Uit de COR geklapt AMSTERDAM DIE GROTE STAD... 'Wilsumer Berge' Paar apart Elly Leiding Flitsen pagina >1 Eveneens feestelijk ging het toe in Baarn waar op 16 ja nuari de 18e S-discount werd geopend. Op 5 februari jl. kwam de C.O.R. byeen. De volgende punten werden o.m. bespro ken: 4 Voortgang O.W.A. Nieuwe projekten zijn nog niet bekend. Deze zullen t.z.t. in de vaste C.O.R.-com- missie gemeld worden. In de O.W.A.-onderzoeken is enige vertraging opgetre den. Enerzijds omdat in een aanlal gevallen de betref fende O.R. gevraagd heeft een aantal zaken nog eens onder de loupe te nemen, anderzijds omdat een aantal O.W.A.-teamleden niet lan ger gemist kon worden in hun eigenlijke functie. Reeds voor de vergadering van 12 december werd een voorstel m.b.t. de overlegstruk- tuur binnen Ahold aan de C.O.R.-leden toegezonden. De voorgestelde overlegstruktuur sluit aan bij de huidige orga- nisatiestruktuur van Ahold. Een wijziging is dat in het voorstel buitendienstfunktiona- rissen, die uitgesproken werk zaam zijn voor een bepaalde werkmaatschappij, vertegen woordigd zullen woi'den in de O.R. van de betreffende werk maatschappij. Daarnaast zal een O.R. Detailhandelsgroep geformeerd worden. Eén en ander zal konsekwen- ties hebben voor de samenstel ling van de C.O.R. Het Bureau Ondernemingsraden zal zich beraden over een voorstel t.a.v. de vertegenwoordigingen uit de diverse O.R.'s. Dit voor stel zal t.z.t. binnen de C.O.R. aan de orde gesteld worden. Gevraagd wordt «waaronv-alte 9 O.R.-verkiezingen niet parallel lopen. Deze opzet was er wel, aldus de voorzitter. Gebleken is echter dat in de praktijk af wijkingen noodzakelijk zijn. Bij AJH.S.M.-filialen bijvoorbeeld moest tussentijds een verkiezing worden gehouden i.v.m. muta ties binnen de O.R. veroorzaakt door vertrek uit dienst of pro moties. Een C.O.R.-lid mist een ge plande O.R. voor Alberto B.V. Bij Alberto B.V. zijn nog geen 100 personeel sleden in dienst. Hoewel een bepaalde overleg struktuur tot stand zal moeten komen zal dit geen O.R. zijn. Voor een officiële vertegen woordiging kan gedacht worden aan een gastlidmaatschap bin nen een O.R. De C.O.R. gaat akkoord met de voorgestelde overlegstruk tuur. Nota „Raamregeling reiskosten" De betreffende regeling be oogt het kader aan te geven, waarbinnen de reiskostenrege ling per ondememingsonderdeel kan worden uitgewerkt. Doel is: ruimte te scheppen voor aan de plaatselijke omstandighe- den aangepaste uitwerking van de details. anderzijds te voorkomen dat binnen Ahold N.V. te grote verschillen ontstaan op het vlak van de sekundaire ar beidsvoorwaarden. te voorkomen dat over klei nere wijzigingen of aanpas singen in zeer breed verband moet worden gesproken. De C.O.R. aanvaardt de be- txeffënde raamregeling. Bij de le uitbetaling van de sa larissen via de computer zijn nogal wat klachten gehoord al dus een C.O.R.-lid. Strookjes zijn bij verkeerde personen terecht gekomen; in een aantal gevallen was het sa- wordt niet begrepen, mogelijk omdat de voorlichting nogal technisch was. De voorzitter antwoordt dat een deel van de klachten de RvB bereikt heeft. Er wordt ge werkt aan verbeteringen. Na afsluiting van de rond vraag stelt de voorzitter mevr. C. W. Visser, lid van de Raad van Commissarissen, aan de vergadering voor. Mevr. Visser, verbonden aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen, houdt een inlei ding-over het consumentisme. Als definitie van het consi/- mentisme geeft zij: „Een uiting van een brede sociale beweging die zich heeft gericht op het uitwisselingsme chanisme in de markteconomie en de sociale gevolgen hiervan. Het stelt zich ten doel een duur zaam evenwicht te bereiken tussen de marktpartijen". Illlllllllllillltllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllll Vervolg van pagina 1 mensen heeft geherbergd. On danks het slechte weer in die zomer, dat de heer en mevrouw Witschge met succes trachtten te vergoeden door allerlei eve nementen te organiseren, zoals tekenwedstrijden voor de kin deren, tochten per huifkar of als het even droog was speur- en wandeltochten in de gevarieerde omgeving. Dit alles heeft intussen ge leid tot het aantrekken van een beroepskracht die, als lei der van een speciaal recreatie team, dit soort activiteiten gaat coördineren. En dan is er nog altijd het fijne, grote natuurbad met zandstranden, de speelvijver en de kinderboerderij om zo maar eens wat te noemen. Alles daar in Wilsumer Berge, 10 km over de West- duitse grens bij Twente. Nogmaalsbelangstellende personeelsleden zijn ^welkom. Een btïefje om yadsre inlich tingen onder vermelding van naam, adres en filiaal of afde ling in een ongefrankeerde enveloppe aan antwoordnum mer 124 te Zaandam is vol doende; een uitgebreide folder met boekingsformulier wordt dan direkt toegezonden. Op 11 december 1974 werd de AH Supermart aan de Kerkstraat 1 te Bussum geopend. Blijde gezichten van bedrijfsleider H.C. van Egmond en zdjn medewerkers. Ook blijde gezichten (al ziet u ze hier niet) op het HK bij de afdeling Prospecting De eerste besprekingen over de mogelijkheid van deze vestiging vonden nl. plaats op 11 mei 1959. Feestelijke opening van de S-discount te Zoetermeer „Zoef de Haas," zoals ze hem noemen, is, volgens één van de bedrijfsleiders de „baas van de baas", maar wij ervaren hem als één van ons! En, om tot ons uitgangspunt terug te keren: Hij houdt van humor. Net als iedereen in jarig Amsterdam. Vervolg van pag. 2 klanten behoort net zo goed „opa", die sinds jaar en dag bij „Appie" zijn vaste merk tabak koopt en kwaad zou weglopen, wanneer het er niet zou zijn. Of Tante Aal, die je beslist niet Alie mag noemen. Toen Rob Groeneveld, de te genwoordige bedrijfsleider, er pas kwam, liep zij weg toen hij geen „Tante Aal" tegen haar zei, kwam een half uur later terug en vroeg „nou, hoe heet ik?" En toen hij zei „Tante Aal", zei ze: „Nou kom ik de boodschappen doen." Rob Groenevelds steun en toeverlaat is „Elly van de Ro zengracht" oftewel: Mevrouw Elly Delgmann-Andriessen. Een paar apart. Samen leiden zij een hardwerkend, prima op el kaar ingespeeld team. Dat moet ook bij dit filiaal moeilijkhe den worden zelfstandig opge lost. Het is al weer lang gele den, dat een chauffeur van het DC, die onder moeilijke om standigheden moest lossen, te gen twee vrouwelijke agenten, die hem wilden bekeuren, meende te moeten zeggen: „Als jullie het mij verder las tig maken, trek ik het elastiek uit je broek". De historie van dit filiaal is rijk aan verhalen. Over types als „Rooie Riet" en oma'tje, die luiers kocht om ze voor spatlap te gebruiken. En van die oude heer, die maandverband kocht, omdat hij er zo lekker zacht op liep, wanneer hij het in zijn klompen deed. En van het vrouwtje, dat per sé een „wilde kip" voor de Kerst moest hebben. Maar als je over dit stukje Amsterdam spreekt, dan spreek je over: ELLY VAN DE RO ZENGRACHT. Zij is nu 10 jaar bij Albert Heijn. Toen zij 16 was, is zij als vaste kracht in dienst gekomen. Nu is 10 jaar in vergelijking met 700 jaar niet zoveel, maar ^r is heel wat ge beurd in die tijd, en haar rol was belangrijk en is dit nog. Haar trouw eveneens. Zij is verknocht aan AH en Amster dam. Zij is getrouwd en woont met haar man, die bij de IBM werkt, in Alphen aan den Rijn. Omdat zij daar een behoorlijke woning konden krijgen. Dage lijks gaan zij beiden met de auto naar hun geliefde Amster dam voor hun werk. Haar eerste winkel was een bedieningszaakje aan de Schip- persgracht. Na een maand reeds mocht zij daar zelfstandig be stellen, waarop zij terecht erg trots was. Na een half jaar werd zij door de heer L. M. de Haas, tegenwoordig ZB divisie leider voor West-Nederland, overgeplaatst naar de Heisteeg. Dit was haar gezelligste AH- periode. Het was een van de kleinste bedieningszaakjes van AH. Met een klein magazijn van ca. 1 m hoog. Alle voorraad moest door het nauwe winkeltje worden gesjouwd. In het magazijn was ook een nogal geïmproviseerd toilet. Op een gegeven moment kwam de eerste etage voor op slagruimte vrij. Alle goederen moesten van toenaf buitenom van boven gehaald worden. Toch was dat een fijne tijd, vindt Elly. Het was de tijd van de „happenings" rond het Am sterdamse Lieverdje. Toen in 1969 de Heisteeg werd gesloten, werd Elly Verkast naar de ZB- zaak in de Oude Hoogstraat. Eigenlijk bediende zij liever zélf van wege het contact, Hier was de heer Schaafsma haar chef. Na een jaar zij was toen 19 mocht zij deze tijdens zijn vakantie vervangen. Ook op Rozengracht 3, vervangt zij nu regelmatig Rob Groene veld. Met het Hoogstraat-tijdperk vlak bij het Monument op de Dam begon Elly's „hippie verleden." Er werd veel gestolen. Het personeel hield wedstrijden in het „dieven vangen" en Elly werd onbetwist kampioene. Soms werd er tijdens zo'n avontuur gevochten, soms werd zij ook met een mes bedreigd. Maar het woordje „angst" komt in haar woordenboek niet voor. Naast de hippies waren er ook veel klanten, die zich zo aan El ly hechtten, dat zij thans nog de moeite nemen om naar de Ro zengracht te gaan. Toen eind 1972 ook de Oude Hoogstraat werd gesloten, werd zij overgeplaatst naar de Ro zengracht. De kelder van deze winkel dient als magazijn, waar men gebukt moet lopen, omdat het plafond te laag is om er rechtop te kunnen staan, maar daar gaat Elly niet onder ge bukt. Zij past volledig in de sfeer en zou die voor geen com fortabeler omgeving willen rui len. De leiding van hel grillige AH-ZB-gebeuren in Amsterdam is in handen van de eerder ge noemde heer L. M. de Haas, Amsterdammer in hart en nie ren. Hij werd geboren in de Be- thaniënstraat, in het hart van het oude Amsterdam. Zoals gezegd: hij is ZB-divi- sieleider voor West-Nederland. d.w.z. hij geeft commerciële lei ding aan de groepsleiders die op hun beurt weer leiding geven aan de bedrijfsleiders van de ZB's in dit rayon, waarvan Am sterdam een belangrijk deel uit maakt. De heer De Haas is 45 jaar „in zaken", sinds 20 jaar bij Al- bert Heijn. Hij begon zijn car rière als koffieproever (en thee- proever). Dat is niet iets, wat men uitsluitend kan leren, maar hef is ook een kwestie van een aangeboren talent al speelt ervaring natuurlijk een rol. Bij de oude befaamde koffie branderij van Smit (sinds 1825) was hij 18 jaar bedrijfsleider. Daarna werd hij verkooplei der bij het bekende Zaanse le- vensmiddelenbedrijf van Keg een familiebedrijf zoals zovele vooraanstaande Zaanse fabrie ken. Hij was dit gedurende 4 jaar en leerde ook wijn proeven en mede importeren. Daarna kwam hij bij Albert Heijn. Hoewel zijn kantoor centraal gelegen te Utrecht is en hijzelf in Leusden- wooni blijft Amsterdam aan hem trek ken. Zijn banden met die stad zijn even onverbrekelijk als die met het Amsterdamse perso neel. Hij houdt meer van open hartige, vruchtbare inbreng dan van hiërarchie. En dat principe komt hem juist van pas in Am sterdam.

Personeelsbladen | 1975 | | pagina 11