Formule is voortdurend aan verandering toe Sterovita levert kwart eeuw melk aan VS-troepen in heel Europa Partner-promotion bij Miro Filialen-directe i P. F. Moerman over Remodeling Miro: ^JÊÊêl miro pagina 2 Flitsen Personeelsblad Ahold N.V. Oplage: 27.500 Verschijnt 9x per jaar 32e jaargang no. 6 augustus 1975 Hoofdredaktie: Mevrouw T. Plooijer. Redactieleden: T. J. Broesder; M. Chris- tiaanse; J. D. Dreijer; D. van Dijk; L. M. de Haas; W. Haeser; mevrouw C. G. M. van der Ham; G. J. van Hulzen; B. van der Knaap; P. Koster; J. P. Manshanden; M. de Ruyter; A. Salomé; J. J. Stok; J. van Wel; A. W. van Well- Groeneveld; A. C. van Wieringen; B. Wissink ook Geerdink. Redaktie en vormgeving in samenwerking met P.R. Adviesbureau G. J. van Hulzen, Den Haag Redaktiesekretariaat: Ankersmidplein 2, kr. 1719 Zaandam, tel. 075 - 59 30 26 door de heer Moerman met na druk gesteld, zonder al te hoge kosten gebeuren. Uitzondering Voor drie groepen van arti kelen is voor een principieel andere behandeling gekozen. Dit betrof bruingoed (radio, TV, enz.), witgoed (koelkas- ymsm P. F. Moerman ten, wasmachines enz.) en fo to/film, goud/zilver, klokken/ horloges. Het was gebruikelijk bij de showmodellen de „brui ne dozen" met de verkoopvoor- raad te hebben staan. „Dat bleek niet zo aan te slaan," zegt de heer Moerman, „voor dit soort duurzame ge bruiksartikelen verwacht de klant naast een eigen sfeer ook een verkoopgesprek, al is het vaak om de eigen keuze beves tigd te zien. Om die mogelijkheid te ver krijgen zijn wij er in Vlissin- gen toe overgegaan om in de Miro drie „shops in de shop." te creëren t.vv. een voor bruin goed, een voor foto/film en een goud/zilver, klokken/hor logeriewinkel. Door het aan brengen van een verlaagd pla fond, een tapijtje op de vloei en de afwezigheid van over- dozen zijn dit winkels gewor den, zoals men die voor dit soort artikelen verwacht. Ach ter deze winkels zijn „subma gazijnen" gekomen om de men sen snel aan het gekochte te kunnen helpen". De heer Moerman spreekt van een stuk „upgrading" van de Miro op dit gebied, „een a- part sfeertje aangepast aan dat stuk assortiment." Variatie Verder is er een variabele displayruimte gekomen van 225 m'2, waarin een afwisselend assortiment kan worden gepre senteerd, al naar gelang het sei zoen: campingartikelen, speel goed, kleinmeubelen, kerstas- sortiment enz. De heer Moer man besluit: „In de sectoren waar de klant sfeer, service en vakmanschap verwacht, zullen wij duidelijk moeten tonen dat die in de Miro aanwezig zijn. Dat was al het geval, maar het kwam niet duidelijk genoeg naar buiten. Nu dat steeds meer het geval zal' worden verwach ten wij daar zeer zeker posi tieve resultaten op het gebied van de omzet van." Vervolg van pag. 1 verandering onderhevig. Daar bij blijft het marketing-con cept in de benadering van de klant ongewijzigd. De verkoop resultaten tonen aan, dat daar geen aanpassing in nodig is." Dit zegt de heer P. F. Moer man, filialendirecteur Miro B.V., in een toelichting op de „remodeling" in de Miro's, waarmee men momenteel be zig is. In de eerste plaats stelt hij, dat er eigenlijk in het verle den ook al een stuk „remodel ing" is geweest, namelijk toen duidelijk werd, dat de Miro als totaliteit een geheel eigen ge zicht nodig had, waardoor in de foodsector de naam Albert Heijn weid vervangen door Miro. „Wat er nu gaande is in de foodsector beti eft een doorvoe ren van een industriële gang van zaken in de levensmidde lenafdeling van de Miro mede om de koster factor in de hand te houden," aldus de heer Moerman. Men is be :ig met een aantal fabrikanten van fooclartikelen tot een regeling te komen, waardoor gij hun produkten aan de Miro leveren op een pal let, die zonder verdere behan deling in de winkel kan wor den geplaatst. De artikelen die nen dan volledig verkoopge- reed te zijn, inclusief beprij- zing. „Dan valt in de winkel een stuk minder interessant werk weg," licht de heer Moerman Ruim baan Hier worden zes gallons (ca. 24 liter) melk in een dubbel wandige plastic zak in om- doos gevuld. De complete verpakking wordt door onze Amerikaanse afnemers in een soort koelkast geplaatst. De melk kan d.m.v. een slangetje (zie foto) worden afgetapt. Met het doel, zowel binnen als builen de hypermarkt in het oog springende ak- tiviteiten te ontwik kelen, heeft de Miro Purmerend met de ze buggy als blik vanger een zgn. partner-promotion met Henkcl Khasa- na BV beleefd. Zó trok de display aller aandacht bin nen de Miro-muren, ook al vanwege de oproep tot deelne ming aan een grote kleurwedstrijd. Bui ten stonden boven dien vijf mini-bug gy's, waarin kinde deren kosteloos mochten rijden bin nen een met auto banden afgebakend circuit op het par keerterrein. Een ware andere wereld-op-wielen. toe, „waardoor er meer aan dacht kan worden geschonken aan de verkoop zelf." Aan het eind van het jaar hoopt men met 60 tot 80 leve ranciers zo ver te zijn gekomen, dat zij op deze wijze hun pro dukten* aanleveren. Dat vergt overigens wel enige aanpas sing in de Miro's zelf. De pal lets zijn nl. 1.33 meter breed, terwijl het maatsysteem in de Miro's op 1 meter is afge stemd. Purmereiid klaar ln Purmerend heeft men in middels de voor plaatsing van 1.33 meter brede pallets nood zakelijke veranderingen door gevoerd. Dat betekent, dat de food sector wat meer ruimte nodig heeft. De manden en planken met voorraad verdwijnen en de pallets komen er voor in de plaats. De heer Moerman be nadrukt dat het nieuwe systeem alleen mogelijk is wanneer re gelmatig (twee of drie maal per week) in de winkel wordt bevoorraad. Voor sommige artikelen doet men het overigens nog anders, zoals met frisdrank. Die komen in de Miro op DC-stellingen, waar de pallet voor de ver koop onderaan staat met daar boven de pallets met voorraden. Een nadeeltje van de nieu we werkwijze is, dat men en kele malen per week met de vorktruck de winkel in moet om de pallets met voorraden te zetten op de plaats van leeg- gekochle pallets. Een voordeel is evenwel, dat er in de winkel geen overstapeling van deze artikelen meer nodig is. In Purmerend is de nieuwe food-opzet in feite uitgetest en is de definitieve basis lay-out bepaald. Radio- en TV-afdeling van de Miro te Vlissingen Voor het 25ste achtereenvol gende jaar is op 1 juli 1975 op nieuw een jaarcontract be vochten door Melkexport Ste rovita bv het mclkbedrijf van Ahold met de Ameri kaanse legerautoriteiten voor de levering van melk en melk- produkten aan de in Europa gelegerde Amerikaanse troe pen. Deze zijn grotendeels ge legerd in West-Duitsland, bo vendien vinden wekelijks le veranties plaats aan de U.S.- luchtmacht basis in Spanje en vlooteenheden in de Middel landse zee. Door de geleidelijke inkrim ping van de Amerikaanse le gereenheden is er sedert 1970 sprake van een feitelijke te ruggang van de kwantitatieve omzet. Het relatieve aandeel in de totale levering kon steeds worden behouden; circa 30% van het gehele melk- en melk- produktenverbruik van het A- merikaanse leger in Europa. Overige leveringen komen voornamelijk uit Denemarken, Frankrijk, West-Duitsland en Oostenrijk Om het gebruik van de vork heftruck mogelijk te maken moesten de paden in de winkel op 2,5 meter breedte gebracht worden. Wat de non-food betreft, al dus de heer Moerman, heeft men voor een wat andere op zet in de eerste plaats enige ruimte geschapen door het as sortiment door te lichten op kosten en opbrengsten. Daar door is de ruimte-toewijzing aan artikelen nogal drastisch gewijzigd en is in een aantal gevallen ook het assortiment gesaneerd. Een punt waar men bij de „remodeling" in de non- foods meteen op stuitte was de functie van de inventaris. De heer Moerman: „Neem nu b.v. de pallet. Momenteel vervult die voor veel artikelen geen functie meer. Het gebruik van pallets kan soms zelfs de ver koop tegengaan. De klant ver wacht een aan het karakter van het artikel aangepaste pre sentatie. Een artikel als kris tal wordt nu eenmaal minder geloofwaardig als het in een draadmand wordt uitgebracht i.p.v. op een plank. De presen tatie en het gebruik van de in ventaris is aan de hand van de ontwikkelingen in de detail handel voor enkele groepen artikelen dan ook op de helling gegaan. Dat kan, dit wordt

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 2