DDC Tilburg in gebruik Ahold niet aflatend attent op veiligheid in filialen Omzetprognose dit jaar100.000 colli per week ■11111111111111 Remodeling Miro: Laatste loodjes voor reis naar Rimini SAH002000377 Flitsen Landelijk augustus 1975 flitsen 00 personeelsblad ahold n.v. 32-ste JAARGANG No. 6 aug. 1075 Detailhandelsgroep Ahold BV heeft op 7 juli jl. het nieuwe DDC (Dagartikelen Distributie Centrum) Tilburg in gebruik genomen. Voorheen werkte Ahold voor deze verse artikelen (zoals groenten) via drie distributiecentra: Zaandam, Rotter dam en Eindhoven. Het reeds in een vroeg stadium geplande DDC Tilburg in oktober 1974 is men met de bouw be gonnen bleek noodzakelijk om te komen tot een meer efficiënte bevoorrading van de filialen met verse artikelen in zuidelijk Nederland. „De opheffing van de DDC's Rotterdam en Eindhoven is in middels een feit geworden,'' vertelt de heer H. Büsscher, hoofdchef DDC Zuid. Personeelsbestand „In beginsel werden alle me dewerkers in de gelegenheid gesteld hun werkzaamheden in Tilburg voort te zetten. Voor 25 van hen die hiervan geen ge bruik wensten te maken, werd in overleg met de vakbonden een voor alle partijen bevredi gende afvloeiingsregeling ge troffen. Het aantal werknemers bij DDC Tilburg is nu 45, voor wie passende woonruimte is ge vonden in Tilburg, Waalwijk en Bladel. De aanpassingsmoei lijkheden voor zover deze er waren na de verhuizing van de mensen zijn nu grotendeels overwonnen. De sfeer is geluk kig bijzonder goed!" De heer M. Oosterwal, projectleider van het DDC Tilburg, over het nieu we distributiecentrum: „We verwachten in de loop van 1975 te komen tot een omzet van ca. 100.000 colli per week, dat is evenveel als Rotterdam en Eindhoven samen haalden. De maximale capaciteit is 120.000 colli. De oppervlakte van DDC Tilburg is 5000 m2, waarvan 1000 m2 voor opslag van stan daardfust. De bouw van het pand, dat zeven meter hoog is en dat is voorzien van tien laad- en losdeuren, was in handen van Ruts Bouw en Montage Tilburg BV". „Ook in de Miro's passen wij ons steeds aan bij de ontwikke lingen in de detailhandel in het algemeen. Wanneer wij op grond daarvan bepaalde wijzi gingen aanbrengen in de inrich ting van de Miro en de presen tatie van het assortiment, wil dit niet zeggen, dat de Miro- formule niet goed was. Die for mule geldt niet voor de eeuwig heid. maar is voortdurend aan i Vervolg op pag. 2 Wie twijfelt nog aan het succes van AH's grote aktie „In 't gezonde groen" voor het groente- en fruitassor- timent? Zeker niet zij die hun filiaal gaan vertegen woordigen tijdens beide tweedaagse reizen naar Ri mini in de voor AH belang rijke zachtfruitstreekEmi lia Romania! Althans wan neer de gestelde omzet wordt bereikt. En aan dit laatste twijfelt echt niemand meer'. De foto geeft de uitverko renen alvast een voorproefje van wat hen in het zonnige zuiden te wachten staat. Wij hebben het voortreffelijke vakantieoord opgezocht en konden dagelijks constateren dat de spontane Italianen veel belangstelling hadden voor de affiche van de aktie. Eind september, begin ok tober is het zo ver; vertegen woordigers van AH's „groen te en fruit" zullen dan naar Rimini vliegen. Deze gedach te maakt de laatste loodjes ongetwijfeld aanzienlijk lich ter! Zie verder op pagina 3. Het veiligheidsaspect in de honderden filialen van Detail handelsgroep Ahold BV (o.m. Albert Heijn, Simon en Miro) geniet voortdurend de hoogste prioriteit in de algemene be leidsbepaling. Hoe groot het belang is om hierop bij voortduring attent te zijn. is onlangs nog ruw benadrukt met de rampzalige ge beurtenis in het Simon-filiaal in de Amsterdamse Bijlmer meer. Heeft in dit verband de geboden veiligheid tekort ge schoten? Ons antwoord hierop: Neen! Wat daar is ge beurd, was niet te voorzien; elke veiligheidsmaatregel ten spijt. Maar, het is juist dat onvoorziene dat ons er toe noopt om niet aflatend attent te zijn. In dat kader moeten de maatregelen worden gezien, waar over wij allen ook in de dagbladpers hebben kunnen lezen: de kluizen in alle filialen worden van tijdblokkeringssloten voorzien, terwijl geldtransporten buiten het filiaal zoveel mogelijk door daarin gespecialiseerde ondernemingen wor den verricht. Het zijn alle slechts facetten van een totaal pakket dat al geruime tijd in uitvoering is. In het september-nummer hoopt de redactie van Flitsen een gesprek af te drukken met de heer II. J. Sluis, die in het concern is belast met de bedrijfsbeveiliging. De proble matiek die zich daarbij voordoet, zal daarin uitvoerig aan de orde komen. Directie Detailhandelsgroep Ahold BV Deze foto werd gemaakt aan het strand in Rimini.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 1