PENSIOENFONDS BOUWT IN HOORN Leserspost mm i Nieuw koeken assortiment Plan Risdam aantrekkelijk van opzet Over veiligheid gesproken pagina 4 Fifteen Deze situatieschets geeft dui delijk een indruk van de origi nele opzet van het nienwbouw- projekt. Voor rekening van de N.V. Pensioenfonds Albert Heijn wordt momenteel een complex van 64 woningen en 33 garages ge bouwd in het uitbreidingsplan Risdam II te Hoorn. Dit com plex maakt deel uit van een projekt van ruim 400 woningen, dat door Smit's Bouwbedrijf uit Beverwijk wordt gerealiseerd. Het plan Risdam ziet er, ook volgens de deskundigen, bij zonder aantrekkelijk uit. Er is in ruime mate aandacht be steed aan groenvoorzieningen. Waar mogelijk zijn de aanwe zige bomen gespaard gebleven, terwijl bestaande sloten tot siergrachten zijn herschapen. Er zullen diverse scholen voor kleuter- en basisonder wijs verrijzen. Enkele daar van zijn inmiddels reeds in ge bruik genomen Tussen de wijken Risdam I en II is, op slechts enkele hon derden meters, van de woningen van het pensioenfonds, een winkelcentrum gepland. Een sporthal (nagenoeg ge reed), de nodige voetbalvelden en een wijkpark completeren het geheel. Bereikbaarheid Vanuit Amsterdam, de Zaan streek en Alkmaar is Hoorn, zowel per bus als per trein, goed bereikbaar. Zodra de nieuwe E-10 ge reed is, zal ook het eigen ver voer geen probleem meer op leveren. Voor wat betreft het onderwijs biedt Hoorn vele mogelijkhe den tot en met het V.W.O. De schouwburg, enkele bi oscopen, de gezellige binnen stad en de prachtige jachtha ven, zij vertegenwoordigen slechts enkele van de vele fa cetten, welke Hoorn als woon stad zo interessant maken. Het bezoek van een miljoen toeris ten per jaar illustreert de aan trekkelijkheid van deze plaats nog eens overduidelijk. Fraai gesitueerd De situering van de wonin gen, welke voor het pensioen fonds worden gebouwd is bij zonder fraai te noemen. Er is gebroken met de traditie van „rechts gerichte" rijtjes. Door het nodige „bochten-werk" is een zeer speels geheel verkre gen. Een prettig gevolg van de- Hoorn is een plaats met een rijke historie. Hier een beeld van een van de vele toeristische trekpleisters die het plaatsje biedt. ze opzet is de minder compac te bebouwing. De woningen, welke zijn voorzien van centrale verwar ming en mechanische ventila tie, variëren zowel qua type als qua inhoud. Door gebruik te maken van duurzame materi alen is getracht de onderhouds kosten tot een minimum te be perken. Eventuele gegadigden gelie ven zich voor nadere inlich tingen uitsluitend te wenden tot Smit Beheer B.V. Groene- laan 52 te Beverwijk, aan welk bedrijf de verhuur van deze woningen is opgedragen. Smit Beheer B.V. is telefonisch be reikbaar onder nummer 02510 - 28060 - 28730. De huurprijs is nog niet bekend, doch deze zal vermoedelijk boven 400,ko men. Wist U, dat er in onze be drijven uitbeners werken? Nee. we bedoelen niet van die mensen die anderen op zeer meedogenloze wijze onder druk kunnen zetten, of er op welke wijze dan ook maar uithalen wat er in zit. Nee, we bedoelen een van de meest aansprekende functies in de vleesindustrie. In tegenstelling tot vele an dere werkzaamheden gebeurt het uitbenen nog bijna geheel met de hand. Bijna, omdat er op de markt ook reeds uitbeenmachines zijn. Dat de slagers (uitbeners) scherpe messen hanteren is ieder wel bekend. Om nu de uitbeners te be schermen tegen uitschietende messen, dragen zij een buikma liënkolder, een soort harnas van ijzeren Hngetjes ter bescher ming van de buik, maar ook dragen zij een handmaliënkol der. Deze maliënkolder is een sta len handschoen waardoor 3 vin gers beschermd ivorden. Veilig heid voor alles, óók bij het uit bellen. imiiiimimmiuiiiinmmiimiiiiinimiimtiumfiimiimmiiiiiiiuuë Voortgangsbericht AC-RESTAURANTS De herbouw van het des tijds in de as gelegde AC- wegrestaurant in Zeve naar vordert zo snel, dat als streefdatum voor her opening 30 september a.s. wordt aangehouden. De bouw van het nieuwe; wegrestaurant bij Stroe verloopt eveneens naar wens. Openingsdatum: 17 oktober. ïuiniiiimiiKmiiimiiiiiuiiiiiiimmiiiimimiiimMmmiiimmiiiiii •WAT DOEN WE MET DE SPUITBUS? Albert Heijn is een bedrijf dat, dankzij de kracht en het doorzicht van duizenden, mo dern is en dat zal blijven. Albert Heijn loopt voorop als het gaat om aanpassing aan de koopgewoonten van de klant, Albert Heijn haakt in op de nieuwste verkooptechnieken, enz. Wij trekken een breed ko- perspubliek door het voeren van verschillende winkeltypes. Kortom: wij staan bovenaan. Dat is fijn, niet alleen voor de Raad van Bestuur, maar zeker ook voor de mensen die er werken. Toch schuilt er een gevaar in. Een gevaar dat nog maar weinigen binnen ons be drijf willen of kunnen onder kennen. Door het voeren nl. van een breed en diep assortiment aan produkten, ontkom je er als bedrijf niet aan óók artikelen te verkopen die voor het milieu schadelijk zijn. Het zou te ver voeren, ze alle hier te vermel den. Sommige van deze artike len zouden we zelfs al van de lijst kunnen schrappen! Onlangs nog werd de verpak king van eieren uitgevoerd in een nieuw plastic-produkt dat na enige tijd vex-gaat. Maar er zijn meer produkten binnen de muren van Albert Heijn die het milieu kunnen aantasten. Een grote groep daaruit zijn de spuitbussen voor velei'lei doel einden. Wat is er dan zo schadelijk aan die spuitbussen, zullen ve len zich afvragen? Om de inhoud van de bus in nevelvorm naar buiten te bren gen is het nodig dat hierin gas sen worden gebracht, zoge naamde drijf gassen. Deze drijf- gassen, o.a. het freongas, zitten in de meeste spuitbussen. Deze drijfgassen nu dreigen onze ozonlaag aan te tasten. De ozon laag is een deel van onze atmos feer en houdt ultraviolette stra ling van de zon tegen. Zonder die ozon zou het leven op aarde onmogelijk worden. Het ont breken of afbreken van de ozon-laag is een gevaar voor alle leven. Spuitbussen zijn er alleen maar voor ons gemak. Maar mag je voor persoonlijk gemak zulke grote risico's nemen? Is het zeker in deze tijd niet belangrijk dat we het beetje natuur dat we nog hebben be houden? En is het ook niet belangrijk om het leven in de toekomst, voor onze kinderen, veilig te stellen? Als grootste kruidenier van Nederland zou A.H. kunnen zoi'gen dat fabrikanten van dergelijke produkten aange spoord werden andere vormen te kiezen. Eén van die alterna tieven is b.v. het vervaardigen van flakons met bal, waarop je moet knijpen. Ouderen onder ons zullen zich deze flakons zeker herinneren. Als wij, Albert Heijn, een begin maken met onze produk ten op een dergelijke manier aan het publiek aan te bieden, bereiken we niet alleen een vermindering van het gevaar van afbraak van de ozonlaag, maar wellicht ook een nieuw koperspubliek. Terug naar de flakon met bal dus. C. L. A. Schoenmakers, Filiaal: 1007, Breda. (N.B. Van redaktiewege be kort). Wij kunnen uw veronirusting- heel goed begrijpen. Als het be wijs van de schadelijke werking wordt geleverd, zal de over heid zeker ingrijpen. Ook mi nister Vorrink acht op dit mo ment de kennis over de gevol gen van freon-gebruik nog ontoereikend om in Nederland eenzijdig maatregelen te ne men. Zij zegt hierover o.a.: Zoals uit de betreffende be richten en artikelen blijkt, wordt in wetenschappelijke kringen op het ogenblik een uitgebreide discussie gevoerd over alle factoren die in dit probleem een rol spelen, zoals het transport van de freonen in de atmosfeer, reaktiemecha- nismen, natuurlijke versus an- thropogene bronnen, invloeden op het klimaat, etc. De kennis ten aanzien van deze factoren blijkt in genen dele volledig". Een door de US Academy of Science benoemde studiecom missie is aan de hand van een nader onderzoek tot de slotsom gekomen, dat „er gerechtvaar digde reden bestaat voor ern stige bezorgdheid" dat drijf gassen uit spuitbussen de ozon laag aantasten die het leven op aarde tegen al te intense ultra violette zonnestraling bescher men. Tenzij de Academy of Science met bewijzen van het tegendeel komt, moeten spuit bussen met de gewraakte drijf gassen begin 1978 verboden zijn, aldiLs het rapport. De com missie geeft de Amerikaanse regering de raad met een defi nitief verbod te wachten op een tweede rapport dat begin vol gend jaar zal worden uitge bracht. Intussen zal intensieve re search aanzienlijk meer duide lijkheid geven met betrekking tot hetgeen zich twintig kilo meter boven ons hoofd „che misch" afspeelt. Dit onderzoek zal op vrij korte termijn uit sluitsel geven. Pas dan zullen maatregelen genomen moeten worden op grond van in zicht in plaats van onzekerheid. Gezien het vorengaande kan minister Vorrink op dit moment nog geen uitspraak doen over de gesignaleerde gevaren, die haar volle aandacht hebben. „Indien er op grond van het verdere onderzoek daartoe aan leiding bestaat, zullen van Ne derlandse zijde initiatieven worden genomen bij de daar voor in aanmerking komende organisaties, zoals EEG, OESO en UNEPaldus de minister. Vanzelfsprekend blijven wij de ontwikkelingen op de voet volgen en houden wij u op de hoogte van een en ander. (Red.). Het al vele jaren bestaande koekenassortiment van AH wordt gewijzigd. In de loop van augustus wordt er een splitsing- doorgevoerd, nl. een roomboter- assortiment en een wat we zou den kunnen noemen „volkoren assortiment". Na een klein jaar van voorbereiding is PB Til burg thans druk doende met de produktie van het grotendeels vernieuwde assortiment. De roomboterserie bestaat uit: koffiekoek, Zaanse koek, zandkoek, sprits en hazelnoot- koek. Deze soorten zullen alle in verpakkingen van ongeveer 200 gram worden verkocht. Het andere assortiment be staat uit volkorenkoek, mais- koek, zemelenkoek en vruch- tenkorenkoek, produkten met ingrediënten waarvan algemeen wordt aangenomen dat zij ge zonder zijn dan produkten met erg fijngemalen meelsoorten. Dat beeld is er tenminste van b.v. witbrood en volkorenbrood en volgens kenners te recht. Beide assortimenten hebben een eigentijdse, sfeervolle ver pakking gekregen. Dat dit alles binnen tien maanden volbracht is, komt mede omdat er slechts op beperkte schaal behoefde te worden geïnvesteerd. PB Til burg moest worden voorzien van enige nieuwe walsen, maar kan de bestaande machines blij ven gebruiken.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 4