„Wij streven naar kassabon met vermelding van prijzen én artikelen" ^39 Eten als in 1650 MAASTRICHT WINT MIRO- CUP President Raad van Bestuur A. Heijn over elektronische check-outs: NIEUWE NAAM IlIlKIIllllllllllllll JgS?- - SAH002000376 Flitsen Landelijk Juni 1975 flitsen i personeelsblad ahold n.v. 32-sKs JAARGANG No. juni 1973 „De invoering van elektronische kassa "s zal niet alleen voor de bedrijfsvoering, maar ook voor de consument vrij ingrijpende positieve consequenties hebben. Bij alle moge lijkheden die deze check-outs bieden, zullen wij er zeker naar streven voor de klanten een kassabon te produceren, waarop niet alleen de prijzen worden vermeld (zoals nu), maar tevens de daarmee corresponderende artikelen en andere relevante gegevens". Dit verklaarde de heer A. Heijn in een vraaggesprek niet Flitsen over de problematiek van de uniforme artikelcode ring voor levensmiddelen, waarover ook elders in dit nummer geschreven wordt en wel op basis van een interview over dit onderwerp met de fi lialen-directeur van AH Super- marts, de heer P. G. Zwarts. Meer prijsbewust „Wij weten," aldus de heer Heijn, „dat veel huisvrouwen vooral als zij een lange lijst boodschappen hebben niet erg gelukkig zijn met de hui dige kassastrook, die zij immers nauwelijks of slechts met veel moeite thuis kunnen controle ren. De vermelding van het ar tikel bij de prijs (hetgeen op de huidige mechanische kassa's niet mogelijk is)' achten wij daarom van eminent belang. De consument krijgt aanmerkelijk meer mogelijkheden om prijs bewust te zijn. Men kan straks niet alleen de diverse prijzen veel gemakke lijker controleren, men kan de prijzen ook rustig thuis op z'n gemak vergelijken met aanbie dingen van concurrenten in de levensmiddelensector. Boven dien kan de huisvrouw dan ook de prijsontwikkeling binnen haar eigen levensmiddelenpak ket beter nagaan: zij hoeft slechts de verschillende ge dateerde kassastroken op een rijtje te leggen om te zien hoe de prijzen van diverse ar tikelen zicli in een bepaalde pe riode hebben gedragen." „Ik acht dit alles van zo Tot nu toe werden de aktivi- teiten die wij in de horeca- sector ontwikkelden, uitgevoerd onder de naam Albert Heijn Restaurants B.V. Teneinde een betere aan sluiting te vinden bij de naam van onze individuele vestigin gen A.C. Restaurant(met erachter de geografische eigen naam) is onze handelsnaam ge wijzigd in A.C. Restaurants B.V. (Zie voor een uitgebreid verslag van de nieuwste vesti gingen pag. 4 en 5.) A. HEIJN groot belang," aldus de heer Heijn verder, „dat ik zonder meer kan zeggen dat de invoe ring van de „computer-kassa" naast de daaraan verbonden voordelen voor de bedrijfovoe- ring, vooral in de produktivi- teitskant de meest ingrijpen de en belangwekkende uitbrei ding van de dienstverlening aan de consument zal zijn die we sinds de invoering van de zelfbediening in het levensmid- delenbedrijf hebben gekend. Dat zit 'em dan niet alleen in het feit, dat de mogelijkhe den tot een grotere prijsbe wustheid (waarnaar we al vele jaren streven) in één klap drastisch worden verruimd, maar bovendien in diverse an dere grote voordelen van de computer-kassa, zoals de uit sluiting voor 100 procent van foute aanslagen voor de geco deerde en vooraf geprogram meerde artikelen en een veel snellere afhandeling bij de kas sa's. De heer Heijn voegde daar aan toe, dat het de bedoeling is om de artikelcodering in de le vensmiddelenbranche niet „zo maar" in te voeren, doch daar over vooraf in Europees ver band ook nog overleg te ple gen met de consumentenorga nisaties. Belangrijke beslissingen De invoering van een unifor me produkteneode in Europa heeft overigens heel wat voe ten in de aarde en de heer Heijn heeft daarmee als voor zitter van de Europese Com missie voor Artikelcodering, bijzonder veel te maken. In het aprilnummer van het (mana gersvakblad) Supermarkt schreef hij daarover een arti kel, dat wij omdat het een goede globale indruk van de huidige problematiek geeft hieronder in zijn geheel laten volgen: „Uw verzoek om voor dit nummer van Supermarkt een Gastcommentaar te schrijven over de problematiek van en de stand van zaken met de Eu ropese „product coding" en „automated systems", is eigen lijk wat te vroeg gekomen, om- Voor Vervolg zie pag. 2 Het derde Miro-voetbal toernooi werd dit jaar op 8 mei (Hemelvaartsdag) te Nijmegen gehouden. Erl werd erg sportief om| de Miro-cup gestreden.I waarbij de elftallen vanï de Miro's uit Maastricht f en Assen voor de verras sing van dit toernooi A zorgden. Rechts de trotse aanvoerder van het winnende elftal met de begeerde be ker, die hem zojuist is uitgereikt door BL. Rovers (mid den). De organisator van het toernooi, de heer Hobo (links) is nog op de rug zichtbaar. In poule II wist Maastricht zich met maar één verloren wedstrijd, naar de finale te werken. In poule I veroverde Assen met één gelijkspel en twee gewonnen wedstrijden de finale. Jammer was, dat in de finalewedstrijd de beslissing nog niet kon vallen. De stand bleef 11. Uiteindelijk moest er door middel van straf schoppen een winnaar uit de bus komen. Dit iverd tenslotte Maastricht, die hierdoor één jaar lang over de wisselbeker mag be schikken. De Fair-play-Cup, beschikbaar gesteld door brouwerij Stella Artois, ging naar Assen. Na afloop van het toernooi werden in Park Tivoli door de heer Rovers, bedrijfsleider van Miro 1704, en de heer Hobo, organisator van dit toernooi, de bekers uitgereikt. Daarna kon men gezellig dansen met medewerking van de band The New Shuffels. Als speciale gasten traden op Bolland en Bolland en Frank en Mirella. Terugblikkend op deze dag kan men zeggen: „Het was de moeite waard en geslaagd!" Totale uitslag voetbaltoernooi: 1 Maastricht 2 Assen 3 Purmerend 4 Beek 5 Nijmegen 6 Leeuwarden - Vlissingen en Hoofdkantoor, Bezoekersaantal toernooi en feestavond: 500. Volgend toernooi te Maastricht. Het Vami-restaurant in de Kalverstraat dat iedere recht geaarde Amsterdammer kent en dat ook ver buiten Amster dam bekend is om z'n poffertjes en oud-Hollandse schotels heeft ter gelegenheid van 700 jaar Mokum eens in heel oude kookboeken geneusd. Het resultaat is dat men t/m eind juni naast de bestaande specialiteiten vier bijzondere maaltijden serveert. Een voor beeld daarvan is Olipodrigo. Dat zijn „stucken vlees ge stoofd in boter met limoen, petercelie, paddestoelen en groenten". Al even kostelijk als de „spijsen" is het lezen van de menu kaart waarop eetgewoonten uit de jaren 1600 en 1700 staan omschreven. Op de keerzijde van de kaart staat een afbeelding van een oude prent van het Amsterdamse IJ.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 1