7e MIRO wordt 7e hoofdstuk in levensboek van F. J. van Doesum MIRO-mode al te kijk MIRO'S STARTEN STOFFENVERKOOP pagina 9 Miro soft-ware chefs en stoffenverkoopsters te gast op de stof- fenafdeling van de Miro-Beek. Op de voorgrond, 2e van links gastheer H. G. M. Tillemans „Een aimabel man van Friese integriteit met een ondeme- mersdynamiek die op maat ge sneden is voor het manage- mentpatroon in het moderne detailbedrijf, dat we met super markt of hypermarkt plegen aan te duiden." Dat is onze in druk van de heer F. J. van Doe sum (42), die zich laat „polsen" over zijn ervaringen en zijn verwachtingen. Die ervaringen hebben betrekking op zijn di recteurschap van Ter Huurne's Supermarkt annex café-restau rant en speeltuin aan en op de Nederlands-Duitse grens in Buurse, gemeente Haaksbergen. Zijn verwachtingen betreffen het algemeen bedrijfsleider- schap, dat hem in september a.s. te wachten staat bij de Miro te Zutphen. Van Buurse naar Zutphen Zijn levensloop: na miliïaire dienst gewerkt bij de Bijenkorf, Hema, V en D, Rutex en Dirk van den Broeks supermarkt. Dat zijn afgesloten hoofdstuk ken. Daarna Ter Huume in Buurse, welgeteld het zesde hoofdstuk, dat nu bijna afgeslo ten is. Hij popelt om aan het zevende te beginnen, uitgere kend bij de zevende Miro, die te Zutphen in aanbouw is. Sep tember zal hel worden. Zijn persoonlijke ervaringen in Buurse? Machtig interessant! Hij is er bijna vier jaar ge weest. Ondanks het risico-ele ment in het betrekkelijke isole ment van het landelijke Buurse, waar Ter Huume voor een groot deel aangewezen is op de Duitse kopersmarkt, is er in die vier jaar toch zo ongeveer een omzet-verdubbeling bewerkstel ligd, Uitdaging Zijn verwachtingen van de Miro in Zutphen? De aantrek kelijkheid van deze benoeming bestaat voor de heer Van Doe sum in een gelijksoortige zelf standigheid als in Buurse. Hij is er zich echter terdege van be wust dat hij bij de Miro-Zut- phen niet het werkpatroon van Buurse kan volgen. Hij zal zich moeten insteLlen en vertrouwd maken met de er varingen, die de in de andere plaatsen gevestigde Miro's in middels hebben opgedaan. Die zal hij dan in de eerste plaats te verwerken hebben in de ge stalte-vorming, die hij in de Zutphense vestiging moet ver wezenlijken. In zijn verwach tingen daaromtrent is hij in alle bescheidenheid zeer positief. Juist Zutphen, waar de Miro het eerste zb-warenhuis zal worden, biedt wijde perspectie ven. En het feit, dat Zutphen hoge verwachtingen koestert van deze Miro-vestiging, is een uitdaging voor de heer Van Doesum. Teamgeest Waar ligt het zwaartepunt in zijn liefhebberij voor zijn vak? Met mensen omgaan. Ook met „zijn" mensen, bij zijn personeel een goede teamgeest aankwe ken. In Buurse heeft hij een goed stel, een voortreffelijk personeelsbestand. Ook in Zut phen hoopt hij een goede ploeg te werven, „want daarvan moet je 't hebben. Als Miro ABL moet je persé niet van het slag zijn, dat denkt het alléén te we ten. Je moet het „weten" van alle anderen in het team ont dekken, heï „eruit" halen en combineren." Vervolg van pag. 1 gedaan inzake de verwer king, beprijzing, administra tie en verkoop van stoffen. Raad en daad Miro Beek Softwarechef H. Tillemans, die zijn collega's sa men met verkoopleider W. Tuyl van de Miro-groep Software en stoffen-inkoper R. J.' Polak in wijdde in de fijne kneepjes van het stoffenvak, vertelde ons dat de nieuwe verkoopsters daarna drie dagen lang op de afdeling in Beek „meeliepen" om alvast de nodige praktijk op te doen. „Deze afdeling," aldus de heer Tillemans, „vereist namelijk een specifieke service: de dames die thuis achter de naaimachine gaan zitten hebben in de winkel raad en daad nodig. De ver koopster moet ze precies kun nen vertellen, hoeveel stof er voor een bepaald model in de gewenste maat nodig is en bo vendien iets weten van kwali teiten, dessins en modetrends. Het moeten dus specialistes zijn, die een elementaire naai cursus hebben doorlopen of an ders alsnog avondlessen vol gen." Verticale presentatie In speciaalzaken en „gewone" warenhuizen vindt men de stof fen b9ven elkaar in rekken op horizontale rollen. „Bij ons zelf bedieningsprincipe bleek een verticale presentatie nodig," zei de heer Tillemans. „In twee 7 meter lange stellingen staan de rollen stof aan weerszijden naast elkaar opgesteld, zodat de klant de rol gekozen stof zelf naar de kniptafel kan brengen waar de vereiste lengte voor haar wordt afgesneden. Bij de stellingen liggen ook altijd de nodige modebladen ter inzage die gretig worden geraadpleegd. En dan is er natuurlijk tevens de coupontafel voor de snuffe- laarsters. Op normale dagen kan één verkoopster het in Beek wel bolwerken, maar tij dens spitsuren heeft ze hulp no dig van een coupeuse van onze confectie-afdeling." Prijsbewust Volgens de heer Tillemans steunt het succes van zijn stof- fenafdeling in de eerste plaats op de zeer scherpe Miro-prijzen, waarvoor de vrouwelijke doe- het-zelvers extra gevoelig zijn. „Wie haar kleren niet kant en klaar koopt maar ze zelf knipt en in elkaar zet is extra prijs bewust en weet precies, hoeveel die en die stof in andere win kels kost, dus wat ze bij ons bespaart. Die prijzen kunnen we misschien nog aantrekkelij ker stellen nu onze inkopers voor meerdere hypermarkten bestellen inplaats voor één. Hoe groter de partij, des te lager vaak de te bedingen inkoop prijs. Bovendien kunnen we voortaan de collectie door on derlinge uitwisseling met de an dere Miro's meer gaan variëren. Bepaalde dessins die het in Limburg niet blijken te doen, zullen in het westen vaak vlot van de hand gaan en omge keerd." Proef met gordijnstoffen „Naast kledingstoffen krijgen we in Beek geregeld vraag naar gordijnstoffen en daarom zijn we van plan, binnenkort ook daarmee eens een proef te ne men. Al zal dat, net als wat we nu verkopen, ook het in voor raad houden van daarbij nodige fournituren vereisen." „Voor de stoffen geldt het zelfde als voor de rest van de Miro-collectie: we concentreren ons op het meestgevraagde want de partijen moeten er snel doorheen van winkeldochters moeten we het echt niet heb ben. Bijzondere dingen moet de klant maar in de speciaalzaak zoeken, al hebben wij bij voor beeld ook nylonbont voor win terjassen. Dat behoort niet tot de goedkoopste stoffen, maar gaat toch hard genoeg. Wat je biedt moet „in" zijn en scherp geprijsd. Dan kun je er niet ge noeg van hebben." !lllllllllllllllllllllllllllilll!lliilllillllll!llllllllllllllllllllllllll!lllllllll Wie kan mij helpen aan sigaren bandjes, onverschillig welke, voor een zieke vriend in Spanje. Gaarne bericht aan. J. H. van Gelder, StrIJpsestraat 145 B, Eindhoven. Wie kan mij helpen aan Verkade- en/of Hille albums' Even een kaartje of telefoontje aan G. Bosschieter (afd. Lab. Zaandam), Den lip 134, Post Landsmeer. Telefoon. 02908- 1396. Kan helaas door ziekte mijn werk niet meer uitoefenen. Ben daarom begonnen postzegels te verzamelei Wie heeft er postzegels voor mij? Alles is goed. Onkosten worden gaarne door mij vergoed. C. A. v. d. Spek, Muiderwaard 581, Alkmaar. Als beginnende verzamelaars van postzegels kunnen mijn vrouw en ik nog van alles gebruiken. Wie heeft nog een oude incomplete jeugdverzameling op zolder liggen? Wie onze verzameling een beetje van de grond af helpt, sturen wij als tegenprestatie een bioscoop bon. T. J M. Elemans, Wiertstraat 5, Tilburg. Te koop gevraagd: Eerste deel van Agatha Christie vijfling en een pianokruk. J. Stiemer, Seringenstraat 10, Purmerend. Tel. 02990 - 27089. Wie kan mij helpen aan het boek: ,.KLM-vlucht 50"? Het werd enkele jaren geleden door A.H op de markt gebracht. Marja de Boer, Grootzand 15, Sneek. Dit jaar vallen de Paasdagen vroeg, zo als dat heet. Daarom was er ook al vroeg een presen tatie van mode-artike len, tenten, tuinmeubi lair en campingacces- soires. Zij die nu al druk met de verkoop ervan bezig zijn, keken in januari in het HK- Zaandam met kriti sche blikken naar de collectie die de inko pers hadden samenge steld, en die door ver schillende mannequins charmant voor het voetlicht werd ge bracht. De foto's tonen en kele van de geshow de modellen. Vrije- tijdskleding voerde de boventoon. Maar ook japonnen zijn weer terug. Goed nieuws was er voor de dames en heren met wat grotere maten. Ook voor hen is er nu passende vrijetijdskleding ver krijgbaar. Trends uit het mo debeeld zijn: Pastelkleuren; veel bedrukte stoffen; dun ne. soepel vallende stoffen, opvallend veel gebruik van 100"lo katoenen stoffen, rok ken en japonnen lan ger. De getoonde collec- tie tenten, waarvan een groot deel exclu sief voor Miro en Lita, liet opvallend fraaie, nieuwe modellen zien. B.v. een speciaal voor Nederland bijzonder geschikt model met rechte wanden en een dak van een speciaal materiaal (p.v.a.) waar door het niet alleen ijzersterk, maar ook absoluut waterdicht en rot- en schimmelvrij is. Als uiterste daar te genover brengt Lita een twee-persoons trekkerstent in een klein pakje met een gewicht van maar 1500 gram. Het materiaal is 100°lo polyamide. Ondanks het lage gewicht biedt het tent je nog behoorlijk wat ruimte. Vloeropper vlak 215 x 140 cm. Hoogte voor 95 cm., achter 84. Het enige tvat nu nog nodig is? Een goede zomer'.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 9