Structuur van Ahold N.V. met name genoemd 'De pre ventieve werking van OR groter dan ze denken' 'Zorgen, dat de zaken netjes worden afgewikkeld' Ahold Willem Faasen Dordrecht Keimpe de Jong, Zaanse Schans' Flitsen extra editie 10 Raad van Commissarissen Dr. J. de Vries, president K.Fibbe Mr. K. H. Gaarlandt Mr. G. van't Huil Prof. Dr. J. «reiken J. van der Velden Prof. Drs. C. W. Visser Mr.H.N.Wakkie Raad van Bestuur A. Heijn, president Ir. H. Glazenburg G. J. Heijn J. van Meer D. Vethaak Drs. P. J. van Dun, directeur Perso neelszaken Mr. th. Baljon, secretaris Raad van Bestuur Concernsteundienslen Centrale personeelsdienst Concernadministratie Controller Electronische gegevensverwerking Financiële en fiscale zaken Juridische zaken Marktonderzoek Public relations Dienst Inkoop Bedrijfsbenodigdheden Kantoordiensten Ahold Defailhandetsgroep Ahold G- J. Heijn F. 1. Ahlqvist C, Govers P. Liglenstein W. A, Scholte Drs. R. J. Stoelenga Albert Heijn Produktiebedrijven P, C. Vink Albert Heijn Restaurants G J Hermanides (Restaurants België) Melkexport Sterovita Mevr, J. Barendregt Ir H. Glazenburg Hij zit al lang in de OR; een jaar of 15. Willem Faasen (47) is chef technische dienst bij Sterovita Melkexport bv te Dordrecht. Hij vindt, dat in al die jaren de invloed van de OR nog maar bescheiden is gebleven, „Beslissingsbevoegdheid is er niet; je werkt eigenlijk alleen maar advisèrend enfin, zo is het in de wet ook aangeduid. Albert Heijn Grootverbruik J. Pieters IWat vroeger in de horeca chef de rang heette, heet tegenwoordig eerste restaurant-kelner. Althans in AC-restaurant De Walvis aan de Zaanse Schans, waar Keimpe de Jong (28) in die functie werkt. Leuk werk vindt hij het, niet van dat haastige, zoals in wegrestau rants b.v. maar „soigné" met schalen en mooi serviesgoed. In de OR Restaurants vertegenwoordigt hij de „uitvoerende bediening", zoals cfat heet. „Interessant werk", vindk hij. „Het heeft met je vak te maken. Het kan ook wel eens vervelend zijn, ik bedoel, onplezierig b.v. als je te maken krijgt met de sluiting van een zaak. Je kunt daar dan niet vee! meer aan doen in de OR: anderen hebben het al zo grondig bekeken en zo'n sluiting is dan onvermijdelijk. Wel kun je er voor helpen zorgen, dat de mensen, die de Ostara (Recreatie) •C. G, Bot Dick Wissink Caravan Import dupe worden, op de meest nette manier op straat komen, zorgen, dat de boel netjes wordt afgewikkeld." Zelf zat De Jong in de loon- commissie. „Het werken op provisiebasis is verouderd maar voor sommige vestigingen zou het economische zelf moord betekenen om definitief op vast loon over te schakelen. Daarom werken er nog veel met bedieningsgeld als loonbasis maar dat gaat er op den duur gelukkig uit." Ahead Advertising K. J. L. AlberdingkThijm Hermetlca (Export) D. Steneker Het is niet zo spectaculair, wat je als OR doet, vooral ook, omdat het dikwijls niet zichtbaar wordt, dat een beslissing door de OR is beïnvloed. Er was bij ons vorig jaar sprake van een verhuizing maar in verband met de continuïteit van de werk gelegenheid was de OR daar niet voor. Na diverse besprekingen ging de verhui zing niet door. Was dat nou het werk van de OR? Misschien wel. Ik geloof in ieder geval, dat de preventieve werking van de OR groter is dan naar buiten lijkt. En dat is dan al een belangrijk succes. De OR is gegroeid maar moet nog veel meer groeien. Ook de bedrijfsleiding moet er in groeien dat zal steeds beter worden. We moeten nu bereiken, dat de adviserende stem van de OR wordt verzwaard tot een instemmings bevoegdheid: dan spreek je over een wezenlijker invloed. Het overleg is In ieder geval belangrijk. Ik ben zelf een typische overlegman: ik houd niet van die polarisatie. Van je achterban komt er niet !veel naar je toe. Als er iets wezenlijks aan de hand is moet je er altijd zelf achter aan. En als ik in de OR zit te praten geef ik natuurlijk mijn eigen mening en dan denk Ik; ik hpop maar, dat de groep er ook ao over denkt."

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 10