8 10 11 12 13 14 15 16 De gang van zaken bij Ahold in 1974 is sterk beïnvloed door vaak ingrijpende veranderingen in het bedrijfsgebeuren. Deze tendens die zich in 1973 reeds scherp aftekende, heeft in het afgelopen verslagjaar als het ware een logisch vervolg gekregen. De doorgevoerde veranderingen zijn ervaringen geworden, waarover ieder die het betreft een eigen mening heeft. Daarom is in dit personeelsjaarverslag een aantal willekeurige medewerkers bewust geconfronteerd met de werksituatie waarin zij als gevolg van veranderingen zijn komen te verkeren. Hebben zij er prettige of vervelende herinneringen aan overgehouden en hoe zien zij de toekomst? De vaak uiteenlopende antwoorden geven achtereenvolgens een geschakeerd beeld dat typerend zou kunnen zijn voor de gemiddelde (personele) sfeer binnen ons concern. Al is niet van élke werkmaatschappij een vertegenwoordiger aan het woord gelaten binnen dit beknopte bestek. Daarentegen is wél "ruim baan" gemaakt voor een twintigtal leden van de diverse OR-en. Hun rol immers wordt steeds belangrijker in ons aller arbeidsklimaat, tot welzijn van de achterban. Hoe hun dat vergaat zeiden zij vierkant, ronduit of hoe het ook heten mag. Kortom: zij deden hun zegje, dat als een rode draad de overige tekst lardeert. Tenslotte nog dit: er wordt geen boekjaar afgesloten, zonder dat er cijfers worden opgesomd. Om de tel niet kwijt te raken, zijn ze weer eens op een rijtje gezet. Uitgesplitst in overzichtelijke grafieken, als uitgangspunt voor beschouwingen van financiële aard, maar ook leesbaar-in-één-oogopslag. Ziedaar onze bedrijfsresultaten. Elk verslagjaar opnieuw de basis om gezamenlijk op voort te bouwen. Om te kunnen zeggen: wij zullen dóórgaan! Colofon Flitsen extra editie 1 Inleiding Inhoud Trefcijfers van alle Ahold- fronten Sprongen met zevenmijlslaarzen door het officiële jaarverslag heen, I geven een globaal beeld van het rei len en zeilen van de verschillende werkmaatschappijen in 1974 én van de verwachtingen voor het lopende boekjaar. Naast een puntsgewijze opsomming zijn de geboekte resulta ten tevens af te lezen uit een aantal grafieken. Sociaal beleid onder invloed van 'buitengebeuren' Zoals ieder jaar wijdt de Raad van Be stuur uitvoerig aandacht aan het ge voerde sociale beleid van de onder neming. Aangezien dit iedere mede werker van Ahold raakt, is dit hoofd stuk uit het 'echte' jaarverslag onver kort overgenomen. Personeelsjaarverslag 1974 Ahold NV Oplage 27 500 Hooldredaktie: Mevrouw T Plooijer Tekst: K van der Veen en F. C. van Lier Foto's Robert Scheers. Frans van Lier en Johnny Dirkse Ontwerp omslag: Nico Mondt m.m.v het ..Cachot", Den Haag Vormgeving Public Relations Produktie Studio NV (Nico Mondt) in samenwerking met PR Adviesbureau G J. van Hulzen BV te Den Haag Druk. Nederlandse Dagblad Unie NV, Rotterdam In 1974 kwam alles tegelijk Een bedrijf als Ahold móet wel "op de cent" zijn: concurrerende prijzen zijn immers vaker op centen afgerond, dan op stuivers of dubbeltjes. Als dan van alle kanten een aanslag wordt gedaan op de toch al uiterst kleine winstmarge, blijkt een centenkwestie een zaak van „levensbelang" te zijn 'En toen plukten we de vruchten' Zonemanager Herman Janssen uit Alkmaar zegt te hebben ervaren dat we veel veranderingen aan kunnen dank zij de nieuwe vertrouwensrela tie, die tussen ZM's en BL's is ge groeid. Detailhandelsgroep Ahold bv in beeld Schematische voorstellingen van al lerlei geledingen van onze organisa tie hebben de laatste tijd een ware „papierwinkel" op onze burelen doen ontstaan. Om eens af te wijken van deze „hokjesmentaliteit" is de structuur van de Detailhandelsgroep nu eens uitgebeeld aan de hand vap voorstellingen-naar-de-werkelijk- heid. Het oog wil tenslotte ook wel eens wat. Ahold-familie is wijd vertakt Zeven dochters en dertien kleindoch- ters schuilen onder de noemer Ahold nv. Door alle namen mét die van de leidinggevende functionarissen op een rijtje te zetten, krijgen we een overzichtelijk beeld van de band die ons bindt. Broederlijke visie verwoord Als we de gebroeders Valk goed heb ben beluisterd, ligt de toekomst „in de dynamische Miro". Hoewel Leo (23) in de acht jaar dat hij Albert Heijn dient, is uitgegroeid tot hoofdkassier in een Doetinchemse SM, benijdt hij broer Herman (34) wel enigszins. De ze heeft de kans gegrepen om bij Mi ro (in Nijmegen) zijn vleugels uit te slaan. Vandaar! Zuivel zorgt voor kleine kwart van Ahold-omzet Boter, kaas en eieren betekenen voor inkoper Klaas Schep uit Zaandam méér dan kinderspel. Mét alle gang bare melk en melkprodukten vormen deze levensbehoeften zijn dagelijkse zorg. Hij vindt overigens dat je van je artikel moet houden, wil je goed wer ken. Zwaarste karwei uit loopbaan Geert Haanappel uit Zaandam is zich er van bewust dat we een moeilijke tijd hebben doorgemaakt, maar: „de mensen zijn er sterker van gewor den". Hij weet waarover hij praat, ge tuige de ervaringen die hij opdeed, nadat hij twee jaar geleden de taak van hoofdchef Dagvers Distributicen- trum op de schouders kreeg. 'Tegenover eenzaamheid stond rijping' Produktieleider Leendert Klein heeft in Tilburg de moeilijkheden op zich zien afstormen bij de opzet van het PB. Rechtlijnig als hij is, heeft hij de nodige persoonlijke strijd achter de rug, sinds hij er in 1972 aan ging staan. Niettemin heeft hij zijn gevoel voor relativeren behouden en van één ding is hij overtuigd: „De mensen moeten zich in hun werk thuisvoe- len". Een positieve verandering na tien jaar Véél heeft groepsleider Karei van Lie- rop nog niet te vertellen vanuit zijn re cent begonnen functie bij Etos-meu- we-stijl. Maar hij weet wel, dat hij na tien jaar Etos voor een nieuwe uitdaging staat. En, terugblikkend zegt hij onomwonden: „Het is goed verlopen, allemaal. Drie fondsen en hun uitkomsten Een cijfermatig overzicht over 1974 van het Spaarfonds; het Fonds bij zondere voorzieningen en het Stu- diebijdragenfonds vormen de sluit post van het Personeelsjaarverslag

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 1