden gezegd!" DL Th. Bos was aanwezig bij de opening van de S-Discount aan de Burg. de Vlugtlaan te Amsterdam waar hij samen met BL W. Glas, echtgenote en personeel op de foto ging. Bedrijfsleider W. Glas van liet filiaal aan de Burgemeester De Vlugtlaan in Amsterdam heeft vrij recent de ombouw van Simon-zaak tot S-discount achter de rug. Zijn ervaring is deze: „Het is vrij vlot gegaan, vrijwel over eenkomstig het tijdschema. De timmerlieden waren wat aan de late kant weg, maar toen was ook wel elk muizengaat je dicht. De zaak is maar drie dagen gesloten geweest. Er is druk gebroken, gewit en ge schilderd. Voor de mensen in het filiaal was het enkele da gen een beetje behelpen. Al les was echter vooraf goed doorgesproken, zodat niemand voor verrassingen is komen te staan. We wisten wat ons te wachten stond en achteraf be keken is die gehele ombouw fantastisch verlopen. Tenslotte moest er heel wat gebeuren. Wij zijn allemaal zeer tevreden over de nieuwe opzet. De zaak is ook lekker opgeknapt. Het werken met ander assortiment, met andere omzetsnelheden, vergde wel e- nige aanpassing, maar dat was toch in een paar dagen beke ken. En de omzet is na de om bouw ook leuk gestegen en dat is toch wel een van de belang rijkste punten: daar werken we voor!"

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 5