AC Motel lieverlee officieus in gebruik genomen pagina 4 Ritsen Na een Lange periode van voorbereiding en een naar verliouding korte bouw- en inrich- tingstijd opende in liet Belgische Heverlee (bij Leuven) het jongste horeca-projckt van AC-restaurants op zaterdag 10 mei jongstleden officieus zijn poorten voor de eerste gas ten. Op die datum haalden het Bouwteam en de Moteldirectie opgelucht adem. AC Motel Heverlee is de eerste buitenlandse vestiging van AC-restaurants. Vooral omdat het hier ging om een eerste stap op de Bel gische horeca-markt vroeg de voorbereiding voor dit preten tieuze projekt want dat is het zeker een geheel eigen benadering. Be;} in In 1972 reeds legde de heer G. J. Hermanides, directeur van AC Restaurants BV, de eer ste voorzichtige contacten met de Belgische overheid en met Shell België. Onmiddellijk bleek hem dat er ten aanzien van de verwezenlijking van een motel aan de E5, de auto strade LuikLeuvenBrussel (zoals de Belgen het noemen) een sterk van de Nederlandse situatie verschillende proble matiek bestond. Het zijn. met name de zoge naamde „lastencahiers" van de „Intercommunale", de beheers- maatsohappij van de Belgi sche autosnelwegen, die tot in detail voorschrijven, wat wel en niet mag gedaan worden in en bij de ontwikkeling en ex ploitatie van een horecabedrijf aan een „autostrade'\ Toch bleken die speciale eisen goed te passen in de formule, die het AC Bouwteam had ontworpen voor Motel Heverlee. Formule Moteldirecteur C. Peperkamp zegt over die eigen formule het volgende: „Het zou een grote denkfout geweest zijn om uit te gaan van de veronderstel ling, dat de wensen van de Belgische en Nederlandse gast gelijk zijn. Niets is minder waar. Zonder daarmee tekort te willen doen aan onze Neder landse gasten moet ik erop wij zen, dat de Belg op gastrono misch gebied veel meer kwa liteitsbewust is dan wij. Binnen de geweldige ervaring, die wij in Nederland met onze AC- Restaurant-formule hebben op gedaan, bleek het mogelijk een specifiek op de Belgische gast afgestemd concept voor Hever lee te ontwerpen. De gastrono mie staat daarin centraal. Daarom vind ik het juist zo prettig vervolgt de heer Pe perkamp dat ik van 1 juli 1974 af, toen de eerste paal de grond inging, deel heb mogen uitmaken van het bouwteam. Bouwteam Dat Bouwteam was trouwens iets bijzonders. Het bestond uit een groep mensen, afkomstig uit verschillende „disciplines", die gezamenlijk verantwoorde lijk waren voor de realisering en het beoogde succes van Mo tel Heverlee. Vertegenwoor digd waren in het Bouwteam: Hoofdaannemer Schokbeton BV uit Zeist, AC Restaurants BV Zaandam, Frijado, Kroon en Co., Winkelhorst en Tromp. T ueelingbedrijj Kees Peperkamp omschrijft ..zijn" Motel met de aandui ding „tweelingbedrijf," hoewel dat niet helemaal opgaat. De twee exploitaties, aan weerszij den van de E5 gelegen, in de dagelijkse routine betiteld met „Noord" en „Zuid", zijn name lijk niet geheel identiek. „Zuid" is trouwens nog niet gereed. Het belangrijkste verschil is wel dat alleen „Noord" een motelafdeling heeft. Slechts daar wordt dus logies verstrekt. „Zuid" biedt uitsluitend restau ratieve voorzieningen. Het Motel (Noord) beschikt over 39 comfortabele twee persoonskamers, alle voorzien van badkamer met ligbad en douche, toilet, radio, schrijfta fel en een zitbank, die in een handomdraai tot derde bed kan worden omgevormd. Heel bijzonder zijn de twee extra VIP-(very important person) rooms een soort kleine suite, en de speciaal voor gehandicapten ingerichte „Comfy-room". Indeling De motelgast wordt ontvan gen door charmante receptie- hostessen onder aanvoering van Front Office Manager mevrouw A. Henderilcx. De receptie be vindt zich in een ruime hal, die tevens de toegang tot het Mo tel vormt. Vanuit de hal kan de gast alle voor het publiek bestemde ruimtes bereiken. Rechts van de hal bevinden zich de toiletten (met speciaal toilet voor gehandicapte gas ten), aparte babyverzorgings kamer en chauffeursdouches. Recht voor zich uit ziet de gast dan het grote Zelfbedie ningsrestaurant, waar hij zich via het zogenaamde „free flow" zelfbedieningssysteem snel van een goede maaltijd kan voor zien. Die kan hij dan consumeren in het restaurant dat naast de zelfbedicningslijn werd gepro- jekteerd en dat hoewel modern ingericht, toch erg warm en sfeervol is. Er is plaats voor 175 gasten. Links van de hal ligt de Rótisserie (76 plaatsen) met kleine intieme bar (22 plaat sen). Tussen de Rótisserie en de motelafdeling werd een goed beschutte patio gescha pen, waar een heerlijk terras met een prachtig uitzicht op het zacht glooiende landschap een voortreffelijk zitje aan zon- aanbidders en rustzoekers biedt. Hier vinden ongeveer 50 gas ten een plekje. Auto-snacks Ten slotte mag de „Auto Snack" niet worden vergeten. Deze ligt rechts van de hal met een eigen open verbinding aan de voorzijde naar buiten. Deze Auto-Snack „Noord" is zo als de Belgen dat noemen 24 uur op 24 uur geopend. Dan zijn er nog de drie vergader zalen van 12 tot 75 personen en natuurlijk de Giftshops. Maar het belangrijkste moe ten wij de lezer nog melden. Dat is de centraal gelegen keu ken. Deze werd recht achter de receptie en tussen Zelfbedie-, ningsrestaurant en Rótisserie Het exterieur van AC-Mo- tel Heverlee, zoals het er op dit ogenblik bij staat. geprojekteerd. Een en al doel matigheid en gemak voor Chef kok Ph. Cachard, sous-chef A. van Geneghten en hun briga des. De keuken „Noord" dient tevens als „moederkeuken" voor de beide „Auto-Snacks" en voor de „Grill Zuid" en het „Café Restaurant Zuid". In de- Ze keuken hebben we nu wer kelijk alle ervaring uit het ver leden kunnen verwerken al dus Kees Peperkamp. Keuken en restaurants zijn afgestemd op een zo breed mogelijk pu bhek. Daarom ook hebben we er naar gestreefd om drie gas tronomische formules onder één dak te brengen. Een kijkje in een van de gerieflijke motelkamers. Bedrijfsdirecteur Peper kamp (rechts) met de heer Smets, manager-Noordzijde, aan de balie. Om te kunnen voldoen aan de hoge culinaire eisen van de Belgische gast hebben wij de keukenproduktie voor 90 pet. in eigen hand gehouden. We maken slechts op bescheiden wijze gebruik van kant-en-kla- re half- of eindprodukten, om dat we tot een zo persoonlijk mogelijk getint keukenpro gramma willen komen. De Belg eist dat ook. Sfeer belangrijk In de nieuwe exploitatie He verlee is trouwens ook, veel sfeer gebracht. Daarvoor teke nen de heren Mare Duyser Vormgeving en Sales Promo tion AC Rest.) en L. Hagens Hoofd Proj ektontwikkeling) Voor het interieur van Hevex-- lee is veel gebruik gemaakt van de realisatie in Neder- weert, uitgebreid met verbe teringen en speciale nieuwighe den voor Heverlee. Zo is er in een voortreffelijke installatie voor backgroundmusic en in terne communicatie voorzien, waarbij de gast ook op de toi letten en buiten onder de lui fel op muziek wordt vergast. Alles is in het werk gesteld om de vermoeide en gespannen rei ziger in een relaxsfeer te bren gen. Daartoe behoren onder an dere restaurantkaarten met en zonder prijzen. De laatste zijn voor de gasten, die zich aldus niet gegeneerd behoeven te voe len door het prijsniveau van een of ander gerecht. De gast heer krijgt uiteraard de kaart met de prijzen. Ook voor de staf van mede werkers is goed gezorgd. Er zijn aparte kleed- en douche ruimtes voor het personeel en voor gezamenlijk gebruik is er een fraai ingerichte kantine. Uiteraard is de staf voor AC Motel Heverlee al geheel com pleet. Directeur Peperkamp wordt direct geassisteerd door Eric van Bellighem, Hoofd van de Boekhouding en Guy Smets, manager „Noord" en Stephan Saais, manager „Zuid". Verant woordelijk voor de Motelhuis houding is mevrouw B. van Geel. Hoofd van de Zelfbedie ning is mevrouw R. Bogaerts, terwijl de leiding over de res taurants ligt bij eerste Maitre, d'Hotel J. Vrancken en assis tente mevrouw Van Loon. Tenslotte is er dan nog een as sistent manager voor „Zuid" in de persoon van de heer Ch. Vandenbergh. Al met al een staf van 65 fulltime medewer kers, die in het hoogseizoen Voor vervolg zie pag. 5

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 4